• Iné

• Oznam o akcii - Anjel pre Anjelov

• 29.04.2020 17:29
          • Naše životy sa zrazu zmenili. Radosť a bezstarostnosť razom vystriedal strach, úzkosť, smútok, samota... Neviditeľný nepriateľ číha na každom kroku. Všetci sme hrdinovia. Ale sú medzi nami aj super hrdinovia - nadľudia - lekári a zdravotné sestry. Každý deň nasadzujú svoje životy, strach z nákazy, utrpenia pacientov, len aby ochránili nás.

Sú to naši Anjeli.

Čo: vyrobiť anjela, ktorému dá každý z nás meno

Kedy: 4.5. do 11.5.2020

Kde: doručiť do 11. mája, pred vchodom do hlavnej budovy školy bude v tomto čase umiestnená škatuľa (7:30–17:00)

Ako doručiť: cestou na nákup, na prechádzku, cestou do práce
          • Fotoalbumy prác žiakov II. stupňa z oddychového týždňa

• 20.04.2020 12:58

• ANJ - Projekty (vyuč. J. Uporská)

ANJ - Veľká noc (M. Pilková)

ANJ - Veľká noc (vyuč. K. Vagaská)

ANJ - Veľká noc (vyuč. J. Šoltés)

MAT - Veľká noc a matematika (vyuč. M. Sim)
            V rámci týždňa aktivít dostali jednotlivé triedy tieto úlohy:
            Žiaci 5.A a 6.A triedy mali namaľovať veľké veľkonočné vajíčko a ozdobiť ho matematickými príkladmi alebo tvarmi, každá trieda zvlášť podľa určeného zadania. Piataci ozdobovali vajíčko príkladmi z premeny jednotiek a šiestaci  úlohami na obsah štvorca a obdĺžnika.
            7.B trieda mala namaľovať veľkonočný korbáč, pričom mali pomocou zlomkov vypočítať počty stužiek každej farby.
            Žiaci 8.C triedy mali urobiť výpis bločku z veľkonočného nákupu a vypočítať, koľko percent z tejto sumy tvorí suma za šunku a za vajíčka.
            9.C trieda mala napísať jeden veľkonočný recept, a potom mali prepočítať množstvo jednotlivých ingrediencií, aby ním nasýtili celú triedu.

RUJ - Ruské rozprávky (vyuč. V. Cmarová)

SJL - Výroba hrudky (vyuč. P. Vasilega)
            Na začiatok si pripravíme 1 liter mlieka, 10 -15 vajec, soľ, pažítku (ak chceme,
            pripravíme si aj šunku) a látkovú gázu (starú látkovú plienku).

1 liter mlieka si trocha ohrejeme v hrnci. Vajcia rozbijeme a pridáme do mlieka (aj
            žĺtok aj bielok). Okoreníme trochou soli a pridáme nakrájanú pažítku alebo šunku nakrájanú na kocky. Na miernom ohni pomaly miešame. Po 20 minútach by nám zmes mala začať hustnúť resp. mali by sa začať vytvárať malé hrudky. Keď už bude zmes celá hrudkovitá, vezmeme si sito alebo hrniec a preložíme cez to látkovú gázu. Ak máme sito tak ju môžeme položiť až úplne na dno, vyliať do toho zmes a vytlačiť vodu. Ak máme hrniec tak gázu položíme iba navrch tak, aby nám trčali vonku konce. Vylejeme zmes. Vezmeme previsnutú látku a stočíme k sebe. Začneme vytláčať nadbytočnú tekutinu. Spravíme uzol blízko nad hrudkou. Ak je to možné, pripevníme to na vodovodnú batériu a necháme odkvapkať. Ak to nie je možné, tak to pripevníme na nejakú paličku a necháme to odkvapkať napr. vo vani.
            Musíme to nechať odkvapkať a vychladnúť cca 2 hodiny alebo kým nebude hrudka
            vychladnutá, aby sa nám po rozviazaní nerozpadla. Po vychladnutí si gázu rozviažeme, dáme na tanier, nakrájame a môžeme jesť.
            Lívia Hudáková, 7.D

VYV - Veľká noc (vyuč. A. Malegová)

BIO - Ako sa správam a venujem sebe samému, samej (vyuč. Z. Slezáková)

(postupne pridávame)

• 08.04.2020 11:07
          • Vážení rodičia, milí žiaci,

nachádzame sa v nepríjemnej spoločenskej situácii. Koronavírus nás zo dňa na deň zatvoril do našich príbytkov a uzavrel brány všetkých škôl na Slovensku. Nikto nevie, ako dlho bude trvať táto povinná sociálna izolácia. Učitelia, žiaci, rodičia – pre každého nastala citeľná zmena. V tejto komplikovanej situácii nám pomôže iba vzájomné pochopenie a racionálny prístup.

ZŠ s MŠ Pod Vinbargom pristúpila k „vyučovaniu na diaľku“ s využitím IKT. Mimoriadna situácia, ktorú momentálne zažívame, nám umožnila zadať žiakom aj mimoriadne úlohy, na ktoré by za bežných okolností nebol v škole priestor a čas. Minulý týždeň bol na našej škole tzv. oddychový.

Prváci a druháci si vyrobili svoj REŽIM DŇA s časovým rozdelením jednotlivých činností počas 24 hodín. Tretiaci kreslili obrázky k vypočutej rozprávke a štvrtáci si mali vybrať svoju obľúbenú knihu, napísať meno autora a napísať pár viet, ktoré sa im z knihy najviac páčili.

Žiaci druhého stupňa sa zamerali na motív „Veľkej noci“ – najväčšieho kresťanského sviatku. Dostali „voľnú ruku“ a naplno prejavili svoju kreativitu v tejto téme. V priloženej fotogalérii si môžete pozrieť vybrané práce, ktoré nám žiaci zaslali. Naši šikovní žiaci = Vaše šikovné deti. smiley

Vo vyučovaní „online“ sme urobili aj ďalší krok vpred – spustili sme videohovory učiteľov a žiakov podľa provizórneho rozvrhu hodín. Technika to umožňuje, prečo to nevyužiť?! Žiaci a učitelia sa môžu vzájomne vidieť a počuť. Kontakt učiteľa so žiakom je vo vyučovaní nezastupiteľný.

V mene všetkých učiteľov ZŠ s MŠ Pod Vinbargom v Bardejove sa chcem poďakovať Vám, vážení rodičia. Cením si Vašu spoluprácu v danej ťažkej situácii. Popri svojich povinnostiach sa stávate pre svoje deti aj čiastočným učiteľom. To najcennejšie, čo doma máte, sú Vaše deti. A to sú naši žiaci. Všetko to robíme pre ich dobro. Ak máte akékoľvek nápady, ako zlepšiť našu spoluprácu, napíšte mi na zspodvinbargom.riaditelka@gmail.com. Rada si Vaše postrehy prečítam.

Prajem všetkým žiakom a rodičom pokojné Veľkonočné sviatky. Budú trošku iné ako po minulé roky, ale ich podstata ostáva nezmenená. Dobre si tieto zvláštne dni zapamätajme, raz o tom budeme rozprávať svojim deťom a vnúčatám... smiley

S úctou Vaša riaditeľka
            Mgr. Milena Kravcová
            Práce I. stupňa (práce II. stupňa sa spracúvajú)