Navigácia

 • Akcia „Čisté školy“ na ZŠ s MŠ Pod Vinbargom v Bardejove

  Dňa 26. februára 2020 zorganizovalo Okresné riaditeľstvo Policajného zboru v Bardejove (odbor poriadkovej polície) na našej škole preventívno-bezpečnostnú akciu pod názvom „Čisté školy“, ktorá bola zameraná na zistenie situácie na úseku drogovej kriminality mládeže. Polícia SR sa zapája do celospoločenskej snahy eliminovať drogovú trestnú činnosť už u najmladších občanov, teda detí základných škôl. Naši žiaci mali možnosť počas druhej vyučovacej hodiny vidieť ukážky profesionálnych policajtov s profesionálne vycvičeným psom na vyhľadávanie drog. Pevne veríme, že žiaci si pri sledovaní ukážok uvedomili, že sa majú vo svojom budúcom živote vyhýbať akémukoľvek kontaktu s drogami. Riziká by boli pre nich príliš vysoké a za porušenie zákona by im hrozil nekompromisný trest. Pani riaditeľka školy Mgr. Milena Kravcová srdečne ďakuje zúčastneným policajtom za predvedené ukážky, ktoré naši žiaci sledovali so zatajeným dychom.

  Mgr. Ján Šoltés
  za kolektív pracovníkov ZŠ s MŠ Pod Vinbargom v Bardejove

  27.02.2020 11:24 | viac »


 • Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.[nomore]
  31.01.2020 10:07 | viac »


 • Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.
  08.01.2020 12:36 | viac »
 • Zážitkové popoludnie - krúžok Varenie a pečenie

  V našej škole azda nie je iný krúžok, ktorý by bolo na jej chodbách tak „cítiť“, ako ten náš – Varenie, pečenie. Rozdelení sme do dvoch skupín, a tak jedni v utorok, druhí vo štvrtok varíme a pečieme sladké i slané, jednoduchšie i zložitejšie chuťovky. V jeden týždeň ste však zbytočne čakali na lahodné popoludňajšie „chodbové“ vône vychádzajúce zo školskej kuchynky. Pani učiteľka Mgr. Anna Jurová nám totiž zabezpečila špeciálny „rýchlokurz“ prípravy kávy a nealkoholických miešaných nápojov v neďalekej Hotelovej akadémii J. Andraščíka.

  Šikovní stredoškoláci Michal Matisko a Erika Huňadyová nás zasvätili do tajov obľúbeného nápoja dospelých – samotnej prípravy espresso kávy, cappuccina či caffe latte art. Na prvý pohľad sa nám príprava jednotlivých druhov kávy zdala zložitá, no keď sme sa my sami dostali k ozajstnému kávovaru a o chvíľu sa nám s pomocou nášho „lektora“ Miša liala do šálky vlastnoručne pripravená káva, bol to super pocit. Zároveň nás však Mišo upozornil na rovnako dôležité dodržiavanie zásad jej servírovania a hygieny. Vyskúšať si to mohol naozaj každý a keďže my sme si svoju kávu ochutnať nemohli, ponúkli sme ju pani učiteľke Jurovej.  Tej sa asi v ten večer veľmi ťažko zaspávalo.
  Našťastie, pri nealko miešaných nápojoch platilo, že čo sme si „navarili“, v tomto prípade namiešali, to sme si aj vypili. A pili sme, veru, s chuťou. Grepovo-višňovo-brusnicovo-limetkovou. Naučili sme sa presne dávkovať jednotlivé ingrediencie, techniku ochladzovania pohárov kúskami ľadu, presné držanie šejkra, a to všetko pod starostlivým a naozaj trpezlivým dozorom a s inštrukciami našich starších spolužiakov z Hotelovej akadémie a ich pani učiteľky MVDr. Lenky Dubivskej, ktorým chceme aj takýmto spôsobom veľmi pekne poďakovať za perfektné zážitkové popoludnie.

  Jaroslava Jurčová a Timea Švecová


  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.

