Navigácia

 • Zápis

  Zápis

  Zápis do školy bude v termíne 15. - 30. 4. bez prítomnosti detí a rodičov na zápise

  Elektronickú prihlášku do školy vyplňte na stránke školy - pozri HORNÁ LIŠTA

   

  Termín vystavenia rozhodnutí o prijatí/neprijatí/povolení odkladu plnenia povinnej školskej dochádzky zverejníme na webovom sídle školy (najskôr koniec júna).

  Postupne budeme zverejňovať ďalšie potrebné informácie pre zákonných zástupcov predškolákov.

   

  Chcete požiadať o odklad plnenia povinnej školskej dochádzky?

  Vyplnenú žiadosť o odklad pošlite na adresu zspodvinbargom@gmail.com

 • Oznam

  Oznam

  Dobrý deň prajem,

  aj tento školský rok v spolupráci so základnou školou ZŠ s MŠ Pod Vinbargom otvárame už tretiu sezónu prvácku triedu malých športovcov, hokejistov. Nakoľko momentálna situácia nám nedovolí sa osobne stretnúť, si dovolíme o takejto možnosti informovať Vás touto cestou.

  Malí korčuliari, hokejisti, budú mať okrem klasických hodín rozšírený počet hodín o hodiny športovej prípravy. Tréningy budú prebiehať v rámci vyučovania v dobedňajších hodinách, väčšinou koncové hodiny. 

  Korčuliari budú mať v týždni v rámci vyučovania 3x tréning na ľade, 1x plávanie (tréner plávania) a 1x všeobecnú prípravu (gymnastika, atletika, loptové hry...) (kondičný tréner) Tréningy budú pod taktovkou kvalifikovaných špecialistov.

  Malý hokejista dostane od nás okrem komplet tréningového servisu aj materiálne zabezpečenie - hokejová vystroj, veci na suchú prípravu (trička, mikinu...)

  Snažíme sa prispievať k výchove vzdelaných športovcov pre život a preto aj to spojenie škola a klub, vzdelávanie pod jednou strechou. Deti sa môžu po vyučovaní venovať svojim voľnočasovým aktivitám, krúžkom...

  Ak Vás naša ponuka zaujala, elektronickú prihlášku do 1. ročníka nájdete -->TU<--, a pri jej vypĺňaní do poznámky uveďte "hokejová trieda", my už budeme vedieť. V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať.

   

  Mgr. Bc. Tomáš IVAN
  Prezident Mládež HC 46 Bardejov
  kontakt: 0907 320 937
  http://mhc46.sk/

  alebo

  škola: PaedDr. Daniela Dunčáková 0903509059

   

  Dakujeme a veľa veľa veľa zdravia prajeme...

 • MŠ – Pre rodičov a deti

  Učiteľky MŠ pre Vás pripravili pracovné listy, odporúčania a linky na aktivity, ktoré môžete s deťmi robiť doma. Pracovné listy sú rozdelené podľa vekových kategórií. Najviac sa treba venovať predškolákom. Grafomotorické cvičenia je potrebné robiť do čistých zošitov, ktoré ste mali predškoláci v skrinkách. Je potrebné dbať na správne držanie ceruzky a uvoľnené zápästie - netlačiť. S deťmi je potrebné pracovať pravidelne, hravo, ale nepreťažovať ich.

  Obsahovým celkom  mesiaca apríl je – Príroda sa prebúdza

  Témy týždňov:
  Jar k nám prichádza – charakteristické znaky jari, počasia
  Veľká noc – zvyky Veľkej noci
  Jarné kvietky
  Domáce zvieratká a ich mláďatká

  Veľa nápadov na rôzne aktivity s deťmi nájdete na stránke:

  www.pinterest.sk

  www.krokotak.com  - jar

  https://moj.kozmix.sk/ zadať aktivačný kód skolazdomu

  https://www.vcielka.online/app/

  https://www.zavretaskola.sk/?s=&ad_category=materska-skola&ad_type=&post_type=classified

  https://babetko.rodinka.sk/starame-sa/grafomotorika-kreslenie-pisanie/vyvin-grafomotoriky-od-narodenia-do-6-rokov-dietata/

