• Aktivity

• Oznam - zápis detí do MŠ

• 30.04.2019 12:04
          • Riaditeľstvo Základnej školy s materskou školou Pod Vinbargom 1 v Bardejove podľa §3 ods.2 vyhlášky Ministerstva školstva Slovenskej republiky č.306/2008 o materskej škole oznamuje rodičom, že zápis detí do materskej školy na šk. rok 2019/2020 sa uskutoční v dňoch od 02.05.2019 – 31.05.2019 podaním žiadosti o prijatie dieťaťa do materskej školy u zástupkyne materskej školy. Žiadosť si môžete stiahnuť TU.
            Mgr. Milena Kravcová
          • MŠ - Divadelné predstavenie Pinocchio

• 02.04.2019 10:21
          • Dňa 20. marca 2019 navštívilo našu MŠ divadlo Babadlo z Prešova. Deťom sa predviedli predstavením o Pinocchiovi, ktoré sa im veľmi páčilo.

• MŠ - Škôlkárska olympiáda 2019

• 02.04.2019 10:10
          • Naši predškoláci spoločne s predškolákmi z ostatných materských škôl sa zúčastnili druhého kola škôlkarskej olympiády. Mládežnícky hokejový klub si pre nich pripravil rôzne športové disciplíny, v ktorých si deti mohli zmerať svoje sily a otestovať nadobudnuté korčuliarske zručnosti. Každé dieťa bolo za svoju snahu odmenené. Našu MŠ úspešne reprezentovali Jozef Bača, ktorý získal 3. miesto v slalome a Šimon Kaščák, ktorý získal 2. miesto v rýchlostnom korčuľovaní.

• MŠ - Deti na návšteve v knižniciach – babky a mamky nám čítajú rozprávky

• 02.04.2019 09:56
          • Naši predškoláci navštívili mestskú knižnicu D. Gutgesela. Pani knihovníčka si pripravila pre nich zaujímavé aktivity a oboznámila ich s tým, ako sa knihy vypožičiavajú a ako sa treba o ne starať. Na záver si deti mohli vybrať a poprezerať rozprávkové knihy.

Deti mladšie zase navštívili školskú knižnicu, kde im mamka a babka prečítali pekné rozprávky O Jankovi a Marienke a O troch prasiatkach. Deti si mali možnosť poprezerať pekné rozprávkové knihy a zahrať sa rôzne aktivity. Deťom sa aktivity veľmi páčili. Celý týždeň sa deti rozprávali o obľúbených knihách a rozprávkach. Aj takými akciami vedieme deti k rozvíjaniu predčitateľskej gramotnosti a záujmu o knihy a čítanie.

Potešilo nás, že pozvanie od našich predškolákov prijala babička, ktorá nám prišla prečítať rozprávku o Guľkovi Bombuľkovi. Deti boli nadšené nielen rozprávkou, ale aj  prejavom akým rozprávku čítala, pomôckami, ktoré im priniesla a zaujímavými aktivitami, ktoré si pre nich pripravila.

• Rodičovské združenie materskej školy na ZŠ s MŠ Pod Vinbargom v Bardejove

• 22.03.2019 12:53
          • Kvalitný „výstup“ z materskej školy znamená kvalitný „vstup“ pre základnú školu. Samozrejme, že reč je o ľuďoch, deťoch, živých bytostiach, našich žiakoch. Na našej ZŠ s MŠ Pod Vinbargom v Bardejove venujeme materskej škole pozornosť rôznymi aktivitami, či už pre žiakov samotných alebo pre ich rodičov.

Dňa 20. marca 2019 sa „Pod Vinbargom“ uskutočnilo rodičovské združenie materskej školy. Prítomné boli všetky kompetentné osoby: zástupkyňa školy PaedDr. Daniela Dunčáková, zástupkyňa materskej školy Anna Chovancová, učiteľky 1. ročníka našej školy Mgr. Mária Volčková a Mgr. Alena Želinská - školská špeciálna pedagogička, učiteľky materskej školy Mgr. Antónia Hudáková a Dana Hostová. Samozrejme, pozvanie prijali aj mnohí rodičia, bez ktorých by rodičovské združenie nebolo rodičovským združením, ale len samozvaným posedením učiteľov smiley. (Pre pokračovanie článku kliknite na VIAC.)

Pre zväčšenie kliknite na obrázok.