• Aktivity 1.-4. ročníka

• Všetkovedko 2023/2024

• 20.02.2024 09:19
          • Žiaci prvého, druhého, tretieho a štvrtého ročníka sa aj tento školský rok zapojili do celoslovenskej vedomostnej súťaže Všetkovedko. V januári 2024 si prevzali diplomy a darčeky za vedomosti preukázané v súťaži. Do súťaže sa zapojilo 33 žiakov, z toho ôsmi získali titul Všetkovedko.

Všetkovedko 1:
            V tejto kategórii súťažilo 8611 žiakov 1. ročníka.  Maximálny počet bodov bol 84.
            1.B - Jacenková Tamara - 84 bodov - 1. miesto

Všetkovedko 2:
            V tejto kategórii súťažilo 9080 žiakov 2. ročníka. Maximálny počet bodov bol 168.
            2.A - Zamborská Emília - 147 bodov - 10. miesto
            2.B - Lipák Peter - 141 bodov - 15. miesto
            2.B - Bartošová Alica - 140 bodov - 16. miesto
            2.A - Trucka Juraj - 133 bodov - 23. miesto

Všetkovedko 3:
            V tejto kategórii súťažilo 7700 žiakov 3. ročníka. Maximálny počet bodov bol 210.
            3.B - Olah Adam - 203 bodov - 2. miesto
            3.A - Dzambová Soňa - 160 bodov - 35. miesto

Všetkovedko 4:
            V tejto kategórii súťažilo 6685 žiakov 4. ročníka. Maximálny počet bodov bol 210.
            4.A - Trucka Richard - 162 bodov - 36. miesto

Gratulujeme Všetkovedkom a všetkým zúčastneným.

• Súťaž Ypsilon - slovina je hra 2023

• 20.02.2024 08:31
          • YPSILON je zábavná celoslovenská súťaž pre žiakov základných škôl v predmete slovenský jazyk a literatúra. Aj žiaci našej školy sa zapojili do tejto súťaže a 7.12.2023 si overili svoje vedomosti, ktoré si mohli porovnať aj s vedomosťami svojich rovesníkov z iných škôl.

Súťaže sa zúčastnilo 11660 žiakov prvého až deviateho ročníka. Z našej školy sa zúčastnilo 18 žiakov s výbornými výsledkami a to od 81% do 100%.

Najúspešnejšími žiakmi - 100% - boli:
            2.A - Slančo Milan, Stachura Branko, Zamborská Emília
            2.B - Lipák Peter
            2.C - Leškaničová Terézia

Všetkým súťažiacim gratulujeme.

• Miss bábika 2024

• 07.02.2024 12:41
          • Aj v tomto školskom roku sme organizovali tradičnú súťaž Miss bábika, na ktorej súťažilo 11 žiačok 1. a 2. ročníka. Dievčatá nám predviedli nielen svoj spev, zručnosť a šikovnosť, ale najmä i vzťah ku svojej obľúbenej hračke, konkrétne k bábike. Prezentácie všetkých dievčat boli na vysokej úrovni, no aj napriek tomu, že víťazkami boli všetky zúčastnené dievčatá, titul Miss bábika mohla získať len jedna.

1. miesto a titul Miss bábika 2024 získala Natálka Kučová, striebornú priečku obsadila Loretka Angelika Marinko, 3. miesto získala Klárka Dvorská. Miss sympatia bola udelená Monike Oravcovej.

Srdečne blahoželáme!

• Čítame pre radosť

• 26.01.2024 11:54
          • Radosť má mnoho podôb a jednu z nich sme mohli zažiť v deň, keď žiaci I. stupňa dostali do novo vytvorených triednych knižníc krásne knihy rôzneho žánru. Vďaka výzve MŠVVaŠ SR zameranej na vytvorenie a zveľadenie triednych knižníc a šikovnému tímu zloženému z vedenia školy, koordinátorov projektu a učiteliek I. stupňa sme sa stali jednými z úspešných žiadateľov.

Knihy s pestrofarebnými obalmi a bohatým obsahom sú teraz každodenným spoločníkom žiakov počas vyučovania ale aj vo voľných chvíľach. Čítanie žiakov obohatí v každom smere, či už pri vytváraní slovnej zásoby, fantázie, čitateľského sebavedomia, čitateľskej gramotnosti. A vidieť radosť, ktorá sa odráža na tvárach detí, keď do rúk berú nový knižný titul, je neopísateľná.

• Vianočná hviezdička 2023

• 21.12.2023 10:47
          • V piatok 08.12.2023 sa v poobedňajších hodinách v Hornošarišskom osvetovom stredisku v Bardejove uskutočnila regionálna súťažná prehliadka vianočných piesní a kolied 🎄 "Vianočná hviezdička". ❄️

Našu školu reprezentovala žiačka 3.A Elissa Fellegiová. Na súťaž ju pripravovala pani učiteľka Anna Priščáková.

Eliška sa predstavila koledami "Na nebi zorja jasna zasjala" a "Tajna nam sja javila". Umiestnila sa v zlatom pásme s návrhom na postup.

Blahoželáme!