• Aktivity ŠKD

• ŠKD - Januárové aktivity (1. odd.)

• 02.02.2023 10:53
          • Prvý mesiac tohto roku je za nami. Ani nevieme, ako nám rýchlo uplynul. Aj keď je Perinbaba trošku skúpa na sneh, neodradilo nás to a o to viac sme vyrábali veci, ktoré nám sneh pripomínali. Snehovú vločku, čiapku s rukavičkami, vtáčiky v zime, hrnček so snehuliakom. Popoludnia v ŠKD sme si spríjemňovali rôznymi aktivitami. Deti nie iba strihali, lepili, ale aj súťažili a starali sa o kvety v oddelení. Záver mesiaca sme si spríjemnili karnevalom (tomu sa povenujeme osobitne).
            L.M.

• ŠKD - Vianočné vystúpenie 2022 (1. odd.)

• 22.12.2022 22:28
          • Blížia sa o pár dní Vianoce. Čas otvárania ľudských sŕdc. Čas radosti, veselosti, lásky, pokoja, mieru... Čas, kedy sa môžeme na chvíľu pristaviť, zaspomínať si, zamyslieť sa nad čarom a atmosférou vianočných sviatkov. Deti si pre Vás pripravili pár kolied a vinšov, tak Vám želám krásny umelecký zážitok. Nezabudnime na svojich blízkych, priateľov, známych, aby nikto v tomto čase nebol sám...

Prajem Vám všetkých krásne a veselé vianočné sviatky. Nech je vaše srdce obklopené láskou všetkých blízkych a žiari šťastím ako Betlehemská hviezda a aby ste zažili chvíle, na ktoré budete s láskou spomínať. Požehnané vianočné sviatky a úspešný nový rok Vám všetkým želám.
          • ŠKD - Zima (3. odd.)

• 21.12.2022 23:06
          • PRIŠLA ZIMA

Prvá vločka z neba padá,
            na naše líčka jemne sadá.
            Jeseň, tú už zima strieda,
            strom je biely ako krieda.

To sa blížia veľké sviatky,
            spolu s nimi zimné hrátky.
            Snehuliakov postavíme,
            a guľovačkou si dni dozdobíme.

Zima - k tomuto krásnemu ročnému obdobiu plnému zimných radovánok, hier, detského smiechu, snehu, prázdnin patria nádherné sviatky - Vianoce. Aj v našom ŠKD bola zima zábavná a tvorivá. Zimnú rozprávku a blížiace sa Vianoce si deti svojimi výtvormi spríjemnili a skrášlili prostredie našej triedy. Deti maľovali, lepili, tvorili rôzne zimné námety, ako pestré čiapky, rukavice, tučniakov, zimné krajinky, sv. Mikulášov, Mikulášske čižmičky, vianočné ikebany, vianočné stromčeky i anjelikov. Za ich námahu a úsilie boli sladko odmenené... smiley

Prajeme pokojné, požehnané vianočné sviatky a šťastný nový rok.
            vych. A.N.

• ŠKD - Decembrové aktivity v ŠKD (1. odd., 2022)

• 20.12.2022 23:42
          • December je o pár dní za nami. Všetci sa tešíme na Vianoce a na ich neopakovateľné čaro. Aj v tomto mesiaci Vaše deti nezaháľali, aj keď nás potrápili choroby a prechladnutia. Zvládli sme to na výbornú. Pozrite sa, ako deti pekne vyrábali a ako sme trávili čas aj vonku v zimnej prírode. Želám Vám a vašim najbližším pokojné vianočné sviatky.