Navigácia

 • ŠKD - Spievaj že mi
  Dňa 21.02.2020 sa konala súťaž v speve v ŠKD s názvom Spievaj že mi..., ktorú vyhrala T. Tvardziková z 3.C. Naše heslo bolo "Spievaj s láskou a pre radosť". Všetci účastníci boli odmenení, finalisti dostali medailu.
  vych. I. Čičvarová

  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.
  28.02.2020 14:04 | viac »
 • ŠKD - Popoludnie s príslušníkom mestskej polície pánom Ing. Hudákom v našej škole
  Dňa 24.2.2020 nás poctil svojou návštevou príslušník Mestskej polície pán Ing. Hudák a porozprával žiakom o ich práci. Ukázal im názorne aj formou prezentácie, aká je práca polície náročná a zodpovedná. Popoludnie bolo pre nás všetkých veľmi zaujímavé a deti mali veľa zaujímavých otázok. Dozvedeli sa, ako nám polícia pomáha v každodennom živote. Deti sa oboznámili s pomôckami pri zaistení páchateľov, čo polícia využíva pri svojej práci. Každý, kto sa zapojil, dostal za správnu odpoveď malý darček, ktorému sa veľmi potešil. Veľmi rýchlo nám ubiehal čas. Strávili sme veľmi zaujímavé popoludnie. Touto cestou chcem poďakovať mestu Bardejov a mestskej polícii, že naši žiaci majú takúto možnosť získavať nové poznatky o práci polície. Tešíme sa na ďalšie spoločné popoludnia. Tu sú zábery zachytávajúce toto podujatie.
  L.M.

  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.
  27.02.2020 12:06 | viac »
 • ŠKD - Vyvodzene Kačurika 2020
  Fašiangy sa krátia,
  už sa nenavrátia.
  A dievčatá plačú, 
  že sa nevyskáču...
   
  Piatok bol pre deti zo ŠKD zaujímavý deň. Každoročne naše mesto usporadúva podujatie pod názvom "Vyvodzene kačura". Je pekné, že sa dodržiavajú zvyky a tradície ešte našich starých rodičov. Neodradil nás ani sneh, ktorý poletoval a pripomínal skôr začiatok zimy než prichádzajúcu jar. Deti si spoločne a inými deťmi zatancovali, zaspievali, naučili sa niečo nové a pozreli si zaujímavý kultúrny program. Bol pre nich pripravený "detský kačurik".  Na záver ich čakalo pohostenie v Poľsko-slovenskom dome. Každý dostal pečenú krepľu (šišku) a teplý čaj. S úsmevom a v dobrej nálade sme sa vrátili do školy. Hrial nás dobrý pocit, že sme príjemne strávili popoludnie.
  L.M.

  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.
  27.02.2020 11:17 | viac »
 • ŠKD - V školskej knižnici
  Dňa 22.1.2020 deti zo Školského klubu trávili čas v školskej knižnici. Bola streda, úloh bolo pomenej a vonku nepriaznivé počasie. Ideálny čas na prijemne strávené popoludnie. V prvej časti sme si prečítali rozprávku. Deti mali za úlohu pozorne počúvať. V druhej časti nasledovala zaujímavá aktivita. Úlohou detí bolo na pripravené otázky odpovedať. Týkali sa prečítanej rozprávky. Odpovede tvorili pomocou pripravených písmen. Bola to zábava. Deti sa hrali a zároveň si upevňovali svoje vedomosti. Aj takto sa dá tráviť popoludnie v ŠKD.
  L.M.

  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.
  13.02.2020 11:51 | viac »
 • ŠKD - Na výstave v poľsko-slovenskom dome
  Dňa 29.1.2020 sme s deťmi zo Školského klubu navštívili Poľsko-slovenský dom, v ktorom sa konala výstava pri príležitosti 75. vyročia oslobodenia mesta Bardejov. Deti si pozorne prezreli vystavené exponáty. Chlapcov najviac zaujali zbrane a granáty vtedajšej doby. Potom sme sa presunuli do vedľajšej miestnosti, kde nám bol premietnutý krátky 10-minútový film, ktorý stručne zachytával vojnové obdobie. Vo filme bolo poukázané na to, že môžme byť vďační a šťastní, že žijeme v bezpečnej krajine. Bez hrôz a vojen. Sme vďační a je potrebné šíriť aj takouto formou medzi deťmi osvetu. Ďakujeme organizátorom.
  L.M.

  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.
  12.02.2020 13:49 | viac »
 • ŠKD - Karneval 2020
  Fašiangové obdobie je charakteristické množstvom plesov a karnevalov. Aj v našej škole sa stal karneval krásnou tradíciou. Deti sa naň tešia celé týždne a rozmýšľajú, akú masku si tento rok oblečú. Pekne vyzdobená jedáleň, ktorú zdobili žiaci 2. stupňa pod vedením pani učiteľky Chovanovej, nápadité masky, ktoré sa snažili zaujať nielen farebnosťou, ale aj originalitou a šantiace deti, nič z toho nechýbalo ani na tohtoročnom karnevale, ktorý sa konal 6.2.2020. Tanečné kolá striedali zábavné súťaže, masky tancovali a naša jedáleň sa zaplnila rozprávkovými a filmovými postavičkami, zvieratkami, super hrdinami a ich rozžiarenými tvárami. O skvelú zábavu sa staral deťmi obľúbený zabávač Rasťo (p. Zamborský). V závere karnevalu dostali všetky deti kinder vajíčko s drobnými školským pomôckami, za čo chceme poďakovať naším sponzorom, a tiež vedeniu školy za finančnú podporu a zabezpečenie pohostenia pre deti. Naše poďakovanie patrí aj všetkým rodičom, ktorí využili svoju tvorivosť a vynaliezavosť pri tvorbe masiek a prispeli k dobrej nálade a radosti všetkých detí.
  S. K.

  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.
  12.02.2020 12:25 | viac »
 • ŠKD - Účesy, účesy, ach tie účesy...
  Takto sa spieva v známej pesničke od Beáty Dubasovej. Aj keď podľa kalendára by mala byť zima, vonku to tak nevyzerá. Aby sme si spríjemnili popoludňajšiu činnosť v ŠKD, zorganizovali sme pre deti zábavné popoludnie a deti si navzájom vytvárali účesy bežné, na každý deň, ale aj spoločenské. Milo ma prekvapili aj chlapci, ktorí sa zapojili do akcie a vytvárali účesy s veľkou chuťou. Pomáhali si gélmi, dievčatá gumičkami, sponkami, čelenkami, či flitrami. Skutočne bolo na čo pozerať. Vytvorili sme oveľa viacej fotiek, ale nedopatrením sa zachovalo len týchto pár.
  Vych. E. Kovácsová

  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.
  12.02.2020 12:13 | viac »
 • ŠKD - Zimné tvorenie
  Zima je krásne ročné obdobie, ktoré k nám prichádza každý rok. Všetko sa zrazu zmení na rozprávku s bielou perinou. K zime patria aj zimné športy, ale aj stavanie snehuliakov s mrkvovými nosmi a farebnými šálmi. Aj my sme chceli pani zime ukázať, akých snehuliakov vieme postaviť. Perinbabka však k nám bola skúpa a tak sme sa rozhodli, že si snehuliakov namaľujeme. Všetci sme sa tešili, lebo sa nám naozaj vydarili. Na záver sme zavolali Perinbabke, aby na nás na budúce nezabudla... 
   
  Haló Perinbabka
   
  Chumelenie je dnes slabé
  zavoláme Perinbabe.
  Nech napečie koláče, 
  nech perinu poskáče.
  A ona hneď cupi-dupi! 
  Už padá sneh do chalupy. 
  Na každého husto sneží,
  na holúbkov, na nábreží. 
  Perinbabka, ty si zlato,
  ten tvoj sniežik stojí za to. 
  A spieva nám vo vzduchu. 
  Padám, deti, juchuchú....
   
  5. odd. vych. Marcinovová

  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.
  12.02.2020 11:26 | viac »
 • ŠKD - Najkrajší prázdninový zážitok - netradičná kresba
  Čo je netradičné, to sa ráta. Či už je to pri hre alebo pri tvorení. Taký zmizík je skvelá pomôcka, a to nielen pri písaní. Presvedčili sa o tom aj deti v ŠKD počas tvorivej hodinky a prácu so zmizíkom si skúsili trochu netradičným spôsobom. Zistili, že kresliť do atramentom napusteného papiera môže byť tiež celkom zábava. Zadanie znelo – Najkrajší prázdninový zážitok. Deti sa zamysleli, spomínali. Leto, zima... všetko bolo dovolené. A potom sa už pracovalo. Opatrný prístup k nezvyčajnej technike vystriedalo nadšenie, deti objavovali čaro práce zmizíkov. Kreslili od snehuliakov, zvieratiek až po plavbu loďou. Každý svoj obrázok odprezentoval a vysvetlil, čo chcel na ňom zachytiť. Vydarenými pestrými výtvormi sme si vyzdobili priestory ŠKD.


  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.
  12.02.2020 10:57 | viac »
 • ŠKD - Tvorili sme v januári

  Mesiac Január je za nami a dnešným dňom sa končia aj polročné prázdniny. Verím, že každý bol za svoju snahu patrične odmenený známkami podľa svojej zásluhy. Chcem Vám pripomenúť, ako deti trávia popoludnia v školskom klube. Je to čas, kedy si deti potrebujú hlavne oddýchnuť. Zregenerovať svoje sily, a my sa snažíme, aby tento čas trávili čo najzmysluplnejšie. Deti okrem hier, rôznych súťažných aktivít, popoludní na školskom dvore pri športových aktivitách aj strihajú, lepia, vytvárajú nové veci, ale sa aj pripravujú na vyučovanie. Pozrite sa sami, ako im to išlo.

  L.M.


  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.

  12.02.2020 10:34 | viac »


 • Pre zväčšenie kliknite na obrázok.
  15.01.2020 10:56 | viac »
 • ŠKD - Tvorili sme v decembri
  December je už dávno za nami. Takto zaujímavo sme ho trávili popoludní s deťmi na krúžku. Snažili sme sa pripraviť pre rodičov darčeky a výzdobu vo vianočnom duchu. Verím, že sa nám to darilo.
  L.M.

  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.
  10.01.2020 08:29 | viac »
 • ŠKD - Vianočná besiedka pre rodičov 2019

  Dňa 18.12. sa deti zo Školského klubu predstavili s vianočným programom. Cvičili sme cca 3 týždne. Boli sme veľmi radi, že nik neochorel a každý sa vystúpenia mohol zúčastniť. Deti vystúpili a svojim rodičom pripomenuli zvyky našich starých rodičov a prarodičov.

  Predstavili sme sa s koledami, vinšami, ukázali zvyky a tradície vtedajšej doby. Na záver sme sa rozlúčili pesničkou "Šťastie, zdravie, dlhô žitie vinšujeme Vám" a popriali tak všetkým prítomným všetko najlepšie v novom roku 2020. Aj touto formou vyslovujem poďakovanie predovšetkým deťom, za ich krásny umelecký výkon, pretože boli v závere od svojich rodičov, príbuzných a hostí odmenení veľkým potleskom. Chcem poďakovať pani zástupkyni PaedDr. Dunčákovej, svojim kolegyniam Mgr. Želinskej a Mgr. Golecovej, že prijali pozvanie detí, našli si čas a prišli deti povzbudiť v ich vystúpení a pri organizovaní celého vystúpenia. Ďakujem Ing. Kučovi, ktorý ochotne prišiel a zaznamenal svojim fotoaparátom zábery, ktoré budú ešte dlho pripomínať toto vystúpenie. Ďakujem tetám kuchárkam, že nám vždy ochotne uvaria pre túto príležitosť teplý čaj a pani upratovačke, ktorá celú triedu pred a po vystúpení dala do patričného poriadku. Ďakujem rodičom a mamkám (p. Matiášová, p. Malegová, p. Bučková, p. Kaščáková, p. Haromová J., p. Gasiarovská) tých detí, ktoré pomohli pri ich obliekaní a tiež v závere pomohli pri uprataní triedy. Verím, že som na nikoho nezabudla.

  A čo dodať na záver, verím, že sme vytvorili týmto programom vianočnú atmosféru, ktorú si vy, všetci prítomní, ešte dlho uchováte v svojich spomienkach. Tešíme sa na ďalšie vystúpenia.

  L.M.


  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.

  08.01.2020 12:08 | viac »
 • ŠKD - Vianoce sú tu
  Vianoce sú tu. Zážitky zo Štedrého večera, kedy sa zišla celá rodina pri stole so všelijakými dobrotami, rezonujú našou mysľou. Po večeri prichádza moment, na ktorý sa deti najviac tešia, a to je rozbaľovanie darčekov. Svojich blízkych chceme v túto chvíľu potešiť nejakou pozornosťou.

  V ŠKD sme sa v rámci tvorivých dielní rozhodli pripraviť pre rodičov malé, milé, praktické prekvapenie. Keďže prekvapenie sa neprezrádza, preto aj ja zachovám tajomstvo. Deti pracovali s láskou, pilne ako včeličky a výsledkom je úžasné dielo. Znova sa niečo naučili, tentokrát sme opäť využili servítkovú techniku.

  Veľké ďakujem patrí našim mamičkám p. Tkáčikovej a p. Snakovej, ktorá bola zároveň aj sponzorkou materiálu, ktorý sme pri výrobe darčekov potrebovali. Dúfame, že darčeky potešili,  veď obdarovať blízkeho človeka, robí radosť dvakrát a to darcovi aj obdarovanému.
  vych. Kovácsová Eva

  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.
  07.01.2020 17:06 | viac »
 • ŠKD - Otvorme svoje srdcia počas adventu

  Vianoce sú pred dverami. Snáď každý z nás cíti ich blízkosť. Aj keď počasie tomu nenasvedčuje, kdesi vnútri sa pripravujeme na ich príchod. Práve prežívame adventné obdobie. Je to obdobie pokánia, obdobie príprav na najkrajšie sviatky v roku.

