• Aktivity ŠKD

• ŠKD - Jesenné aktivity (3. odd., 2023)

• 07.11.2023 11:30
          • V našom oddelení sme privítali jeseň s jej pestrými farbami, ktorými dokáže rozžiariť celý svet. Deti nezaháľajú a s radosťou zapájali fantáziu a tvorivosť do aktivít aj pri skrášľovaní našej triedy, či už výrobou šarkanov, hríbikov, líštičiek, sovičiek, kvetov, farebných listov i jesennej krajinky. V októbri sme si pripomenuli "Mesiac úcty k starším", kde deti s láskou pripravili pre svojich starkých darček. Deň jablka sme oslávili výrobou jablka z papiera. Navštívili sme aj Okresnú knižnicu, kde sme strávili s maliarkou z Ukrajiny pani Irinou príjemné popoludnie. Upršané dni si deti spríjemňujú okrem iných aktivít i spevom a tancom.
            vych. A. Nicáková

• ŠKD - Farebná jeseň (4. odd., 2023)

• 06.11.2023 12:22
          • Jeseň je najfarebnejším obdobím v roku. Príroda nám ponúka množstvo námetov na tvorbu výrobkov. Ale jeseň nie je len o farbách. V tomto ročnom období si pripomíname, viac ako inokedy, že okolo nás žijú starší ľudia, ktorí si zaslúžia úctu, uznanie, malý darček. V školskom klube sme vyrobili pre nich malé darčeky, ktoré určite potešili ich srdcia. Pesničkami a básničkami sme vystúpili pre dôchodcov v jedálni SOU strojárenského pri príležitosti Mesiaca úcty k starším.
            vych. Kovácsová

• ŠKD - Deti z ŠKD recitovali a tvorili starým rodičom (6. odd., 2023)

• 06.11.2023 12:21
          • V rámci mesiaca október, ktorý je mesiacom úcty k starším, deti zo 6. oddelenia ŠKD tvorili pre svojich starých rodičov hrnčeky a srdiečkové pozdravy podľa vlastnej fantázie. Počas tvorenia sa stihli aj naučiť básničku venovanú starým rodičom, ktorú vám v krátkom videu posielame – pozdrav pre všetkých starých rodičov.
            S. Kšonžeková

• ŠKD - Naše prvé jesenné tvorenie (6. odd., 2023)

• 06.11.2023 11:28
          • V priebehu septembrových a októbrových dní sa v školskom klube naši noví prváčikovia navzájom spoznávali, spoznávali aj svojich starších spolužiakov a život v našom klube. Spoločne s radosťou tvorili a ukázali, čo už vedia a v čom sa chcú zlepšovať. Rúčky majú šikovné a chuť do práce veľkú.
            S. Kšonžeková

• ŠKD - Púšťanie šarkanov (1. odd., 2023)

• 06.11.2023 10:54
          • Prišiel ku nám taký hosť,
            pestrý je i dlhý dosť.
            Veľké oči, žiadne uši,
            ktože to je, nik netuší.
            Modré zuby, žltý nos.
            Je to strašiak? Ach pomoc!
            Ale kdeže, šarkan je to,
            čo si lieta šírym svetom.

Jeseň a jej čaro aj nás opäť navnadili. Jedno popoludnie, kedy slniečko pekne svietilo, ale vetrík mám riadne pofukoval, sme to využili a na školskom dvore sme púšťali šarkanov, to bolo smiechu a detskej radosti. Veď posúďte sami.
            L.M.