• Aktivity 1.-4. ročníka

• 10.05.2022 10:05
          • Oznamujeme vám, že máme za sebou oficiálny zápis detí do 1. ročníka. Ďakujeme všetkým rodičom za prejavenú dôveru a tešíme sa na nich a ich deti na slávnostnom otvorení školského roka 2022/2023, ktoré sa bude konať 5. septembra na školskom dvore.

Aj v novom školskom roku otvárame prvácku športovú triedu - ľadový hokej - so zameraním na korčuľovanie.

Ďakujeme. :)

• Kamoši z vypáraného svetra a žiaci z 3.B

• 05.05.2022 09:08
          • Zamysleli ste sa niekedy nad tým, čo všetko nemusí skončiť na smetisku, a kto všetko nemusí stáť na okraji spoločnosti...? Kniha Kamoši z vypáraného svetra Vám o tom povie niečo viac.

Ako vznikla táto knižka? Arteterapeutka Broňa Plešková uháčkovala zo zbytkových priadzí 15 unikátnych postavičiek. Ich osudy vytvorila básničkami spisovateľka Kristína Baluchová.

S príbehmi z tejto zaujímavej knihy sa počas svojej návštevy v OKDG zoznámili aj žiaci 3.B triedy a vyrobili si svojich vlastných vlnených kamošov - nápadité a kreatívne postavičky, ktoré prinášajú radosť do detských srdiečok.

• Ekoalarm - Minimalizácia a predchádzanie odpadu (2.A a 2.C)

• 05.05.2022 09:08
          • Centrum environmentálnej a etickej výchovy ŽIVICA vo Zvolene nás v projekte Ekoalarm - 3. modul - učili, ako predchádzať vzniku a minimalizácie odpadu. Výuka bola realizovaná cez digitálnu informačnú technológiu dňa 28.4. a  2.5.2022. Do projektu sa zapojili triedy 2.A a 2.C pod vedením triednych učiteliek.