Trieda 9.B sa na svojich triednických hodinách rozhodla, že predtým než opustí brány tejto školy navždy, chce po sebe zanechať aj nejakú stopu. A tak padlo rozhodnutie vyrobiť vtáčie búdky a osadiť ich na okolitých stromoch v areáli školy. Búdky už visia na svojich miestach a čakajú, kým ich objavíte a nasypete do nich semienka pre vtáčiky, ktoré sa vám za to odmenia svojím spevom. Sú štyri. Tak čo, už ste ich objavili?
Novinky
V areáli našej školy pribudli vtáčie búdky...
Vždy budeme spomínať
Pri príležitosti ukončenia 2.sv. vojny a oslobodenia nášho mesta, ktoré si každý rok s hrdosťou pripomíname, sme dňa 17.5. mali možnosť navštíviť pamätník holoukastu v Bardejove, ktorý bol postavený na znak úcty k židovským spoluobčanom, ktorí zahynuli v druhej svetovej vojne a do svojho mesta sa už nikdy nevrátili. Vďaka odbornému výkladu p.Hudáka ml., ktorý nás svojím rozprávaním o židovskej kultúre a osudoch bardejovských židov vo vojnových časoch zaujal, sme mnoho vecí pochopili a začali sa nad nimi aj zamýšľať.
Odkiaľ pramenila nenávisť voči týmto našim spoluobčanom? Aký zmysel malo ich vyvražďovanie? Prečo sa ľudia k sebe správali ako zvery? Nenachádzame istú paralelu tejto nenávisti založenej na náboženskej či rasovej neznášanlivosti medzi ľuďmi aj v súčasnosti? Kam až môže dospieť extrémistické zmýšľanie ľudí? Z rozprávania p. Hudáka sme sa dozvedeli, že v roku 1940 v Bardejove malo židovské občianstvo 2441 ľudí, takže v roku 1942 mohlo mať židovské občianstvo cca 2600 ľudí. V tom istom roku sa konal aj prvý transport našich židovských spoluobčanov. Za prvé dva mesiace bolo z celého okresu deportovaných 3082 židov (z Bardejova a okolitých dedín). Po ukončení vojny sa na územie Slovenska vrátilo viac ako 600 židov. Asi polovica deportovaných bardejovských židov sa vrátila späť do Bardejova. Bol to jediný spôsob, ako zistiť, či ich blízki prežili. Dokonca aj po skončení vojny to nemali jednoduché. Keď sa preživší a pozostalí židia vrátili späť do Bardejova, museli sa dennodenne vyrovnávať s ťažkými životnými podmienkami. Často mali problém získať svoj majetok späť, pretože keď boli deportovaní do koncentračných a pracovných táborov, ich majetok (príbytky, záhrady, firmy) bol rozpredaný alebo darovaný iným ľuďom, ktorí im ich majetok odmietli po vojne vrátiť späť. V roku 1948 väčšina židovských rodín z Bardejova emigrovala do Spojených štátov a Izraela. V tom roku žilo v Bardejove len 256 ľudí židovského pôvodu. Ostali najmä tí, ktorí verili, že komunizmus vytvorí sociálne spravodlivú spoločnosť a vytvorí protiváhu nacizmu.
Židovská komunita však v Bardejove zanikla. Vďaka obnove židovských stavieb a výstavbe pamätníka holoukastu sa pomaly objavuje stopa pestrej minulosti židovskej komunity. Aj vďaka zachovaniu a obnove židovských pamiatok bol Bardejov v roku 2000 zapísaný na Listinu svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO. Ďalej sme sa od nášho sprievodcu dozvedeli, že aby sa Bardejovu naďalej darilo obnovovať židovské pamiatky, bol vytvorený projekt. Poslaním tohto projektu "Bardejovské suburbium - záchrana, obnova a reštaurovanie Starej synagógy" je oživenie jedinečného areálu židovských stavieb na Mlynskej ulici v Bardejove.
Zrekonštruovaná synagóga spolu s novopostaveným pamätníkom holoukastu významne prispieva ku prezentácii náboženského a kultúrneho centra jednej z najstarších židovských komunít na Slovensku. Týmto obnovovaním pamiatok vzdávame úctu nielen mŕtvym ale dávame jasne najavo aj nesúhlas s nezmyselnými myšlienkami a teóriami, ktoré dovolili ľudstvu dospieť k takýmto hrôzam a vraždeniu nevinných ľudí iba kvôli svojmu náboženskému presvedčeniu.