  07.01.2020 15:02 | viac »
 • Bubnovačka 2019

  Týrané a zneužívané dieťa o svojom tajomstve často mlčí. Nedokáže sa nikomu zdôveriť, často nevie, kde má hľadať pomoc. Preto je dôležité s deťmi rozprávať aj na takúto vážnu tému, všímať si a počúvať, čo sa nám svojim správaním snažia naznačiť.

  19. november je Svetovým dňom prevencie týrania a zneužívania detí. Práve preto si organizácie pôsobiace na Slovensku v oblasti ochrany detí pred násilím zvolili 19. november za deň, v ktorom sa uskutočnila najväčšia Bubnovačka roka. Cieľom bolo symbolicky upozorniť na dôležitosť ochrany detí pred násilím a otvoriť v spoločnosti tému včasnej prevencie. Myšlienka podujatia „Aby bolo deti lepšie počuť“  sa niesla Slovenskom v hlasnom rytme bubnov v čase 10.00–11.00 hod.

  Do celoslovenskej akcie sme sa zapojili aj my: riaditeľstvo školy, učitelia a žiaci. V pondelok 18.11.2019 triedni učitelia so žiakmi diskutovali o dôležitosti ochrany detí pred násilím. V utorok, 19.11.2019, boli v priestoroch vestibulu od rána vysielané videá s témou ochrany detí pred akýmkoľvek násilím. O 10.30 hod. sa na školskom dvore zišlo skoro 600 žiakov našej školy spolu s pedagógmi. Všetci, či už bubnovaním na bubnoch, hrncoch, pokrievkach, mištičkách, plastových fľašiach, farbičkách a paličkách vyjadrili svoj postoj - odsúdenie násilia páchaného na deťoch. Chceli sme všetkým ukázať, že deti a ich hlas sú dôležité! Nenechajme detský hlas zaniknúť...


  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.
   
  [nomore]
  02.12.2019 11:27 | viac »
 • Zahraničná návšteva (Erasmus+) na pôde ZŠ s MŠ Pod Vinbargom

  Každej škole len prospeje, ak sa môže porovnať s konkurenciou. Občas je to konkurencia  v rámci mesta/okresu, občas v celoštátnom meradle. Teraz však naša škola dostáva šancu okúsiť konkurenciu medzištátnu. Trendy sa nedajú zastaviť a treba na ne flexibilne reagovať. ZŠ s MŠ Pod Vinbargom v Bardejove vstúpila do dvojročného (2019 – 2021) medzinárodného projektu Erasmus+ pod názvom „Empatia - cesta k človeku“ (Empathy – a way to the human being, 2019-1-SK01-KA229–060793).  

  Do projektu sú zapojené 4 školy z týchto európskych krajín: Slovensko – Základná škola s materskou školou Pod Vinbargom v Bardejove (koordinátor), Severné Macedónsko - OOU ,,Brakja Miladinovci,, Kumanovo (partner), Turecko - Özel Çözüm Ortaokulu (partner) a Poľsko - Zespol Szkol w Pozezdrze (partner).

  (pre pokračovanie článku kliknite na VIAC)
  20.11.2019 12:36 | viac »
 • Na zápase Európskej ligy UEFA
  Dňa 24.10.2019 vycestovalo 20 žiakov z 8. a 9. ročníka s dozorom dvoch učiteľov do Bratislavy na zápas Európskej ligy UEFA slovenského mužstva ŠK Slovan Bratislava a anglického Wolverhampton Wanderers FC. Cesta bola príjemná a pred zápasom sme mali trocha času pozrieť si Bratislavský hrad a budovu Slovenskej národnej rady, kde sme stretli poslanca Igora Matoviča. Ten sa s nami odfotil a porozprával. Potom sme sa vybrali na Tehelné pole, kde sme v napätí sledovali zápas, pričom sme našich neustále povzbudzovali. Slovan skóroval v jedenástej minúte, no v 63. minúte prehrával 1:2 a stav sa odvtedy nezmenil až do konca zápasu. Po zápase sme boli sklamaní z prehry, ale nadšení z jedinečného zážitku. Ďakujeme všetkým, ktorí sa pričinili o to, že sme mohli absolvovať takéto výnimočné podujatie.


