• Aktivity ŠKD

• ŠKD - Účasť na výstave betlehemov v Poľsko-slovenskom dome (4. odd., 2023)

• 21.11.2023 13:35
          • Ten vianočný večer hviezda svietila jasná.
            V tej maštaľke kľačí žena nebesky krásna.
            Na rukách má dieťatko zavinuté na ľahko,
            na slamu ho ukladá, až zaspí sladko.

Žiadne obdobie v roku nie je tak vhodné na zblíženie ako advent a Vianoce. Nebolo to inak ani u nás v ŠKD. Rozhodli sme sa, že sa zapojíme do súťaže betlehemov. Hneď pri prvej myšlienke sa deti s nadšením pustili do jeho zhotovenia. Jeden prišiel s nápadom, ako by mal betlehem vyzerať, druhý priniesol slamu, tretí prírodniny, z ktorých bol prevažne zhotovený. Spoločne sme vyrobili dva betlehemy. Zvlášť chcem poďakovať žiačke 5.B Veronike Chrušč, ktorej starý otec na Ukrajine zhotovil drevený základ pre betlehem a mamka ho priviezla.

Celá práca nám trvala asi 2 týždne a jej výsledok si môžete pozrieť v Poľsko-slovenskom dome do 17. decembra.
            vych. E. Kovácsová a deti ŠKD

• ŠKD - Vyrábali sme spoločne betlehem (1. odd., 2023)

• 16.11.2023 13:29
          • Blížia sa o viac ako mesiac Vianoce a vianočné sviatky. Všetci sa na nich určite tešíme. Verím, že mi dáte za pravdu, najviac sa na tieto sviatky, myslím si, tešia deti. Aj my, deti zo ŠKD, sme sa zapojili do výzvy, ktorú organizuje každoročne Kultúrne a turistické centrum, Radničné námestie 24, v galérii Poľsko slovenského domu v našom meste. Deti maľovali, obkresľovali a spoločnými silami sme vyrobili betlehem. Využívali sme pritom odpadový materiál (drevenú krabicu od zeleniny a kartón z košieľ), aj takto učíme deti využívať odpadový materiál ako druhotnú surovinu.

Dňa 15.11. sme ho spoločne s deťmi odniesli a nezabudli sme zamestnancom zarecitovať básničku. Za usilovnosť všetkých detí sme navštívili cukráreň, kde si mohli deti zamaškrtiť. Verím, že sa deťom popoludnie páčilo. Plní dojmov a pekných zážitkov sme sa vrátili do školy.

Chceli by sme Vás všetkých touto cestou požiadať, ak môžete, navštívte túto výstavu betlehemov a zahlasujte za nás. Výstava bude zahájená dňa 20.11.2023 a bude trvať do 20.12.2023. Všetkým hlasujúcim srdečne ďakujeme.
            deti zo ŠKD a L.M.

• ŠKD - Šarkaniáda (3. odd., 2023)

• 16.11.2023 13:11
          • Jeseň v našej škole je spätá každoročne s tradíciou púšťania šarkanov. Deti už netrpezlivo čakali na deň, kedy si môžu priniesť svojich šarkanov. Dňa 7.11.2023 sa na školskom ihrisku ozýval detský smiech a radosť zo vznášajúcich šarkanov. Deti sa nabehali a vyšantili. Atmosféru spríjemnilo krásne počasie.
            vych. Nicáková