  Prípravy vnímame každý po svojom. Niekto nakupuje, upratuje, iný sa snaží byť trochu lepším, milším. Aj deti v ŠKD sa snažia robiť dobré skutky. Rozprávame sa o Vianociach, o darčekoch, o tom, že na Vianoce by nemal byť nikto sám. Najlepšie by bolo prežiť Vianoce v kruhu rodiny. Nie každý má však také šťastie. Spomenuli sme si na starkých v Domove dôchodcov, ktorí nemajú kam ísť a Vianoce prežijú v tomto zariadení. Zapojili sme sa do celoslovenskej Vianočnej pošty. Cieľom je obdariť starých ľudí vlastnoručne zhotovenými pozdravmi. Adresy starkých nám zaslali e-mailom. A my sme sa pustili do práce a vyrobili najkrajšie vianočné pozdravy. Spoločne sme vypísali adresy a nezabudli sme priložiť list, v ktorom sa im prihovárame milým slovom. Dúfame, že vám, pani Štefánia, Anička, Boženka, Anna, Margita, Jozefína, aspoň na chvíľu zohrejeme vaše srdiečka. Pre nás to bolo potešením.

  Deti z ŠKD vych. Kovácsovej


  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.

  07.01.2020 15:15 | viac »
 • ŠKD - Číta stará mama - Tri prasiatka
  Pozvanie na akciu Číta stará mama prijala p. M. Gerženiová a deťom prečítala rozprávku Tri prasiatka. V maskách sa deti zahrali na hercov. Veľmi sa im to páčilo. S ružou sme sa p . Gerženiovej srdečne poďakovali.
  vych. Čičvarová

  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.
  09.12.2019 13:09 | viac »
 • ŠKD - Vianočná výzdoba
  Vianočné sviatky nám klopú na dvere. Pani vychovávateľky ju v tomto roku pripravili v takomto duchu, ako to bolo za čias našich starých mamičiek a babičiek. Veríme, že sme nou priblížili, ako skromne kedysi ľudia trávili tieto sviatočné chvíle.
  L.M.

  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.
  09.12.2019 09:04 | viac »
 • ŠKD - Tvorili sme v novembri
  November je za nami. Ani v tomto mesiaci deti v Školskom klube nezaháľali a tvorili. Veď pred nami je ďalší zaujímavý mesiac. Aj keď sa november niesol ešte v jesennom duchu, začali sme už aj s malými prípravami na ďalší mesiac. Deti si už zvykli na to, hlavne malí prváci, že na krúžku striháme, lepíme, vystrihujeme a hlavne tvoríme. Vnášame do svojich výrobkov kus samého seba. Tu sú zábery, ako sme trávili popoludnia na krúžku a aj mimo krúžkovej činnosti.
  L.M.

  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.
  05.12.2019 12:12 | viac »
 • ŠKD - Púšťanie Šarkanov v areáli školského dvora

  Deti, ktoré navštevujú Školský klub, si vyrábali šarkanov v každom oddelení. Čakali sme už iba na vhodnú príležitosť (vietor), aby šarkany mohli vzlietnuť. Deti si svoje vlastnoručne zhotovené šarkany nechali na výstavke v oddelení. Z domu si doniesli tie, ktoré sú vyrobené z takých materiálov, ktoré sa ľahko dostávajú do vzduchu. Podarilo sa. Deti z I. odd. púšťali šarkanov dvakrát. Prvýkrát ešte v mesiaci október 22.10. a teraz v mesiaci november 18.11. Bol to pre nich zaujímavý zážitok, veď niet krajšej radosti pre deti, ak šarkan vzlietne a vietor ho unáša do výšok. Tu sú zábery zachytávajúce tieto udalosti.

  L.M.


  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.

  05.12.2019 12:03 | viac »
 • ŠKD - Vystúpenie v Zariadení pre seniorov
  Dňa 7.11. deti zo Školského klubu zavítali opäť do Zariadenia pre seniorov na Toplianskej ul., aby potešili starkých, ktorí jeseň svojho života prežívajú v ňom. Tešili sme sa, pretože skĺbiť voľný termín bolo náročné. Zariadenie bolo v mesiaci október plné všakovakých aktivít a boli sme veľmi radi, že sme našu návštevu uskutočnili po Jesenných prázdninách. Deti usilovne nacvičovali. Každý chcel potešiť a prekvapiť svojim umeleckým výkonom. Deti recitovali, spievali, hrali scénky. Boli veľmi milé a na ich tvárach bola radosť a úsmev. Cele podujatie bolo o to zaujímavejšie, pretože sme spoločne po kultúrnom vystúpení so starkými vytvorili jeden veľký strom. A z čoho bol ten strom?? Kmeň bol vymaľovaný farbami a korunu vytvárali ruky detí a starkých. Každý si mal za úlohu svoju ruku obkresliť, vystrihnúť a dať prilepiť. Niektorým starkým usilovne pomáhali deti pri obkresľovaní a vystrihovaní, vzhľadom na ich vek a zdravie. Bol to jeden nádherný okamih pomoci detí a starkých. Fakt to bolo veľmi milé a verím, že v každom z nás to zanechalo hlboký zážitok. Fotografie z celého podujatia zachytil svojim objektívom náš pán učiteľ, kolega, pán Ing. Kuča, za čo mu touto cestou veľmi pekne ďakujem. Vždy si pre túto aktivitu v zariadení nájde čas. Chcem poďakovať aj pani Mgr. Chanátovej, jej kolegyniam a tetám kuchárkam za to, že nás vždy milo privítajú. Deti sú za ich snahu odmenené sladkou odmenou a chutným čajom. Už teraz sa tešíme na ďalšie spoločné podujatie.
  L.M.

  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.
  20.11.2019 12:51 | viac »
 • ŠKD - Športové popoludnie

  V jedno jesenné predprázdninové popoludnie sa deti zo školského klubu zišli v školskej telocvični, aby si navzájom zmerali sily v športových disciplínach. Súťažili jednotlivci, aj družstvá. Deti sa s veľkou energiou pustili do rôznych aktivít, a keďže všetkých zúčastnených môžeme právom považovať za víťazov, bolo každé dieťa za svoju šikovnosť a snahu odmenené drobnou sladkosťou. Avšak odmenou nám všetkým bola nielen sladká odmena, ale aj dobrý pocit, radosť a pekné zážitky.

  S. Kšonžeková

  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.
  12.11.2019 11:23 | viac »
 • ŠKD - Tvorili sme v októbri

  Október je za nami a s ním aj jesenné prázdniny. Dni ubiehajú a deti v Školskom klube tvoria, vyrábajú, skrášľujú. Inak tomu nebolo ani v októbri. S tvorbou bolo spojené vystrihovanie, lepenie, dotváranie. Deti prejavili svoju predstavivosť, estetické cítenie, kreativitu, ale aj trpezlivosť, cit, vzájomnú pomoc. Aj o týchto vlastnostiach sú naše popoludnia. Tešíme sa na nové spoločné tvorivé popoludnia v novom mesiaci.

  L.M.


  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.

  07.11.2019 12:23 | viac »
 • ŠKD - Aktivita Bezpečná cesta domov
  Dňa 11.10.2019 sme navštívili dopravné ihrisko, aby sme si mohli vyskúšať niektoré situácie, s ktorými sa stretávame ako chodci na ceste. Vysvetlili sme si, že chodci použivajú predovšetkým pravú stranu chodníka, cez cestu prechádzame cez prechod pre chodcov. Tam, kde nie je, ideme kolmo cez vozovku. Aby nás vodiči lepšie videli, nosíme na svojom oblečení alebo na aktovke reflexné doplnky, ktoré nám pomôžu bezpečne prejsť cez cestu. Pripomenuli sme si dôležité pravidlá pri prechádzaní cez cestu. "Pozriem vľavo, vpravo, vľavo, vpravo."
  Po vozovke bez chodníka chodíme vľavo po krajnici. Ak sme skupina, chodíme vpravo a to najviac dvaja vedľa seba. Všetko sme si to mohli vyskúšať a zahrať sa na chodcov a vodičov. Tí, ktorí boli vodiči, museli rešpektovať dopravné značky ako napr. Daj prednosť v jazde, Prechod pre chodcov a Stop. Tí, ktorí boli chodci, museli dávať pozor pri prechode cez cestu. Naučili sme sa niektoré dopravné značky a zdokonalili sme si jazdu na bicykloch.
  Po príchode do ŠKD sme si ešte raz zopakovali niektoré dopravné značky, načo nám slúžia, pre koho sú určené a aké dopravné značky už poznáme. Tie, ktoré si deti najviac zapamätali, si mohli aj nakresliť.
  Vych. Marcinovová

  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.
  05.11.2019 09:22 | viac »
 • ŠKD - Návšteva vernisáže
  V jedno štvrtkové popoludnie sme sa s deťmi 1. a 4. oddelenia vybrali za kultúrou. V Poľsko-slovenskom dome sa konala vernisáž výstavy hospicu z Bardejovskej Novej Vsi. Deti si pozreli kultúrny program, v ktorom sa predstavili malí umelci zo ZUŠ-ky, po programe nasledovalo pohostenie. Počas vernisáže bolo možné zakúpiťsi hračky, ktoré boli vyrobené priamo v hospici. Sprievodným programom bolo aj maľovanie na tvár, ktoré je veľmi populárne. No a na záver si  deti mohli pozrieť "strašidelnú pivnicu", v ktorej nikto nestraší.
  E.K.

  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.
  23.10.2019 08:18 | viac »
 • ŠKD - Tvorili sme v septembri
  Mesiac september je už za nami. Chcem sa a Vami podeliť o zopár záberov, ktoré zachytávajú prácu detí krúžku Tvoríme s deťmi, popoludní v Školskom klube detí. Stihli sme v septembri vyrobiť ježkov, muchotrávky a jabĺčka, či hrušky s červíkom. Práca deťom išla pekne od ruky. Našu školu navštevujú ozaj šikovné deti.
  L.M.

  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.
  10.10.2019 12:12 | viac »
 • ŠKD - Jesenná výzdoba
  Jeseň na mnoho farebných krás. Pani vychovávateľky ju pretvorili do takejto podoby. Veríme, že poteší každého, kto sa pri nej zastaví.


  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.
  10.10.2019 11:52 | viac »
 • ŠKD - Jeseň sa blíži
  Aj keď vonku ešte stále svieti slniečko, v našom oddelení sme si dnes vytvorili príchod jesenného obdobia a všetko, čo nám to krásne, farebné, jesenné obdobie pripomína. Okrem plodov, ktoré si môžeme nazbierať v našich záhradách, sme sa rozprávali aj o tom, aké huby rastú teraz v lesoch. Aj keď muchotrávka nie je jedlá huba, deťom sa aj tak najviac zapáčila. Hlavne jej krásne červené sfarbenie s bielými bodkami. Väčšina chcela namaľovať práve túto hubu. Ich práce boli nádherné. Skrášlili nám naše oddelenie a pripomenuli nám príchod jesene.
  vych. Marcinovová


  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.
  10.10.2019 10:39 | viac »
 • Letný tábor Čarovné leto 2019

  1.7. - 3.7.2019 (vych. Marcinovová, Goboňová)

  Školské povinnosti sa skončili a konečne prišli dlho očakávané prázdniny. Tak, ako každý rok, aj tento sa mohli žiaci prihlásiť do nášho tábora, spoznať nových kamarátov a zažiť dni plné radosti, smiechu a nezabudnuteľných zážitkov. Prvé dni v tábore boli plné očakávania. Po krátkom zoznámení sme sa vybrali na výlet do B. Kúpeľov. Prešli sme sa po kyslíkovej dráhe, zastavili sa pri jazierku a oddýchli si pri besiedke. Na ceste domov sme sa zastavili na výbornú zmrzlinu. Druhý deň bol tiež veľmi krásny, slnečný, preto sme ho strávili na letnom kúpalisku. To bolo radosti... Deti sa mohli vyblázniť vo vode, krásne sa opáliť a cesta domov bola plná spevu. Aj tento deň bol plný zážitkov. Na tretí deň sme sa vybrali do prírodovedného múzea. Bolo tam veru čo obdivovať. Deti pozorne počúvali a oči nespúšťali z tých krásnych prírodnín a zvierat... Verím, že si z týchto dní odniesli veľa krásnych zážitkov, spoznali nových kamarátov a hlavne krásne spomienky, na ktoré budú ešte dlho spomínať.

  4.7.2019 (S. Kšonžeková, J. Uporská)

  Dňa 4.7.2019 sme úspešne ukončili prvý týždeň tábora Čarovné leto, ktorý sa konal v ŠKD pri ZŠ s MŠ Pod Vinbargom 1 v Bardejove. Dopoludnie sme príjemne strávili túrou na ranč Konské srdce, kde sa deti za doprovodu majiteľky ranča, Katky, povozili na koníkovi menom Hviezda, k čomu prikladáme fotodokumentáciu. Po dlhej túre deti popoludní oddychovali v knižnici na vankúšoch pri počúvaní rozprávky. Po oddychu sme pristúpili k odovzdávaniu diplomov a malých vecných darčekov.

  8.7. – 9.7.2019 (S. Kšonžeková, J. Uporská)

  Začiatok nového týždňa sa niesol v duchu zoznamovania. Deti absolvovali niekoľko úsmevných zoznamovacích hier. Družstvá Lienok a Motýľov si zasúťažili v športových disciplínach, popoludní oddychovali na vankúšoch pri čítaní kníh v knižnici a neskôr sa vyšantili na detskom ihrisku na tenisových kurtoch. Ani v tento deň nechýbala aj sladká odmena.

  V nasledujúci deň sme po ranných hrách a súťažiach navštívili mestskú radnicu s osobným výkladom sprievodkyne. Samozrejme sme nezabudli na letné osvieženie, zmrzlinu. Po dobrom obede deti opäť oddychovali na vankúšoch v knižnici s knihou v ruke, ale zároveň nám niektorí dobrovoľníci čítali z knihy nahlas. Najhúževnatejší čitatelia boli vyhlásení za kráľov čitateľov a odmenení drobnou sladkou odmenou. No nezabudli sme ani na ostatných a popoludní dostali priestor opäť všetky deti a kto chcel, predviedol svoj talent v súťaži „Tábor hľadá talent“. Spievalo sa a tancovalo, mnohí veľmi milo prekvapili. Deti boli taktiež odmenené sladkou drobnosťou a na záver, aby niekto neobišiel naprázdno, si po športových súťažiach zamaškrtili už všetky deti.

  10.7. - 12.7.2019 (L. Mačejová)

  Deti počas týchto dní čaká mnoho pekného, zaujímavého. Streda bola zameraná na športovo-zábavné aktivity pod názvom Pripraviť sa! Popoludní sme strihali, skladali a lepili. Vyrábali sme motýľov z farebných papierov, ktoré nám skrášľujú školský areál. Štvrtok budú deti absolvovať výlet do Bardejovských kúpeľov, kde si pozrú Národopisné múzeum. Piatok ich čakajú poníky a hľadanie pokladu. Pri tom všetkom sme nezabudli, ani na oddych a relax. Po výbornom obede, ktorý nám denne pripravovali milé tety kuchárky, sme trávili odpočinkovými aktivitami v školskej knižnici. A záver celého tábora deti čaká hľadanie pokladu. Takto sa pre niektoré deti skončí dvojtýždňové zaujímavo strávené leto plné hier, zábavy, nového, nepoznaného, zaujímavého spoločne s pani vychovávateľkami. 

