Navigácia

 • Aktualizácia údajov

  Dáta z programu aScAgenda boli aktualizované
 • Oznam

  Oznam

  Vážení rodičia,

  dňa 29.10.2018 (pondelok) udeľujem riaditeľské voľno z prevádzkových dôvodov. Budú sa realizovať rôzne opravy a maliarske práce v budove školy, ktoré môžu z hygienických dôvodov narušiť výchovno-vzdelávací proces.

  Pre žiakov 1.-5. ročníka bude prebiehať činnosť ŠKD v čase 7.30-13.00 s desiatou a obedom na základe písomnej návratky. V priebehu dopoludnia vystúpi zdarma v telocvični Bieloruský ľudový súbor.

  Žiaci, ktorí majú zakúpený obed na 29.10.2018 - bude odrátaný v mesiaci november, iba s vráteným lístkom z 29.10.2018 u pani vedúcej ŠJ.

  Mgr. Milena Kravcová
  riaditeľka školy

 • Štvrtáci v planetáriu

  Dňa 11. 10. 2018 navštívili žiaci 4. ročníka Hvezdáreň a planetárium v Prešove. V prednáškovej sále hvezdárne si pozreli film o slnečnej sústave. Prostredníctvom pútavého výkladu získali predstavu o pohyboch Zeme, Slnku a jeho planétach, pochopili príčiny striedania dňa a noci aj ročných období.
  Po skončení filmu  prešli do planetária, usadili sa do pohodlných kresiel a ocitli v náručí hviezdnej oblohy. Na umelej oblohe pozorovali hviezdy a ich zoskupenia.
  Exkurzia bola zaujímavá a poučná, domov odchádzali plní dojmov a nových vedomostí.

  Štvrtáci v planetáriu - Obrázok 1
  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.

 • Hodina AJ s native speaker Tammy

  V dnešnej dobe je veľmi dôležitá schopnosť dohovoriť sa v svetových jazykoch. Žiaci našej školy mali jedinečnú príležitosť zažiť nezabudnuteľnú hodinu anglického jazyka, ktorá sa hlboko vryje do ich pamätí. Spoza oceánu z mesta Minneapolis k nám priletela Tammy, ktorá 23 rokov pracuje ako letuška. Vo svojom živote už bola na všetkých kontinentoch, navštívila množstvo zaujímavých miest a pamiatok, o ktorých veľmi pútavo porozprávala žiakom. Roky pracuje ako dobrovoľníčka v detských táboroch, a preto si pre žiakov pripravila kvíz, osemsmerovku a nálepky s motívom z USA pre úspešných riešiteľov.  Nakoľko sú všetky deti veľmi šikovné, každému z nich sa ušla odmena. V príjemnej atmosfére sa žiaci osmelili a kládli rôzne otázky. Dozvedeli sa, ako prebieha vyučovacia hodina v USA. Tammy Slovensko očarilo, bola tu prvýkrát a rada by prišla znovu. Budeme sa tešiť na ďalšie stretnutie.

  Hodina AJ s native speaker Tammy - Obrázok 1
  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.

 • Stali sme sa čitateľmi knižnice!

  My, prváci, sme sa v septembri stali školákmi. Tešíme sa, že sa naučíme čítať, písať, počítať. Nevieme sa dočkať, keď si knihy budeme čítať sami. A k tomu potrebujeme veľa kníh, ktoré nájdeme v knižnici. Preto nás veľmi potešilo, že sme sa od októbra 2018 mohli stať čitateľmi Okresnej knižnice Dávida Gutgesela v Bardejove a dostali sme čitateľský preukaz.

  Žiaci prvého ročníka

  Stali sme sa čitateľmi knižnice! - Obrázok 1
  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.

 • ŠKD - Jeseň tvorivými rúčkami

  Mesiac September je  za nami. Deti po letných prázdninách opäť zasadli do školských lavíc. Malí prváci si zvykajú, že ich denne čakajú nové povinnosti, ktoré patria k povinnostiam každého školáka. To, že máme naozaj šikovné deti, svedčia aj ich výrobky. Deti tvorili svojimi rúčkami popoludní v Školskom klube, počas minulého mesiaca.

  L.M.

  ŠKD - Jeseň tvorivými rúčkami - Obrázok 1
  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.

 • MŠ - Týždeň zdravej výživy 2018

  Aj tento rok sme pripravili pre deti akciu týždeň zdravej výživy. Deti donášali a ochutnávali ovocie a zeleninu, ktorej sa tohto roku urodilo veľmi veľa. Každý deň si pochutnávali na jabĺčkach, či hruškách, alebo inom ovocí, či zelenine. Deti vedia, že takto si upevňujú svoje zdravie.