Je to už 70 rokov, kedy si pripomíname ukončenie 2. sv. vojny. Nie je to až tak ďaleko, preto si vážme, že žijeme v štáte, kde vojna nie je a vážme si aj to, že môžeme voľne študovať a žiť v pokoji a mieri. Nesmieme zabúdať aj na tých, ktorí tu už medzi nami nie sú, pretože navždy zostanú v našich srdciach ako hrdinovia, ktorí bojovali za slobodu a mier. Počas 2. sv. vojny zahynulo zhruba 6 miliónov židov. Ani celé Slovensko nemá taký počet obyvateľov.
Celá exkurzia trvala cca 2 hodiny. Bol to pre nás nezabudnuteľný zážitok, z ktorého si berieme veľké ponaučenie do života.
Benjamín Pšenčík, 9.B
MŠ - Stavanie mája 2017
MŠ - Na návšteve v mestskej knižnici D. Gutgesela
V rámci školského projektu Číta celá škola navštívili predškoláci dňa: 21.4.2017 mestskú knižnicu. Pani knihovníčka ich oboznámila s tým, ako sa knihy vypožičiavajú a ako sa treba o ne starať. Potom im prečítala peknú rozprávku o dopravných prostriedkoch, dávala im otázky vyplývajúce z textu, na ktoré pohotovo reagovali. Najviac ich však bavilo hrať veľké pexeso o dopravných značkách. Na záver si deti mohli vybrať a poprezerať rozprávkové knihy. Aj takéto pekné akcie prispievajú k rozvoju predčitateľskej gramotnosti u detí predškolského veku.
Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.
SJL - Viem, čo čítam?
- Tento školský rok bol vyhlásený za rok čitateľskej gramotnosti. Celá škola sa už od septembra zapojila do rôznych aktivít, ktoré mali spoločný názov Čítaním k tvorivosti. Jednotlivé činnosti prebiehali na hodinách slovenského jazyka a literatúry, anglického jazyka, dejepisu, geografie, občianskej náuky, výtvarnej výchovy, výchovy umením. Žiaci rôznymi formami prezentovali svoju čitateľskú gramotnosť.
Vyvrcholením všetkých aktivít bola súťaž pre žiakov 5.–9. ročníka s názvom Viem, čo čítam? Triedy zastupovali 2-členné družstvá, ktoré sa popasovali s textami, grafmi, tabuľkami, preverili si svoje vedomosti z ľudovej slovesnosti a zistili, či a ako rýchlo sa dokážu orientovať v rôznych druhoch slovníkov a encyklopédií. A ako sa im darilo?5.ročník
1.miesto – 5. A /39 b/
2.miesto – 5. B /37,5 b/
3.miesto – 5. C /34 b/
6.ročník
1.miesto – 6.A /47 b/
2.miesto – 6.B /42 b/
3.miesto – 6.C /34 b/
7.ročník
1.miesto – 7.B /70 b/
2.miesto – 7.A /66 b/
3.miesto – 7.C /63 b/
8.ročník
1.miesto – 8.A /62 b/
2.miesto – 8.B /57 b/
3.miesto – 8.C /54 b/
9.ročník
1.miesto – 9.A /64 b/
2.miesto – 9.C /63 b/
3.miesto – 9.B /61 b/
Víťazným družstvám blahoželáme a všetkým účastníkom ďakujeme za účasť.
Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.
MŠ - Bylinkový deň
Jarné slniečko nás vylákalo von, na jarnú vychádzku, na ktorej sme mali možnosť pozorovať jarné kvety a liečivé bylinky. Púpavu, medovku a žihľavu sme nazbierali a v škôlke si z nich uvarili zdravý bylinkový čaj. Deti mali možnosť bylinky ovoňať, vidieť ako sa bylinkový čaj pripravuje a ochutnať jeho chuť.
Medzinárodný deň mlieka
Tretí májový utorok - medzinárodný deň mlieka, sa oslavuje od roku 1957 pod záštitou Medzinárodnej mliekarskej federácie .