  My už len môžeme skromne konštatovať, veriť a dúfať, že deťom sa v našom tábore páčilo. Tu sú fotografie, ktoré zachytávajú aktivity.


  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.
  11.07.2019 00:03 | viac »
 • ŠKD - Priadky a ŠKD, Súťaž o najkrajší hrad z piesku

  Priadky a ŠKD
  Slnko, chuť na zmrzlinu, aj podujatie pre deti v duchu remesiel, zvykov a tradícií s názvom Priadky nás v piatkové popoludnie vylákali na Radničné námestie. Po počiatočnom nesmelom obzeraní tradičných remesiel, ako je výroba metly z prútia, vyklepávanie kosy, tkanie koberca, či vyšívanie a pradenie, boli deti priamo zapojené do niektorých činností. Milé žienky v krojoch veľmi trpezlivo vysvetľovali malým zvedavcom tkanie koberca a vyšívanie. Ako je na fotografiách vidno, dievčatá tkanie a vyšívanie naozaj pohltilo. Za odmenu si predkreslené obrázky na tkanine odniesli domov s chuťou ďalej pokračovať vo vyšívaní. Ešte pár drobných suvenírov pre potešenie mamičiek a spokojní sme sa vrátili späť do školy.

  S. Kšonžeková


  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.

  Súťaž o najkrajší hrad z piesku
  Dňa 19.6.2019 sa žiaci druhého, tretieho a piateho oddelenia zúčastnili súťaže o najkrajší hrad z piesku. Súťaž sa konala v popoludňajších hodinách na školských pieskoviskách. Žiaci boli veľmi usilovní a mnohí z nich milo prekvapili svojou fantáziou, kreativitou a zručnosťou. Výsledky boli prekvapujúce a všetci sa z toho tešili. Napokon sme sa zhodli, že odmeníme všetkých za ich snahu a usilovnosť.

  vych. Čičvarová


  Pre zväčšenie kliknite na obrázok.

  27.08.2019 23:50 | viac »
 • ŠKD - Májové a júnové tvorenie v ŠKD
  MÁJ
  Mesiac máj je už pár dní za nami. Ubehol veľmi rýchlo. Ani v tomto mesiaci deti nezaháľali. Máj bol bohatý na udalosti, ktoré sme detskými rúčkami pretvárali do zaujímavých podôb. Vyrábali sme darčeky pre mamičky, 3D kvietkami sme si spestrili výzdobu našej chodby. Využívali sme pri činnosti odpadový materiál (plastové fľaše) a otláčali sme nimi kvety. Maľovali sme lienky na prírodniny a tiež sme ich vyrábali z farebného papiera. Z použitých plastových pohárov sme vyrábali hračku HOP–SKOK. Skrátka deti maľovali, strihali, lepili, tvorili, využívali odpadový, ale aj prírodný materiál. Posúďte sami. Tu sú ich práce.
  L.M.

  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.

  JÚN
  Leto začalo horúcimi dňami. Aj v tomto poslednom mesiaci pred letnými prázdninami deti tvorili, strihali, lepili, skrášľovali. Verím, že ich popoludnia v Školskom klube aj pri takomto druhu činnosti bavili a budú počas letných dní spomínať na to, čo všetko sa naučili. Práce im budú pripomínať naše spoločné tvorivé popoludnia. Želám Vám všetkým krásne prázdniny.
  L.M.

  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.
  27.08.2019 23:08 | viac »
 • ŠKD - Sokoliari zo Štiavnických Baní
  V pondelok 10.6.2019 o 14.00 hod. sme pre deti, ktoré navštevujú Školský klub pri ZŠ s MŠ Pod Vinbargom, pripravili zaujímavé popoludnie. Pozvali sme k nám opäť sokoliarov zo ZŠ s MŠ Maximiliána Hella zo Štiavnických Baní. Sokoliarstvu sa v ich škole venujú žiaci už 10 rokov. Je pre nich povinným predmetom. Naše deti sokoliarov už netrpezlivo očakávali. Sokoliari, pán učiteľ Ing. Engler so žiačkami 9. roč. ich školy, prišli v predstihu, aby si dravce mohli pripraviť na ich zaujímavé a pre mnohé deti netradičné vystúpenie. Počasie sa vydarilo, bol krásny, už skoro letný deň. (pre pokračovanie článku kliknite na VIAC)


  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.
  14.06.2019 09:21 | viac »
 • ŠKD - S vetrom opreteky
  Májové počasie bolo tohto roku dosť premenlivé. Bolo ťažké zorganizovať akciu pre deti na školskom dvore, ale nám v ŠKD sa to podarilo. V posledný májový utorok sme zorganizovali pre deti súťaž v kolobežkovaní. V tento deň sa deti zišli pri telocvični, aby si zmerali svoje sily. Vietor bol dosť silný a deti doslova poháňal k cieľu. Súťažiaci sa snažili, ale vyhrať mohol len jeden a stal sa ním Samuel Koščuško. Ale ani ostatní súťažiaci neobišli naprázdno, každý z nich si odniesol nejakú cenu, ale verím, že tou najväčšou odmenou bol pre nich dobrý pocit z príjemne stráveného popoludnia.
  vych. Eva Kovácsová

  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.
  03.06.2019 10:12 | viac »


 • Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.
  22.05.2019 10:23 | viac »
 • ŠKD - Recyklácia odpadu – vyrábame hadov z papierových roliek
  Recyklácia je spracovanie už použitého materiálu na „nový“, ktorý sa dá opätovne použiť – šetria sa pritom prírodné zdroje, znižuje sa vynaložená energia a zamedzuje sa tak znečisteniu prostredia, v ktorom žijeme. Odpadom nazývame všetko to, čo už nepotrebujeme, čo je zbytočné, čoho sa chceme zbaviť a čo mám už poslúžilo. To, čo je pre niekoho odpadom, môžeme ešte my deti pri svojej činnosti aktívne využiť ako hodnotový zdroj. Organický odpad, papier, sklo, plasty, kovy, textil i nebezpečné materiály predstavujú odpad. Mnoho z týchto materiálov (bez organického a nebezpečného odpadu) môžeme využiť aj pri tvorivej práci s deťmi v Školskom klube (ďalej len „ŠKD‟). (pre pokračovanie článku kliknite na VIAC)


  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.
  22.05.2019 09:08 | viac »
 • ŠKD - Aprílové tvorenie
  Apríl je o chvíľku za nami a ja sa chcem s Vami podeliť o to, ako deti zo Školského klubu, trávili čas v tomto mesiaci. 
  Okrem iných aktivít, ktoré boli pripravené pre deti, sme maľovali farbami, vystrihovali, lepili, tvorili obrázky s kuriatkami. Využívali sme odpadový materiál a vyrábali tulipány. Budúci mesiac bude Deň matiek, začali sme preto s výrobou kvietkov z kúskov krepového papiera.
  Aj takto zaujímavo sa dajú tráviť popoludnia v ŠKD. Ponúkame aj zábery pracovného nadšenia detí.
  L.M.

  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.
  21.05.2019 10:20 | viac »
 • ŠKD - Veľkonočné tvorenie detí s rodičmi v ŠKD

  K Veľkej noci neodmysliteľne patrí aj netradičná výzdoba. Každá gazdinka sa usiluje, aby jej domácnosť bola niečím zaujímavá počas veľkonočných sviatkov. K najstarším symbolom už od dávnych čias patrí vajíčko. Jeho zdobenie bolo najskôr tradičné. Využívali sa prevažne batikované techniky, vyškrabávanie, leptanie, lepenie slamenými ozdobami, bavlnkami a pod. V súčasnej dobe sa jeho výzdoba v určitom smere zmenila, ale tieto staré techniky nezanikli, čomu sa veľmi tešíme.

  Pripravili sme pre rodičov a ich deti tvorivé popoludnie v Školskom klube. Deti spoločne so svojimi mamkami vyrábali veľkonočnú výzdobu. Podujatie sa konalo dňa 16.04. o 14.30 hod. Radosť detí bola o to väčšia a umocnená komornejšou atmosférou. Každá skupinka zaujala svojou netradičnou tvorbou. Leonkova mamka a jej skupinka vyrábali veľkonočné vajíčka oblepovaním krepovým papierom. Mirkina mamka a ich skupinka vyrábali ovečky a barančekov. Tomáškova mamka s deťmi maľovali vajíčka farbami. Miškova mamka s deťmi z vajíčok vyrábali figúrky, zajačikov, kohútikov. Aurelova mamka so svojou skupinkou na polystyrénové vajíčka napichovali kvietkované ozdoby. Oliverova mamka s deťmi vytvorili krásny jarný aranžmán do vázy. Skrátka každá skupinka zaujala svojou originalitou. Popoludnie bolo umocnené tým, že pre deti a mamky bolo zabezpečené pohostenie, za čo chcem poďakovať Tomáškovej a Miškovej mamke, ktoré nám pomohli aj pri uprataní.

  Veríme, že tvorivosť každej mamky obohatila deti o nové nápady. Pre nás všetkých to bolo milé popoludnie a spestrili sme si našu činnosť ich návštevou a tvorbou. Ďakujeme Vám.

  L.M.


  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.

  07.05.2019 11:12 | viac »
 • ŠKD - Starká nám číta rozprávku
  Dňa 03.04. k nám na naše pozvanie zavítala stará mama nášho žiaka z 1.A triedy Leonarda Valu, pani Valová. Je bývalou pani učiteľkou a pôsobila ako pedagóg v ZŠ Zborov. Čítanie sa konalo v priestoroch školskej knižnice. Pán uč. Mgr. Vasilega nám ako vždy vyšiel maximálne v ústrety, za čo mu aj touto cestou ďakujeme. Pani sekretárka uvarila pre nášho hosťa výborný čajík, za čo jej tiež vyslovujeme poďakovanie.
  Deti sa už tešili, čo pekne zažijú. Pani Valová nás najprv zapojila do spievanej hry. Bolo veselo. Každý mal úsmev a dobrú náladu. Zopakovali sme si pesničku práva  nôžka... Potom si deti posadali na vankúšiky a začalo sa čítanie. Čítala nám rozprávku O pampúšiku. Deti pozorne počúvali, pretože v závere ich čakala ďalšia úloha. Po prečítaní sme sa opäť zahrali spievanú hru. Úlohou deti bolo, aby si vytvorili dvojice a hru plnili v dvojiciach. Tak sme si posadali a nakreslili obrázky z čítanej rozprávky. V závere sme babičke poďakovali, deti venovali kvietok, za čo ďakujeme vedeniu školy, ručne zhotovenú veľkonočnou ozdobou a kresbičky s ich podpismi. Aj takto zaujímavo trávia deti zo Školského klubu svoje popoludnia.
  L. M.

  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.
  17.04.2019 09:19 | viac »
 • ŠKD - Dobrý skutok

  Dobrý skutok – čin, konanie, ktoré prináša radosť, prospech, pomoc, úľavu, zlepšenie podmienok a nám dobrý pocit. Žiaci zo Základnej školy s materskou školou Pod Vinbargom v Bardejove, zo 6. oddelenia ŠKD sa dňa 5.4.2019 rozprávali o konaní dobrých skutkov, o ochrane prírody, o zmysle sviatku „Deň Zeme“, ktorý každý rok oslavujeme 22. apríla, o našich možnostiach prispieť svojou „troškou“ ku krajšej budúcnosti, o potrebe zmeny nás všetkých vo vzťahu k životnému prostrediu a o dopade nevhodného rýchleho životného štýlu na prírodu. A keďže vieme, že slová sú len slová, pristúpili sme aktívne k tomuto problému. Vyhrnuli sme si rukávy, vzali vrecia na odpad a vybrali sme sa k blízkemu brehu rieky Topľa a zbierali sme odpadky, ktoré nezodpovední ľudia po sebe zanechávajú. Čo bolo v našich silách, to sme odniesli. Boli to 2 plné vrecia. Počasie nám prialo, slniečko a blížiaci sa víkend nám zlepšovali náladu a pocit z dobre vykonanej práce to ešte umocnil. Deti si za svoju usilovnosť vyslúžili veľkú pochvalu. Veríme, že týmto inšpirujeme aj ďalších dobrovoľníkov a spoločne budeme prispievať ku krajšiemu a čistejšiemu prostrediu. Lebo, ako povedal Benjamin Franklin - „Dobre vykonané je vždy lepšie ako dobre povedané“.

  Mgr. Sylvia Kšonžeková


  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.

  16.04.2019 11:27 | viac »
 • ŠKD - Navštívili sme mestskú knižnicu
  Rozprávky svetoznámeho dánskeho spisovateľa Hansa Christiana Andersena čítajú deti aj dospelí po celom svete. Aj my - žiaci 5.odd. ŠKD - sme sa v deň jeho narodenín vybrali do mestskej knižnice, aby sme si pripomenuli niektoré z jeho rozprávok. Dozvedeli sme sa, že H. Ch. Andersen v detstve rád sníval a hral sa s bábkami. Keď vyrástol, preniesol svoje sny,
  túžby a citlivú dušu aj do spomínaných príbehov o Palculienke, Snehovej kráľovnej, alebo o Princeznej na hrášku. Napísal vyše stopäťdesiat rozprávok. Spolu s p. knihovníčkou sme si pripomenuli aj ďalších významných rozprávkarov, ako bol napr. P. Dobšinský a jeho rozprávky.

  Pani knihovníčka si pre nás pripravila dramatizáciu rozprávky "Šípková Ruženka". Žiaci sa veľmi potešili, lebo každý si našiel v rozprávke svoju rolu. Mohli byť jej súčasťou a to ich naozaj zaujalo. Na záver si žiaci mohli vypožičať knihy, ktoré ich oslovili. Veľmi pekne sme sa poďakovali p. knihovníčke Betke za rozprávkové popoludnie. Cestou naspäť sme sa rozprávali o krásnych zážitkoch, ktoré sme zažili.
  vych. Marcinovová


  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.
  12.04.2019 13:13 | viac »
 • ŠKD - Veľkonočná príprava
  Mesiac marec je už pár dní za nami. Chcem sa s Vami podeliť o zaujímavé momenty, ktoré zachytávajú fotografie. Deti počas popoludňajšej činnosti v Školskom klube niektoré teraz aktivity aj obkresľujú, maľujú, strihajú, lepia, vyrábajú výzdobu s jarnou a Veľkonočnou tematikou. Stále ich nadchne niečo nové, zaujímavé a je to o to krajšie, ak sú so svojou tvorbou spokojný. Tu sú zábery, ktoré zachytávajú ich pracovné nadšenie.
  L.M.

