• Aktivity 1.-4. ročníka

• Plavecký kurz 4.A, 4.B, 4.C (2023)

• 24.10.2023 09:14
          • V dňoch od 6.10. do 19.10.2023 sa žiaci 4. A,B,C triedy zúčastnili plaveckého kurzu na plavárni ZŠ Vinbarg. Žiaci si počas celého týždňa zlepšovali svoje plavecké zručnosti v plaveckých štýloch kraul a prsia. Každý sa snažil a robil pokroky vlastným tempom. Najväčšiu radosť mali z pobytu vo vode, čo bolo vidieť aj na ich tvárach. Žiaci pristupovali k tréningu veľmi svedomito a usilovne.

Veľké poďakovanie patrí inštruktorom Mgr. Z. Slezákovej a Mgr. J. Krochtovi.
            Tešíme sa na pokračovanie kurzu.

• Sme čitateľmi knižnice

• 02.10.2023 14:19
          • V septembri sa prváci zúčastnili slávnostného zápisu za čitateľa knižnice. Príjemné podujatie každoročne organizuje Okresná knižnica Dávida Gutgesela. Pracovníčky knižnice pre nich pripravili zaujímavý program, žiaci sa dozvedeli, aké služby knižnica poskytuje, aj informácie o knižnom fonde. V závere si prevzali preukaz a medailu čitateľa.

Veríme, že si naši prváčikovia budú vypožičiavať knihy s pravidelnosťou a svet detských kníh im bude prinášať iba radosť.

• Slávnostné pasovanie prvákov 2023

• 29.09.2023 12:09
          • Dňa 28. septembra popoludní za krásneho slnečného počasia sa na školskom dvore zišlo množstvo ľudí: samotných prvákov, ich rodičov i starých rodičov. Prítomných príhovorom privítala pani riaditeľka školy Mgr. Milena Kravcová. Následne si od p. Mgr. Jána Šoltésa vypočuli, čo musia deti absolvovať, aby mohli byť pasované za prvákov a prváčky.

Hneď prvou aktivitou bolo prejsť Zlatou bránou, počas toho zaspievať pesničku. Potom spolu s rodičmi navštívili rozprávkové krajiny Písmenkovo, Číselkovo, Športovkovo, Šikulkovo, Zajkovo a Silákovo, v ktorých plnili predpísané úlohy. Niektoré disciplíny sa vyžadovali šikovnosť žiaka, v iných pomáhali aj mama či otec. Za každú splnenú úlohu dostal žiačik pečiatku do preukazu. A kto mal všetkých šesť, šiel si vybrať sladkú odmenu v podobe kakaového či makového závinu, a uhasiť svoj smäd teplým čajíkom.

Keďže všetci prváci svoje úlohy v rozprávkových krajinách splnili, pred pasovaním ich čakala posledná úloha: p. učiteľ Šoltés slávnostne prečítal sľub prváka, s ktorým všetci žiaci bez výhrady súhlasili. Po tomto kolektívnom sľube prvákov už nič nebránilo tomu, aby pani zástupkyňa PaedDr. Daniela Remetová oficiálne pasovala každého prítomného žiaka za oficiálneho prváka našej školy. Každý pasovaný prvák dostal odznak prváka, pasovací dekrét a kvietok "Už som veľký prvák". To bolo detskej radosti!

Už pasovaní prváci sa následne presunuli v sprievode svojich triednych učiteliek do juhovýchodného parku v areáli našej školy, kde spoločne aj tento rok zasadili svoj strom prvákov. Ten ich bude sprevádzať počas celého štúdia na našej škole. Počas sadenia stromu si všetci zaspievali. Tým sa skončila oficiálna časť vydareného popoludnia.

Touto cestou chceme poďakovať všetkým zúčastneným, kolegom asistujúcim pri aktivitách, Ing. Dušanovi Kučovi za fotoreport, a špeciálne našim kuchárkam pod vedením p. vedúcej ŠJ za chutný kakaový a makový závin a čaj, ktoré doplnili energiu po aktivitách. Veríme, že pre všetkých to bol nezabudnuteľný zážitok a že sa táto akcia vydarí aj o rok. Pozývame vás pozrieť si fotoalbum:

• Netradičné outdoorové vyučovanie v 4.B

• 07.06.2023 11:19
          • "Ak mi niečo vysvetlíš - zabudnem, ak mi to ukážeš - zapamätám si, ale ak to urobím - pochopím".

Vo štvrtok, 25.5., zažili žiaci 4.B triedy netradičné outdoorové vyučovanie, ktoré bolo zamerané na spoznávanie regiónu Bardejovské Kúpele. Kyslíková dráha preverila nielen naše vedomosti z prírodovedy, ale dala zabrať i našej kondičke pri plnení úloh na jednotlivých stanovištiach.
            Nové poznatky sme nadobudli aj pri prehliadke Národopisnej expozície a skanzenu - múzea ľudovej architektúry. Oboznámili sme sa s tradičnými remeslami a tradíciou kúpeľníctva v našom regióne. Návšteva skanzenu preverila naše orientačné schopnosti, prácu s mapou i zručnosť vyhľadávania informácií o jednotlivých objektoch. Všetky získané poznatky sme využili pri zhotovovaní svojich projektov a ich následnej prezentácii pred spolužiakmi.
            žiaci 4.B