  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.
  06.11.2019 09:01 | viac »
 • Svetový deň zvierat na ZŠ s MŠ Pod Vinbargom v Bardejove

  Dňa 4. októbra sa na našej planéte oslavuje SVETOVÝ DEŇ ZVIERAT. Ľahko ho identifikujeme pod anglickým označením WAD – World Animal Day. Zvieratá sú súčasťou a krásou života na tejto planéte, život bez nich si už len ťažko vieme predstaviť. Zvieratá nie sú veci, ktoré môžeme kedykoľvek zahodiť ako čokoľvek iné. Sú to živé tvory, ktoré majú svoje emócie, putá, potreby. Svetový deň zvierat je oslavou vzťahu medzi ľudstvom a ríšou zvierat. Každoročne sa pre verejnosť pripravujú akcie zamerané na ochranu zvierat, propagujú sa útulky pre zvieratá. Do pozornosti sa dostávajú jednotlivci i organizácie, ktoré organizujú podujatia, ktorých cieľom je naplniť poslanie Svetového dňa zvierat.

  Do tejto celosvetovej iniciatívy sa zapojila aj naša škola, ako jediná škola v meste a okrese Bardejov. Dňa 26. septembra 2019 si žiaci mali možnosť pozrieť ukážky profesionálnych policajných psovodov na školskom ihrisku. Policajti porozprávali žiakom stručne o úlohách psov v Policajnom zbore Slovenskej republiky. Následne im policajti prezentovali ukážky psa v akcii: ako reaguje na pokyny, ako nájde drogu, ako útočí na páchateľa. Našim mladším spolužiakom sa prezentácia psov páčila a odmenili policajtov potleskom. Väčší úspech však mala prehliadka jazdnej polície, predsa, nie je samozrejmosťou bežne stretnúť policajtov na koni. My sme túto možnosť mali a naživo tak videli dynamické ukážky služobnej hipológie. Boli to ukážky chôdze koňa, klusu, cvalu aj rýchleho behu. Nechýbali ani jazda v dymovej clone, v hlučnom prostredí (výstrely), doprovod policajného vozidla so zapnutými majákmi a sirénami alebo spacifikovanie výtržníkov. Policajti – jazdci si predvedenými cvikmi vyslúžili u našich žiakov obdiv a  uznanie. Tí ich naozaj  nešetrili  svojimi zvedavými otázkami. V závere prehliadky si žiaci mohli policajného koňa pohladkať alebo vyfotiť sa s ním.

  Akciu pre našu školu sprostredkoval pán nadporučík Marián Lazor, policajt z Obvodného oddelenia PZ v Bardejove. Pani riaditeľka Mgr. Milena Kravcová, v mene všetkých pracovníkov a žiakov našej školy, pánovi Lazorovi srdečne ďakuje. Sme presvedčení, že to nebola posledná policajná akcia v areáli školy pre našich žiakov.

  Je dôležité, aby sme si nielen nie len v októbri, kedy slávime Svetový deň zvierat, pripomenuli, že nie sme jediné stvorenia na Zemi. Ríša zvierat ponúka neskutočné množstvo živočíšnych druhov, preto je len na nás, aby sme žili v harmónii a súlade s nimi. Pretože tak, ako má človek právo na dôstojný život, toto právo majú všetky živé tvory na tejto planéte.


  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.
  04.10.2019 10:30 | viac »
 • Celoslovenská zbierka BIELA PASTELKA aj na našej škole

  V piatok 20. septembra 2019 sa na našej škole uskutočnila verejná zbierka BIELA PASTELKA, ktorú organizuje Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska už od roku 2002. Tento rok jej ambasádorkou bola úspešná slovenská moderátorka Adela Vinczeová. Zbierka bola dobrovoľná a naša škola spolu s materskou školou sa taktiež do tejto verejnej zbierky zapojila. Ďakujeme všetkým, ktorí prispeli, pretože ste tak pomohli nevidiacim a slabozrakým s výučbou čítania a písania Braillovho písma. Tak isto ste pomohli aj s nácvikom samostatného pohybu s bielou palicou, s nácvikom sebaobslužných činností, ako je varenie, upratovanie s kurzami práce s kompenzačnými, optickými a technicky náročnými pomôckami a inými špeciálnymi zručnosťami, ktoré pomáhajú nevidiacim priblížiť sa k bežnému životu.