  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.
  08.04.2019 13:03 | viac »
 • ŠKD - Jarná výzdoba
  Jar nás denne viac a viac pohládza svojimi lúčmi. Privítali sme ju takouto tradičnou výzdobou v pavilóne novej budovy školy, kde sú aj oddelenia Školských klubov. Veríme, že denne ňou vyčaríme úsmev a dobrú náladu nám všetkým.


  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.
  02.04.2019 10:47 | viac »
 • ŠKD - Prijatie detí zo ŠKD za členov školskej knižnice
  V tomto šk. roku sme školskú knižnicu navštívili niekoľkokrát. V knižnici sme si čítali, maľovali, mali sme besedu so zaujímavým hostkou. Koncom mesiaca február, presnejšie 27.02. (streda), sme pripravili pre deťmi popoludnie s Názvom Prijímanie detí za členov školskej knižnice. Prváci už poznajú písmenká a o to nám hlavne išlo, aby vedeli plniť zadávané úlohy. Dohodli sme sa s pánom učiteľom Mgr. Vasilegom, ktorý nám vyjde maximálne v ústrety, že pre deti pripraví Zápisné lístky a následne Čitateľské preukazy. Každý si ale preukaz musel zaslúžiť. Vytvorili sme pre deti tri stanovištia, pri ktorých boli staršie deti, ktoré navštevujú Školský klub tiež. Hravou formou plnili pripravené úlohy. Skladali písmenká z ktorých tvorili vety, museli si vyskladať svoje meno a prečítať vybraný text. Za splnenú úlohu dostali do svojej kartičky s menom farebný bod. Za splnenie všetkých úloh dostali tri farebné body. Tie boli znakom toho, že deti si s úlohami hravo poradili. Za to im bola v závere udelená medaila. Nechýbajú ani zábery, ktoré zachytávajú plnenie úloh, či získavanie farebných bodov. Niet nič krajšie, ako príjemne stráviť popoludnie v Školskom klube. Je to zaujímavejšie, ak sa deti pri tom hrajú a zabávajú.


  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.
  20.03.2019 13:18 | viac »
 • ŠKD - Februárové tvorenie v ŠKD

  Február má menej dní než iné mesiace, ale to vôbec nevadí. Deti počas popoludňajšej činnosti v Školskom klube tvorili. Je ešte stále čas fašiangov, do obdobia pôstu chýba pár dní. Tak sme v tomto mesiaci vyrábali zábavných šašov, Valentínske srdiečka, veselých zajkov a darčeky k Medzinárodnému dňu žien, ktorý bude o pár dní. Zábery iba potvrdzujú detskú fantáziu, zručnosť, kreativitu, s akou sa deti púšťajú do tvorivej činnosti.

  L.M.


  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.

  08.03.2019 08:24 | viac »
 • Biela zima, veľké mrazy,
  snehuliačik, či ťa mrazí?
  Hoď si kabát na seba!
  Mne a zima? Ale, ba!

  Nič krajšieho pre mňa nieto,
  zima to je moje leto,
  veľká zima, biely sneh,
  sánkovačka, detský smiech.

  Tohto roku je Perinbaba veľmi štedrá a dopriala nám bohatú snehovú nádielku. Deti z oddelení spolu s p. vych. Udičovou, p. Kovácsovou a p. Kšonžekovou sa rozhodli, že využijú výborné snehové podmienky a pustili sa do vytvárania rôznych snehových figúr. Nebol to len snehuliak, ale aj snežná víla, sopka, torta, či snehové kráľovstvo. Deti mali z tvorenia veľkú radosť, slniečko príjemne hrialo. Aj keď miestami až veľmi a sneh sa topil v dlani. Aj napriek tomu sa deti nevzdávali a trpezlivo sneh pritláčali do požadovaného tvaru. Možno to nie sú dvojmetroví  snehuliaci, len menšie figúry, ale verte nám, radosť bola obrovská. Verím, že sa deti vyšantili a zažili jedno príjemné, predprázdninové popoludnie.

  E. Kovácsová


  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.

  04.02.2019 09:34 | viac »
 • ŠKD - Práca detí v mesiaci január 2019
  Január je o pár dní za nami. Chcem sa a Vami podeliť o milé zábery, ako deti v ŠKD pracovali počas tohto mesiaca. Strihali, kreslili, vyrábali, lepili... Každý sa snažil, aby jeho práca bola niečim originálna, najkrajšia. Veď posúďte sami. Máme v našej škole tvorivé deti.
  L.M.

  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.
  04.02.2019 08:45 | viac »
 • Chystajte si deti masky, bude smiech a špás...

  Dňa 29.1.2019 sa v priestoroch našej školskej jedálne ako každoročne konal Karneval. Deťom masky chystali rodičia už pár týždňov vopred. Oznamy vstupných priestorov školy, či na našej internetovej stránke informovali, že sa blíži deň zábavy, smiechu, tanca, hudby a detskej radosti.

  O zábavu sa postaral pán Mgr. Zamborský, v úlohe zabávača. Masky sa predviedli v celej svojej nádhere. Prišli zvieratká, princezné, piráti, snehuliaci, kozmické bytosti, Pop-corn, Violončelo, Pizza, skrátka, bolo sa na čo dívať. Masky od výmyslu sveta. Fotografie z celého podujatia mám zachytil svojim objektívom náš milý kolega Ing. D. Kuča, za čo mu veľmi pekne ďakujeme.

  Rozhodli sme sa v tomto roku urobiť hodnotenie všetkých masiek rovnako. Každý bol za svoju snahu odmenený Kinder vajíčkom a farebnou gumou, za čo chcem vysloviť poďakovanie našim milým sponzorom. Taktiež chcem poďakovať vedeniu školy za finančnú podporu a zabezpečenie pohostenia pre deti. Kolegyni Mgr. Chovanovej, že nám už tradične vyzdobila so staršími žiakmi priestor jedálne a tetám kuchárkam za výborný čajík, ktorý každému veľmi chutil. Deti šantili, súťažili, skrátka karneval to bol so všetkým čo k nemu patrí... A čo dodať na záver, už teraz sa tešíme na ďalšie netradičné fašiangové obdobie.

  L.M.


  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.

  04.02.2019 08:33 | viac »
 • ŠKD - Sniežik sa nám chumelí

  Sniežik sa nám chumelí, zima je zimička...

  Asi každý pozná slová tejto známej pesničky. V tomto roku ozaj zima nie je skúpa na svoju snehovú nádielku. Najväčšiu radosť z nej majú deti. Popoludnia v Školskom klube trávia aj pobytom v zimnej prírode. Podmienky nášho školského dvora sú ozaj pre deti na vyšantenie tie najlepšie. Deti sa a o to viac tešili, pretože v tomto roku napadalo naozaj dostatok snehu. Vyšantili sa dosýta. Zo snehu sme spoločne robili snehuliakov a snehové stavby. Snažil sa naozaj každý. Ďalej sme otláčali krásnych anjelov, pomocou svojho tela, rúk a nôh. Každý bol ale zababušený do teplého, zimného oblečenia, aj obuvi, od hlavy po päty. Všetci sme mali z toho radosť. Slnečné lúče nás pohládzali a mrázik nám tváre vyštípal pekne do ružova. Veríme, že si zimu ešte všetci poriadne užijeme aj počas nadchádzajúcich polročných prázdnin.

  L.M.


  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.

  30.01.2019 09:59 | viac »
 • ŠKD - Spomienka na december v ŠKD
  Pre mnohých z nás a obzvlášť u detí je december jedným z najkrajších mesiacov v roku. Je plný očakávaní. Čakáme na sneh, na Mikuláša, na voľné dni, na Vianoce... Každý má nejakú svoju predstavu, ktorú sa pokúša naplniť a prežiť tie posledné dni v roku čo najkrajšie. Všetci sú veselí, príjemnejší, ochotnejší... Aj deti v školskom klube privítali myšlienku vyrobiť vianočné pozdravy pre neznámych deduškov a babičky s nadšením. (pre pokračovanie článku kliknite na VIAC)


  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.
  30.01.2019 09:27 | viac »
 • ŠKD - Tvorenie detí v decembri a zimná výzdoba ŠKD
  Mesiac december sa niesol v našom oddelení v radostnom duchu a očakávaní. Čakajú nás najkrajšie sviatky a nimi sú Vianoce a privítanie Nového roka 2019. Deti tvorili, vyrábali, skrášľovali. Pri tom sme sa učili koledy, vinše, básničky, aby mohli svojim najbližším pri stromčeku zavinšovať a zapriať všetko dobré. A aj my Vám všetkým takto vinšujeme:
   
  Šťastia, zdravia, dlhé žitie vinšujeme Vám. 
  Najprv pánu hospodáru, potom všetkým Vám. 
  Zďaleka my ideme, novinu Vám nesieme, 
  že sa Kristus pán narodil v meste Betleheme. 
   
  Želáme Vám, aby budúci rok bol pre nás všetkých niečim špeciálny. 
  Nech je každý nový deň naplnený zdravím, šťastím láskou a porozumením. 
  Nech máme každú minútu aspoň jeden dôvod pre radosť a urobíme si tak náš svet krajším.
  L.M.

  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.

  Takto zimne vyzdobili pani vychovávateľky vstupný priestor budovy, v ktorej sú aj oddelenia Školských klubov.

  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.
  26.03.2019 08:12 | viac »
 • ŠKD - Tvorivé predvianočné popoludnie 2018

  Zaujímavé popoludnie sme zažili v ŠKD pár dní pred Vianocami. Zorganizovali sme tvorivé dielne, kde si rodičia a deti vytvorili skutočne nádherné vianočné gule. Takýmto netradičným spôsobom sa deti učili pracovať so servítkou, nožnicami, lepidlom a iným materiálom - určite nie prvýkrát, veď takéto aktivity robíme často, ale prítomnosť rodičov vyvodila pri tejto činnosti veľmi príjemnú a družnú atmosféru plnú spontánnych rozhovorov a možno aj trochu zábavy.

  Tvorivé dielne viedla p. Snaková, ktorá takéto vianočné ozdoby robí už dlho a je skutočne zručná. Keď prišla a vybalila profi materiál zo svojho kufríka, všetci sme pozerali, koľko všakovakých vecí sa tam ukrýva. Veľa z toho ponúkla aj nám. Deťom, ale aj ich rodičom išla práca, ako sa hovorí, od ruky a každý sa niečo naučil z klasickej handmade výroby servítkovou technikou. Deti si výrobky zobrali domov, niektorí ich ponechali na výzdobu v škole. Nemôžme nespomenúť aj malé pohostenie v podobe koláčikov a medovníkov, ktoré k takejto predvianočnej atmosfére patria.

  Tieto tvorivé dielne sme zorganizovali, aby sme podporili záujem o výtvarné techniky a zručnosti, tvorivosť a kreativitu u detí, a hlavne budovali a upevňovali dobré vzťahy v ŠKD. Ďakujem všetkých rodičom, ktorí si našli čas a svojou prítomnosťou nám spríjemnili toto sviatočné popoludnie.
  Vych. Eva Kovácsová

  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.
  08.01.2019 09:36 | viac »
 • ŠKD - Adventný čas 2018

  Predvianočný čas je časom očakávania najkrajších sviatkov – Vianoc. Je to obdobie príprav, nákupov, zdobenia si svojich príbytkov. Možno je to obdobie zamyslenia sa, pokánia.

  Aj my v ŠKD sme sa predsavzali, že okrem týchto bežných príprav pripravíme na Vianoce i naše srdiečka a budeme viac ako inokedy vykonávať dobré skutky.

  Vyrobili sme si adventný kalendár v podobe škriatkov, ukryli sme tam rôzne malé darčeky a každý deň v advente si ten žiak alebo žiačka, ktorý vykonal niečo výnimočné pre rodičov, učiteľov, kamarátov alebo pre úplne cudzieho človeka, vyberie prekvapenie.

  Možno to bude znieť ako „klišé“, ale vypočula som si skutočne zaujímavé až dojímavé príbehy , ako je obdarovanie bezdomovca, záchrana zvieratka, ponúknutie jedla hladnému kamarátovi, pomoc v obchode, vrátenie peňazí v bufete, požičanie škrečka kamarátke, ktorá si ho nemôže zadovážiť a ešte veľa ďalších dobrých skutkov.

  Verím, že po skončení adventu deti budú v takomto duchu pokračovať, a že nebudú za takéto dobré činy očakávať odmenu, ale spravia ich len tak-nezištne.

  Vych. Eva Kovácsová


  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.

  18.12.2018 10:22 | viac »
 • ŠKD - Ako to bolo kedysi

  Pod týmto názvom sa niesla aktivita zameraná na podporu čitateľskej gramotnosti pre deti navštevujúce ŠKD v mesiaci november. Pozvali sme si medzi nás pani Cidilkovú, bývalú pani učiteľku.

  Svoj život zasvätila práci s deťmi ako učiteľka základnej školy, dokiaľ nezahájila dôchodkový vek. Aj teraz je stále aktívna a svoj čas trávi so svojimi vrstovníkmi ako predsedníčka Denného centra klubu dôchodcov. Jej vnuci boli tiež žiakmi našej školy. Pozvanie veľmi rada prijala a všetci sme ju s nadšením očakávali. Dohodli sme sa, že nás poctí svojou návštevou už druhýkrát. Termín sme dohodli na 21.11. v popoludňajších hodinách. Pani Cidilková si pripravila pre deti pútavý rozhovor o svojom živote, kde žila ako malé dievčatko, neskôr ako žiačka. Hovorila o vojnovom období, aké to boli ťažké roky, aké mali skromné Vianoce a o svojom ďalšom živote, ako vyrastala a ako sa jej život uberal až doposiaľ. Počúvali sme veľmi pozorne.

