• Iné

• Hodiny logického myslenia na našej škole 2023

• 18.04.2023 12:51
          • Vo štvrtok 13.4.2023 si mali možnosť žiaci 3. - 6. ročníkov preveriť svoje schopnosti v logickom myslení a zapojiť sa tak do projektu iniciatívy Rozumieme nadaným, ktorý na našej škole v spolupráci so školskou špeciálnou pedagogičkou Katarínou Novák organizoval učiteľ a špeciálny pedagóg Ľuboš Lukáč, ktorý je okrem iného aj autorom populárnej Logickej olympiády. Deti si mali možnosť vyskúšať súbor logických úloh zameraných na priestorový, logický, matematický úsudok a verbálne myslenie. Podľa slov Ľuboša Lukáča riešenie logických a netradičných úloh prinieslo oddych, možnosť rôznych postupov riešenia úloh, ale v neposlednom rade zábavu. Dlhodobým úsilím iniciatívy Rozumieme nadaným je, aby sa deti učili svoje riešenia pri práci zdôvodňovať a svoje postupy argumentovať.

Dúfame, že aj v budúcnosti si budú môcť deti vyskúšať ďalšie projekty z dielne Ľuboša Lukáča a iniciatívy Rozumieme nadaným, nakoľko sa v radoch detí tešia veľkej obľube.

• iBobor 2022

• 22.11.2022 08:13
          • V roku 2004 založila prof. dr. Valentina Dagienė v Litve informatickú súťaž. Symbolom súťaže sa stal usilovný, inteligentný a čulý bobor, preto sa súťaž volá po litovsky Bebras (tento názov sa používa aj v angličtine na medzinárodných podujatiach) a po slovensky Informatický bobor.

Hlavným cieľom súťaže je podporiť záujem o informačné a komunikačné technológie (IKT) u všetkých žiakov. Súťaž chce iniciovať v deťoch využívanie IKT, posmeliť ich v intenzívnejšom a kreatívnejšom používaní moderných technológií pri učení sa.

V školskom roku 2022/2023 sa do súťaže iBobor zapojilo 124574 žiakov z celého Slovenska. Súťaž sa konala v dňoch 7. – 11. novembra 2022, zúčastnilo sa jej 135 žiakov našej školy v 4. kategóriách.

1. kategória (2.- 3. ročník) Drobec - súťažilo 81 žiakov:
            Úspešní riešitelia: Soňa Dzambová 2.A, Milan Vašičko 3.C, Ester Kaščáková 2.B, Michaela Billá 3.C, Rebeka Dzugasová 2.B, Nina Humeniková 3.C, Liam Banas 2.B, Ella Mlynaričová 2.A

2. kategória (4.- 5. ročník) Bobrík - súťažilo 36 žiakov:
            Úspešní riešitelia: Sára Hankovská 5.B, Teodor Choma 4.B, Richard Jurečko 5.B, Mateo Banas 4.A

3. kategória (6.- 7. ročník) Benjamín - súťažilo 15 žiakov:
            Úspešný riešiteľ: Karin Želinská 7.A, Katarína Mikulová 7.A, Ondrej Kukulský 7.A, Adela Belejčáková 7.A, Adam Lastivka 7.A, Michaela Mišíková 7.A

4. kategória (8.- 9. ročník) Kadet - súťažili 3 žiaci:
            Úspešný riešiteľ: Roman Chovan 8.D

Úspešní riešitelia sú žiaci, ktorí získali viac ako 50%. Všetkým úspešným riešiteľom srdečne blahoželáme!

• Rozlúčková slávnosť deviatakov 2022

• 03.07.2022 13:44
          • Ako je pekným zvykom, aj tento rok sa s pedagogickým zborom aj s nepedagogickými zamestnancami prišli rozlúčiť naši deviataci a deviatačky...