• Aktivity ŠKD

• ŠKD - MDD 2023 (5. odd.)

• 12.06.2023 10:42
          • MDD je sviatkom všetkých detí. Prajem všetkým deťom, aby boli šťastné, zdravé a aby im nikdy nechýbal úsmev na tvári. Takto sme si uživali  my sviatok deti.
            5. odd. - J. Marcinovová

Fotoalbum sa otvorí po klliknutí na obrázok.
          • ŠKD - Vystúpenie detí 1. oddelenia

• 07.06.2023 11:54
          • Dňa 2.6. sme za spolupráce nášho milého kolegu, pána Ing. Kuču, natočili pre Vás všetkých, milí rodičia, starí rodičia, priatelia školy a známi, tanečné vystúpenie pod názvom Čížiček, Čížiček. Veríme, že Vás všetkých milo potešíme v týchto už letných dňoch. Prajem Vám pekný umelecký zážitok.
            L.M.
          • ŠKD - Medzinárodný deň detí 2023

• 07.06.2023 11:34
          • Medzinárodný deň detí sme oslávili aj my v ŠKD, a to hudobno-tanečným popoludním. Deti s radosťou prijali výzvu naučiť sa nové tanečné choreografie, na záver boli odmenené sladkou odmenou.
            vychovávateľky ŠKD

• ŠKD - Aj takto sme trávili máj v našom oddelení (1. odd., 2023)

• 07.06.2023 09:52
          • Máj, máj, máj, zelený, pod oblôčkom sadený...

Toto sú slová jednej známej ľudovej piesne a vždy v máji mi prídu na um. Tento mesiac uplynul veľmi rýchlo a už tu máme jún. Chcem sa s vami podeliť o zážitky a fotografie, čo deti v ŠKD popoludní aj takto zažili. Deti opäť strihali, lepili, vyrábali sme lienky, jahôdky, ale skúsili sme strihať aj látku, respektíve využili sme zbytky látok, za čo patri aj touto cestou, mamke našej žiačky, pani Kučovej, úprimné poďakovanie. Deti zo zbytkov látok vyrábali nanuky a boli to ozaj tie najkrajšie a najzaujímavejšie nanuky, plné farieb, nápaditosti a ozdôb. Škoda, že sa nedali zjesť. Maľovali sme na prírodniny (akvarelovými farbami). Deti farbili kamene, ktoré si môžu doma dať do kvetináča, alebo vyzdobiť nejaký priestor. Vonku sa príjemne oteplilo a teplé slnečné lúče nás lákali na školský dvor. Navliekali sme rôzne koráliky, myšky a čas trávili vonku rôznymi súťažnými hrami s loptou, švihadlom, chlapci hrali florbal.

Posledný deň tohto mesiaca sme boli pozvaní do Okresnej knižnice Dávida Gutgesela. Pracovníčky knižnice nás milo privítali. Stretli sme sa s ukrajinskou autorkou, pani Irinou z Ligy za duševné zdravie, ktorá pochádza z mesta Kyjev, ale už tri roky žije na Slovensku. Porozprávala nám niečo o sebe. Deti mali na pripravený výkres stvárniť svoj pocit, alebo nakresliť obrázok z rozprávky Narnia. Deťom sa aktivita veľmi páčila. Boli pohostené osviežujúcou citrónovo-mätovou limonádou, ktorá každému dobre padla. V závere sme sa poďakovali, deti odovzdali darčeky a urobili sme zopár spoločných fotografií. Po tom sme sa presunuli do cukrárne, kde si každý zakúpil za odmenu malú zmrzlinu.

Tu sú fotografie.
            L.M.

• ŠKD - Vystúpenie žiakov ŠKD pre dôchodcov (4. odd., 2023)

• 01.06.2023 08:22
          • Mama - tak krátke slovo, ale veľmi výstižné a milé.

Mesiac máj je asi najkrajším mesiacom v roku a práve druhá nedeľa patrí mamám, starým mamám. Byť mamou je to najkrajšie v živote každej ženy. To slovo, veľakrát ospievané aj zachované v srdci dieťaťa. Vďaka im patrí za veľa, ale hlavne za ochrannú ruku, ktorú držia nad detskou hlávkou počas celého života.
            Aj dôchodcovia z 5. obvodu sa rozhodli na svojom stretnutí osláviť tento výnimočný sviatok a my so žiakmi ŠKD sme prispeli kultúrnym programom. Slová vďaky, uznania, básničky, ľudové piesne zneli v školskej jedálni strojárenskeho učilišťa. Vrcholom programu bol tanec, ktorý dostal do skvelej nálady nie jednu mamičku. Sladká odmena a obrovský aplauz nám boli znamením, že sa im vystúpenie veľmi páčilo. V závere sme im ešte popriali príjemnú zábavu a s prianím všetkého dobrého sme sa rozlúčili. Nech nielen tento deň, ale ďalšie dni vo vašom živote sú popretkávané láskou a milým úsmevom.
            Kovácsová Eva a deti z 3.C