  Pani Cidilková si pre nás priniesla aj knižné publikácie o jej rodnom mestečku. Mali sme pre ňu pripravené zvedavé otázky, na ktoré rada odpovedala. V druhej časti sme si mali prečítať rozprávku Ako išlo vajce na vandrovku, ale pre nedostatok času sme sa dohodli, že si rozprávku prečítame spoločne nasledujúci deň. Deti dostali za úlohu nakresliť obrázok o tejto rozprávke. Za svoju snahu, že pozorne počúvali o jej živote, boli odmenené sladkou odmenou.

  V závere sme si urobili zopár milých záberov a deti odovzdali našej hostke darček v podobe črepníkového kvetu. Ten vyčaril úsmev a veríme, urobil radosť. Chceme poďakovať ešte raz p. učiteľke Cidilkovej, že si ochotne našla čas a prišla medzi nás. Zároveň ďakujeme vedeniu školy za finančnú podporu pri tejto aktivite.

  L.M.


  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.

  03.12.2018 08:44 | viac »
 • ŠKD - Jesenná výzdoba
  Jeseň je v plnom prúde a čochvíľa k nám zaklope zima a jej chladnejšie dni.  
  Ponúkame zopár záberov z výzdoby vstupného priestoru budovy, v ktorej sú oddelenia ŠKD. Výzdobu pripravili pani vychovávateľky. Veríme, že denne tešia rodičov a návštevníkov našej školy.

  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.
  26.11.2018 13:08 | viac »
 • ŠKD - Popoludnie so starkými v Zariadení pre seniorov "Topľa"

  Október je mesiacom Úcty k starším. Aj deti zo Školského klubu si pre tejto príležitosti každoročne svojou návštevou v zariadení pre seniorov chodia uctiť starších spoluobčanov kultúrnym programom. Každý, kto za zapojil usilovne cvičil, a aj napriek tomu, že sa nám nepodarilo navštíviť starkých v tomto mesiaci, konečne sme sa stretli dňa 15.11.2018.

  Boli sme už netrpezlivo očakávaní. Privítala nás za všetkých prítomných a zamestnancov zariadenia Mgr. D. Chanátová. Deti, ktoré nacvičovali kultúrny program, prekvapili svojimi básničkami, pesničkami, scénkou. Nacvičili sme ju spoločne so staršími žiačkami 5. a 6. roč., ktoré navštevujú ŠKD. Verte, každému touto scénkou vyčarili milý úsmev na tvári. Potešili sme starkých aj hrou na gitare v podaní nášho žiaka. O fotografie sa postaral náš milý kolega Ing. D. Kuča, ktorému aj touto cestou ďakujeme.

  Všetkým účinkujúcim bolo v závere programu poďakované a ušla sa každému aj sladká odmena a teplý čajík, ktorý bol zo strany organizátorov pre deti zabezpečený. Veríme, že sa stretneme opäť znova.

  Autor L. M.


  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.

  20.11.2018 09:24 | viac »
 • ŠKD - Tvorenie v októbri 2018

  Deti jesenné popoludnia v Školskom klube trávia stále inak. Radi sa hrajú,  súťažia, inokedy kreslia, spievajú, nacvičujú, ale radi aj tvoria. A takto pekne tvorili v októbri. Pripravovali darčeky pre starkých do Domova pre seniorov a všeličo iné. Tu je zopár zaujímavých námetov.

  Autor L.M.


  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.

  13.11.2018 10:50 | viac »
 • ŠKD - Ovocný týždeň 2018

  Ovocie v záhradách asi každého, kto má ovocné stromy, obdarilo v tomto roku bohatou úrodou. Preto sme zorganizovali v rámci Ovocného týždňa 17.10. zdravé popoludnie s deťmi 1. od ŠKD. Deti si mali za úlohu doniesť také ovocie, ktoré sa urobilo v ich záhrade počas tohto obdobia. Doniesli si hlavne jablká, hrušky, hrozno a aj slivky. Pripravené ovocie sme si umyli, niektoré deti už mali ovocie pekne v nádobkách nachystané na konzumáciu. Každý sa dozvedel, prečo je ovocie tak prospešné pre náš organizmus, čo obsahuje. Po krátkom úvodnom slove nastala ochutnávka. Každý každého ponúkol svojím ovocím, ktoré si doniesol. Deťom sa popoludnie páčilo a najviac sa im páčilo, ako sa mohli vzájomne ponúknuť. Aj takto príjemne sa dá tráviť popoludnie v Školskom klube.

  Autor L.M.


  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.

  13.11.2018 10:35 | viac »
 • ŠKD - Jeseň tvorivými rúčkami
  Mesiac September je  za nami. Deti po letných prázdninách opäť zasadli do školských lavíc. Malí prváci si zvykajú, že ich denne čakajú nové povinnosti, ktoré patria k povinnostiam každého školáka. To, že máme naozaj šikovné deti, svedčia aj ich výrobky. Deti tvorili svojimi rúčkami popoludní v Školskom klube, počas minulého mesiaca.
  L.M.

  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.
  17.10.2018 09:19 | viac »
 • ŠKD - Ochrana proti násiliu a šikanovaniu
  V rámci projektu Ochrana proti násiliu,šikanovaniu, ktorým sa zaoberá Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny, sme sa aj my, ŠKD 5.oddelenie spolu so žiakmi 3. a 4. oddelenia, zapojili. Dňa 19.09.2018 sme si do nášho ŠKD pozvali pracovníčku ÚPSVaR p. Mgr. Novákovu, aby svojou prezentáciou žiakom vysvetlila a objasnila niektoré pojmy, ako sú násilie a šikana. Cieľom tejto aktivity bolo zistiť, či sa žiaci už stretli niekedy s násilím alebo šikanovaním a ako mu predchádzať.

  Na úvod som deťom prečítala rozprávku z knihy Kozmo a jeho dobrodružstvá. Táto postavička pochádzala z vesmíru a vo svojom príbehu chcela poukázať na to, ako si máme navzájom pomáhať, naučiť sa ovládať svoje impulzy a byť príkladom pre iných. Celý tento príbeh si mohli žiaci ešte ráz pozrieť na interaktívnej tabuli. Veľmi ich to potešilo, lebo všetky postavičky z príbehu mohli vidieť, a niektoré si z nich mohli aj vymaľovať.

  Na záver sme sa zahrali hru, v ktorej každý žiak mohol svojmu spolužiakovi povedať niečo pekné a tí starší aj napísať alebo nakresliť. Žiakov táto téma veľmi nadchla. Všetci sa zapojili do rozhovoru a svojimi otázkami dokázali, že byť dobrým žiakom, kamarátom sa naozaj vyplatí.
  vých. Marcinovová

  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.
  21.06.2019 10:02 | viac »
 • ŠKD - Hry Rytiera Rolanda 2018

  V rámci 777. výročia prvej písomnej zmienky o našom meste Bardejov sa konali piatok 15.06. na námestí zaujímavé aktivity. Zúčastnili sa ich aj v popoludňajších hodinách deti, ktoré navštevujú Školský klub v našej škole. (1., 3. a 4. oddelenie). Počasie dopoludnia bolo ešte všelijaké, ale popoludní sa ukázalo slniečko a to vyčarilo na tvárach detí úsmev, pretože sme im mohli oznámiť, že sa koná naplánovaný výlet do mesta. Deti si doniesli z domu malé ruksačiky. Do nich im mamky nabalili nejaké jedlo, niečo na pitie a pár drobných na suveníry, drobnosti či zmrzlinu. Vyrazili sme zo školského dvora okolo 13:45.


  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.

  12.08.2018 22:45 | viac »
 • ŠKD - Čitateľský piknik 2018

  Každoročne 1. júna deti na celom svete oslavujú svoj sviatok. V ŠKD sme chceli prežiť tento slávnostný deň trochu inak, tak slávnostnejšie. Zorganizovali sme Čitateľský piknik. Deti si priniesli deky a nejaké občerstvenie. Knihu má každý z nich v ŠKD.

  Bol veľmi horúci deň a tak sme deky rozprestreli pod stromy. A začali sme čítať... Individuálne, každý zo svojej knihy, potom nasledovalo rozprávanie o autoroch a ilustrátoroch. Keďže sme oddelenie zmiešané, tvorené viacerými ročníkmi, aj čítaný text bol tomu prispôsobený. Prváci čítali knihy s krátkym textom, starší žiaci zvládli aj dlhší text. Potom nasledoval piknik, na ktorý sa deti veľmi tešili. Navzájom sa ponúkali rôznymi dobrotami. Keď sa dostatočne občerstvili, nasledoval program. Deti sa predstavili rôznymi pesničkami, tančekmi či gymnastickými kúskami.

  Verím, že sa im to páčilo, a že sme spoločne prežili jedno krásne júnové popoludnie.

  Vych. Eva Kovácsová  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.
  28.06.2018 10:12 | viac »


 • Druhú májovú nedeľu už pravidelne oslavujeme sviatok venovaný všetkým mamkám, mamám, mamičkám. Aj my s deťmi zo Školského klubu sme na nich nezabudli a vyrobili sme pre mamky pekné pozdravy. Deti tvorili podľa pripravených šablón a myslím, že sa im práce vydarili. Nimi určite vyčaria úsmev a pohladenie od nejednej svojej mamky. Tak všetko najlepšie milé mamky k Vášmu sviatku.


  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.
  24.05.2018 13:01 | viac »
 • ŠKD - Deň Zeme 2018

  Každoročne si 22. apríla pripomíname podujatie venované Dňu Zeme. V tomto roku tento dátum pripadol na nedeľu. Dohodli sme sa, že zorganizujeme pre deti navštevujúce Školský klub tradičné, zaujímavé popoludnie, ktoré sa konalo 25.4. popoludní kreslením. Kreslilo sa farebnými kriedami na chodník v areáli školy. Každý mal určený priestor a farebné kriedy. Školský dvor sa zaplnil peknými kresbičkami, ktoré mali tvar kruhu. Deti svoju fantáziu pretvárali, kreslili slniečko, trávu, kvety, potoky, zvieratká... Všetko to, čo v nich evokuje Zem, ako má vyzerať a ako si ju predstavujú ony samé. Ich kresby príjemne spestrili areál školy. Za ich snahu boli odmenené vecnými cenami a sladkosťami, ktoré zakúpila p. vych. Čičvarová. Veríme, že sme touto akciou prispeli k tomu, aby si vážili Zem a všetko krásne, čo nám ponúka. Za finančnú pomoc ďakujeme vedeniu školy.

  L.M.


  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.

  04.05.2018 11:54 | viac »
 • ŠKD - Beseda s ilustrátorkou knihy

  Uplynulý mesiac marec sa každoročne nesie v znamení kníh. A aj keď dnes deti čoraz častejšie berú do rúk mobilné telefóny a tablety, hodnotu kníh to nezníži. Kniha je v živote detí stále veľmi dôležitá a my dospelí musíme dbať na to, aby boli knihy stálou súčasťou každodenného života našich detí. Aby bola kniha pre dieťa zaujímavá, musí obsahovať aj pestré pútavé obrázky. Preto je aj práca ilustrátora pri vzniku knihy dôležitá. My v 5. a 6. oddelení ŠKD sme si pozvali na návštevu ilustrátorku knihy Šťastná ježibaba (spisovateľka Mária Vrkoslavová-Ševčíková), pani Martu Augustínsku, ktorá je stále aktívnou výtvarníčkou. Náš vzácny hosť pochádza z obce Chmeľová pri Bardejove. Pani Marta Augustínska bola tiež ocenená vzácnou medailou EFUŠ a EDRaŠ. Hneď na začiatku našej besedy deti upútala svojimi krásnymi obrázkami, ktoré vznikli pri tvorbe ilustrácií do spomínanej knižky. Ochotne nám odpovedala na naše zvedavé otázky a dozvedeli sme sa ako vznikajú ilustrácie knihy, ako celá tá tvorba prebieha, históriu vzniku niektorých obrázkov a tiež niečo z jej detstva. Deti zároveň obdarovala svojimi peknými ilustráciami, na ktoré im osobne napísala venovanie. Týmto krokom nás veľmi prekvapila a zároveň potešila. Ďakujeme. Na toto príjemné popoludnie budeme vďaka príjemnej a sympatickej návšteve ešte dlho spomínať.

  S. Kšonžeková


  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.

  30.04.2018 09:25 | viac »
 • ŠKD - Čitateľský milionár 2018

  Mesiac marec je už tradične venovaný knihám. Deti si už v mesiaci februári priniesli vlastné knihy a každý deň si z nich čítali. Okrem individuálneho čítania si vypočuli niekoľko rozprávok z knihy Moje najmilšie rozprávky.

  Tak, ako aj minulý rok, aj tento rok sme zorganizovali v našom oddelení ŠKD súťaž s týmto názvom. Cieľom bolo zaujať deti, aby si z čítaných rozprávok zapamätali čo najviac dejov, charakteristiky postáv i obsah textu. Víťazom sa stal Dávid Vajda, ktorý získal maximálny počet bodov. Ale aj ostatné deti vzorne počúvali a vedeli odpovedať na väčšinu otázok. Ale nebolo cieľom len súťažiť a vyhrávať. Hlavným poslaním tejto akcie bolo naučiť deti čítať knihy, podľa možnosti porozumieť textu, alebo zlepšiť techniku čítania. Verím, že sa nám to podarilo.

  E. Kovácsová


  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.

  27.04.2018 11:04 | viac »
 • ŠKD - Popletená rozprávka

  V stredu 11.4. sme s deťmi školského klubu mali popoludnie v súťažnom duchu. Aktivita mala názov Popletená rozprávka. Vytvorili sme tri družstvá, žlté, zelené a modré. Deti si najprv vylosovali v akom družstve budú súťažiť. Mali pripravené vrecká v nich boli rozstrihané časti rozprávok, ktoré sú im známe. Ich úlohou bolo prečítať si jednotlivé texty a správne ich zosúladiť. Deti čítali, skladali, lepili. Každý sa usiloval, mali na to vyhradený časový úsek. Zvíťazilo modré družstvo, pretože splnilo úlohu bez jedinej chybičky. Na druhom mieste bol tým zelený, ale tí nepriradili správne dva texty a na treťom mieste bolo družstvo žltých. Čo dodať na záber, deti si zdokonalili aj takto čítanie s porozumením a verím, že zaujímavo strávili popoludnie s rozprávkami.

  Autor L.M.


  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.

  20.04.2018 11:09 | viac »
 • ŠKD - Návšteva zariadenia pre seniorov 2018

  "Ničoho sa staroba nesmie vystríhať väčšmi ako nečinnosti."

