• Iné

• Žiaci učia žiakov, resp. "prevrátená trieda" na hodinách informatiky v 9. ročníku na ZŠ s MŠ Pod Vinbargom v Bardejove

• 11.03.2024 20:09
          • Albert Einstein povedal, že vzdelávanie nie je o učení faktov, ale o trénovaní mozgu ako rozmýšľať.

Je dôležité hovoriť so žiakmi o aktuálnych témach a výzvach 21. storočia. Predovšetkým je to, ako získavame informácie, kritické myslenie, enviromentálne problémy. Učenie o tom žiakov formuje byť v budúcnosti zodpovednými občanmi a taktiež je predpoklad, že sa budú snažiť minimalizovať negatívne dopady na životné prostredie.

Preto si žiaci 9. ročníka na hodinách Informatiky pomocou prezentácií vyskúšajú, aké je to pripraviť si, naštudovať a spracovať vybranú tému. Na hodine ju prezentujú pred spolužiakmi tak, aby zaujali ich pozornosť, aby jasne komunikovali, aby ich myšlienky boli ostatným zrozumiteľné. Takto si zvyšujú svoje sebavedomie, vedia počúvať názory iných  a argumentovať.

Čím častejšie budú vedieť prezentovať svoj názor, tým v tom budú lepší.

Pre zväčšenie kliknite na obrázok.
          • Aktivity na rozvoj logického myslenia 2023/2024

• 16.11.2023 13:19
          • Opäť sa aj v tomto školskom roku na našej škole organizovali aktivity na rozvoj logického myslenia. Táto akcia sa konala pod záštitou iniciatívy Rozumieme nadaným (Centrum poradenstva a prevencie Sabinov) pod taktovkou učiteľa a špeciálneho pedagóga Ľuboša Lukáča, ktorý je organizátorom a autorom veľmi populárnej Logickej olympiády. Do logických aktivít sa zapojili žiaci 5.A a 6.B triedy.

Zaujímavá vyučovacia hodina sa konala v 5.A triede, kde si žiaci rozvíjali logické myslenie rozborom logických úloh, spoločného riešenia, zdôvodňovania a argumentácie.

Žiaci v 6.B si mali možnosť vyskúšať LOGIFORMES, ktorá je tiež určená na rozvoj logického myslenia, tvorivosti, fantázie a predstavivosti prostredníctvom didaktickej pomôcky LOGIFORMES. Deti pracovali s niekoľkými informáciami súčasne (farba, tvar, pozícia) a precvičovali rôzne schopnosti (dedukcia, analýza, syntéza, hľadanie logickej väzby a správneho riešenia). Myslenie nadaných školákov potrápili zadania označené piktogramom (motýľ, panda, sova) postupne od jednoduchého k zložitejšiemu.

Ďalšou zaujímavou aktivitou u šiestakov bol Magický svet Juraja Jakubiska. Prostredníctvom kultovej rozprávky PERINBABA sa deti preniesli do magického sveta slovenského režiséra Juraja Jakubiska. Počas stretnutia spoznali život Jakubiska, jeho tvorbu, ale aj jeho obrovský talent v oblasti fotografie, výtvarného umenia a filmu. Mimoriadne úspešný projekt priniesol deťom možnosť nazrieť do pokračovania príbehu o Lukášovi a jeho kmotry PERINBABY a bohatej fotodokumentácie zo stretnutí s Jurajom Jakubiskom, fotografií z natáčania pokračovania obľúbenej rozprávky, zážitkov a zaujímavostí o filme PERINBABA A DVA SVETY.

Už teraz sa tešíme na ďalšie pokračovanie aktivít na rozvoj logického myslenia v radoch našich žiakov, ktoré aj pri úsilí logicky myslieť prinesú najmä veľa nových informácií, zábavu a oddych.

• Majstrovstvá okresu v šachu žiačok ZŠ

• 03.11.2023 13:59
          • Michaela Mišíková (8.A) vyhrala Majstrovstvá okresu v šachu žiačok ZŠ a Lea Maceková (5.B) skončila tretia. Obe postúpili na Majstrovstvá Prešovského kraja. Blahoželáme!

• Svetový deň zvierat 2023

• 03.11.2023 07:42
          • Pri príležitosti Svetového dňa zvierat sa naša škola okrem rozhlasového okienka rozhodla aktívne prispieť osamelým zvieratkám, a preto sme zorganizovali zbierku nadbytočných vecí, ktoré by mohli byť užitočné (deky, uteráky, posteľné prádlo, potrava a i.). Vyzbierané veci sme dňa 24.10.2023 odovzdali útulku Druhá šanca v Bardejove. Za prinesené veci Vám všetkým ďakujeme.