• Iné

• 6.A a 7.A na výlete

• 02.06.2022 11:14
          • Aktuálne žiaci 6.A a 7.A spoznávajú krásy Slovenska v Červenom Kláštore. Pozdravujeme všetkých 🙂

• Majstrovstva sveta v raketovom modelárstve v rumunskom BUZAU 2021

• 13.10.2021 11:27
          • Slovenská reprezentácia v zložení 6 juniorov a 9 seniorov sa zúčastnila v dňoch od 30.09.2021 do 9.10.2021 na Majstrovstvách sveta v raketovom modelárstve v rumunskom meste Buzau.  Bardejovských modelárov reprezentovali za Združenie Bardejovských modelárov a CVČ pri základnej škole pod Vimbargom Marko Juročko, Tomáš Sokol a vedúci modelárskeho krúžku Ing. Vladimír Švec. Súťaže sa zúčastnili aj bývalý odchovanec krúžku Maroš Fecek a rodený Bardejovčan Ing. Marián Greš trvale žijúci v meste Zlín na Morave.

Slovenská výprava bola úspešná a tak sme domov doniesli celkom 16 medailí, z toho:

Juniori  9 medailí, jednotlivci 1 zlatú, 2 strieborné a 4 bronzové, družstvá 1 striebornú a 1 bronzovú),

Seniori 7 medailí: jednotlivci 2 zlaté a 1 striebornú, družstvá 2 strieborné a 1 bronzovú,

Konkrétne:

Marko Juročko a Tomáš Sokol obsadili v družstvách 3. miesto (bronzovú medailu) v kategórii S3A padák, Maroš Fecek 2. miesto (striebornú medailu) v kategórii S1B raketa výška a 3. miesto v kategórii S8D raketoplán.

Ing. Marian Greš získal 1. miesto a titul majstra sveta pre rok 2021 v najzložitejšej kategórii S7 Makety skutočných rakiet.

Všetkým členom reprezentácie gratulujeme a prajeme veľa športových úspechov.

Ďakujem taktiež Mestu Bardejov, ktoré nám prispelo na samotnú prípravu a výjazd na Majstrovstva sveta v rumunskom Buzau.

Ing. Vladimír Švec

• Slniečko vyrobené z koreňov stromu v areáli našej školy

• 07.06.2021 22:37
          • Je dôležité, v akom estetickom priestore žijeme, pracujeme, existujeme. Snaha o skrášľovanie životného priestoru patrí k vlastnostiam, ktoré sú pre kvalitný život moderného človeka potrebné. Už v minulosti sme si vo vlastnej réžii skrášlili exteriér školy (revitalizácia parku pred telocvičňou), plynule v týchto činnostiach pokračujeme ďalej.

Medzinárodný deň detí sme na našej škole využili „po gazdovsky“. Pred telocvičňou sa nachádza starý peň stromu. Keďže sme ho chceli zachovať, peň sme obkopali. Krásne sa ukázali korene, ktoré sme namaľovali do žltej farby. Vytvorilo sa slniečko, ktoré bude symbolicky svietiť na našich žiakov vždy, aj v daždi smiley

Ruku k dielu priložili domáci „podvinbargskí“ učitelia (Mgr. Andrea Chovanová, Mgr. Slavka Bobaliková, Mgr. Alena Malegová) i naši starší, fyzicky zdatní žiaci. Všetkým srdečne ďakujem a vážim si ich snahu o skrášlenie prostredia našej školy.

Celú akciu vnímame ako výchovný moment pre našich žiakov, ktorí sa v budúcnosti o svoje životné priestory budú starať.

Mgr. Milena Kravcová
            riaditeľka ZŠ s MŠ Pod Vinbargom v Bardejove