Na našej škole sme sa na tento deň primerane pripravili. Vysielaním v školskom rozhlase sme upozornili na správny postoj k mlieku a mliečnym výrobkom. Aj k tým, ktoré sú súčasťou obeda, ale často zabúdané v priestoroch školy. Zamestnanci školskej jedálne nám pripravili na desiatu puding, na obed strapačky so syrokrémom a jogurtové mlieko.
Uľahčili nám tak rozhodnutie. Šálku mlieka, alebo kilogram kapusty? Jeden liter mlieka má 1200 mg vápnika, zatiaľ čo druhý najbohatší zdroj vápnika – kapusta, má len 300 g vápnika.
Poznáme materské, kravské, kozie, ovčie, kobylie i byvolie mlieko. Odporúčaná denná dávka sú 2 – 3 poháre mlieka denne alebo vypiť 2,5 dl mlieka, zjesť 30 g syra a 1 jogurt.
Prečo? Vápnik je dôležitý pre vývoj chrbtice, pre udržanie pevných kostí po celý život, pre dobrú zrážanlivosť krvi, srdcovú a svalovú činnosť či krvný tlak. Pokiaľ je prísun vápnika nedostatočný, telo začne ako zdroje využívať vápnik, ktorý je súčasťou kostí. Podľa nedávnych štúdií totiž práve mlieko je najbohatším zdrojom vápnika.
To je iba časť informácií, ktoré sme sprístupnili žiakom. V triedach pokračovali ďalšie rôznorodé aktivity.
Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.
Mladí záchranári
10. 5. 2017 sa v Bardejove konala okresná súťaž „Mladí záchranári“. Našu školu reprezentovali dve štvorčlenné družstvá zložené zo žiakov druhého stupňa. Súťaž bola náročná vedomostne, ako aj fyzicky. Pre súťažiacich bolo prichystaných na trati dlhej 1,6 km 6 stanovíšť, na ktorých museli preukázať svoje vedomosti, ale aj praktické zručnosti. Cez zadymené územie sa museli presunúť v plynových maskách, ktorých správne nasadenie a funkčnosť poctivo sledovali a hodnotili porotcovia, ďalej sa museli popasovať s improvizovanou ochranou pri vyhlásení rôznych druhov poplachov. Nasledovalo správne poskytnutie prvej pomoci, zorientovanie sa v mape a vypočítanie jej mierky. Súťažiaci museli prejaviť svoje znalosti pri orientácii sa v teréne a zručnosti v streľbe zo vzduchovky na terč. Potom v protipožiarnej ochrane pomocou ručnej vodnej striekačky trafiť na cieľ a zhodiť plechovky a aby toho nebolo málo, prejaviť aj dobré teoretické znalosti. A samozrejme, všetko to museli zvládnuť v časovom limite. Naše družstvo A v zložení Matej Mušinka (9.B), Sebastián Masica (9.B), Viktória Lazorová (9.A) a Natália Olenčinová (9.A) obsadilo krásne druhé miesto. No ani naše druhé družstvo B sa nedalo zahanbiť a pri svojej premiére obsadilo 4. miesto (Michal Čopák (9.A), Marek Brezáni (8.A), Adela Švecová (6.A) a Katarína Švecová (6.A)).
Okresné kolo branného viacboja v Gaboltove
V Gaboltove sa 3.5.2017 uskutočnilo okresné kolo súťaže „Branný viacboj“. V silnej konkurencii naše družstvo A v zložení Matej Mušinka (9.B), Sebastián Masica (9.B) a Viktória Lazorová (9.A) obsadilo 2. miesto a družstvo B v zložení Michal Čopák (9.A), Marek Brezáni (8.A) a Natália Olenčinová (9.A) obsadilo 3. miesto a obe družstvá postúpili do krajského kola súťaže. Súťaž pozostávala z niekoľkých častí. Najprv súťažiaci strieľali zo vzduchovky v ľahu do terča. Potom sa museli družstvá rýchlo presúvať na jednotlivé stanovištia, kde hádzali granátom na cieľ, strieľali zo vzduchovky v stoji, určovali azimut a odpovedali na otázky v testoch zo zdravotnej a dopravnej výchovy.
Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.