  Tu nájdete rôzne pracovné materiály:
  PL_-3_5_-6_roc.pdf
  PL_10_4-5_roc..pdf
  PL_1_4-5_roc..pdf
  PL_5_4-5_roc..pdf
  PL_7_4-5_roc..pdf
  PL_9_4-5_roc..pdf
  PL_-4_5_-_6_roc.pdf
  PL_10_5_-_6_roc.pdf
  PL_2_4-5_roc..pdf
  PL_5_5_-_6_roc.pdf
  PL_7__5_-_6_roc..pdf
  PL_9_5_-_6_roc..pdf
  PL_-_1_5-6roc..pdf
  PL_11_5_-_6_roc.pdf
  PL_3_4-5_roc..pdf
  PL_6_4-5_roc..pdf
  PL_8_4-5_roc..pdf
  PL_-_2_5-6.roc.pdf
  PL_12_5_-_6_roc.pdf
  PL_4_4-5_roc..pdf
  PL_6_5_-_6_roc..pdf
  PL_8_5_-_6_roc..pdf


  I. TRIEDA

  Spolupráca rodiny a školy nadobúda v súčasných náročných spoločenských podmienkach  čoraz dôležitejšie postavenie v procese utvárania osobnosti dieťaťa.  

  Preto vás rodičia prosíme o pomoc pri výchove a vzdelávaní.

  - Venujte svojím deťom čas.
  - Vytvárajte pokojné situácie pri všetkých úkonoch.
  - Pozitívnou motiváciou podporujte u deti samostatnosť a rozhodovanie.
  - Chváľte dieťa za spoluprácu a aktívnu spoluúčasť. Pochvaly sú konkrétne a časté, lebo pochvalou sa vyjadruje nielen správnosť úkonu, ale aj snaha dieťaťa a proces jeho dosiahnutia.
  - Dbajte na to, aby dieťa rešpektovalo vás, ako rodiča. Vy dávate podmienky, dieťa počúva. 
  - Umožnite deťom samostatne sa vyzliekať, obliekať, obúvať, vyzúvať, zapínať gombíky, čo najjednoduchším spôsobom ukladať svoje oblečenie na svoje miesto.
  - Pri písaní dbajte na to, aby dieťa správne sedelo a držalo farbičku v troch prstoch. (bližšie  https://babetko.rodinka.sk/starame-sa/grafomotorika-kreslenie-pisanie/vyvin-grafomotoriky-od-narodenia-do-6-rokov-dietata/ )
  - Učte deti slušnému správaniu: poprosiť o vec, o službu, poďakovať za pomoc, darček prianie, učiť pozdraviť pri vstupe/ pri odchode. Učte deti disciplinovanosti a  pri všetkých týchto činnostiach dávajte deťom najavo svoju náklonnosť, záujem, účasť.


  Materiály pre vás:
  materialy_3-4r.docx

 • Oznam pre rodičov žiakov ZŠ i detí MŠ

  Milí rodičia a žiaci našej školy,

  máme za sebou už druhý týždeň online vzdelávania a sme si vedomí, s akými problémami sa stretávate vy, ale aj my, učitelia. Preto sme sa rozhodli trošku zvoľniť tempo a tento týždeň bude oddychovým pre žiakov a rodičov školy. Ako to bude prebiehať, vám zašlú vaši učitelia na Edupage so všetkými informáciami. Môžete sa viac venovať iným aktivitám a spolu s vašimi deťmi si môžete pozrieť pekný film, prečítať dobrú knihu, popočúvať rozprávky, spev vtákov alebo virtuálne navštíviť divadlo či svetové múzeá a to všetko z pohodlia domova. Určite si tu nájdu niečo aj rodičia predškolákov či menších detí:

  V.I.A.C. - Inštitút pre podporu a rozvoj mládeže

  Each one of these beautiful birds has a stunning song

  Nick Jr. | Baby Shark Hand Wash Challenge

  Tip pre žiakov a učiteľov MŠ a 1. stupeň základných škôl, alebo vašich drobcov, ktorých máte doma...

