Náš projekt S-TEAM IN KINDERGARTEN získal dva certifikáty
03.12.2024 14:00Naša materská škola participovala od februára 2024 do júna 2024 na medzinárodnom projekte, ktorého koordinátorom bolo Rumunsko (Scoala Profesionala „Tiberiu Morariu”, Salva).
V rámci tohto eTw projektu boli partnermi Poľsko (Zespół Szkół Publicznych w Szewnie), Turecko (HÜSEYİN AK ANAOKULU), Bulharsko ("Arabella" Kindergarten, Vidin) a Slovensko (ZŠ s MŠ Pod Vinbargom v Bardejove).
Projekt mal formu digitálnej spolupráce medzi európskymi materskými školami na meranie vplyvu praktických aplikácií v oblasti STEAM na zvyšovanie pozorovania, komunikácie, spolupráce, matematiky a digitálnych zručností u starších predškolákov. Cieľovú skupinu tvorili predškoláci vo veku 5 - 7 rokov z európskych materských škôl a učitelia, ktorí so žiakmi realizovali plánované aktivity. Aktivity prebiehali na troch úrovniach zodpovedajúcich fázam formatívneho experimentu. Projekt sa tiež snažil rozvíjať spoluprácu a digitálne zručnosti európskych predškolských učiteľov na vytváranie digitálnych portfólií predškolákov v priestore eTwinning.
S potešením oznamujeme, že tento projekt získal doposiaľ dva certifikáty: Národný certifikát kvality (NQL - National Quality Label) a Európsky certifikát kvality (EQL - European Quality Label).
Pre zväčšenie kliknite na obrázok.
Nejaké zábery z priebehu projektu si môžete pozrieť tu:
Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.E-twinning projekt S-TEAM IN KINDERGARTEN pre Materskú školu (ZŠ s MŠ Pod Vinbargom v Bardejove)
07.06.2024 13:11ZŠ s MŠ Pod Vinbargom už roky aktívne pôsobí v oblasti medzinárodných Erasmus+ projektov. Vedenie školy, učitelia, žiaci i rodičia už majú skúsenosť v tejto oblasti. Doposiaľ sa všetky projekty realizované na našej škole týkali základnej školy.
Od februára 2024 do júna 2024 sme boli súčasťou medzinárodného projektu, ktorý sa týka materskej školy. Je to pevná organizačná zložka našej školy. Koordinátorom bolo Rumunsko (Scoala Profesionala „Tiberiu Morariu”, Salva). Pani Vasilica-Augusta Gazdac z rumunskej školy bola v Bardejove už dvakrát. Sme v kontakte, boli sme spolu aj v Istanbule vo februári 2024 (každý z iného projektu). Od augusta 2024 budeme s touto rumunskou školou spolupracovať na ďalšom medzinárodnom projekte UNESCO BRIDGES. Ale o tom potom...
V rámci tohto eTw projektu boli partnermi Poľsko (Zespół Szkół Publicznych w Szewnie), Turecko (HÜSEYİN AK ANAOKULU), Bulharsko ("Arabella" Kindergarten, Vidin) a Slovensko (ZŠ s MŠ Pod Vinbargom v Bardejove).
Projekt mal formu digitálnej spolupráce medzi európskymi materskými školami na meranie vplyvu praktických aplikácií v oblasti STEAM na zvyšovanie pozorovania, komunikácie, spolupráce, matematiky a digitálnych zručností u starších predškolákov. Cieľovú skupinu tvorili predškoláci vo veku 5 - 7 rokov z európskych materských škôl a učitelia, realizovali plánované aktivity. Aktivity prebiehali na troch úrovniach zodpovedajúcich fázam formatívneho experimentu. Projekt sa tiež snažil rozvíjať spoluprácu a digitálne zručnosti európskych predškolských učiteľov na vytváranie digitálnych portfólií predškolákov v priestore eTwinning.
Na každý mesiac boli stanovené úlohy rumunským koordinátorom. Začiatkom každého mesiaca prebehlo ZOOM stretnutie, kde sa vyhodnotili aktivity z minulého mesiaca, resp. špecifikovali sa úlohy na nasledujúci mesiac. Vždy boli zadané úlohy, termíny.