  Pracujeme s deťmi, sme plní nápadov, elánu, žijeme plnohodnotný život. Ale príde obdobie, keď budeme musieť spomaliť. V jedno marcové popoludnie sme s deťmi navštívili zariadenie pre seniorov pri Topli. Prišli sme aspoň na chvíľu rozveseliť babičky a dedkov, ktorí tam žijú. Už v úvode bolo možné čítať z ich tvárí, že ich potešila prítomnosť malých detí. Mnohí z nich majú  v ich veku vnukov a vnučky a niektorí im ich aj pripomenuli.

  Deti sa im v úvode predstavili s krátkym kultúrnym programom, v ktorom vystúpili jednotlivci: Timea Tvardziková, Katka Mikulová, Sárka Mihalenková a Eliška Sendeková. Potom za sprievodu gitary, na ktorej hrala p. I. Čičvarová a Oliver Žula, deti zaspievali známe detské pesničky. Seniori všetkých účinkujúcich odmenili potleskom. Potom nasledovalo veľkonočné tvorenie. Prítomní mali vystrihnuté vajíčko a zdobili ho krepovými ružičkami a farebným papierom. Niektorí to zvládli aj sami, väčšine dôchodcov deti radi pomohli. Vytvorili pekné vajíčka, ktorými si vyzdobili svoje izby alebo spoločné priestory. Nálada bola príjemná a seniori sa rozhodli, že si ešte spoločne zaspievajú. Radi sme sa pridali a zaspievali pesničku A od Prešova, ktorú všetky deti poznali. Znova nasledoval potlesk všetkých prítomných. Za vystúpenie si deti odniesli sladkosť, ktorá im veľmi chutila. Verím, že našou prítomnosťou aspoň na chvíľu starkí pookriali a zabudli na každodenné boliestky. So želaním pokojnej Veľkej noci sme sa s nimi rozlúčili a sľúbili, že sa k nim čoskoro vrátime a potešíme ich.

  Vych. E.Kovácsová, I. Čičvarová


  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.

  06.04.2018 09:28 | viac »
 • Pani vychovávateľky pripravili výzdobu a spoločne sa podieľali na jej inštalovaní vo vstupnom priestore budovy školy, v ktorej sa nachádzajú oddelenia ŠKD.


  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.
  05.04.2018 09:55 | viac »
 • ŠKD - Rozprávková noc 2018

  Pod týmto zaujímavým názvom sme v mesiaci marec, mesiaci kníh, pripravili pre deti navštevujúce Školský klub netradičné podujatie z večera 16.3 až do rána 17.3. Deti sa prihlásilo tak akurát. O čo vlastne išlo? Deti mali prežiť zaujímavú noc v škole a konkrétne v oddelení školského klubu. Pani vychovávateľka Kovácsová a Udičová nám svoje oddelenia poskytli a pripravili, aby sme s deťmi mohli prežiť zaujímavý, netradičný večer aj noc. Pani vychovávateľky p. vych. Čičvarová, p. vych. Kovácsová a p. vych Mačejová si pre deti pripravili zaujímavý program. Po príchode detí do školy rodičmi okolo 19-tej večer si deti odložili veci, spacie vaky, karimatky, veci na oblečenie, masky, nejaké to jedlo či čajík. Deti si postupne sadali a zahrali sme si hru Tichá pošta na lepšie zoznámenie sa. (pre pokračovanie článku kliknite na VIAC)


  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.[more]

  Prišli už všetci a večer sa mohol začať. Hneď po privítaní sme deti oboznámili s tým, čo ich čaká. Čítali sme si rozprávku O troch prasiatkach, tak nasledovala dramatizácia prečítanej rozprávky. Každý po chvíľke nabral odvahu, prekonal ostych a výborne sa zhostil svojej roly. Za ich výkon boli odmenení sladkou odmenou. Videli sme, ako sa deti vedia prezentovať a verte, nie jedno nám ukázalo svoj umelecký talent. Možno z nich vyrastú budúci umelci, nechajme sa milo prekvapiť. Po tejto aktivite sa deti posilnili a vybrali si z ruksakov, čo im mamky, alebo oteckovia, chutné prichystali. Nechýbalo ovocie, zelenina, či malá maškrta, chlebík , buchty... Po posilnení ich čakalo opäť niečo zaujímavé, deti sme rozdelili do družstiev a zvolili si spomedzi seba kapitána družstva. Kapitán vylosoval svoju farbu družstva. Čakalo ich hľadanie pokladu. Hľadanie bolo o to náročnejšie, pretože sa hľadalo po tme a to iba za použitia bateriek, ktoré si deti tiež mali za úlohu doniesť. Každé družstvo muselo nájsť vrecká so svojou farbou (jedno zelené, druhé modré, tretie žlté) tie boli ukryté v budove v ktorej sme boli. V nich boli úlohy, ktoré deti museli splniť a po splnení obdržali od svojej p. vychovávateľky body. Za každú splnenú úlohu dostali bod. Po obdržaní všetkých bodov sa mohli vrátiť do základného tábora, čiže oddelenia z ktorého vyštartovali. Postupne sa tak vystriedali všetky oddelenia, tu si deti vyskúšali nielen svoje vedomosti, ale aj svoju odvahu prekonať strach a statočnosť pri vzájomnom pomáhaní. Po splnení všetkých úloh si deti za body mohli vylovovať poklad, ktorý sa ukrýval v košíku.

  Po oddychu a vyrozprávaní svojich pocitov na deti čakala ďalšia zaujímavá aktivita. Karneval rozprávkových bytostí. Deti sa premenili na šašov, prasiatka, motýle, vlkov, kvietočky a iné rozprávkové bytosti. Začala sa zábava, tanec do toho boli zaradené zaujímavé hry, stoličkový tanec a víťazi boli odmenení sladkosťou. Večer bol v plnom prúde, ale videli sme už na deťoch, že ich zmáha únava. Tak sme zaujímavý večer ukončili, vyhodnotili sme, zatlieskali sme si a deti sa pripravili na spánok.

  Ráno sme ich zobudili, umyli sme sa, pomohli s balením vecí, spoločne sme sa naraňajkovali, každé dieťa dostalo Croissant a čajík. Ani sme sa nenazdali a už bol čas, kedy si pre deti začali prichádzali opäť rodičia. Ďakujeme pekne vedeniu školy za zakúpenie Croissantov aj čajíku pre deti. Veríme, že to bol pre nich zaujímavý večer a netradičná noc v škole.

  05.04.2018 09:48 | viac »
 • ŠKD - Popoludnie s rozprávkami od Pavla Dobšinského v Okresnej knižnici (1. oddelenie ŠKD)

  Dňa 15.3. sme sa po dohode s pani knihovníčkou Bc. Alžbetou Kutašovičovou, praktikantkou Katkou a deťmi zo Školského klubu z 1. odd. zavítali do Okresnej knižnice Dávida Gutgesela. Námet bol rozprávky Pavla Dobšinského. Bolo to deň pred 190. výročím narodenia autora. Tento rozprávkar slovenských ľudových rozprávok sa narodil 16.3.1828 v Slavošovciach, vtedajšom Rakúskom cisárstve. Bol vyštudovaný ako evanjelický kňaz, pôsobil aj ako folklorista a zberateľ ľudovej slovesnosti.

  Tešili sme sa, pretože rozprávky Pavla Dobšinského sú deťom blízke, rady ich čítajú, pretože pôvodcami bol samotný ľud. Pavol Dobšinský ich zachytil na papier a vydal, aby sa zachovali pre ďalšie generácie, za čo mu patrí veľká vďaka a uznanie.

  Prišli sme v dohodnutý čas do knižnice. Pani knihovníčka nás už očakávala. Deti si posadali a oboznámili sa s tým, čo si pre nich p. Kutašovičová pripravila. Najprv deti počúvali o tom, ako sa rozprávky p. Dobšinského dostali do terajšej knižnej podoby. V ďalšej časti popoludnia deti mali za úlohu hádať prostonárodné hádanky, ktoré tiež zachytil menovaný autor. Aktívne sa zapájali a odpovedali. Teta knihovníčka ich pochválila, že sú pozorné a vnímavé. V záverečnej časti sme si prečítali rozprávku. Deti pozorne počúvali. Na záver sme sa poďakovali tete knihovníčke za milé popoludnie v knižnici. Vypožičali sme si nové knižné tituly a dohodli sa na ďalšom zaujímavom popoludní s knihou. Tu je pár fotografií.

  Autor L.M.


  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.

  23.03.2018 10:31 | viac »
 • ŠKD - Návšteva mestskej knižnice
  Dňa 12.3.2018 sa žiaci 5. a 6.oddelenia ŠKD spolu s p. vychovávateľkami vybrali za rozprávkou do mestskej knižnice Dávida Gutgesela. Počasie bolo nádherné, slniečko nám všetkým pripomenulo, že prichádza jar. Pri príchode do mestskej knižnice deti pekne privítala knihovníčka Betka, ktorá mala pre nich pripravený pekný a zaujímavý program. Nezabudla ani na prváčikov, ktorým sa v knižnici veľmi zapáčilo. Hneď si prezerali všetky knihy, ktoré sa nachádzali okolo nich. Keď sa pani Betka opýtala, či vedia, čo je to vlastne rozprávka, všetky ruky boli zrazu hore. Deti s ňou spolupracovali a bolo vidieť, že ľudové rozprávky Pavla Dobšinského veľmi dobre poznajú. Dozvedeli sa, že rozprávka je vymyslený príbeh, ktorý má za cieľ poučiť, pobaviť toho, kto ich číta. Nezabudla im pripomenúť aj to, že Pavol Dobšinský nebol len spisovateľ, ale aj evan. farár, pedagóg, prekladateľ a publicista. Deti sa potešili, keď im prečítala rozprávku "Ako cigán čerta ošalil." Vysvetlila im aj niektoré slová, ktoré sa niekedy v ľud. rozprávkach používali, napr.: čakan, črievička, džbán... Deťom sa rozprávka veľmi páčila, pohotovo odpovedali na všetky otázky. Na záver pripomenula deťom, že 16. marca je 190. výročie najznámejšieho zberateľa slov. ľudových rozprávok P. Dobšinského. Späť do ŠKD si deti odniesli veľa nových informácií a možno aj nové prianie - dostať novú knihu.
  J. Marcinovová, S. Kšonžeková

  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.
  23.03.2018 10:17 | viac »
 • ŠKD - Vyrábali sme darčeky pre budúcich prváčikov

  Aj my, deti zo Školského klubu, sme sa snažili našili výrobkami takto privítať nových prváčikov. Vyrábali sme pre nich netradičné kvietkované prstienky, ktoré veríme že potešia nejednu malú slečnu. Tu je zopár milých obrázkov, ako deťom išla práca pekne od ruky.

  Autor L.M.


  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.

  20.03.2018 10:15 | viac »
 • ŠKD - Pozdravy k sviatku MDŽ

  Každoročne si 8. marca pripomíname Medzinárodný deň žien. Aj my v Školskom klube sme na maše mamky, babky, tety, krstné mamy a všetky ženy nezabudli. Deti sa im snažili svojimi rúčkami vyrobiť milé pozdravy a napísať do nich aj pár vrúcnych slov. Veď to robili pre tých, ktorých majú rady a ktorí sa o nich denne a s láskou starajú. Tak všetko najlepšie milé naše ŽENY k Vášmu sviatku.

  Autor L.M.


  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.

  16.03.2018 11:47 | viac »
 • ŠKD - Valentínske popoludnia v Okresnej knižnici Dávida Gutgesela

  V dňoch 9.2 a 15.2. deti z 1. odd zo 4. odd. ŠKD prežili zaujímavé popoludnia. Po dohode s p. knihovníčkou Bc. Alžbetou Kutašovičovou sme sa vybrali do okresnej knižnice. Tam nás tety knihovníčky pekne privítali a vystetlili, čo deti čaká v ich knižnici. Mali za úlohu pozorne počúvať, lebo sme si čítali z Knihy Tuláčik a Klára od spisovateľa Erika Jakuba Chrocha pod názvom DOMOV. Čítala nám teta knihovníčka Mgr. Zuzana Gregová. Príbeh každého veľmi zaujal, bol o psíkovi Tuláčikovi, ktorý nemal domov. Nakoniec šťastne skončil, ako každá rozprávka, pretože si ho našlo dievčatko Klára. Celý dej poukazoval na to, že aké dôležité v živote každého jedného z nás je mať niekoho naozaj  rád. Keďže sme do knižnice zavítali v období sviatku sv. Valentína, bolo to o to zaujímavejšie popoludnie pre deti.
  V druhej časti popoludnia si tety knihovníčky pripravili pre nás milú aktivitu. Z pripravených farebných pásikov sme si urobili srdiečka, zopli sme ich spínacím strojčekom. Deti mali za úlohu srdiečko niekomu venovať a povedať, prečo venuje srdiečko práve tomu dotyčnému kamarátovi, či kamarátke. Nakoniec sme si zo všetkých srdiečok urobili krásne venčeky a tety knihovníčky si nimi vyzdobili priestory knižnice.
  Aj touto cestou ešte raz ďakujeme tetám knihovníčkam za príjemne strávené popoludnie. Nechýbali ani vyfotené tváre detí pri čítaní a počúvaní, ktoré zachytil fotoaparát pani vychovávateliek. Za odmenu deti ešte svoje popoludnie umocnili návštevou cukrárne na námestí. Už teraz sa tešíme na ďalšie zaujímavé popoludnia v knižnici.

  Autor textu L.M.

  Autori fotografií p. vych. Mačejová, p. vych. Kovácsová


  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.

  20.02.2018 10:05 | viac »
 • ŠKD - Fašiangy, Turíce... zábavné popoludnie v ŠKD

  Aj my sme si v Školskom klube v I. oddelení pripravili dňa 29.1. (utorok) netradičné popoludnie. Deti si mali vybrať nejakú pesničku, ktorú rady spievajú, či už s kamarátkou, kamarátom a predstaviť sa takto nám všetkým. Deťom boli nápomocné aj hudobné nástroje, ktoré máme v našom inventári, ale mohli si doniesť, tí ktorí na nejaký hudobný nástroj hrajú, aj svoje vlastné z domu. Spievali sa pesničky Fašiangy, Turíce, Pec nám spadla, a mnohé ďalšie. Hodnotilo sa formou potlesku. Za snahu boli deti odmenené malými vecnými cenami, ktoré ich mali povzbudiť, za to, že predviedli čo najkrajší a najoriginálnejší výkon. Ocenené boli ako zvyčajne tri miesta. Deti boli nadšené, pretože nám predviedli, aké to je postaviť sa pred publikum, zaspievať a aj zahrať. Verím, že popoludnie v ŠKD splnilo svoj cieľ. Tu sú zábery z tohto popoludnia.