Oznam
Dňa 18. mája 2017 nečakane zomrel Ing. Jozef Kuchta PhD., dlhoročný člen Rady školy pri ZŠ s MŠ Pod Vinbargom a bývalý rodič našej školy, ktorá vždy bola blízka jeho srdcu. Venujme mu tichú spomienku.
ŠKD - Malí moderátori - aktivita v mesiaci apríl
Dňa 26.04.2017 sme si v 1. odd. ŠKD pripravili zábavno-súťažné popoludnie. Bola streda, kedy deti nemávajú domáce úlohy. Mali sme priestor vyskúšať čitateľské zručnosti detí a aj to, ako si pamätajú jednotlivé rozprávky. Deti boli rozdelené do 3 družstiev. Mali za úlohu k jednotlivým úryvkom rozprávok, ktoré mali ukryté vo vreckách, priradiť správny názov. Pritom čítali medzi sebou a vyskúšali si, aké to je správne artikulovať a prečítať tak, aby textu rozumel každý. Na celú aktivitu mali časový limit, ale snažili sa a skončili oveľa skôr. Za svoju snahu im boli pridelené body, ktoré si zbierajú. Na konci roka budú vyhodnotení najaktívnejší z pomedzi nich za prácu. Verím, že sa aktivita deťom páčila a strávili sme príjemné popoludnie.
Autor L. M.
Projekt e-Twinning
Aktualizovali sme modul Projekt e-Twinning
Letný tábor Čarovné leto
Pre zväčšenie obrázka kliknite na obrázok.
Prihláška na stiahnutie: prihlaska_do_tabora_Carovne_leto_2017.docx
Program aktivít v letnom tábore Čarovné leto:
Pondelok: 03.7.2017
07:30 – 09:30 príchod detí, hry, desiata
09:30 – 11:30 hravé zoznamovanie detí
11:30 – 12:30 hygiena, obed, olovrant po obede
12:30 – 13:30 oddych pri rozprávke – kreslenie
13:30 – 16:30 hľadanie strateného pokladuUtorok: 04.7.2017
07:30 – 09:30 príchod detí, hry, desiata
09:30 – 11:30 netradičné letné korčuľovanie
11:30 – 12:30 hygiena, obed, olovrant po obede
12:30 – 13:30 oddych pri hádanke
13:30 – 16:30 kreslenie na chodníkStreda: 05.7.2017
Štátny sviatokŠtvrtok: 06.7.2017
07:30 – 09:30 príchod detí, hry, desiata
09:30 – 11:30 dopoludnie v okresnej knižnici s rozprávkou
11:30 – 12:30 hygiena, obed, olovrant po obede
12:30 – 13:30 oddych pri rozprávke
13:30 – 16:30 zápas v netradičných hráchPiatok: 07.7.2017
07:30 – 09:30 príchod detí, hry, desiata
09:30 – 10:30 presun s deťmi do Bardejovských kúpeľov
10:30 – 15:30 opekačka v Bardejovských kúpeľoch
15:30 – 16:30 hodnotenie tábora, udeľujeme ocenenia deťom
Pripomenuli sme si koniec 2. svetovej vojny
10. mája 2017 našu školu navštívilo Múzeum na kolesách. Je to projekt, ktorý prináša do škôl iný, zaujímavý spôsob vzdelávania. Zábavnou formou približuje žiakom problematiku 2. svetovej vojny. Veľké množstvo faktov členovia múzea podávajú netradičnou a pre žiakov atraktívnou formou. V priebehu besedy žiaci získali množstvo informácií o živote počas vojny, ale hlavne o ľuďoch, ktorí sa jej aktívne zúčastnili, o partizánoch a ženách v armáde. Zoznámili sa s dobovými uniformami, zbraňami a s dôležitými funkciami ľudí od prieskumníkov až po tankistov. Počas besedy boli žiaci aktívne zapájaní a obliekaní do vojenských uniforiem.
Vďaka Múzeu na kolesách sme mali možnosť dotknúť sa histórie 2. svetovej vojny a aj takouto formou si pripomenúť 72. výročie oslobodenia našej vlasti a ukončenia vojny.
Pripomenuli sme si udalosti ťažkých vojnových rokov a každodenné hrdinstvo vojakov i obyčajných ľudí, ktorých si takto chceme uctiť.
Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.