  Rodičia, toto stačí len vytlačiť a dať deťom: Fantastická pomôcka, ako precvičiť písmená a jednoduché počty!

  Hra pre celú rodinku s troškou srandičky, angličtiny ale i pohybu

  Kukučka obyčajná

  Tom Fletcher's practical hand washing video is perfect for kidsKoronavírus: Divadlo a múzeá priamo vo vašej obývačke. Tipy na kultúru a vzdelávanie zdarma

  Karanténa? Navštívte múzeá! 500 múzeí a galérií ponúka virtuálne prehliadky

  Rodičom a žiakom budú k dispozícii aj asistentky učiteľa na mailových adresách:
  zspodvinbargom.lucia@gmail.com
  zspodvinbargom.eva@gmail.com
  zspodvinbargom.julia@gmail.com

   

  Dôležitá informácia pre rodičov detí materskej školy

  V pondelok (30.3.2020)  a v utorok (31.3.2020) bude v čase od 10.00 do 13.00 hod otvorená MŠ pre rodičov bez detí. Učiteľky vám odovzdajú pracovné listy a veci zo skriniek za prísnych bezpečnostných opatrení. Rodičia musia mať rúška a rukavice! Odoberú veci a urýchlene opustia budovu materskej školy. Tá bude následne dezinfikovaná a pripravená na ďalší deň. Najvhodnejšie by bolo, ak by ste to stihli v pondelok 30.3.2020. Zároveň vás prosíme, aby ste nadiktovali svoje mailové adresy či whatsapp alebo facebook pre rýchlejšie a bezproblémové kontaktovanie sa so školou.

  Ďakujem                                                                    

  S úctou

  Mgr. Milena Kravcová

 • Poďakovanie


  Poďakovanie - Obrázok 1
  Pre zväčšenie kliknite na obrázok.
 • Testovanie9

  Testovanie9

  Testovanie T9 je v tomto školskom roku zrušené.

  Prihlášky na stredné školy sa budú odovzdávať k 15. 5. a nebude potrebné lekárske odporúčanie.

  Prijímacie skúšky na stredné školy sa budú konať do dvoch týždňov od začiatku vyučovania.

 • MŠ - Pre pedagógov, rodičov a deti

  Výskumný ústav detskej psychológie a patopsychológie pripravil pre vás aplikáciu, ktorá v tomto náročnom období ponúka aktivity na rozvoj všetkých šiestich vývinových oblastí dieťaťa vo veku 3–6 rokov. Zistite, aké má vaše dieťa v predškolskom veku sociálne, komunikačné, motorické či emocionálne zručnosti, kognitívne schopnosti a zmyslové vnímanie a skúste ich rozvíjať. Na stránku sa dostanete cez tento odkaz.

 • Aktualizácia údajov

  Dáta z programu aScAgenda boli aktualizované
 • Pod záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu bol spustený portál https://www.ucimenadialku.sk/zdroje/

 • Minister školstva Gröhling: Škola z domu a čo bude ďalej

  Novým ministrom školstva, vedy, výskumu a športu sa stal Branislav Gröhling. Doteraz pôsobil ako poslanec NR SR a poradca predsedu Bratislavského samosprávneho kraja Juraja Drobu.

   

  Aké budú jeho prvé kroky?

  “V prvom rade zasadne krízový štáb ministerstva. Ďalej v týchto dňoch zverejníme portál pre učiteľov, rodičov aj žiakov, kde budú všetky informácie k online vzdelávaniu, ako aj pokyny v súvislosti so stavom núdze,” informoval nový minister.

  Nájdete tam:

  1. Informácie pre rodičov a školy. Zápisy, prijímačky, termíny. Viem, že málo informácií spôsobuje neistotu. Netreba sa obávať. Budeme konať podľa odporúčaní krízového štábu (ten má teraz hlavné slovo) a tomu prispôsobíme jednotlivé termíny.

