Navigácia

 • Aktualizácia údajov

  Dáta z programu aScAgenda boli aktualizované
 • Oznam o chystanej akcii - Obrázok 1
  Pre zväčšenie kliknite na obrázok.

  Viac informácií nájdete v tomto dokumente: Bubnovacka_2019_BJ.pdf

 • ŠKD - Vystúpenie v Zariadení pre seniorov

  Dňa 7.11. deti zo Školského klubu zavítali opäť do Zariadenia pre seniorov na Toplianskej ul., aby potešili starkých, ktorý jeseň svojho života prežívajú v ňom. Tešili sme sa, pretože skĺbiť voľný termín bolo náročné. Zariadenie bolo v mesiaci október plné všakovakých aktivít a boli sme veľmi radi, že sme našu návštevu uskutočnili po Jesenných prázdninách. Deti usilovne nacvičovali. Každý chcel potešiť a prekvapiť svojim umeleckým výkonom. Deti recitovali, spievali, hrali scénky. Boli veľmi milé a na ich tvárach bola radosť a úsmev. Cele podujatie bolo o to zaujímavejšie, pretože sme spoločne po kultúrnom vystúpení so starkými vytvorili jeden veľký strom. A z čoho bol ten strom?? Kmeň bol vymaľovaný farbami a korunu vytvárali ruky detí a starkých. Každý si mal za úlohu svoju ruku obkresliť, vystrihnúť a dať prilepiť. Niektorým starkým usilovne pomáhali deti pri obkresľovaní a vystrihovaní, vzhľadom na ich vek a zdravie. Bol to jeden nádherný okamih pomoci detí a starkých. Fakt to bolo veľmi milé a verím, že v každom z nás to zanechalo hlboký zážitok. Fotografie z celého podujatia zachytil svojim objektívom náš pán učiteľ, kolega, pán Ing. Kuča, za čo mu touto cestou veľmi pekne ďakujem. Vždy si pre túto aktivitu v zariadení nájde čas. Chcem poďakovať aj pani Mgr. Chanátovej, jej kolegyniam a tetám kuchárkam za to, že nás vždy milo privítajú. Deti sú za ich snahu odmenené sladkou odmenou a chutným čajom. Už teraz sa tešíme na ďalšie spoločné podujatie.

  L.M.

  ŠKD - Vystúpenie v Zariadení pre seniorov - Obrázok 1
  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.

 • ŠKD - Športové popoludnie

  V jedno jesenné predprázdninové popoludnie sa deti zo školského klubu zišli v školskej telocvični, aby si navzájom zmerali sily v športových disciplínach. Súťažili jednotlivci, aj družstvá. Deti sa s veľkou energiou pustili do rôznych aktivít, a keďže všetkých zúčastnených môžeme právom považovať za víťazov, bolo každé dieťa za svoju šikovnosť a snahu odmenené drobnou sladkosťou. Avšak odmenou nám všetkým bola nielen sladká odmena, ale aj dobrý pocit, radosť a pekné zážitky.

  S. Kšonžeková

  ŠKD - Športové popoludnie - Obrázok 1
  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.

 • ŠKD - Tvorili sme v októbri

  Október je za nami a s ním aj jesenné prázdniny. Dni ubiehajú a deti v Školskom klube tvoria, vyrábajú, skrášľujú. Inak tomu nebolo ani v októbri. S tvorbou bolo spojené vystrihovanie, lepenie, dotváranie. Deti prejavili svoju predstavivosť, estetické cítenie, kreativitu, ale aj trpezlivosť, cit, vzájomnú pomoc. Aj o týchto vlastnostiach sú naše popoludnia. Tešíme sa na nové spoločné tvorivé popoludnia v novom mesiaci.

  L.M.

  ŠKD - Tvorili sme v októbri - Obrázok 1
  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.

 • MŠ - Divadielko Čarovná muzika

  V jedno upršané jesenné dopoludnie k nám zavítalo divadlo Babadlo z Prešova s predstavením Čarovná muzika.
  Deťom sa rozprávka páčila, o čom svedčal úprimný smiech a búrlivý potlesk.

  MŠ - Divadielko Čarovná muzika - Obrázok 1
  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.

 • MŠ - Výlet vlakom

  Dňa 17.10.2019 sme s deťmi z 2. a 3. triedy v rámci témy mesiaca „Cestujeme za dobrodružstvom“ absolvovali cestu vláčikom z Bardejova do Raslavíc a späť. Formou zážitkového učenia deti mali možnosť prežiť a skúsiť cestu vlakom. Každé dieťa dostalo krásny obrázkový cestovný lístok. Cestovanie sa im veľmi páčilo a mali z neho príjemný dobrodružný zážitok.

  MŠ - Výlet vlakom - Obrázok 1
  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.

