• Iné

• Ako sme sa zabávali a relaxovali pri úlohách z komplementárnych predmetov

• 05.11.2020 11:30
          • Máme za sebou jesenné prázdniny, ktoré sa v tomto školskom roku niesli v úplne inom duchu ako tie predchádzajúce. Pokojnú dušičkovú atmosféru ovplyvnili udalosti, ktoré súviseli s pandémiou Covid–19. A tá ovplyvnila aj život našej školy. V mesiaci október sa vyučovanie presunulo do našich domácností, učitelia sa prihovárali svojim žiakom len z obrazoviek a monitorov, všetko bolo zrazu oveľa náročnejšie ako v školských laviciach. Napriek tomu sme to všetci zvládali a preto si naši usilovní žiaci a aj ich rodičia mohli v posledných dňoch pred jesennými prázdninami trochu oddýchnuť od počítačov, tabletov, či mobilov. Ich úlohou bolo čo najviac relaxovať v jesennej prírode, športovať, tvoriť a skrášľovať svoje príbytky jesennými dekoráciami. Všetci žiaci našej školy sa s chuťou pustili do plnenia úloh z komplementárnych predmetov – výtvarnej, hudobnej a telesnej výchovy. Ich cieľom bolo nakresliť, namaľovať alebo rôznym spôsobom stvárniť písmenkové vitamíny, jabĺčka, ovocie a zeleninu a pripomenúť si význam zdravej výživy. Zachytiť premeny jesennej prírody vo svojich kresbách, maľbách, kolážach alebo v zaujímavých fotografiách. Vytvoriť plagát o tom, ako svojim dodržiavaním hygienických opatrení môžu zabrániť šíreniu nebezpečného ochorenia Covid–19. Úlohou z telesnej výchovy bolo rozhýbať svoje telo pri relaxačných cvičeniach, pri práci v záhrade alebo pri potulkách v prírode. Nezabudnúť pri tom pozbierať odpadky, vnímať krásu jesennej prírody a relaxovať so svojimi najbližšími.

Ako sa našim malým aj veľkým žiakom darilo plniť tieto úlohy, sa môžete pozrieť v našich fotoalbumoch:

Jesenné aktivity - práce 1. ročník

Jesenné aktivity - práce 2. ročník

Jesenné aktivity - práce 3. ročník

Jesenné aktivity - práce 4. ročník

Jesenné aktivity - práce 5. - 8. ročník

Jesenné aktivity - práce 9. ročník

Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.[nomore]
          • Európsky deň jazykov 2020 na ZŠ s MŠ Pod Vinbargom v Bardejove

• 07.10.2020 15:00
          • Z iniciatívy Rady Európy v Štrasburgu sa Európsky deň jazykov (EDJ) oslavuje každoročne 26. septembra už od roku 2001. Jeho cieľom je podnietiť 800 miliónov Európanov zo 47 členských štátov Rady Európy, aby sa bez ohľadu na vek, v školách aj mimo nich, učili viac jazykov. S presvedčením, že jazyková rozmanitosť je nástrojom na dosiahnutie väčšieho interkultúrneho porozumenia a kľúčovým prvkom bohatého kultúrneho dedičstva nášho kontinentu, Rada Európy podporuje mnohojazyčnosť v celej Európe. Pre viac informácií o tejto udalosti kliknite https://edl.ecml.at/Home/tabid/1455/language/sk-SK/Default.aspx .

Túto myšlienku realizujeme každoročne na našej škole so svojimi žiakmi. Žiaci o nej vedia, je im dostatočne známa a tešia sa na tento deň rok čo rok. Jednotliví vyučujúci cudzích jazykov (ANJ, RUJ, NEJ) dostali „voľnú ruku“ pri kreatívnych jazykových aktivitách, hrách, piesňach, súťažiach a pod. Pripájame názorné ukážky, čo všetko sa 25. septembra 2020 vykonalo v rámci Európskeho dňa jazykov 2020 na ZŠ s MŠ Pod Vinbargom v Bardejove. Jazyk, nech už je akýkoľvek, je fenomén kultúry na ktoromkoľvek mieste našej planéty.

Mgr. Ján Šoltés
            za učiteľov ANJ, RUJ, NEJ

• Rozlúčka deviatakov

• 27.06.2020 08:53
          • Vo štvrtok 25. júna 2020 sme sa my, deviataci, lúčili s našimi učiteľmi a celým personálom školy. Aj keď naša rozlúčka nemohla byť taká aká po minulé roky, myslíme, že sme si to veľmi užili. Deväť rokov na tejto škole nám dalo naozaj veľa. Hoci sa nám do školy niekedy naozaj nechcelo, ťahala nás do nej túžba po rozširovaní obzoru a samozrejme, aj kamaráti, humorné situácie, šantivé prestávky, výbuchy smiechu, rozletené stoličky či nezabudnuteľné hlášky. Teraz, keď sa naše chodníčky rozchádzajú, môžeme sľúbiť, že našu základnú školu budeme reprezentovať, robiť jej dobré meno a v dobrom na ňu spomínať či už na gymnáziách, hotelovke, priemyslovke, konzervatóriu a iných stredných školách. Ako raz povedal jeden múdry fyzik, „Nie je dôležité, čo si dokázal v škole, ale to, čo dokážeš v živote.“, tak aj my odchádzame, aby sme v živote niečo dokázali.
            Katarína Švecová a Samuel Hopko, 9.A