• Aktivity 1.-4. ročníka

• Boli sme v divadle...

• 16.11.2022 12:27
          • Dňa 10.11.2022 sa žiaci 2., 3. a 4. ročníka zúčastnili divadelného predstavenia Medovníkový domček v Divadle Jonáša Záborského v Prešove. Tú každému známu rozprávku o Janíčkovi, Marienke a ježibabe z domčeka v lese nám herci prešovského divadla zahrali celkom inak, ako ju všetci poznáme. Bol to rozprávkový príbeh o žiakovi Floriánovi, ktorý poplietol známu rozprávku bratov Grimmovcov. Páčilo sa nám spracovanie príbehu, krásne prostredie aj výborní herci. Zaujímavé predstavenie plné smiechu a dobrej nálady sa skončilo obrovským potleskom.

• Deň jablka s prvákmi a druhákmi

• 04.11.2022 08:53
          • Dňa 21.10. sme spolu s prvákmi a druhákmi oslávili Deň jablka a to rôznymi aktivitami, ako sú kreslenie, lepenie, strihanie, maľovanie, ochutnávanie kyslých i sladkých jabĺk, ale ako môžete vidieť aj na fotografiách, niekde sa aj pieklo. Koláče, muffiny, palacinky rozvoniavali triedami. Žiaci ochutnali aj tradičný jablkový džús alebo jablčný mušt. Všetci dobre vedeli, že jabĺčka sú veľmi vzácne, poskytujú nám veľký zdroj vitamínov, ktoré by sme mali prijímať, aby sme predchádzali chorobe. Žiaci boli šťastní a užili si tento deň. Sami sa presvedčte ako to vyzeralo.

• Žiaci 4. ročníka na návšteve hvezdárne a planetária v Prešove

• 17.10.2022 10:43
          • Dňa 11. 10. 2022 žiaci 4. ročníka navštívili Hvezdáreň a planetárium v Prešove. Cieľom exkurzie bolo získať poznatky z astronómie, ponúknuť zaujímavé a netradičné pohľady na vesmír a hviezdnu oblohu.

V prednáškovej sále hvezdárne si pozreli film o slnečnej sústave. Prostredníctvom pútavého výkladu získali predstavu o pohyboch Zeme, o Slnku a planétach slnečnej sústavy, pochopili príčiny striedania dňa a noci, aj ročných období.

Po skončení filmu prešli do planetária, usadili sa do pohodlných kresiel a ocitli v náručí hviezdnej oblohy. Na umelej oblohe pozorovali hviezdy a ich zoskupenie.

Exkurzia bola zaujímavá a poučná, domov odchádzali plní dojmov a nových skúseností.

• Stali sme sa čitateľmi knižnice! (1.B)

• 17.10.2022 09:01
          • My, deti, sme sa v septembri stali školákmi. Tešíme sa, že sa naučíme čítať, písať, počítať. Nevieme sa dočkať, keď si knihy budeme čítať sami. A k tomu potrebujeme veľa kníh, ktoré nájdeme v knižnici. Preto nás veľmi potešilo, že sme sa od septembra 2022 mohli stať čitateľmi Okresnej knižnice Dávida Gutgesela v Bardejove a dostali sme čitateľský preukaz.

V knižnici sme sa stretli aj s pani spisovateľkou Lenkou Šingovskou, ktorá nám porozprávala o svojich knihách a predstavila nám svojich knižných hrdinov.

Žiaci prvého ročníka