  Natália Vagaská, 6. B

  30.09.2019 11:41 | viac »
 • Žiaci zo 7.A a 7.B na výlete v Kopytovskej doline
  Ako každý rok, tak aj tentokrát sa žiaci zo 7.A a 7.B zúčastnili výletu v krásnom prostredí. Výlet sa uskutočnil v Kopytovskej doline, kde žiaci mohli vidieť krásy tejto oblasti. Ako hlavné ciele školského výletu boli aj návšteva jaskyne Zlá diera a zvláštnosť očného klamu v dedinke Lačnov. Samozrejme, že že to nebolo len o túrach a spoznávaní tohto krásneho prostredia, ale i o športových aktivitách. Keďže aj počasie nám prialo, tak celý tento 2 dňový výlet bol v znamení dobrej nálady a pohody.


  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.
  24.06.2019 14:44 | viac »
 • Okresné kolo Územnej súťaže družstiev mladých zdravotníkov
  Dňa 12.6.2019 sa naši žiaci zúčastnili Územnej súťaže družstiev mladých zdravotníkov. Boli rozdelení do dvoch družstiev:
  Družstvo I. stupňa v zložení Natália Vagaská (5.B), Adam Ivančák, Roman Chovan, Matúš Brezáni a Simona Lorencová (všetci zo 4.C) sa umiestnilo na 2. mieste.
  Družstvo II. stupňa v zložení Samuel Chovan (7.B), Adela Švecová (8.A), Terézia Mačušová (9.B), Natália Lišivková a Diana Škrovánková (obe zo 7.A) sa umiestnilo na 3. mieste.
  Gratulujeme!


  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.
  19.06.2019 11:02 | viac »
 • Elektronická dochádzka a stravovací systém
  Vedenie školy vám oznamuje, že počínajúc 17.6.2019 nabiehame na elektronický systém dochádzky a s ním súvisiaci elektronický systém stravovania. Pre viac informácií kliknite na VIAC.
  07.06.2019 13:06 | viac »
 • Andrej Savčák – víťaz 1. kola súťaže „Nech sa páči, vodovodná“
  Východoslovenská vodárenská spoločnosť, a. s., a Podtatranská vodárenská prevádzková spoločnosť, a. s., vyhlásili súťaž so zaujímavým názvom „NECH SA PÁČI, VODOVODNÁ“. Kampaň je zameraná na deti a ich zdravý životný štýl, ku ktorému patrí konzumácia kvalitnej pitnej vody z vodovodu, namiesto nezdravých sladených nápojov. Kvalitná, čistá voda z vodovodu je dostupná v každej domácnosti. Voda je základom akejkoľvek formy života. Je veľmi vzácna pre organizmus človeka. Súťaž je podporovaná mediálnou kampaňou vo vybraných médiách. (pre pokračovanie článku kliknite na VIAC)


  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.
  03.06.2019 09:04 | viac »
 • 5.A a 5.C na výlete

  Dňa 28.05.2019 (utorok) sme sa vybrali na dlho očakávaný triedny výlet. Zo zamračeného Horného Šariša (Bardejov a okolie) sme sa vybrali cez upršaný Šariš (Prešov a okolie), cez upršaný Abov (Košice a okolie), kde nás zdržala autohavária 3 áut, do „podmrakového“ Gemera (Rožňava a okolie). Človek nevie ovplyvniť počasie, takže sme ho neriešili. Ovplyvniť sa však dá dobrá nálada počas výletu, a tú sme si parádne užili. Navštívili sme jedinečnú Ochtínsku aragonitovú jaskyňu a turisticky vyhľadávaný Betliar. Cestou späť sme si dopriali osobné voľno v košickom obchodnom centre Optima. Spokojní sme sa večer vracali domov. Nad nami visela blížiaca sa búrka, ktorá o pár minút vytopila Prešov i okolie. Tešíme sa opäť o rok na triedny školský výlet. Ďakujeme triednym učiteľom (p. uč. Šoltés a p. uč. Bobaliková) za trpezlivosť a pánovi šoférovi Hlivjakovi za bezpečnú jazdu.