  2. Pokyny k pracovnoprávnym vzťahom pre učiteľov. Viacerí ste mi písali s otázkami napríklad, že riaditeľ chce, aby si učitelia čerpali dovolenku. Na tomto webe nájdete aj odpovede tieto otázky. Ak máte ďalšie, dajte ich do komentáru, na webe sa budeme snažiť odpovedať.

  3. Online vzdelávanie. Toto je najdôležitejšie. Ministerstvo zverejnilo niekoľko portálov. Tu chceme pod jednu strechu dostať čo najviac rôznych občianskych iniciatív, webinárov, aplikácií a stránok, ktoré budú mať učitelia k dispozícii na jednom mieste.

  Ako uviedol nový minister školstva, toto obdobie prinieslo aj pekné veci. Ukázalo sa veľa iniciatív, kde aktívni učitelia či združenia robia kreatívne online vzdelávanie. Pre deti, ktoré nemajú internet, RTVS poskytuje špeciálny program. “Budem apelovať na to, aby bol rozšírený. VÚDPaP by zas mal poskytovať bezplatnú infolinku pre rodičov, kde sa môžu poradiť s odborníkmi, najmä čo sa týka vzdelávania detí s ŠVVP.”

  Podľa Gröhlinga sú aj žiaci, ktorí nemajú ani prístup k internetu ani k televízii a komunikácia s učiteľom je tu komplikovanejšia. “Nateraz je dôležité chrániť zdravie, takže tu budeme rátať s usmerneniami k prerozdeleniu učiva do ďalších ročníkov.”

  “Hlavne chcem všetkých upokojiť, aby sa neobávali. Školský rok spoločne zvládneme, hoci s pár prekážkami. Teraz budem robiť všetko pre to, aby sme ochránili zdravie žiakov, učiteľov aj rodičov, dokončili školský rok a umožnili žiakom prejsť do ďalšieho ročníka, resp. na strednú a vysokú školu,” dodal nový minister.

 • Každý pracovný deň o 9:15 na Dvojke. smiley
 • Oznam

  Vážení rodičia,

  vzhľadom na výnimočnú situáciu, s ktorou sa my, pedagógovia, ale aj vy, rodičia našich žiakov, stretávame po prvýkrát, Vás chceme ubezpečiť, že naši učitelia pristupujú k tejto situácii veľmi zodpovedne. Hľadajú spôsoby, ako uľahčiť vzdelávanie vašim deťom a v neposlednom rade aj Vám, rodičom. Sme si vedomí toho, že mnohí z Vás sú pracovne značne vyťažení a doma Vás čakajú ďalšie práce ako aj učenie sa s deťmi. 

  Naši učitelia budú robiť krátke poznámky pre žiakov a v prípade rozsiahlejšieho učiva ho rozdelia na 2-3 časti, samozrejme v závislosti od ročníka. Keďže ani žiaci a ani rodičia neočakávate úlohy na víkend, tieto nebudú žiakom zadávané. 

  RTVS sprístupnila množstvo on-line rozprávok, seriálov, dokumentov a na internete nájdete množstvo zábavných a poučných výučbových úloh pre Vaše deti.

  Chcem Vám zaželať veľa zdravia, kreativity pri vzdelávaní našich detí a zároveň Vám ďakujem za spoluprácu a pochopenie v tejto ťažkej situácii.

  S úctou

  Mgr. Milena Kravcová

 • Oznam

  Važení rodičia, v termíne od 16.3.2020 do 27.3.2020 vyučovanie na našej škole prebieha online elektronickou komunikáciou. Prostredníctvom stránok www.podvinbargom.sk, www.bezkriedy.sk, www.kozmix.sk a webových stránok triedy učitelia zadávajú žiakom úlohy, študijné materiály, prezentácie, úlohy na overenie učiva so spätnou väzbou a iné pokyny s domácou prípravou žiakov na vyučovanie pre konkrétne triedy a predmety. Učitelia po dohode so žiakmi a rodičmi komunikujú aj prostredníctvom e-mailu (e-mailov).
  Prosíme, aby ste dozreli na vaše deti, či sa zodpovedne pripravujú a plnia si svoje povinnosti.

