• Čítame pre radosť

• Radosť má mnoho podôb a jednu z nich sme mohli zažiť v deň, keď žiaci I. stupňa dostali do novo vytvorených triednych knižníc krásne knihy rôzneho žánru. Vďaka výzve MŠVVaŠ SR zameranej na vytvorenie a zveľadenie triednych knižníc a šikovnému tímu zloženému z vedenia školy, koordinátorov projektu a učiteliek I. stupňa sme sa stali jednými z úspešných žiadateľov.

Knihy s pestrofarebnými obalmi a bohatým obsahom sú teraz každodenným spoločníkom žiakov počas vyučovania ale aj vo voľných chvíľach. Čítanie žiakov obohatí v každom smere, či už pri vytváraní slovnej zásoby, fantázie, čitateľského sebavedomia, čitateľskej gramotnosti. A vidieť radosť, ktorá sa odráža na tvárach detí, keď do rúk berú nový knižný titul, je neopísateľná.

• Okresné kolo Olympiády v anglickom jazyku (17. 01. 2024)

• V stredu 17. 01. 2024 sa na pôde ZŠ s MŠ Pod Vinbargom v Bardejove uskutočnilo Okresné kolo Olympiády v anglickom jazyku. Táto súťaž má svoju 34-ročnú tradíciu. Súťaže sa zúčastnilo 23 žiakov, víťazov jednotlivých školských škôl z okresu Bardejov. Ako to nakoniec dopadlo v tejto silnej konkurencii, ktorá kvalite súťaže len prospieva?

V kategórii 1A (žiaci 5. – 7. ročníka) súťažilo 10 žiakov:
              1. miesto: Oliver Falat (ZŠ Komenského, Bardejov)
              2. miesto: Nikola Majcherová (ZŠ Wolkerova, Bardejov)
              3. miesto: Liana Jackaninová (ZŠ s MŠ Pod Vinbargom, Bardejov)

V kategórii 1B (žiaci 8. a 9. ročníka) súťažilo 13 žiakov:
              1. miesto: Ján Balon (ZŠ s MŠ Zborov)
              2. miesto: Eliáš Balovič (ZŠ Komenského, Bardejov)
              3. miesto: Sára Syrovátková (ZŠ s MŠ Pod Papierňou, Bardejov)
              4. miesto: Peter Klimek (ZŠ s MŠ Pod Vinbargom, Bardejov)

Liane gratulujeme k tretiemu, Peťovi k štvrtému – neobľúbenému, ale výbornému miestu. Našu školu, ale najmä samých seba reprezentovali dôstojne.

Mgr. Ján Šoltés
              predseda Okresnej komisie Olympiády v ANJ

Pre zväčšenie kliknite na obrázok.

• Opäť sme úspešní!

• Nasa škola sa zapojila do projektov Erasmus+ a opäť sme boli úspešní. Dokonca v dvoch projektoch Kľúčová akcia 2 – Partnerstvá pre spoluprácu – Malé partnerstvá, a to: "Meniť životy, formovať osudy" v spolupráci s Gréckom a Talianskom a druhý projekt "UNESCO BRIDGES" v spolupráci s Rumunskom a Francúzskom.