  Autor L.M.

  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.

  20.02.2018 08:33 | viac »
 • ŠKD - Netradičné kreslenie detí z ŠKD

  Dňa 23.1.2018  vybrané  deti z oddelení Školských klubov trávili netradične svoje popoludnie. Bolo o to netradičnejšie, že sa ho zúčastnili tí, ktorí radi kreslia v priestoroch školskej knižnice. Námet dostali všetci jednotný. Aj keď Vianočné prázdniny sú už dávno za nami, deti mali za úlohu nakresliť a zaspomínať na svoj najkrajší prázdninový zážitok a vyjadriť ho na výkrese A3. Každý sa pustil do práce, lebo na aktivitu bol vyhradený čas cca 1 hodina. Maľovalo sa farbičkami a každý si svoj námet dobre premyslel, kým začal maľovať. Odmenou za snahu detí boli ceny, ktoré ich motivovali. Usiloval sa každý a po zásluhe bol aj každý jeden ocenený. Ceny boli deťom odovzdané nasledujúci deň, pretože niektoré mali krúžky a tak museli odísť hneď po dokončení svojej práce. Verím, že aj tak deti spoznali nových kamarátov, zažili pri kreslení kopec zábavy a zaspomínali si na svoje prázdninové dobrodružstvá. Tu je zopár záberov.

  L.M.


  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.

  08.02.2018 08:23 | viac »
 • ŠKD - Návšteva dôchodcov v Domove seniorov na Toplianskej ulici
  Dňa 18.1.2018 žiaci ŠKD navštívili dôchodcov v Domove seniorov. Prišli im zaspievať, zavinšovať srdcu blízke novoročné piesne a koledy, a tak im aspoň na chvíľu spríjemniť deň. Zároveň sme im všetkým popriali v Novom roku 2018 veľa šťastia, zdravia, lásky a božieho požehnania, nech je pre nich tento rok lepší o stokrát a nech ich má stále niekto rád. Po vystúpení si žiaci s nimi maľovali omaľovanky. Bol to pre nich krásny zážitok, kde sa mohli svojimi myšlienkami, spomienkami vrátiť o niekoľko rokov späť a zaspomínať si na dni mladosti, na svojich blízkych a na všetky maličkosti, ktoré robia svet krajším.
  p. vych. Marcinovová, p.vych. Udičová

  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.
  06.02.2018 08:29 | viac »
 • Oznam ŠKD
  Riaditeľstvo ZŠ s MŠ Pod Vinbargom 1 v Bardejove oznamuje rodičom detí navštevujúcich ŠKD, že dňa 9.2.2018 (piatok) bude prevázka ŠKD z organizačných dôvodov končiť o 15:30. Za pochopenie ďakujeme.
  Mgr. Milena Kravcová
  riaditeľka školy
  05.02.2018 12:20 | viac »
 • ŠKD - Vianočná akadémia spojená s tvorivými dielňami

  Dňa 14.12.2017 sme sa predstavili rodičom, starým rodičom, priateľom školy v priestoroch krásne vyzdobenej školskej jedálne. Výzdobu nám pripravili pani učiteľky I. stupňa, za čo im touto cestou veľmi pekne ďakujeme, pretože ňou prispeli k nádhernej vianočnej atmosfére.  Všetky oddelenia školského klubu usilovne pripravovali a nacvičovali s deťmi svoj program.  Vopred sme všetkých pozvali pozvánkami, aj osobne. Program bol o to zaujímavejší a obohatený tvorivými dielňami, na ktorých sme zdobili napečené medovníčky, ktoré nám ochotne napiekla rodina Jančíkova. Všetky panie vychovávateľky usilovne pracovali a pripravili so svojimi deťmi pestrý a veľmi krásny Vianočný program. Deťom očká len tak žiarili, keď vystúpili a videli v publiku svojich najbližších. Každé oddelenie zaujalo svojou pestrosťou, originalitou, nápadom týchto predvianočných dní. O zvukovú kulisu sa nám postaral pán učiteľ Mgr. Ján Šoltés a atmosféru zachytil svojím objektívom pán učiteľ Ing. Dušan Kuča. Chcem poďakovať touto cestou aj p. Štofkovej, a ďalšej rodine, ktorá nechce byť menovaná za to, že  nám pomohli a prispeli svojou výzdobou k skrášleniu priestoru a celej predvianočnej atmosféry. Nezabúdame a ďakujeme aj milým tetám kuchárkam a pani vedúcej školskej jedálne za chutný čajík, za zapožičanie tácok a obrusov.

  Je obdobie predvianočné, kedy sa každý má na chvíľu zastaviť, bilancovať, nezabúdať pomáhať, obdarúvať, prinášať radosť. Veríme, že aj my sme aj takouto troškou prispeli k tomu, aby sa každý čo i len na maličkú chvíľku zastavil, spomalil, obdaroval svojho blízkeho, či už úsmevom, dobrým, milým, láskavým slovom, objatím, alebo iba slovíčkom mám ta rád, ďakujem, prepáč.

  Želám Vám v tomto čase hlavne veľa zdravia, pretože ak máme to, máme veľmi veľa, veľa šťastia, lebo aj to je v živote každého človeka veľmi potrebné, veľa lásky, lebo ona je soľou života a bez nej niet život na Zemi a veľa porozumenia, pohody, radosti a spokojnosti v Novom roku 2018. Krásne Vianoce.

  L.M.


  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.

  18.12.2017 13:08 | viac »
 • ŠKD - Príprava na Mikuláša a Vianoce

  V utorok 27.11. a v piatok 1.12. sme s deťmi v ŠKD veselo tvorili. Práca nám išla pekne od ruky, pretože všetci veľmi dobre vieme, že sa blížia tie naj očakávanejšie sviatky v roku - Vianoce. Deti pekne pracovali, pripravovali sme Mikulášske vrecká, čižmičky z plastovej fľaše. Dňa 5.12 vyrábali svietniky z pomarančovej kôry. Odmenou deťom bola radosť z toho, ako sa im práce pekne podarili, a aj to, ako nimi vyčaria šťastie a úsmev tým najbližším. Verím, že to boli pre deti zaujímavé popoludnia, ktoré strávili v Školskom klube. Do toho nám pekne vyhrávala vianočná hudba, ktorá iba umocňovala čaro týchto dní. Už teraz sa teším na ďalšie takéto tvorivé popoludnia, ktoré deti trávia v ŠKD. Pozrite, ako sa deťom ich práve vydarili.

  L.M.


  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.

  18.12.2017 12:48 | viac »
 • ŠKD - Párové čítanie
  Deti z ŠKD v rámci párového čítania sa stretli v škol. knižnici. Prečítali si rozprávku "Pečené holúbätká" od B. Nemcovej a skladali puzzle "rozprávkový domček". Nakoniec si prezerali knižné novinky. Oddych pri knihe bol vydarený a užitočný.
  vych. I. Čičvarová

  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.
  13.12.2017 09:15 | viac »
 • ŠKD - Vianočné tvorenie v ŠKD

  Vianočné sviatky sa nezadržateľne blížia. Aj deti v ŠKD sa na nich pripravujú. Skrášľujú si prostredie v oddeleniach, nacvičujú program, vystrihujú rôzne ozdoby z papiera.
  Pondelok, ako každý iný, ale pre deti p. vychovávateľky Udičovej a Kovácsovej výnimočný. Navštívili nás žiačky súkromnej SOŠ - služieb pod vedením Mgr. Michaely Popjakovej. Pripravili si pre deti tvorivé popoludnie, počas ktorého deti zhotovili vianočný stromček. Aj ten bol iný, bol zhotovený z papiera a ozdobený vlnou, ktorú deti lepidlom omotávali okolo vopred vystrihnutého kužeľa. Deti pracovali ako včielky v úli. Každý chcel mať stromček čo najkrajší. Myslím, že sa im to aj podarilo. Všetkých milo prekvapili prváci, ktorým práca išla od ruky. V závere sa deti zahrali hru Nájdi rozdiel, v ktorej išlo o nájdenie rozdielov v oblečení dvoch žiakov. Aj v hre sa deťom mimoriadne darilo, veľmi rýchlo rozdiel našli.
  Ani sme sa nenazdali a bol záver spoločného podujatia. Nešetrili sme slovami vďaky a s búrlivým potleskom sme sa s dievčatami rozlúčili. Veríme, že nie nadlho a čoskoro sa stretneme pri podobnom spoločnom podujatí. Ešte raz ĎAKUJEME!

  E. Kovácsová


  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.

  04.12.2017 11:30 | viac »
 • ŠKD - Deti z ŠKD s knihou na návšteve v MŠ

  V jedno sychravé novembrové popoludnie, kedy je lepšie ostať vo vnútri v teplúčku, sa deti z ŠKD vybrali s knihou navštíviť svojich kamarátov v materskej škole. Zvedaví škôlkari už napäto očakávali, čo sa bude v to popoludnie diať. Keďže prváčikovia ešte čítať nevedia, slova sa ujali šikovní štvrtáci Gregor a Patrik. Škôlkari aj prváci so záujmom počúvali rozprávku O troch prasiatkach, aby následne vedeli prerozprávať obsah rozprávky, k čomu im pomáhali aj obrázky na tabuli. Tie deti postupne poukladali podľa toho, ako plynul dej rozprávky. A keďže všetky malé deti majú radi obrázky, s nadšením ich uvítali a pekne vyfarbovali. Tie naše boli inšpirované rozprávkou, ktorú sme si čítali.

  No aj škôlkari chceli ukázať, že aj keď ešte čítať nevedia, dokážu sa sami pekne zahrať na rozprávku. A tak pomocou malých doplnkov (repa, zvieracie čiapočky) predviedli svojim starším kamarátom rozprávku Ťahal dedko repku. Na záver si deti na interaktívnej tabuli spoločne preverili svoje vedomosti o animovaných rozprávkach, poďakovali si navzájom za príjemne strávené popoludnie a rozlúčili sa. Na budúce podobné spoločné aktivity sa už teraz všetci veľmi tešíme.

  S. Kšonžeková

  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.
  27.11.2017 10:23 | viac »
 • ŠKD - Aktivita na podporu čítania

  Dňa 9.11. (štvrtok) sme s deťmi z ŠKD boli v školskej knižnici. Vonku počasie nebolo príliš lákavé už niekoľko dní a tak sme sa rozhodli takto v príjemnom prostredí našej knižnice stráviť popoludnie. Pripravené bolo pre deti čítanie o Ľudskom tele. Deti pozorne počúvali, pretože čítali ony. Po prečítaní sa náhodným výberom delili do skupín a začalo sa riešenie zadaných úloh. Po zadaní otázky mali z pripravených písmen vyskladať správnu odpoveď na otázku. Za správnu odpoveď dostali kartičku. Ktoré družstvo získalo najviac kartičiek zvíťazilo. Deti mohli vyskúšať svoju čitateľskú zručnosť. Poznatky, ktoré sa dozvedeli o našom tele si sami mohli overiť. Verím, že sa deťom popoludnie v knižnici s knihou páčilo a spestrené bolo súťažou.

  L.M.


  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.

  27.11.2017 09:32 | viac »
 • ŠKD - Super kvíz

  Dňa 8.11 popoludní si deti zo ŠKD vyskúšali svoje vedomosti a zručnosti. Mali sme popoludnie pod názvom Super kvíz. Deti odpovedali na pripravené otázky, ktoré mali spoločne v družstve vyriešiť. Za správne vyriešenie dostalo družstvo body na svojej bodovacej tabuli. Deti ukázali svoju húževnatosť a chuť súťažiť. Myslím, že to bolo pre deti príjemné spestrenie popoludňajšej činnosti v ŠKD.

  L.M.


  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.

  27.11.2017 09:26 | viac »
 • ŠKD - Sviatok všetkých svätých

  Deťmi toľko očakávané jesenné prázdniny sa každoročne nesú aj v duchu osláv Sviatku všetkých svätých. Tento sviatok oslavujeme 1. novembra, naňho sa viaže Pamiatka zosnulých, na ktorú pripadá 2. november. Počas týchto sviatkov navštevujeme cintoríny a spomíname na našich blízkych, ktorí už nie sú medzi nami. Na hroby ukladáme vence a kvety, zapálime sviečku. Takto im vzdávame úctu a posielame odkaz, že na nich stále myslíme. A tak v jedno novembrové popoludnie sa deti z 5. a 6. oddelenia ŠKD vybrali spolu so svojimi vychovávateľkami, p. Marcinovovou a p. Kšonžekovou, na blízky cintorín sv. Anny, aby v rámci verejného cintorína zapálili sviečky pri kríži a tiež pri centrálnom kovovom kríži malého vojnového cintorína, ktorý je súčasťou tohto verejného cintorína. Deti si zaspomínali na svojich blízkych, zapálili sviečku padlým vojakom a vybrali sa späť do školy. Pri návrate okolo rieky Topľa sme ešte mali možnosť obdivovať krásny párik divých kačíc. Bola to pekná bodka za touto poznávacou, a zároveň spomienkovou novembrovou vychádzkou.

  S. Kšonžeková  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.
  21.11.2017 10:32 | viac »
 • ŠKD - Spájame medzigeneračné svety - aktivita Október v zariadení pre seniorov
  Dňa 26.10 2017 (štvrtok) sme boli navštíviť starkých v zariadení pre seniorov na Toplianskej ulici. Keďže mesiac október bol mesiacom úcty k starším, aj popoludnie sa nieslo v tomto duchu. Program sme spoločne pripravovali dve oddelenia - oddelenie p. vych Kšonžekovej a odd. p. vych. Mačejovej. Tradične nás privítala p. Mgr. D. Chanátová, ktorá sa o nás veľmi pekne postarala. Deti boli netrpezlivé a plné očakávania, pretože sa starostlivo už pár týždňov pripravovali a nacvičovali. Aj keď nás trošku zaskočila choroba a spevák Alex nám žiaľ ochorel a nemohol sa vystúpenia zúčastniť, aj tak sme mali čo ukázať a predviesť. Program bol spestrený sprievodom harmoniky v podaní rodiča pána Palšu, za čo mu aj touto cestou veľmi pekne ďakujem. Deti spievali, recitovali a spoločne so starkými aj kreslili obrázky, ktoré sme im venovali. V závere sme si zaspievali spoločnú pieseň "Keď si šťastný". Do spevu sme zapojili aj starkých, ktorí sa tejto úlohy veľmi pekne zhostili. Ešte raz ďakujem vedeniu zariadenia za milé prijatie, sladkú odmenu a teplý čajík pre deti. Už teraz sa tešíme na ďalšie popoludnia strávené so starkými. Autor fotografií Mgr. S. Kšonžeková.
  L.M.

