• Aktivity ŠKD

• ŠKD - Vítanie jari (6. odd., 2023)

• 18.04.2023 13:01
          • Bahniatka sú symbolom života, ktorý sa v prírode prebúdza práve na jar. Majú kvety usporiadané do súkvetia jahňady, ľudovo povedané bahniatka. Sú poslovia jari, ale nie na každej vŕbe bahniatka zakvitnú. No nám túto jar v oddelení zakvitli všetky. Pod rukami detí vznikali veľmi pekné zátišia s vázou a malým tvorcom sa práca darila. Ale darilo sa im aj pri tvorbe obalov na knihy popri rozprávaní o knihách a rozprávkach. Hovorili sme aj o vode a potrebe šetriť ňou a nezabudli sme aj na Veľkú noc. Kuriatka, sliepočky, zajačiky, aj vajíčka sú symboly, s ktorými sa v tomto období stretávame najčastejšie a aj v našom školskom klube si deti niektoré symboly jari vytvorili. Už sa tešíme, čo nám prinesú prichádzajúce teplejšie dni.
            S. Kšonžeková

• ŠKD - Jarné tvorenie (február - marec, 3. odd.)

• 11.04.2023 11:25
          • Po zime sa príroda prebúdza a odkrýva svoju krásu. Stromy i záhradky vďaka jarným kvietkom zakvitli všetkými farbami. Ani my v našom oddelení sme nezaháľali a s radosťou sme tvorili: tulipány, snežienky, narcisy, sliepočky, kuriatka vo veľkonočnom vajíčku, zajačiky z vlny, či košíčky. Marec - mesiac knihy sme si tiež okrem iných aktivít pripomenuli vytvorením knihy - leporela, kde deti spoznávali jarné kvietky, v ktorých sa ukrýva liečivá sila. Deti sa veľmi tešili zo svojich výrobkov.
            vych. A. Nicáková

• ŠKD - Ako sme trávili marec v našom oddelení (1. odd.)

• 04.04.2023 12:47
          • Marec je už za nami pár dní. Bol bohatý na aktivity v našom oddelení. Deti tvorili, vyrábali, konštruovali, stavali, čítali a súťažili na školskom dvore, keďže k nám zavítala Jar a teplé jarné lúče.
            Začiatkom marca (3.3.) sme vyrábali darčeky pre mamky k MDŽ. Deti v tomto mesiaci mali aj Jarné prázdniny. Verím, že si oddýchli. Po prázdninách sme sa všetci opäť stretli. 15. marca sme v školskej knižnici mali čitateľskú aktivitu a po nej nasledovala súťaž družstiev, ktorá bola zameraná na text z rozprávky, ktorú si deti vypočuli. 16. marca sme vyrábali prvé jarné kvety – snežienky a verte mi, podarili sa každému. Keďže sa blížil sviatok, Deň učiteľov, všetky prítomné deti chceli potešiť svoju triednu pani učiteľku, vyrábali sme tulipány. Čas popoludní sme využili na futbalový zápas družstiev. 24. marca sme konštruovali netradičné stavby zo stavebníc SEVA. Popoludnie v tento deň sa nieslo v športovom duchu, mali sme športové súťaže. O pár dní bude Veľká noc. Preto sme vyrábali veľkonočné pozdravy pre svojich najbližších. Fakt to bol  pestrý mesiac a pevne verím, že deti v ňom zažili veľa pekných aktivít.
            Želám Vám všetkým pokojné veľkonočné sviatky. Prežite ich v kruhu svojich najbližších, dievčatám želám veľa sviežej vodičky a chlapcom veselú oblievačku.
            L. M.