• Aktivity ŠKD

• ŠKD - Apríl - ako sme ho trávili popoludní v ŠKD (1. odd., 2023)

• 03.05.2023 09:16
          • Apríl je za nami. Uplynul veľmi rýchlo, ale bol bohatý na aktivity v našom oddelení. Keďže v tomto mesiaci boli aj Veľkonočné sviatky, dokončovali sme s niektorými deťmi veľkonočné pozdravy a učili sa vinšovačku. Keďže vajíčko je symbol života, vyrábali sme kuriatka v škrupinke, jedno popoludnie sme mali zábavno-súťažný kvíz. Opäť sme navštívili školskú knižnicu, v ktorej sme si čítali z detských kníh. Z odpadového materiálu sme si vyrobili skákajúce žabky. Deťom sa to veľmi páčilo, každý si svoju hračku hneď vyskúšal a zobral domov. Narcis určite potešil nie jednu mamku, tak sme si ich výrobu tiež vyskúšali a myslím si, že sa každému vydaril. Dňa 21. apríla, ku Dňu Zeme, sme zbierali odpadky v okolí školy. Takto  sme aj my svojou troškou prispeli ku krajšiemu životnému prostrediu, v ktorom denne žijeme. Deti kreslili, čo by na planéte Zem chceli, a čo na ňu rozhodne nepatrí. Keďže už vonku rozkvitli púpavy, tak sme maľovali aj tie. Verím, že sa deťom všetky aktivity v tomto mesiaci páčili a musím ich pochváliť za ich usilovnosť.
            L.M.

• ŠKD upratuje – všetky oddelenia ŠKD

• 27.04.2023 12:08
          • V piatok 21. 4. 2023 sme využili krásne počasie a všetky oddelenia školského klubu sa zapojili do jarného upratovania. Všetci sa s chuťou pustili do zbierania odpadkov, pozbierali suché konáre a pekne poupratovali okolie našej školy. Deti sa tešili a užili si dobrý pocit z vykonanej práce a z toho, že aj ony prispeli ku skrášleniu okolia svojej školy.
            vychovávateľky ŠKD

• ŠKD - Jarné stromy (5. odd., 2023)

• 21.04.2023 08:55
          • Konečne prišla jar plná farieb a s ňou aj jej čaro. Všetkým priniesla do života radosť, smiech a dobrú náladu. Toto všetko vykúzlila aj nám pri maľovaní jarných stromov v našom ŠKD. Z našich krásnych, rozkvitnutých stromov sme mali veľkú radosť.
            5. odd. - J. Marcinovová

• ŠKD - Vítanie jari (6. odd., 2023)

• 18.04.2023 13:01
          • Bahniatka sú symbolom života, ktorý sa v prírode prebúdza práve na jar. Majú kvety usporiadané do súkvetia jahňady, ľudovo povedané bahniatka. Sú poslovia jari, ale nie na každej vŕbe bahniatka zakvitnú. No nám túto jar v oddelení zakvitli všetky. Pod rukami detí vznikali veľmi pekné zátišia s vázou a malým tvorcom sa práca darila. Ale darilo sa im aj pri tvorbe obalov na knihy popri rozprávaní o knihách a rozprávkach. Hovorili sme aj o vode a potrebe šetriť ňou a nezabudli sme aj na Veľkú noc. Kuriatka, sliepočky, zajačiky, aj vajíčka sú symboly, s ktorými sa v tomto období stretávame najčastejšie a aj v našom školskom klube si deti niektoré symboly jari vytvorili. Už sa tešíme, čo nám prinesú prichádzajúce teplejšie dni.
            S. Kšonžeková