Oznam - zápis detí do MŠ
Riaditeľstvo Základnej školy s materskou školou Pod Vinbargom 1 v Bardejove podľa §3 ods.2 vyhlášky Ministerstva školstva Slovenskej republiky č.306/2008 o materskej škole oznamuje rodičom, že zápis detí do materskej školy na šk. rok 2017/2018 sa uskutoční v dňoch od 02.05.2017 – 31.05.2017 podaním žiadosti o prijatie dieťaťa do materskej školy u zástupkyne materskej školy.
Mgr.Milena Kravcováriaditeľka školy
Zoznam pomôcok pre budúcich prváčikov
Ďakujeme všetkým rodičom, ktorí sa rozhodli zapísať dieťa na našu školu. Veríme, že sa Vaše očakávania naplnia, Vaše deti budú pekne napredovať a každý deň sa tešiť na svoju pani učiteľku a kamarátov. Pre rodičov prinášame zoznam pomôcok - kliknite sem.
Bronz na celoslovenskom kole Dejepisnej olympiády
V dňoch 3.-5. mája 2017 sa uskutočnilo celoštátne kolo v poradí už 9. ročníka Dejepisnej olympiády. „Dejepisárska elita Slovenska“ – ako nazvala účastníkov tejto súťaže predsedníčka PhDr. Ľubica Kázmerová, CSc z Historického ústavu SAV v Bratislave – si tento rok zmerala svoje sily v malebnom prostredí Trenčianskych Teplíc.
Víťazi krajských kôl preukazovali svoje vedomosti z dejín v náročnom teste, ktorý pozostával z dejepisného učiva 8. ročníka a monotematického celku so zameraním na obdobie osvietenstva a rozumu v národných dejinách.
Našu školu, ale aj okres Bardejov a celý Prešovský kraj, reprezentovala Petra Golecová, žiačka 8.A triedy ZŠ s MŠ Pod Vinbargom. V tvrdej konkurencii najlepších olympionikov Slovenska si vybojovala výborné 3. miesto. Bronzovú medailu, diplom, ako aj hodnotné ceny si prevzala v priestoroch Domova Speváckeho zboru slovenských učiteľov.
Za jej úspechom stojí svedomitá príprava, jej ochota pracovať na sebe a venovať veľa voľného času štúdiu historickej literatúry. Musela prelúskať množstvo letopočtov, osobností, udalostí a súvislostí. Finálne kolo potvrdilo, že šlo o stretnutie ozajstných znalcov dejepisu, čoho dôkazom bolo, že úplne všetci prekročili hranice úspešnosti minimálne o dvadsať bodov.
Organizátori pre súťažiacich pripravili zaujímavý program. Tri dni v Trenčianskych Tepliciach tak boli nielen dobrou skúsenosťou, ale aj sviatkom všetkých zúčastnených milovníkov histórie.
Petre ďakujeme za výbornú reprezentáciu školy a prajeme ešte veľa ďalších úspechov v histórii – vede, ktorá má už od obdobia antiky prívlastok „učiteľka života“.
Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.
Poďakovanie rodičom budúcich prváčikov
Milí rodičia!
Apríl bol mesiac Zápisu žiakov
do 1. ročníka základnej školy.Veríme, že ste dôkladne zvažovali, ktorú školu pre váš najväčší poklad na svete, vaše dieťa, vyberiete. Či už to bolo kvôli tomu, že ste vy sami túto školu navštevovali a máte krásne spomienky, alebo že ste o našej škole počuli len to najlepšie, sme nesmierne radi, že je to práve tak.
Urobíme všetko pre to, aby sa vaše dieťa v priestoroch našej a teraz už aj vašej školy v kolektíve kamarátov so svojou pani učiteľkou cítilo príjemne a každý deň v škole bol neopakovateľným zážitkom.
Objavovanie písmen, slov, čísel a sveta okolo nás budú vašim deťom približovať milé pani učiteľky, ktoré sa na vaše deti - budúcich prváčikov už teraz tešia.
Ď A K U J E M E
Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.
Čítaním k tvorivosti na 1. stupni v mesiaci február a marec, ako pokračujeme v činnostiach a aktivitách
Tretiaci a štvrtáci sa aj naďalej usilovali texty nielen prečítať, ale aj s nimi pracovať. K textom tvorili osnovy – Červená Čiapočka, vyhľadávali a charakterizovali postavy literárneho diela. K vybraným textom kreslili aj ilustrácie, z ktorých zhotovili leporelá.