  žiaci 5.A a 5.C


  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.

  30.05.2019 09:23 | viac »
 • 10.04.2019 09:35 | viac »
 • Oznam

  Riaditeľstvo Základnej školy s materskou školou, Pod Vinbargom 1 v Bardejove a vedúca školskej jedálne oznamujú rodičom žiakov, že od februára 2019 bude možné uhradiť stravné za nasledujúci mesiac prostredníctvom internet bankingu, alebo priamo vkladom na účet. Platbu za stravu (desiata, obed) je potrebné realizovať mesačne (tzn. v marci za apríl, v apríli za máj, v máji za jún) vždy do 20. dňa v mesiaci na účet v Prima banke:

  č.ú.: 363 867 6003/5600,

  IBAN SK 44 5600 0000 00363 867 6003.

  Pre podrobnosti (prihlasovanie, odhlasovanie, výška stravného atď.) kliknite na VIAC.

  29.04.2019 11:03 | viac »
 • Bývalí zamestnanci ZŠ s MŠ Pod Vinbargom v Bardejove opäť vo svojej škole :)
  Vyspelosť spoločnosti môžeme merať rôznymi kritériami – napríklad aj tým, ako sa správa k starším ľuďom,  k tým, ktorí toho urobili veľa, ale vládzu už menej. Úcta k šedinám patrila a stále patrí k základným pilierom hodnotového rebríčka v prostredí, v ktorom žijeme. K tomu sa snažíme viesť aj našich žiakov na ZŠ s MŠ Pod Vinbargom v Bardejove. (pre pokračovanie článku kliknite na VIAC)


  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.
  13.12.2018 08:32 | viac »
 • Október na ZŠ s MŠ Pod Vinbargom v znamení ochrany zvierat

  4. október je vyhlásený ako Svetový deň zvierat. Do tejto celosvetovej iniciatívy sa zapojila aj naša škola. Celý mesiac október sa niesol v znamení ochrany zvierat, vzťahu človeka a zvieraťa. V mesiaci október bežali na našej škole mnohé aktivity súvisiace práve s tematikou zvierat a ich ochrany. Prinášame Vám vyhodnotenie týchto súťaží (kliknite na VIAC).


  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.


  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.

  26.11.2018 13:16 | viac »
 • Návšteva krajského súdu v Prešove
  Dňa 25.10.2018 sme sa vďaka Komunitnej nadácii Bardejov zúčastnili Dňa otvorených dverí na Krajskom súde v Prešove.
  Ešte pred samotným začatím prehliadky sme všetci museli prejsť cez detektor kvôli bezpečnosti a všetkým nám prehľadali ruksaky a tašky. Po bezpečnostnej prehliadke nás všetkých pustili na prvý bod programu, ktorým bola simulácia súdneho procesu. Zaviedli nás do siene, kde sa odohrávajú súdne procesy trestných činov, čiže trestné právo. (pre pokračovanie článku kliknite na VIAC)

  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.
  13.11.2018 08:33 | viac »
 • Testovanie 5 - 2018
  Vážení rodičia, oznamujeme vám, že dňa 21.11.2018 sa uskutoční celoslovenské testovanie žiakov 5. ročníka T5 - 2018. Bližšie informácie nájdete v tomto odkaze.
  05.11.2018 09:22 | viac »
 • Ukrajinci a Bielorusi na ZŠ s MŠ Pod Vinbargom v Bardejove

  Vraví sa, že Hosť do  domu, Boh do domu. Na pôdu ZŠ s MŠ Pod Vinbargom neprišiel hosť jeden, ale hostí mnoho... (pre pokračovanie článku kliknite na VIAC)


  (fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok)

  05.11.2018 10:57 | viac »

Novinky

Kontakt

 • Základná škola s materskou školou
  Pod Vinbargom 1, 08569, Bardejov
 • sekretariát ZŠ - 0911 874 461
  jedáleň - 0911 530 166
  materská škola - 0911 544 004

Fotogaléria - staré albumy