  MŠ - Týždeň zdravej výživy 2018 - Obrázok 1
  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.

 • Biela pastelka 2018

  Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska nám ďakuje za zapojenie sa do zbierky Biela pastelka 2018. Na našej škole sme vyzbierali 65,12€. Aj my všetkým, ktorí sa zapojili, ďakujeme.

  Biela pastelka 2018 - Obrázok 1
  Pre zväčšenie kliknite na obrázok.

 • Október na ZŠ s MŠ Pod Vinbargom v Bardejove v znamení ochrany zvierat

  Zvieratá sú súčasťou a krásou života na tejto planéte, život bez nich si už len ťažko vieme predstaviť. Zvieratá nie sú veci, ktoré môžeme kedykoľvek zahodiť ako čokoľvek iné. Sú to živé tvory, ktoré majú svoje emócie, putá, potreby. Deň 4. október je vyhlásený ako SVETOVÝ DEŇ ZVIERAT. Po celom svete ho ľahko identifikujeme pod anglickým označením WAD – World Animal Day. Svetový deň zvierat je oslavou vzťahu medzi ľudstvom a ríšou zvierat. Každoročne sa pre verejnosť pripravujú akcie zamerané na ochranu zvierat, propagujú sa útulky pre zvieratá. Do pozornosti sa dostávajú jednotlivci i organizácie, ktoré organizujú podujatia, ktorých cieľom je naplniť poslanie Svetového dňa zvierat. (článok pokračuje, kliknite na VIAC)

  Október na ZŠ s MŠ Pod Vinbargom v Bardejove v znamení ochrany zvierat - Obrázok 1
  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.

 • Z osláv 777. výročia mesta Bardejov

  Z osláv 777. výročia mesta Bardejov

  Pri príležitosti osláv 777. výročia mesta Bardejov vystúpila v kultúrnom programe na Radničnom námestí aj naša žiačka Laura Čušková z 3. A triedy. Laura sa prezentovala ľudovými piesňami, na harmonike ju doprevádzal pán učiteľ Šoltés.

  Z osláv 777. výročia mesta Bardejov - Obrázok 1
  Pre zväčšenie kliknite na obrázok.

 • Európsky deň jazykov na ZŠ s MŠ Pod Vinbargom v Bardejove

  Rada Európy sa rozhodla ešte v roku 2001 vyhlásiť Európsky deň jazykov, ktorý sa odvtedy každoročne oslavuje 26. septembra. V mnohých krajinách sa do tohto dňa úspešne zapájajú milióny ľudí, ktorí svojimi aktivitami oslavujú  rozmanitosť jazykov v súčasnom svete. Má to za cieľ podporiť a spropagovať jazykové vzdelávanie u ľudí každého veku. Nie nadarmo sa vraví: „Koľko rečí vieš, toľkokrát si človekom.“ (článok pokračuje, kliknite na VIAC)

  Európsky deň jazykov na ZŠ s MŠ Pod Vinbargom v Bardejove - Obrázok 1
  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.

 • ŠKD - Ochrana proti násiliu a šikanovaniu

  V rámci projektu Ochrana proti násiliu,šikanovaniu, ktorým sa zaoberá Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny, sme sa aj my, ŠKD 5.oddelenie spolu so žiakmi 3. a 4. oddelenia, zapojili. Dňa 15.09.2018 sme si do nášho ŠKD pozvali pracovníčku ÚPSVaR p. Mgr. Novákovu, aby svojou prezentáciou žiakom vysvetlila a objasnila niektoré pojmy, ako sú násilie a šikana. Cieľom tejto aktivity bolo zistiť, či sa žiaci už stretli niekedy s násilím alebo šikanovaním a ako mu predchádzať.

  Na úvod som deťom prečítala rozprávku z knihy Kozmo a jeho dobrodružstvá. Táto postavička pochádzala z vesmíru a vo svojom príbehu chcela poukázať na to, ako si máme navzájom pomáhať, naučiť sa ovládať svoje impulzy a byť príkladom pre iných. Celý tento príbeh si mohli žiaci ešte ráz pozrieť na interaktívnej tabuli. Veľmi ich to potešilo, lebo všetky postavičky z príbehu mohli vidieť, a niektoré si z nich mohli aj vymaľovať.

  Na záver sme sa zahrali hru, v ktorej každý žiak mohol svojmu spolužiakovi povedať niečo pekné a tí starší aj napísať alebo nakresliť. Žiakov táto téma veľmi nadchla. Všetci sa zapojili do rozhovoru a svojimi otázkami dokázali, že byť dobrým žiakom, kamarátom sa naozaj vyplatí.

  vých. Marcinovová

  ŠKD - Ochrana proti násiliu a šikanovaniu - Obrázok 1
  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.