 • Na zápase Európskej ligy UEFA

  Dňa 24.10.2019 vycestovalo 20 žiakov z 8. a 9. ročníka s dozorom dvoch učiteľov do Bratislavy na zápas Európskej ligy UEFA slovenského mužstva ŠK Slovan Bratislava a anglického Wolverhampton Wanderers FC. Cesta bola príjemná a pred zápasom sme mali trocha času pozrieť si Bratislavský hrad a budovu Slovenskej národnej rady, kde sme stretli poslanca Igora Matoviča. Ten sa s nami odfotil a porozprával. Potom sme sa vybrali na Tehelné pole, kde sme v napätí sledovali zápas, pričom sme našich neustále povzbudzovali. Slovan skóroval v jedenástej minúte, no v 63. minúte prehrával 1:2 a stav sa odvtedy nezmenil až do konca zápasu. Po zápase sme boli sklamaní z prehry, ale nadšení z jedinečného zážitku. Ďakujeme všetkým, ktorí sa pričinili o to, že sme mohli absolvovať takéto výnimočné podujatie.

  Na zápase Európskej ligy UEFA - Obrázok 1
  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.

 • ŠKD - Aktivita Bezpečná cesta domov

  Dňa 11.10.2019 sme navštívili dopravné ihrisko, aby sme si mohli vyskúšať niektoré situácie, s ktorými sa stretávame ako chodci na ceste. Vysvetlili sme si, že chodci použivajú predovšetkým pravú stranu chodníka, cez cestu prechádzame cez prechod pre chodcov. Tam, kde nie je, ideme kolmo cez vozovku. Aby nás vodiči lepšie videli, nosíme na svojom oblečení alebo na aktovke reflexné doplnky, ktoré nám pomôžu bezpečne prejsť cez cestu. Pripomenuli sme si dôležité pravidlá pri prechádzaní cez cestu. "Pozriem vľavo, vpravo, vľavo, vpravo."

  Po vozovke bez chodníka chodíme vľavo po krajnici. Ak sme skupina, chodíme vpravo a to najviac dvaja vedľa seba. Všetko sme si to mohli vyskúšať a zahrať sa na chodcov a vodičov. Tí, ktorí boli vodiči, museli rešpektovať dopravné značky ako napr. Daj prednosť v jazde, Prechod pre chodcov a Stop. Tí, ktorí boli chodci, museli dávať pozor pri prechode cez cestu. Naučili sme sa niektoré dopravné značky a zdokonalili sme si jazdu na bicykloch.

  Po príchode do ŠKD sme si ešte raz zopakovali niektoré dopravné značky, načo nám slúžia, pre koho sú určené a aké dopravné značky už poznáme. Tie, ktoré si deti najviac zapamätali, si mohli aj nakresliť.

  Vych. Marcinovová

  ŠKD - Aktivita Bezpečná cesta domov - Obrázok 1
  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.

 • Prváci v knižnici 2019

  My, prváci, sme sa v septembri stali školákmi. Tešíme sa, že sa učíme čítať, písať, počítať. Nevieme sa dočkať, kedy si už knihy budeme vedieť prečítať sami. Aby sme sa naučili objavovať rôzne knižné tajomstvá a krásy písaného slova, potrebujeme prečítať veľa kníh, ktoré nájdeme v knižnici. Veľmi nás potešilo, že sme sa od októbra 2019 mohli stať čitateľmi Okresnej knižnice Dávida Gutgesela v Bardejove a dostali sme aj novučičký čitateľský preukaz.

  Žiaci prvého ročníka

  Prváci v knižnici 2019 - Obrázok 1
  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.

 • Deň jablka 2019

  Ľudová múdrosť hovorí: Každý deň jablko, od lekára ďaleko... Túto múdrosť si pripomenuli žiaci na 1. stupni a venovali sa tak Dňu jablka. Ten je každý rok 21. októbra. Deti sa aktívne zapojili do rozhovoru o jabĺčku, ako o výbornom a zdravom ovocí. Pozreli si zaujímavú prezentáciu, počítali jabĺčkové príklady, maľovali, modelovali a spievali. Nechýbala ani ochutnávka rôznych odrôd jabĺk. Myšlienka tohto dňa spočívala v tom, aby človek nikdy nezabudol, že jablko predstavuje symbol fyzickej, kultúrnej i genetickej pestrosti.

  Deň jablka 2019 - Obrázok 1
  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.

 • Pasovanie prvákov 2019/2020

  Prechod dieťaťa zo škôlky do základnej školy býva v jeho živote i v živote jeho rodiny veľkou zmenou. Prvák je vystavený novému kolektívu žiakov i učiteľov, očakáva sa od neho výkon v mnohých oblastiach, hra prirodzene ustupuje učeniu. Kolektív učiteľov na ZŠ s MŠ Pod Vinbargom v Bardejove sa rozhodol túto veľkú zmenu v živote našich najmladších žiakov spríjemniť, trochu ozvláštniť – žiaci boli pasovaní za prvákov!