 • Mimoriadne nariadenie ústredného krízového štábu SR

  Vážení rodičia,

  na základe mimoriadneho nariadenia ústredného krízového štábu SR

  sa zatvárajú všetky školy, školské zariadenia a predškolské zariadenia na 14 dní od pondelka 16.3.2020 predbežne do 29.3.2020. Zajtra (piatok,13.3.2020) bude prebiehat vyučovanie v štandardnom režime.

  Chcem Vás požiadať, aby ste v tejto súvislosti sledovali aktuálne dianie a webovú stránku našej školy, na ktorej budú aktualizované všetky informácie.

  V tomto čase budú prichádzať postupne žiakom úlohy z rôznych predmetov, najmä cez Edupage (Bezkriedy, e-mail a iné). Je dôležité, aby ich Vaše deti sledovali a následne aj riešili.

  Úlohy sú určené pre žiakov na individuálne štúdium. V prípade, že niečomu nerozumejú, alebo im nie je niečo jasné, nech kontaktujú svojho vyučujúceho e-mailom.

  Odporúčame zdržiavať sa v domácom prostredí a dopoludnia venovať čas od 9:00 hod. do 13:00 hod. úlohám, kedy ich budú vyučujúci žiakom zadávať.

  Zároveň NEODPORÚČAME stretávanie sa v nákupných centrách alebo sa inak „zgrupovať“, zhromažďovať, realizovať návštevy, ... Je možné absolvovať prechádzky v prírode.

  S úctou

  Mgr. Milena Kravcová
  riaditeľka školy


  Zadania úloh pre žiakov budú vyučujúci zasielať prostredníctvom mailu, IŽK, prípadne cez portál bezkriedy.sk.

  Postup pri vybavovaní ošetrovného a nemocenského pre koronavírus – bez návštevy lekára a SP

  Aktuálne usmernenie MŠVVaŠ v súvislosti s ochorením COVID-19

 • Nová sekcia

  Nová sekcia - Obrázok 1
 • Oznam

  Oznam

  Riaditeľstvo ZŠ s MŠ v dôsledku situácie na Slovensku dôrazne žiada rodičov žiakov školy, aby nevstupovali do budovy školy ako aj do školskej jedálne! Obedy si môžete vyzdvihnúť z opačnej strany budovy – zadný vstup do kuchyne, výlučne v čase od 13.30 do 14.00 hod.

  Za porozumenie ďakujem.

  Mgr. Milena Kravcová
  riaditeľka školy

 • Ministerstvo školstva vydalo 3. usmernenie v súvislosti so šírením koronavírusu

  V súvislosti so šírením respiračného ochorenia vyvolaného novým koronavírusom COVID-19 zasadal dňa 9. 3. 2020 Ústredný krízový štáb, ktorý prijal ďalšie opatrenia a zákazy. Na základe uvedených prijatých opatrení a zákazov Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR vydáva Usmernenie č. 3 k šíreniu koronavírusu pre školy, školské zariadenia, zamestnancov rezortu školstva a športové zväzy, ktoré v plnom znení nájdete TU.

 • Ministerstvo školstva vydalo 3. usmernenie v súvislosti so šírením koronavírusu
  10. 3. 2020 V súvislosti so šírením respiračného ochorenia vyvolaného novým koronavírusom COVID-19 zasadal dňa 9. 3. 2020 Ústredný krízový štáb, ktorý prijal ďalšie opatrenia a zákazy. Na základe uvedených prijatých opatrení a zákazov Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR vydáva Usmernenie č. 3 k šíreniu koronavírusu pre školy, školské zariadenia, zamestnancov rezortu školstva a športové zväzy, ktoré v plnom znení nájdete TU.
strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola s materskou školou
  Pod Vinbargom 1, 08569, Bardejov
 • sekretariát ZŠ - 0911 874 461
  jedáleň - 0911 530 166
  materská škola - 0911 544 004

Fotogaléria - staré albumy