 • Stretnutie so spisovateľkou a psíkom Gordonom 2018

  Pondelkové dopoludnie pre žiakov 4. ročníka bolo výnimočnejšie ako zvyčajne. Po roku k nám zavítala pani spisovateľka Mária Vrkoslavová-Ševčíková s čokoládovým kokeršpanielom Gordonom, hlavným hrdinom jej kníh.
  Potešilo nás, že sme si mohli vypočuť niekoľko príbehov z novej, v poradí už piatej knihy, ktorá vyšla pod názvom Pes Gordon a jeho priatelia. Prvá časť knihy je venovaná policajtom a ich hrdinským psom, druhá časť „kámošom“ z útulku a tretia časť opisuje veselé ale aj vážne príbehy a príhody z veterinárnych ambulancií.
  Ak sa chcete dozvedieť viac, knihu nájdete v školskej knižnici a psíka Gordona na facebooku. :)

  Stretnutie so spisovateľkou a psíkom Gordonom 2018 - Obrázok 1
  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.

 • Oznam školskej jedálne

  Oznam školskej jedálne

  Poplatok za stravu na mesiac OKTÓBER 2018:
   

  (obed + réžia = spolu)
  1.-4. roč. 19,95 + 2,10 = 22,05€
  5.-9. roč. 21,21 + 2,10 = 23,31€
  desiata 6,30€
  23,52 + 2,10 = 25,62€

  Stravné lístky na mesiac OKTÓBER 2018 sa budú predávať v dňoch:
  02.10.2018 - 05.10.2018 v kancelárii vedúcej ŠJ,
  28.09.2018 - 01.10.2018 na vrátnici v budove školy.

  Prosíme, dodržujte termíny na zaplatenie stravy.

  Telefónne číslo ŠJ: 0911530166

 • Pasovanie prvákov na ZŠ s MŠ Pod Vinbargom v Bardejove

  Prechod dieťaťa zo škôlky do základnej školy býva v jeho živote i v živote jeho rodiny veľkou zmenou. Prvák je vystavený novému kolektívu žiakov i učiteľov, očakáva sa od neho výkon v mnohých oblastiach, hra prirodzene ustupuje učeniu. Kolektív učiteľov v ZŠ s MŠ Pod Vinbargom v Bardejove sa rozhodol túto veľkú zmenu v živote našich najmladších žiakov spríjemniť, trochu ozvláštniť – žiaci boli pasovaní za prvákov! (článok pokračuje, kliknite na VIAC)

  Pasovanie prvákov na ZŠ s MŠ Pod Vinbargom v Bardejove - Obrázok 1
  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.

 • V čase od 23. septembra do 30. septembra 2018 prebieha v 38 krajinách Európy tzv. Európsky týždeň športu. Je to iniciatíva Európskej komisie na podporu športu a fyzickej aktivity v celej Európe. Momentálne je to už 4. ročník tohto obľúbeného podujatia. Hlavnou témou celého týždňa je heslo BE ACTIVE, čo má nabádať k pohybu, nielen počas Európskeho týždňa športu, ale po celý rok. Čítajte ďalej (kliknite na VIAC).

   

  Európsky týždeň športu na ZŠ s MŠ Pod Vinbargom v Bardejove - Obrázok 1
  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.
  Videá z akcie sú v štádiu spracovávania.

 • Pozvánka

  Pozvánka - Obrázok 1
  Pre zväčšenie kliknite na obrázok.

 • Ponuka krúžkov pre šk.r. 2018/2019

  I. stupeň:
  Ponuka krúžkov pre šk.r. 2018/2019 - Obrázok 1
  Pre zväčšenie kliknite na obrázok.

  Ponuka krúžkov pre šk.r. 2018/2019 - Obrázok 2
  Pre zväčšenie kliknite na obrázok.
 • Slávnostné otvorenie školského roka 2018/2019

  Slávnostné otvorenie školského roka 2018/2019 - Obrázok 1
  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.
   
 • Prvácke triedy čakajú :)

  Takto pripravené triedy čakajú na svojich prváčikov.
  Prvácke triedy čakajú :) - Obrázok 1
  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.
strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola s materskou školou
  Pod Vinbargom 1, 08569, Bardejov
 • sekretariát ZŠ - 0911 874 461
  jedáleň - 0911 530 166
  materská škola - 0911 544 004

Fotogaléria - staré albumy