  Dňa 14. októbra popoludní sa na školskom dvore zišlo množstvo ľudí: samotných prvákov, ich rodičov i starých rodičov. Hneď v úvode si všetci vypočuli tematickú pieseň Do školy sa teším v podaní skvelej speváčky Sofie Chovancovej zo 7.B triedy našej školy. Potom sa prítomným prihovorila pani riaditeľka školy Mgr. Milena Kravcová. (pre pokračovanie článku kliknite na VIAC)

  Pasovanie prvákov 2019/2020 - Obrázok 1
  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.

 • ŠKD - Návšteva vernisáže

  V jedno štvrtkové popoludnie sme sa s deťmi 1. a 4. oddelenia vybrali za kultúrou. V Poľsko-slovenskom dome sa konala vernisáž výstavy hospicu z Bardejovskej Novej Vsi. Deti si pozreli kultúrny program, v ktorom sa predstavili malí umelci zo ZUŠ-ky, po programe nasledovalo pohostenie. Počas vernisáže bolo možné zakúpiťsi hračky, ktoré boli vyrobené priamo v hospici. Sprievodným programom bolo aj maľovanie na tvár, ktoré je veľmi populárne. No a na záver si  deti mohli pozrieť "strašidelnú pivnicu", v ktorej nikto nestraší.

  E.K.

  ŠKD - Návšteva vernisáže - Obrázok 1
  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.

 • Európsky týždeň športu na ZŠ s MŠ Pod Vinbargom v Bardejove

  V čase od 23. septembra do 30. septembra 2018 prebieha v 38 krajinách Európy tzv. Európsky týždeň športu. Je to iniciatíva Európskej komisie na podporu športu a fyzickej aktivity v celej Európe. Hlavnou témou celého týždňa je heslo BE ACTIVE, čo má nabádať k pohybu, nielen počas Európskeho týždňa športu, ale po celý rok.

  Podľa prieskumov, 60% Európanov nikdy alebo len veľmi zriedkavo cvičí a venuje sa nejakému športu. Prieskum ďalej tvrdí, že 49% Slovákov vôbec necvičí, ani nešportuje. Polovica Slovákov športu nevenuje žiadnu pozornosť. To má, samozrejme, svoje negatívne dôsledky na fyzické i psychické zdravie obyvateľstva Európy. Obyvateľstvo – ako celok – telesne upadá, čím si ohrozuje svoje zdravie, resp. v konečnom dôsledku si západná civilizácia svojím komfortom skracuje svoj život.

  Európsky týždeň športu je naozaj pre každého – bez ohľadu na vek či úroveň fyzickej zdatnosti. Môžu sa do neho zapojiť jednotlivci, športové organizácie i verejné orgány. Slovenským koordinátorom Európskeho týždňa športu je Národné športové centrum v Bratislave. Po celom Slovensku bude prebiehať široká škála aktivít.

  Do iniciatívy BE ACTIVE sa zapája aj naša škola, aby sme zvýšili povedomie žiakov, učiteľov i celej bardejovskej verejnosti v tejto veci. Všetci žiaci našej školy sa počas dvoch vyučovacích hodín zhromaždili na školskom dvore. Žiaci prvého stupňa sa unášali spoločným rytmom piesní. Starší žiaci druhého stupňa si nacvičili spoločnú choreografiu tzv. Belgického tanca, ktorý sa teší medzi našimi žiakmi mimoriadnej obľube, najmä na každoročne organizovaných žiackych plesoch.

  Určite chceme našim žiakom a širokej verejnosti ukázať, že súčasné deti nemusia sedieť zavreté vo svojich izbách, prilepení na tablet, telefón či počítač. Žiaci, ktorí sa učia anglický jazyk, dobre poznajú pojmy, ako sú couch potato generation, resp. indoor generation. Tieto pojmy sa, bohužiaľ, udomácnili v slovníku sociológie a sú strašiakom životného štýlu 21. storočia. BE ACTIVE – heslo, ktoré sme na ZŠ s MŠ Pod Vinbargom uchopili všetkými desiatimi, vyvolalo u detí pre nich typickú radosť z pohybu.

  Európsky týždeň športu na ZŠ s MŠ Pod Vinbargom v Bardejove - Obrázok 1
  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.

 • ŠKD - Jesenná výzdoba

  Jeseň na mnoho farebných krás. Pani vychovávateľky ju pretvorili do takejto podoby. Veríme, že poteší každého, kto sa pri nej zastaví.

  L.M.


  ŠKD - Jesenná výzdoba - Obrázok 1
  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.

 • Pozvánka

  Pre zväčšenie kliknite na obrázok.