V období 02/2024 – 06/2024 sa postupne plnili tieto úlohy: predstavenie predškolského zariadenia prostredníctvom textového opisu, fotografií, videa; navrhovanie loga projektu- výber loga projektu pomocou hlasovania; vstupné hodnotenie- edukačný výskum; aktivity s predškolákmi na témy: tanečnice s motormi; farma pre domáce zvieratá; balóny a rakety; sopka; dúha; slnečná sústava; kŕmidlá pre vtáčiky; hudobné nástroje; vtáky z nášho regiónu- použitie Wordwall a Jigsawplanet; lego labyrint; moja zelená obec/mesto; moja projektová cesta pomocou Ozobot/ Beebot. Súčasťou projektu je aj e-kniha s názvom S-TEAM V MATERSKEJ ŠKOLE v programe Canva s foto a videodokumentáciou a popisom aktivít v rodnom jazyku všetkých zúčastnených materských škôl. V záverečnej fáze projektu sa uskutočnila videokonferencia, počas ktorej sa deti piesňami v rodných jazykoch navzájom pozdravili.
Snažíme sa byť modernou školou (ZŠ s MŠ), ktorá kráča s dobou a reaguje na výzvy, ktoré na školstvo kladie súčasná rýchla doba. Pre školu je určite prospešné, ak sa môže porovnať s konkurenciou, a to v rámci Slovenska i na medzinárodnej scéne.
Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.Nový eTwinning projekt S-TEAM IN KINDERGARTEN pre Materskú školu (ZŠ s MŠ Pod Vinbargom v Bardejove)
13.03.2024 09:15
ZŠ s MŠ Pod Vinbargom už roky aktívne pôsobí v oblasti medzinárodných Erasmus+ projektov. Vedenie školy, učitelia, žiaci i rodičia už majú skúsenosť v tejto oblasti. Doposiaľ sa všetky projekty realizované na našej škole týkali základnej školy. Momentálne sme sa zapojili do medzinárodného projektu, ktorý sa týka materskej školy. Je to pevná organizačná zložka našej školy. Koordinátorom je Rumunsko (Scoala Profesionala „Tiberiu Morariu”, Salva). Pani Vasilica-Augusta Gazdac z rumunskej školy bola v Bardejove už dvakrát. Sme v kontakte, boli sme spolu aj v Istanbule minulý týždeň (každý z iného projektu). Od augusta 2024 budeme s touto rumunskou školou spolupracovať na ďalšom medzinárodnom projekte UNESCO BRIDGES. Ale o tom potom :) V rámci tohto eTw projektu sú partnermi Poľsko (Zespół Szkół Publicznych w Szewnie), Turecko (HÜSEYİN AK ANAOKULU), Bulharsko ("Arabella" Kindergarten, Vidin) a Slovensko (ZŠ s MŠ Pod Vinbargom v Bardejove).
Projekt má formu digitálnej spolupráce medzi európskymi materskými školami na meranie vplyvu praktických aplikácií v oblasti STEAM na zvyšovanie pozorovania, komunikácie, spolupráce, matematiky a digitálnych zručností u starších predškolákov. Cieľovú skupinu budú tvoriť predškoláci vo veku 5 - 7 rokov z európskych materských škôl a učitelia, ktorí budú realizovať plánované aktivity. Projekt bude prebiehať medzi februárom a júnom 2024. Aktivity budú prebiehať na troch úrovniach zodpovedajúcich fázam formatívneho experimentu. Projekt sa tiež snaží rozvíjať spoluprácu a digitálne zručnosti európskych predškolských učiteľov na vytváranie digitálnych portfólií predškolákov v priestore eTwinning.
Zatiaľ prebehlo prvé online stretnutie v platforme ZOOM. Boli zadané úlohy, termíny. Snažíme sa byť modernou školou (ZŠ s MŠ), ktorá kráča s dobou a reaguje na výzvy, ktoré na školstvo kladie súčasná rýchla doba. Pre školu je určite prospešné, ak sa môže porovnať s konkurenciou, a to v rámci Slovenska i na medzinárodnej scéne.