• Iné

• Pripravujeme Európsky deň jazykov

• 19.09.2023 07:55

• Podľa odborníkov sa dnes na svete hovorí 7117 jazykmi. Toto číslo sa neustále vyvíja, jazyky sú v pohybe a my sa o nich učíme každý deň viac a viac. Jazyky sa navzájom ovplyvňujú. V súčasnosti je ohrozených zhruba 40 % jazykov, často s menej ako 1000 hovoriacimi. Medzi najpoužívanejšie jazyky na svete patrí mandarínska čínština s približne 1,2 miliardami rečníkov. Nasleduje španielčina so 460 miliónmi rečníkov. India predstavuje pestrofarebný jazykový mix. Do celého sveta sa rýchlo rozširuje angličtina - jazyk cestovných, obchodných a medzinárodných rokovaní, zároveň tiež najpoužívanejší jazyk na internete. Jazyk je fenomén, ktorému sa oplatí venovať pozornosť. Aj o tom bude Európsky deň jazykov na ZŠ s MŠ Pod Vinbargom v Bardejove. Cieľom Európskeho dňa jazykov je upozorniť na dôležitosť učenia sa jazykov, podporiť rozvoj viacjazyčnosti, jazykovej a kultúrnej rozmanitosti, interkultúrneho porozumenia i celoživotného vzdelávania. 26. septembra 2023 – ideme na to! Bližšie INFO už čoskoro smiley.
          • 8.B oslavuje úspech

• 22.05.2023 12:15
          • Vďaka svojej tvorivosti a originalite získali žiaci 8.B triedy 2. miesto vo východoslovenskej súťaži krátkometrážnych videí o vode. Súťažiaci mali za úlohu zachytiť v krátkom videu dôležitosť vody v našom každodennom živote. Východoslovenskú vodárenskú spoločnosť zaujali svojou tvorbou žiaci základných a stredných škôl z celého okresu. Žiaci našej školy zapôsobili na porotu práve tým, že dokázali spojiť dobrú myšlienku so šikovným strihom, pôsobivou hudbou a skvelou kombináciou záberov. Výtvor 8.B triedy je dôkazom toho, že sú nielen talentovaní, ale aj ohľaduplní k životnému prostrediu.

• Deň učiteľov 2023

• 24.04.2023 08:33
          • Dňa 30.3.2023 sme si spolu aj s učiteľmi dôchodcami, ktorí učili na našej škole, pripomenuli  sviatok všetkých učiteľov - 28. marec Deň učiteľov. Na milom stretnutí sa učiteľom prihovorili, poďakovali za ich prácu, vytrvalosť, trpezlivosť a pripravili pre nich pekný program žiaci našej školy.