• Aktivity ŠKD

• ŠKD - Naše januárové aktivity (1. odd., 2024)

• 07.02.2024 13:03
          • Nový rok sme začali veľmi zaujímavo. Vianočné prázdniny boli bez snehu, tak sme sa tešili, že aspoň v januári nám nasneží. Keďže nie a nie nasnežiť, tak sme si v oddelení kreslili snehuliakov. Ozaj sa vydarili a čom svedčia krásne práce všetkých prítomných detí. Naozaj nám nasnežilo, ale až o niekoľko dní neskôr. Preto sme to využili a trávili sme dni vonku hrami so snehom. V ďalších dňoch sme vyrábali tučniačikov. V ďalších dňoch sme si pripravovali si škrabošky a výzdobu na karneval, ktorý budeme mať v našom oddelení v najbližších dňoch.
            Chceme poďakovať vedeniu školy za magnetickú tabuľu, ktorú deti veľmi aktívne využívajú. Verím, že Vás potešíme milými zábermi našich aktivít.
            L.M.

• ŠKD - Zimné radovánky (4. odd., 2024)

• 07.02.2024 12:11
          • Nádherný čas - zima. Mrazivá, krutá, no čarovná. Zima sa vie obliecť do krásnych bielych šiat, ktoré viacerým učarujú. Z vody vie vytvoriť krásne ľadové obrazy. Nie všetci ju milujú, ale deti áno. Odmalička sa tešia bielej prikrývke, vedia sa na nej vyšantiť lyžovaním, sánkovaním, alebo stavaním snehových postáv.

Tohtoročná zima je veľmi skúpa na sneh, ale my v ŠKD sme využili každú chvíľu na to, aby sme z tejto snehovej masy niečo postavili. Šikovnými rukami detí vznikli snehuliaci i rôzne postavy. Radosť mali obrovskú, aj keď na  sneh trebalo dlho čakať. Dúfame, že takto o rok bude snehu a radosti z neho ešte viac.
            deti a vych. E. Kovácsová

• ŠKD - Karnevalový šašo (5. odd., 2024)

• 05.02.2024 07:51
          • Aj tohto roku sa všetci tešíme na obdobie karnevalov a plesov. Tak, ako vždy, aj teraz si najprv chceme vyzdobiť triedu, aby sme sa cítili veselo a príjemne. Koncom januára sme si urobili veselých šašov, ktorí sa nám naozaj vydarili. Deti z nich mali veľkú radosť, celá trieda bola zrazu krásna a farebná. Všetci sa spolu tešíme na deň, kedy si každý z nás prinesie masku a karneval môže začať.
            5. odd. - J. Marcinovová

• ŠKD - Vianočné pozdravy najbližším (6. odd., 2023)

• 17.01.2024 11:51
          • Posielame vianočné pozdravy, ktoré sme nielen tvorili, ale aj recitovali. Predvianočné obdobie, to milé „tešenie“ sa na Vianoce, sme si v oddelení krátili vytváraním vianočných pozdravov pre najbližších, aj učením sa jednoduchých veršíkov a kolied s vianočnou tematikou. Aj keď zdravie niektorým deťom nedovolilo ukázať, aké sú šikovné, všetci sa svoje básničky pekne naučili.
            S. Kšonžeková

• ŠKD - Vítanie zimy (6. odd., 2023)

• 17.01.2024 11:33
          • Prechod z jesene do zimy je napriek chladnému počasiu jedno z najkrajších období detí, ktoré očakávajú prvé snehové vločky a všade navôkol cítia blížiace sa vianočné sviatky. Radosť a očakávania je vidieť nielen v tvárach detí, ale aj v hrách a prácach, ktoré k danému obdobiu patria. Malí šikovníci sú na svoje výtvory hrdí, čo je vidieť aj na našej malej ukážke.
            S. Kšonžeková