• Aktivity

• MŠ - Mestská športová olympiáda materských škôl 2019

• 19.06.2019 10:35
          • Dňa 11.06.2019 sa v priestoroch našej ZŠ s MŠ Pod Vinbargom v Bardejove konala VI. mestská športová olympiáda materských škôl mesta Bardejov pod záštitou primátora mesta MUDr. Borisa Hanuščaka. Organizátorom olympiády bola MŠ Zvedavé slniečka z Bardejovskej Novej Vsi v spolupráci so ZŠ s MŠ Podvinbargáčik a ZŠ s MŠ Pod Papierňou – Margarétka. (pre pokračovanie článku kliknite na VIAC)

• MŠ - Deň matiek

• 30.05.2019 08:21
          • Dňa 16. mája 2019 sa na maximum zaplnil dôstojný priestor veľkej koncertnej sály ZUŠ M. Vileca v Bardejove. V úvodnom príhovore všetkých privítala pani riaditeľka ZŠ s MŠ Pod Vinbargom Mgr. Milena Kravcová a poďakovala všetkým učiteľkám našej materskej školy za prípravu tohto programu. Vystúpenia sa zúčastnila aj PaedDr. Daniela Dunčáková, zástupkyňa riaditeľky na ZŠ s MŠ Pod Vinbargom v Bardejove. Škôlkari tancovali, spievali, recitovali, hrali rozprávku. Pod vedením svojich pani učiteliek usilovne cvičili, aby svoje mamky potešili. Celý program bežal v réžii pani Anny Chovancovej, zástupkyne riaditeľky ZŠ s MŠ Pod Vinbargom pre MŠ. Pani Chovancová sa chce veľmi pekne poďakovať svojim učiteľkám, ktoré program pripravili (Mgr. A. Hudáková, D. Hostová, A. Mihalčinová, D. Bodáková, A. Pagáčová). Po ukončení programu venoval každý škôlkar/škôlkarka svojej mame vlastnoručne vyrobené darčeky i drobné sladkosti. Po mnohých lícach mamičiek stekali úprimné, nepredstierané slzy materinského dojatia a oprávnenej hrdosti na vlastné dieťa.

• MŠ - Bylinkové popoludnie v materskej škole

• 21.05.2019 10:49
          • V spolupráci s lekárňou a p. Grelovou sa nám podarilo uskutočniť bylinkové popoludnie v našej materskej škole. Maxova mamička, ktorá pracuje v lekárni, porozprávala deťom o liečivých bylinkách a o ich priaznivých účinkoch na ľudský organizmus. Deti mali možnosť ochutnať detský bylinný čaj na každodenné pitie, s echinaceou na podporu imunity a feniklový čaj od bolesti bruška. Zúčastnili sa aj hlasovania o najchutnejší čaj a na záver si každé dieťa odnieslo malý darček.

• MŠ - Projekt Zdravý životný štýl

• 21.05.2019 10:41
          • Naši predškoláci sa zapojili do projektu Zdravý životný štýl, ktorý bol realizovaný s podporou riaditeľstva školy a rodičov. Hravou formou sa dozvedeli, ako funguje ľudské telo, prečo je dôležitý pre nás spánok a pobyt na čerstvom vzduchu. Názorne, rôznymi aktivitami, si deti  mohli vyskúšať, ako fungujú naše orgány a ako ich zlým stravovaním zaťažujeme. Dozvedeli sa, aké sú zásady zdravia a ktorým smerom vedie nenútená a veselá cesta k zdravému životnému štýlu, k úcte k zdraviu a životu a jeho ochrane. Deťom sa prezentácia páčila o to viac, že každé dieťa bolo odmenené peknou knihou o zdravom životnom štýle.

• MŠ - Divadelné predstavenie Tri groše

• 21.05.2019 10:30
          • Našu materskú školu navštívili žiaci ZUŠ Michala Vileca s krásnym predstavením o Troch grošoch. Veľmi pútavo deti zapojili do deja rôznymi aktivitami a otázkami primeranými ich veku. Divadielko sa deťom veľmi páčilo a hercov i rozprávača odmenili veľkým potleskom.