Sv. Mikuláš v materskej škole (2024)
Sv. Mikuláš u prvákov (2024)
ZŠ s MŠ Pod Vinbargom preberala cenu EITA 2024 aj v Žiline
Národná agentúra programu Erasmus+ pre vzdelávanie a odbornú prípravu zorganizovala dňa 05.12.2024 Adventný koncert v Novej synagóge v Žiline - https://novasynagoga.sk/ . V tomto dôstojnom priestore prebiehalo slávnostné odovzdávanie cien pre rôzne oblasti vzdelávania. Naša ZŠ s MŠ Pod Vinbargom v Bardejove zaznamenala víťazný – odmenený projekt „Empatia – cesta k človeku“ (2019 – 2021) v oblasti Európska cena za inovatívne vzdelávanie (EITA). Podujatie začalo zaujímavým workshopom na tému wellbeing. O tomto úspechu našej školy sme už informovali skôr https://www.ahoj.tv/.../galeria-zakladna-skola-pod.../ . Vtedy sme boli v Bruseli, kde to malo celoeurópsky rozmer, tento krát sme cenu preberali v Žiline, kde to bolo organizované na národnej úrovni. Našu školu zastupovala trojčlenná delegácia: Mgr. Milena Kravcová (riaditeľka školy), Mgr. Soňa Sosenková a Mgr. Ján Šoltés (učitelia). Neprítomní boli dvaja učitelia, ktorí na projekte taktiež pracovali: Mgr. Petra Csuková a Mgr. Peter Vasilega. Perfektné podujatie skvelo dopĺňalo trefné vystúpenie mladých konzervatoristov z domácej Žiliny.
Odovzdávanie cien sme si užili, získali sme nové kontakty. Úspech na národnej i medzinárodnej úrovni nás všetkých teší a posúva ďalej. Všetkým prajeme príjemný adventný, predvianočný čas.
Fotoalbum sa zobrazí po kliknutí na obrázok.
Náš projekt S-TEAM IN KINDERGARTEN získal dva certifikáty
Naša materská škola participovala od februára 2024 do júna 2024 na medzinárodnom projekte, ktorého koordinátorom bolo Rumunsko (Scoala Profesionala „Tiberiu Morariu”, Salva).
V rámci tohto eTw projektu boli partnermi Poľsko (Zespół Szkół Publicznych w Szewnie), Turecko (HÜSEYİN AK ANAOKULU), Bulharsko ("Arabella" Kindergarten, Vidin) a Slovensko (ZŠ s MŠ Pod Vinbargom v Bardejove).
Projekt mal formu digitálnej spolupráce medzi európskymi materskými školami na meranie vplyvu praktických aplikácií v oblasti STEAM na zvyšovanie pozorovania, komunikácie, spolupráce, matematiky a digitálnych zručností u starších predškolákov. Cieľovú skupinu tvorili predškoláci vo veku 5 - 7 rokov z európskych materských škôl a učitelia, ktorí so žiakmi realizovali plánované aktivity. Aktivity prebiehali na troch úrovniach zodpovedajúcich fázam formatívneho experimentu. Projekt sa tiež snažil rozvíjať spoluprácu a digitálne zručnosti európskych predškolských učiteľov na vytváranie digitálnych portfólií predškolákov v priestore eTwinning.
S potešením oznamujeme, že tento projekt získal doposiaľ dva certifikáty: Národný certifikát kvality (NQL - National Quality Label) a Európsky certifikát kvality (EQL - European Quality Label).
Pre zväčšenie kliknite na obrázok.
Nejaké zábery z priebehu projektu si môžete pozrieť tu:
Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.
Školské kolo Dejepisnej olympiády (2024)
„Dejiny sú svedkami času, svetlom pravdy, živou pamäťou, učiteľkou života a poslom minulosti.“ (Cicero)
Dňa 28. novembra 2024 sa konalo školské kolo Dejepisnej olympiády. Na súťaži sa zúčastnilo 25 žiakov šiesteho až deviateho ročníka. Súťažilo sa v štyroch kategóriách C, D, E a F. Olympiáda pozostávala z teoretických vedomostí z učiva daného ročníka, zadanej monotematickej časti a regionálnych dejín.
Výsledky súťaže:
kategória F (6. ročník)
1. miesto – Teodor Choma, 6.B
2. miesto – Oskar Staško, 6.B
3. miesto – Adrián Polčan, 6.B
kategória E (7. ročník)
1. miesto – Klára Kožlejová, 7.B
2. miesto – Michal Skreptáč, 7.B
3. miesto – Sára Hankovská, 7.B
kategória D (8. ročník)
1. miesto – Filip Hroš, 8.A
2. miesto – Karolína Chomová, 8.B
3. miesto – Filip Pangrác, 8.C
kategória C (9. ročník)
1.miesto – Tamara Semanišinová, 9.A
2. miesto – Simona Renčková, 9.A
3. miesto – Marko Vaškovič, 9.C
Prví dvaja z kategórie F, E a C postupujú na okresné kolo, ktoré sa bude konať vo februári 2025. Víťazom srdečne blahoželáme. Ďakujeme, že sa zapojili do súťaže a želáme im ďalšie skvelé úspechy.
učitelia dejepisu