 • Pozvánka

  Mesto Bardejov pozýva... (pre zväčšenie kliknite na obrázok)

 • Svetový deň zvierat na ZŠ s MŠ Pod Vinbargom v Bardejove

  Dňa 4. októbra sa na našej planéte oslavuje SVETOVÝ DEŇ ZVIERAT. Ľahko ho identifikujeme pod anglickým označením WAD – World Animal Day. Zvieratá sú súčasťou a krásou života na tejto planéte, život bez nich si už len ťažko vieme predstaviť. Zvieratá nie sú veci, ktoré môžeme kedykoľvek zahodiť ako čokoľvek iné. Sú to živé tvory, ktoré majú svoje emócie, putá, potreby. Svetový deň zvierat je oslavou vzťahu medzi ľudstvom a ríšou zvierat. Každoročne sa pre verejnosť pripravujú akcie zamerané na ochranu zvierat, propagujú sa útulky pre zvieratá. Do pozornosti sa dostávajú jednotlivci i organizácie, ktoré organizujú podujatia, ktorých cieľom je naplniť poslanie Svetového dňa zvierat.

  Do tejto celosvetovej iniciatívy sa zapojila aj naša škola, ako jediná škola v meste a okrese Bardejov. Dňa 26. septembra 2019 si žiaci mali možnosť pozrieť ukážky profesionálnych policajných psovodov na školskom ihrisku. Policajti porozprávali žiakom stručne o úlohách psov v Policajnom zbore Slovenskej republiky. Následne im policajti prezentovali ukážky psa v akcii: ako reaguje na pokyny, ako nájde drogu, ako útočí na páchateľa. Našim mladším spolužiakom sa prezentácia psov páčila a odmenili policajtov potleskom. Väčší úspech však mala prehliadka jazdnej polície, predsa, nie je samozrejmosťou bežne stretnúť policajtov na koni. My sme túto možnosť mali a naživo tak videli dynamické ukážky služobnej hipológie. Boli to ukážky chôdze koňa, klusu, cvalu aj rýchleho behu. Nechýbali ani jazda v dymovej clone, v hlučnom prostredí (výstrely), doprovod policajného vozidla so zapnutými majákmi a sirénami alebo spacifikovanie výtržníkov. Policajti – jazdci si predvedenými cvikmi vyslúžili u našich žiakov obdiv a  uznanie. Tí ich naozaj  nešetrili  svojimi zvedavými otázkami. V závere prehliadky si žiaci mohli policajného koňa pohladkať alebo vyfotiť sa s ním.

  Akciu pre našu školu sprostredkoval pán nadporučík Marián Lazor, policajt z Obvodného oddelenia PZ v Bardejove. Pani riaditeľka Mgr. Milena Kravcová, v mene všetkých pracovníkov a žiakov našej školy, pánovi Lazorovi srdečne ďakuje. Sme presvedčení, že to nebola posledná policajná akcia v areáli školy pre našich žiakov.

  Je dôležité, aby sme si nielen nie len v októbri, kedy slávime Svetový deň zvierat, pripomenuli, že nie sme jediné stvorenia na Zemi. Ríša zvierat ponúka neskutočné množstvo živočíšnych druhov, preto je len na nás, aby sme žili v harmónii a súlade s nimi. Pretože tak, ako má človek právo na dôstojný život, toto právo majú všetky živé tvory na tejto planéte.

  Svetový deň zvierat na ZŠ s MŠ Pod Vinbargom v Bardejove - Obrázok 1
  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.

 • ŠKD - Tvorili sme v septembri

  Mesiac september je už za nami. Chcem sa a Vami podeliť o zopár záberov, ktoré zachytávajú prácu detí krúžku Tvoríme s deťmi, popoludní v Školskom klube detí. Stihli sme v septembri vyrobiť ježkov, muchotrávky a jabĺčka, či hrušky s červíkom. Práca deťom išla pekne od ruky. Našu školu navštevujú ozaj šikovné deti.

  L.M.

  ŠKD - Tvorili sme v septembri - Obrázok 1
  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.

 • MŠ - Bezpečne v škôlke a okolí

  Deti z 2. triedy spolu s učiteľkami v rámci oboznamovania sa s okolím a bezpečnosťou na ceste zrealizovali vychádzku na železničnú stanicu. Deti cestou pozorovali dopravné prostriedky, svetelné signály, dopravné značky, vnímali zvuky súvisiace s dopravou. Stali sa tak úspešnými účastníkmi cestnej premávky v úlohe chodca.

  MŠ - Bezpečne v škôlke a okolí - Obrázok 1
  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola s materskou školou
  Pod Vinbargom 1, 08569, Bardejov
 • sekretariát ZŠ - 0911 874 461
  jedáleň - 0911 530 166
  materská škola - 0911 544 004

Fotogaléria - staré albumy