• Aktivity ŠKD

• ŠKD - Naše prvé jesenné tvorenie (6. odd., 2023)

• 06.11.2023 11:28
          • V priebehu septembrových a októbrových dní sa v školskom klube naši noví prváčikovia navzájom spoznávali, spoznávali aj svojich starších spolužiakov a život v našom klube. Spoločne s radosťou tvorili a ukázali, čo už vedia a v čom sa chcú zlepšovať. Rúčky majú šikovné a chuť do práce veľkú.
            S. Kšonžeková

• ŠKD - Púšťanie šarkanov (1. odd., 2023)

• 06.11.2023 10:54
          • Prišiel ku nám taký hosť,
            pestrý je i dlhý dosť.
            Veľké oči, žiadne uši,
            ktože to je, nik netuší.
            Modré zuby, žltý nos.
            Je to strašiak? Ach pomoc!
            Ale kdeže, šarkan je to,
            čo si lieta šírym svetom.

Jeseň a jej čaro aj nás opäť navnadili. Jedno popoludnie, kedy slniečko pekne svietilo, ale vetrík mám riadne pofukoval, sme to využili a na školskom dvore sme púšťali šarkanov, to bolo smiechu a detskej radosti. Veď posúďte sami.
            L.M.

• ŠKD - Súťažné októbrové popoludnia (1. odd., 2023)

• 06.11.2023 10:45
          • O tom, že deti rady súťažia, niet pochýb. Slnečné lúče a počasie nám aj v tomto mesiaci priali a súťažili sme nie iba v oddelení, ale aj vonku. Deti si vyskúšali, že rolka od toaletného papiera sa dá využiť aj pri hre. Verte mi, hry s týmto druhotným materiálom sme využili netradične a budeme z neho ešte v ďalších mesiacoch aj niečo pekné vyrábať.

Ďalšou súťažou bola aktivita v šikovnosti a sústredenosti, ale aj v pozornosti. Deti súťažili v prenášaní loptičky na tenisovej rakete. To bolo povzbudzovania a kriku na školskom ihrisku.

Poslednou súťažnou aktivitou bola vedomostná súťaž družstiev. Vytvorených bolo 5 družstiev po 5 detí. Každý jeden z družstva musel odpovedať na súťažnú otázku. Každé družstvo získavalo slniečka na bodovej nástenke, víťazné družstvo získalo 5 slniečok, druhé štyri, ...a to družstvo, ktoré získalo najnižší počet slniečok, získalo dve, keďže na treťom mieste boli zhodne dve družstvá.

Dúfam, že aktivity sa deťom páčili a že si deti zmerali svoje zručnosti, ale aj svoje vedomosti hravou formou.
            L.M.

• ŠKD - Októbrové tvorenie (1. odd., 2023)

• 06.11.2023 10:20
          • Október je za nami a ja sa s Vami chcem iba v stručnosti podeliť o dojmy a fotografie. Zo stromov začalo opadávať lístie a my sme to hneď využili. Deti si z napadaného lístia vyrábali dáždniky. Aj takto sa dá zahrať s opadanými listami. Verím, že deti strávili príjemne a zaujímavé popoludnia v Školskom klube. Vyrábali sme strapce hrozna, kreslili jesenný zber zeleniny zo záhrady, vystrihovali hrušky, či jabĺčka a skladali ich potom ako puzzle. Deti kreslili jesenné stromy. Odkresľovali a vystrihovali sme jesenné tekvičky s lístím a pripravujeme program a darčeky pre starkých do Zariadenia pre seniorov na Toplianskej ul. v našom meste. Verím, že deťom sa všetky tvorivé aktivity páčili.
            L.M.

• ŠKD - Jesenné tvorenie (5. odd., 2023)

• 03.11.2023 08:17
          • Naše jesenné tvorenie, ktoré nám rozžiarilo celé oddelenie, ale hlavne naše úsmevy. Ďakujem všetkým mojim usilovným žiakom za ich tvorivú prácu.
            5.odd. - J. Marcinovová