• Všetkovedko 2019/2020

• Žiaci druhého, tretieho a štvrtého ročníka sa aj tento školský rok dňa 28.11.2019 zapojili do celoslovenskej vedomostnej súťaže Všetkovedko. V januári 2020 si prevzali diplomy a darčeky za vedomosti preukázané v súťaži. Spolu súťažilo 32 žiakov, z toho piati získali titul Všetkovedko.

Všetkovedko 2 – maximálny počet bodov 168:
              1. 2.B Richard Jurečko          122 bodov      Všetkovedko
              2. 2.A Erich Holoda               113 bodov      Všetkovedko
              3. 2.A Michal Malega            112 bodov      Všetkovedko

Všetkovedko 3 – maximálny počet bodov 210:
              1. 3.C Teodor Šverha                         174 bodov      Všetkovedko
              2. 3.C Karolína Chomová      150 bodov
              3. 3.B Tobias Tipul                 135 bodov

Všetkovedko 4 – maximálny počet bodov 210:
              1. 4.A Branislav Dzamba       141 bodov      Všetkovedko
              2. 4.A Oliver Žula                  138 bodov
              3. 4.A Laura Čušková            122 bodov

Gratulujeme Všetkovedkom a všetkým zúčastneným.

• ŠKD - Najkrajší prázdninový zážitok - netradičná kresba

• Čo je netradičné, to sa ráta. Či už je to pri hre alebo pri tvorení. Taký zmizík je skvelá pomôcka, a to nielen pri písaní. Presvedčili sa o tom aj deti v ŠKD počas tvorivej hodinky a prácu so zmizíkom si skúsili trochu netradičným spôsobom. Zistili, že kresliť do atramentom napusteného papiera môže byť tiež celkom zábava. Zadanie znelo – Najkrajší prázdninový zážitok. Deti sa zamysleli, spomínali. Leto, zima... všetko bolo dovolené. A potom sa už pracovalo. Opatrný prístup k nezvyčajnej technike vystriedalo nadšenie, deti objavovali čaro práce zmizíkov. Kreslili od snehuliakov, zvieratiek až po plavbu loďou. Každý svoj obrázok odprezentoval a vysvetlil, čo chcel na ňom zachytiť. Vydarenými pestrými výtvormi sme si vyzdobili priestory ŠKD.

• ŠKD - Tvorili sme v januári

• Mesiac Január je za nami a dnešným dňom sa končia aj polročné prázdniny. Verím, že každý bol za svoju snahu patrične odmenený známkami podľa svojej zásluhy. Chcem Vám pripomenúť, ako deti trávia popoludnia v školskom klube. Je to čas, kedy si deti potrebujú hlavne oddýchnuť. Zregenerovať svoje sily, a my sa snažíme, aby tento čas trávili čo najzmysluplnejšie. Deti okrem hier, rôznych súťažných aktivít, popoludní na školskom dvore pri športových aktivitách aj strihajú, lepia, vytvárajú nové veci, ale sa aj pripravujú na vyučovanie. Pozrite sa sami, ako im to išlo.

L.M.

• Miss bábika 2020

• Aj tento rok sa žiačky 1. a 2. ročníka stretli na súťaži Miss bábika 2020. Ukázali nielen estetické cítenie prostredníctvom svojej bábiky, ale aj talent pri speve uspávanky a nechýbal ani priestor pre kreativitu pri príprave kašičky pre bábiku. Súťažiace boli na vysokej úrovni, ale titul Miss bábika si mohla odniesť len jedna z nich. Titul Miss bábika získala Sára Klárová (2.A), na druhom mieste sa umiestnila Tereza Renčková (1.B), tretie miesto získala Zoja Gduľová (1.A). Cenu poroty si odniesla žiačka Sofia Dušenková (2.C). Víťazkám blahoželáme.

• Šaliansky Maťko 2020

• Dňa 17.1.2020 sa uskutočnilo školské kolo súťaže umeleckého prednesu slovenskej povesti Šaliansky Maťko. Našu školu bude na okresnom kole reprezentovať žiačka Katarína Mikulová, 4.A (II. kategória).

• ZŠ s MŠ Pod Vinbargom na lyžiarskom kurze 2020

• 66 žiakov 7. ročníka ZŠ s MŠ Pod Vinbargom v Bardejove absolvovalo lyžiarsky kurz od 13.1.2020 -  17.1.2020 na lyžiarskych svahoch v Drienici.

Lyžiarsky kurz prebiehal v uvoľnenej a priateľskej atmosfére. Cieľom kurzu bolo získať pre tento zimný šport čo najviac žiakov, vzbudiť záujem o lyžovanie, zalyžovať si, zabaviť sa, stráviť týždeň v horách, vštiepiť žiakom správne návyky a motorické zručnosti, na ktoré sa dá v ďalšom zdokonaľovaní nadviazať. Na ranné rozcvičky, prednášky a večerné diskotéky budú žiaci ešte dlho spomínať.

Inštruktori kurzu Mgr. J. Krochta, Ing. Bc. T. Bodrucká, Mgr. P. Vasilega, Mgr. E. Gajdár, PaedDr. J. Senaj a Mgr. Z. Slezáková sa podieľali na bezproblémovom priebehu akcie a svojimi teoretickými poznatkami a praktickými skúsenosťami prispeli k splneniu samotného cieľa kurzu. Rodičia týchto žiakov môžu byť naozaj pyšní na „už lyžiarov“, ktorí môžu byť pre svojich rodičov budúcu zimnú sezónu dobrými inštruktormi lyžovania.

Mgr. Jozef Krochta

• Oznam

• Riaditeľstvo Základnej školy s materskou školou Pod Vinbargom 1 v Bardejove oznamuje rodičom, že pre vysokú chorobnosť žiakov bude zajtra - 7.2.2020, pondelok - 10.2.2020 a utorok - 11.2.2020 vyučovanie zrušené. Nástup do školy je v STREDU - 12.2.2020.

Mgr. Milena Kravcová

• MŠ - Oznam

• Riaditeľstvo Základnej školy s materskou školou Pod Vinbargom 1 v Bardejove oznamuje rodičom, že v dňoch 05.02.2020–07.02.2020 (streda-piatok) prevádzka v materskej škole nebude z dôvodu chrípkových prázdnin. Prevádzka sa začne 10.02.2020 (pondelok).

Školné sa bude vyberať 12.02.2020 (streda).

Škôlkárska korčuliarska olympiáda sa prekladá na 27.02.2020 (štvrtok).

Mgr. Milena Kravcová