• Aktivity ŠKD

• ŠKD - Jarné tvorenie (február - marec, 3. odd.)

• 11.04.2023 11:25
          • Po zime sa príroda prebúdza a odkrýva svoju krásu. Stromy i záhradky vďaka jarným kvietkom zakvitli všetkými farbami. Ani my v našom oddelení sme nezaháľali a s radosťou sme tvorili: tulipány, snežienky, narcisy, sliepočky, kuriatka vo veľkonočnom vajíčku, zajačiky z vlny, či košíčky. Marec - mesiac knihy sme si tiež okrem iných aktivít pripomenuli vytvorením knihy - leporela, kde deti spoznávali jarné kvietky, v ktorých sa ukrýva liečivá sila. Deti sa veľmi tešili zo svojich výrobkov.
            vych. A. Nicáková

• ŠKD - Ako sme trávili marec v našom oddelení (1. odd.)

• 04.04.2023 12:47
          • Marec je už za nami pár dní. Bol bohatý na aktivity v našom oddelení. Deti tvorili, vyrábali, konštruovali, stavali, čítali a súťažili na školskom dvore, keďže k nám zavítala Jar a teplé jarné lúče.
            Začiatkom marca (3.3.) sme vyrábali darčeky pre mamky k MDŽ. Deti v tomto mesiaci mali aj Jarné prázdniny. Verím, že si oddýchli. Po prázdninách sme sa všetci opäť stretli. 15. marca sme v školskej knižnici mali čitateľskú aktivitu a po nej nasledovala súťaž družstiev, ktorá bola zameraná na text z rozprávky, ktorú si deti vypočuli. 16. marca sme vyrábali prvé jarné kvety – snežienky a verte mi, podarili sa každému. Keďže sa blížil sviatok, Deň učiteľov, všetky prítomné deti chceli potešiť svoju triednu pani učiteľku, vyrábali sme tulipány. Čas popoludní sme využili na futbalový zápas družstiev. 24. marca sme konštruovali netradičné stavby zo stavebníc SEVA. Popoludnie v tento deň sa nieslo v športovom duchu, mali sme športové súťaže. O pár dní bude Veľká noc. Preto sme vyrábali veľkonočné pozdravy pre svojich najbližších. Fakt to bol  pestrý mesiac a pevne verím, že deti v ňom zažili veľa pekných aktivít.
            Želám Vám všetkým pokojné veľkonočné sviatky. Prežite ich v kruhu svojich najbližších, dievčatám želám veľa sviežej vodičky a chlapcom veselú oblievačku.
            L. M.

• ŠKD - Popoludnie v Školskej knižnici s knihou a pozvanou hostkou pani Cidilkovou

• 04.04.2023 12:09
          • Marec je mesiac knihy. Ani my, deti zo Školského klubu, sme na tento mesiac nezabudli.
            Okrem čitateľských aktivít, ktoré sme organizovali v našom oddelení, sme si pozvali medzi nás hostku. Bola ňou bývalá pani učiteľka Cidilková. Aj napriek svojmu úctyhodnému veku veľmi rada a ochotne prijala naše pozvanie. Stretnutie sa konalo dňa 29. marca o 14-tej hodine v priestoroch našej školskej knižnice. Pani Cidilková deťom prečítala rozprávku Ako šlo vajce na vandrovku. Deti pozorne počúvali, o čom svedčali aj otázky, ktoré deti pri čítaní od pani učiteľky dostávali. Po prečítaní rozprávky deti dostali úlohu. Keďže máme predo dvermi Veľkonočné sviatky, mali nakresliť veľkonočné vajíčko na vopred pripravené šablóny. Deťom išlo maľovanie pekne od ruky, každý sa usiloval, pretože v druhej časti boli vybraté najkrajšie veľkonočné vajíčka spomedzi všetkých a za snahu deti dostali sladké, čokoládové veľkonočné vajíčko od nášho hosťa. Deťom sme pomohli ešte upevniť vajíčka na špajle. Popoludnie sa všetkým veľmi páčilo. Deti si pre našu hosťku pripravili poďakovanie, vlastnoručne vymaľovaný kvietok, srdiečko, jarný črepníkový kvet od vedenia školy a nás, všetkých prítomných.

Veľmi pekne chceme pani Cidilkovej poďakovať aj touto cestou, želáme jej ešte veľa, veľa zdravia a tvorivého elánu v jej ďalšom živote.
            deti zo Školského klubu
            L.M.