Hodiny čítania si spestrili aj prostredím – školskou knižnicou a okresnou knižnicou a spojením textu so zvukovou nahrávkou a pracovným listom – Hra pre tvoje modré oči. V okresnej knižnici sa zúčastnili besedy Príbehy detí v dielach A. Lindgrenovej a Snehuliak s horúcim srdcom, v rámci projektu pracovali s textom Smelý Zajko – čítali, písali osnovu, kreslili záložky, tvorili leporelo. V mesiaci marci si vytvorili aj triedne knižnice z kníh, ktoré si doniesli do tried z domácich knižníc.
Popri čítaní nezabudli ani na zábavu – hádali rozprávky po prečítaní úryvku, rozprávali príbeh podľa obrázkov, dorozprávali príbeh podľa svojich predstáv. Okrem literárnych textov z Čítanky si čítali detské časopisy FIFÍK a MAXÍK, v ktorých pokračovali v príbehoch na pokračovanie, napr. Z ríše hmyzu, Slovné hračky našej kačky a knihy od spisovateľov J. C. Hronský, D. Hevier a ďalších. Čítali o zvykoch a obyčajach nášho regiónu – Fašiangy, Vyvodzene kačura, Karnevaly. Žiaci si skúsili aj prácu spisovateľov pri tvorbe hádaniek, básničiek a príbehov o jari a detských hrdinoch. Zhotovili si Valentínky podľa písomného pracovného postupu.
Nevynechali ani náučné texty, napr. o vode, živočíchoch, ľudskom tele, doprave a bezpečnosti v doprave. Zmerali si aj sily v prednese poézie a prózy, v súťaži HK. Uskutočnili sa triedne kolá, školské a obvodové kolo. Zamerali sa aj na poéziu a prózu o mamách – M. Topoľská: Naša mama, J. Navrátil: Mamine ruky, Moja mama.
V prvom ročníku pokračovali v čítaní v školskej knižnici pod názvom "Z rozprávky do rozprávky". Realizovali čítanie s porozumením, rozprávali sa o hlavných postavách a ich vlastnostiach, kreslili obrázky. Z ilustrácií prečítaných rozprávok vytvárali rozprávkové leporelá. Čítali: P. Dobšinský - Starý Bodrik a vlk, Soľ nad zlato, M. Ďuríčková - Nie je škola ako škola, Tri prasiatka - ľudová rozprávka.
V druhom ročníku pokračovali v súťaží "Kráľ čitateľov". Navštívili okresnú knižnicu a zúčastnili sa prezentácie knihy Ady Žigovej: O snehuliakovi s horúcim srdcom. Čítali knihu O psíčkovi a mačičke, vytvorili si čitateľský denník, pracovali s časopisom Adamko, pripravovali sa na súťaž Hviezdoslavov Kubín, vyfarbovali pracovné listy MIMONI podľa prečítaného textu, hrali sa rôzne hry, kde si precvičovali čítanie s porozumením a reprodukciu textu, napr. hra "Keď sa povie..."
V mesiaci marec prváci čítali s porozumením, reprodukovali text, hľadali hlavnú myšlienku (dobro a zlo), ilustrovali rozprávky, tvorili leporelá. Čítali: P. Dobšinský: Trojruža, O Veternom kráľovi.
V druhom ročníku sa zahrali na majstrov rýmov - hľadali a tvorili rýmy, dramatizovali rozprávky Janko Hraško a Červená Čiapočka.
V rámci projektu "Číta celá škola" žiaci 1.-4. ročníka realizovali aktivity:
- Zložené z veršov - veršovaná rozprávka F. Hrubína: Rozprávka o repe a Červená Čiapočka,
- Kniha pre spolužiaka - výmena kníh z domácej knižnice,
- Kamarátka kniha - predstavenie a čítanie z nových kníh,
- Živá knižná reťaz.
Žiaci 1.A, 2.C a 3.B nemali strach ani z tmy a zažili Noc s Andersenom v školskej knižnici.
Na hodinách výtvarnej výchovy žiaci prvého až štvrtého ročníka ilustrovali bájky, ktoré napísali ich starší spolužiaci na 2. stupni.
Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.