• Aktivity ŠKD

• ŠKD - Popoludnie v Školskej knižnici s knihou a pozvanou hostkou pani Cidilkovou

• 04.04.2023 12:09
          • Marec je mesiac knihy. Ani my, deti zo Školského klubu, sme na tento mesiac nezabudli.
            Okrem čitateľských aktivít, ktoré sme organizovali v našom oddelení, sme si pozvali medzi nás hostku. Bola ňou bývalá pani učiteľka Cidilková. Aj napriek svojmu úctyhodnému veku veľmi rada a ochotne prijala naše pozvanie. Stretnutie sa konalo dňa 29. marca o 14-tej hodine v priestoroch našej školskej knižnice. Pani Cidilková deťom prečítala rozprávku Ako šlo vajce na vandrovku. Deti pozorne počúvali, o čom svedčali aj otázky, ktoré deti pri čítaní od pani učiteľky dostávali. Po prečítaní rozprávky deti dostali úlohu. Keďže máme predo dvermi Veľkonočné sviatky, mali nakresliť veľkonočné vajíčko na vopred pripravené šablóny. Deťom išlo maľovanie pekne od ruky, každý sa usiloval, pretože v druhej časti boli vybraté najkrajšie veľkonočné vajíčka spomedzi všetkých a za snahu deti dostali sladké, čokoládové veľkonočné vajíčko od nášho hosťa. Deťom sme pomohli ešte upevniť vajíčka na špajle. Popoludnie sa všetkým veľmi páčilo. Deti si pre našu hosťku pripravili poďakovanie, vlastnoručne vymaľovaný kvietok, srdiečko, jarný črepníkový kvet od vedenia školy a nás, všetkých prítomných.

Veľmi pekne chceme pani Cidilkovej poďakovať aj touto cestou, želáme jej ešte veľa, veľa zdravia a tvorivého elánu v jej ďalšom živote.
            deti zo Školského klubu
            L.M.

• ŠKD - Marec - mesiac knihy (5. odd., 2023)

• 24.03.2023 10:57
          • Takto trávime čas v našom ŠKD. Prváčikovia sa zdokonaľujú v čítaní a ostatní žiaci potom vyhodnocujú najlepšie prečítané príbehy. Najviac sa im páčili príbehy z knihy Bola raz jedna trieda. Na záver sme si všetci spolu vyrobili záložky do knihy. Prváčikovia vyrábali myšky s pásikmi a žiaci tretieho ročníka záložky Mickey Mouse. Všetci boli šikovní a mali radosť, že si tú svoju môžu dať do knihy, ktorú práve čítajú.
            5. odd. - J. Marcinovová

Fotoalbum sa otvorí po klliknutí na obrázok.
          • ŠKD - 8. marec, MDŽ (5. odd.)

• 03.03.2023 10:05
          • Dnes je sviatok všetkých žien,
            prajeme Vám šťastie len.
            Nech Vám úsmev stále žiari
            ako svetlo na svitaní.

Všetkým mamkám, babkám, tetkám posielame takéto kytičky tulipánov a prajeme všetko najlepšie.
            5. odd. - J. Marcinovová

Fotoalbum sa tvorí po kliknutí na obrázok.