  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.
  15.11.2017 12:50 | viac »
 • ŠKD - Spoločná výzdoba vstupného priestoru nášho pavilónu
  Chcem sa s vami podeliť týmito milými zábermi. Spoločne s pani vychovávateľkami sme v mesiaci október vyzdobili vstupný priestor nášho pavilónu. Je jeseň a výzdoba sa nesie v tomto jesennom duchu. Tvorivosť a fantázia ozaj chytila za srdce všetky pani vychovávateľky, pretože sa tvorilo v oddeleniach, ale aj mimo nich. Využívali sme prevažne prírodniny, ktoré sme nachádzali v prírode. Na výzdobe sa podieľali samotné deti aj ich rodičia, pretože nám doniesli tekvičky, mega tekvicu, slamu, či iný materiál, aby sme priestor čo najlepšie a najoriginálnejšie vyzdobili. Pomohlo nám aj vedenie školy - pani riaditeľka Mgr. Milena Kravcová finančným príspevkom, za ktorý sme zakúpili organzu, retro vozík a starý šijací stroj. Touto cestou za všetko veľmi pekne ďakujem vedeniu školy, rodičom, deťom, svojim kolegyniam a všetkým tým, ktorí akýmkoľvek spôsobom pomohli. Tiež ďakujem kolegyni Kšonžekovej, ktorá inštaláciu zachytila vo svojom mobile a tak si môžete pozrieť zábery, ako výzdoba spoločne vznikala.
  L.M.

  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.
  15.11.2017 11:00 | viac »
 • ŠKD – Veselí Ovocníčkovia
  V rámci Týždňa zdravia pripravili sme pre deti v ŠKD zaujímavé popoludnie s názvom Veselí Ovocníčkovia. Najprv si deti vypočuli rozprávku O chorej Agátke, ktorá nechcela jesť ovocie a zeleninu, nechutili jej ani ovocné a zeleninové šťavy. S údivom počúvali a niektorí boli prekvapení, ako ovocie a zelenina blahodarne pôsobia proti všetkým chorobám.
  Potom deti riešili hádanky a na paneli dopĺňali správne obrázky Ovocníčkov. Všetky ich pritom hravo zvládli. Tak sme sa rozdelili do štyroch skupín, každá podávala ostatným deťom informácie o obsiahnutých vitamínoch v ovocí, ktoré mali na stole.
  Aby sme o ovocí a zelenine nielen rozprávali, alebo hádali hádanky, zahrali sme si hru Ovocný košík, ktorá je medzi deťmi veľmi obľúbená. To bola radosť, keď si deti predstavujúce ovocie, mohli vymeniť svoje miesta na stoličkách.
  Za ich skvelú prácu dostali na záver aj sladkú, či kyslejšiu odmenu. Tou im bolo nakrájané ovocie a zelenina, ktoré si doniesli do ŠKD. Samé deti boli prekvapené, ako im chutí.
  Verím, že aj takouto zábavnou formou deti spoznali význam ovocia a zeleniny a namiesto sladkostí radšej budú jesť ovocie.
  Eva Kovácsová


  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.
  03.11.2017 10:45 | viac »
 • ŠKD - Pripravujeme sa na Halloween

  Jeseň je všade vôkol nás, o čom svedčia krásne, pestré farby. Slnečné lúče už nie sú také intenzívne, ako tomu bolo v letných mesiacoch. S jeseňou sú spojené aj jesenné prázdniny a sviatky, kedy si pripomíname našich blízkych, ktorí už nie sú medzi nami. S týmto obdobím je spojený aj sviatok Halloween. My sme si vyrobili takéto pekné strašidielka. Deti si vyskúšali svoju zručnosť, pretože každý si obkreslil svoju vlastnú ruku a tú pretvoril. Viac vo fotoalbume. Popoludnie sa deťom páčilo, o čom svedčia ich práce.

  L. M.  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.
  16.10.2017 12:03 | viac »
 • ŠKD - Hýbte sa, deti

  Tak by sme mohli nazvať športové popoludnie detí ŠKD, ktorého sa zúčastnili všetky oddelenia.
  V utorok popoludní sme sa všetci zišli vo veľkej telocvični našej ZŠ. Pod vedením trénera džuda p. Jána Arendáča si deti zahrali rôzne pohybové hry, ako sú napríklad Chytačky, Na vlka, Molekuly a mnoho ďalších. Potom na žinenkách nacvičovali správne pády, ktoré je potrebné ovládať nielen pri džude. So záujmom sledovali trénera pri ukážke správneho prevedenia kotúľa vpred a vzad. Všetky deti si to postupne vyskúšali. Tí športovo zdatnejší si to skúsili aj s mostíkom. Za búrlivého potlesku si deti zahrali aj netradičnú naháňačku, a to búchaním rúk po obvode žinenky. Bola to vytrvalostná hra, v ktorej zvíťazil ten lepší.
  Celé podujatie bolo sprevádzané hlasným povzbudzovaním, športovými pokrikmi, a čo je veľmi dôležité, veľkým nadšením a chuťou športovať a hýbať sa. Verím, že táto akcia prispeje k väčšiemu záujmu detí o pohyb a šport a už teraz sa tešíme, že sa čoskoro stretneme pri ďalšej podobnej aktivite.

  E. Kovácsová  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.
  16.10.2017 11:10 | viac »
 • ŠKD - Jesenná olympiáda
  Dňa 27. septembra popoludní sa v areáli školského dvora a ihriska konala akcia pod názvom Jesenná Olympiáda. Zúčastnili sa ho všetky deti, ktoré navštevujú Školský klub. Každá pani vychovávateľka mala pre deti pripravenú zaujímavú disciplínu. Nechýbalo ani bodovanie jednotlivých družstiev a hodnotenie v závere. Zvíťazil každý, kto sa tejto aktivity zúčastnil. Za súťaživosť bol odmenený sladkosťou, za čo touto cestou ďakujeme veľmi pekne vedeniu školy. Ďalšie poďakovanie patrí pani učiteľke Mgr. Golecovej a pánovi učiteľovi Ing. Kučovi, ktorí nám z podujatia urobili pekné zábery. A posledné poďakovanie patrí pani vychovávateľkám a našim deťom za ich odvahu a chuť súťažiť. Veľa úspechov pri ďalších súťažiach.
   
  L.M.

  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.
  06.10.2017 11:04 | viac »
 • ŠKD - Ovocný deň
  Pod týmto názvom si deti zo ŠKD pochutnávali na chutnom ovocí, ktoré dozrieva práve v tomto ročnom období – Jeseni. Ovocie si sami doniesli. Toto popoludnie bolo o to zábavnejšie, pretože deti mali za úlohu so zaviazanými očami zistiť iba podľa chute, aké ovocie si vybrali a zjedli. Ovocie bolo pomiešané v miskách a mali za úlohu pomocou špáradla si ho nabrať a zjesť. Touto formou aktivity sa u nich prehlbuje empatia. Deti svoje pocity komentovali tak, že nie je vôbec jednoduché určiť chuť, ak mám chýba jeden zo zmyslov. V tomto prípade to bol zrak. Ovocie sa ešte zvýšilo, deťom sa nabralo do misiek a nasledovala chutná hostina plná zážitkov z tohto popoludnia. Verím, že deti mali pekné popoludnie strávené v ŠKD.
  L. M.

  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.
  06.10.2017 10:21 | viac »
 • Školský klub detí v šk. roku 2017/2018, ponúka žiakom 1. - 9. ročníka možnosť navštevovať ŠKD. Činnosť prebieha v čase od 11:25 do 16:30 hod. Prihlásiť dieťa môžete u p. vychovávateliek do 07.09.2017
  Ďakujeme
  Mgr. Milena Kravcová
  riaditeľka školy    
  31.08.2017 12:24 | viac »
 • ŠKD - Disco so záverečným vyhodnotením činnosti práce detí v ŠKD

  Koniec školského roka sa nezadržateľne blížil a s ním aj každoročné vyhodnotenie činnosti detí ŠKD v 1. oddelení, s diskotékou na záver. Deti celý rok usilovne zbierali žlté slniečka a húževnato pracovali, plnili úlohy, pretože každý chcel zvíťaziť. Prišiel deň, kedy sme sa s deťmi dohodli a zorganizovali príjemné popoludnie. Deti boli netrpezlivé, lebo po spočítaní slniečok si každý prezrel svoje celkové bodové ohodnotenie na nástenke v oddelení. Zvlášť boli ocenené dievčatá a zvlášť chlapci. O tom, ako sa komu darilo, svedčia usmiate detské tváričky a vecné ceny, ktoré zabezpečila p. vychovávateľka. Deťom želám veľa elánu do ich ďalšej práce v budúcom školskom roku, ale teraz hlavne veľa slniečka, krásnych chvíľ a nádherné leto.


  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok

  11.07.2017 09:53 | viac »
 • ŠKD - Ukážka práce na hrnčiarskom kruhu
  Dňa 23.06.2017 (piatok) sme sa prišli pozrieť s deťmi zo ŠKD do SZUŠ pod Vinbargom na prácu točenia a výroby keramiky na hrnčiarskom kruhu. Počasie vonku bolo nevľúdne, lialo ako z krhly a padali aj krúpy. My sme však boli pekne v suchu. Deti s úžasom videli, ale aj počúvali ako sa tvorí keramika. Pán učiteľ Mgr. Grega nás už očakával. Po vzájomnej dohode si pozreli prácu na hrnčiarskom kruhu a výrobu keramiky všetky oddelenia. Deti mali aj nejednu zvedavú otázku. Výrobky sa im veľmi páčili a prejavili aj záujem vyskúšať si túto formu tvorby. Veríme, že deti strávili príjemné popoludnie v školskom klube a odniesli si veľa pekných zážitkov.
  L.M.

  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.
  04.07.2017 22:37 | viac »
 • ŠKD - Tvoríme vlastnú knihu

  Blížil sa koniec roka a my sme sa s aktivitami v Roku čitateľskej gramotnosti pre deti zo ŠKD blížili k záveru. Pripravila som pre deti z 1. odd. rozprávku, ktorá navodzovala dojem letných prázdnin s názvom Cestovná horúčka. V rozprávke sme sa dozvedeli, že sa malý Miško so svojou rodinou chystal cez letné prázdniny na výlet. Ako každá správna rodina, aj tá jeho prežívala intenzívne prípravy. Dozvedeli sme sa, čo si zabudli pribaliť, čo si už zabalili, ale najdôležitejšie na celej rozprávke bolo to, že keď sa už tak pekne zbalili, zistili, že vlastne nevedia, kam na dovolenku pôjdu. Deťom sa rozprávka veľmi zapáčila a vyrobili sme si vlastnú knihu, ktorá zachytáva dej tejto rozprávky v obrázkovej podobe. Posúďte vy sami.
  Deťom želám pekné letné prázdniny a nezabudnite, ak pôjdete aj vy niekam cez prázdniny, určite si pribaľte nejakú zaujímavú knihu, s ktorou sa ocitnete v krajine s názvom "Rozprávkovo".

  L. M.


  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.

  04.07.2017 12:15 | viac »
 • ŠKD - Grilovačka za záver školského roka s deťmi ŠKD

  Záver školského roka 2016/2017 už klope na dvere. Slnečné lúče hriali, pohládzali detské líčka a preto sme sa dohodli, že prekvapíme a potešíme naše deti grilovačkou. Dohodli sme sa s vychovávateľkami, sledovali predpovede počasia, aby nás počasie neprekvapilo a nastal deň ,,D‟. 
  Grilovačku sme zorganizovali vo štvrtok 22.06.2017 v popoludňajších hodinách. Už po obede sme vyšli spoločne s deťmi na školské ihrisko, kde po rozohriatí grilov sme začali grilovať a klobásky rozvoňali celý areál. Pochutil si veru každý a mal na čom, pretože klobásky boli naozaj výborné. Ten, kto mal ešte chuť, dostal pridanú porciu. Deti si v tento deň aj zašantili, zatancovali pri dobrej hudbe a oddýchli si pobytom na slniečku 
  Ďakujeme pekne vedeniu školy, za zakúpenie všetkého potrebného ku grilovačke, tetám kuchárkam za prípravu a narezanie klobások, p. vychovávateľkám za výborné ugrilovanie klobások, zdarný a úspešný priebeh tejto spoločnej akcie, rodičom a p. vychovávateľke za požičanie grilu. Verím, že to bola pekná spoločná rozlúčka za záver roka.

  L. M.


  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.

  29.06.2017 11:52 | viac »
 • ŠKD - Beh mieru

  A je tu záver školského roka. Aj my v ŠKD to tak cítime, a aby bol pre nás všetkých príjemný, vybrali sme sa na malý výlet. Boli sme na námestí a dali sme si sladkú odmenu za celoročnú prácu. Akurát prebiehal program Beh mieru, ktorého sme sa zúčastnili.
  V úvode si deti vypočuli krátky príhovor jedného asi z 30 bežcov. Zaujímavým bolo heslo "Mier začína u mňa", ktoré deti hlasno, ale aj potichu opakovali. Ťažko vysvetliť malým deťom, čo je mier, ale v tej chvíli sme všetci cítili, že nikdy nechceme zažiť vojnu ani násilie. Najšťastnejší bol každý z nich, keď mali na chvíľu možnosť držať v ruke pochodeň. Vtedy si mali niečo želať. Na tom by nebolo nič neobvyklé, ale to želanie malo byť pre niekoho iného, nie pre seba. V tú chvíľu sa všetci zamysleli, ale želanie nevyslovili, aby sa splnilo. Bolo by určite zaujímavé poznať tie detské myšlienky, ktoré sú niekedy silnejšie ako nás dospelých. Potom sa bežci rozdelili do skupín a vytvorili tak kontinenty označené vlajkami. Deti putovali, vlastne behali, z kontinentu na kontinent a pri každom z nich získali pečiatku do pasu. Samozrejme pas nebol cestovný, ale taký bežecký. Celé námestie bolo v pohybe a široko-ďaleko sa ozýval džavot detí. Keď už mali pas plný pečiatok, blížil sa záver podujatia. Odmenou im boli spomínané pasy, ale aj zaujímavý zážitok a možno aj odhodlanie, že sa budú v budúcnosti viac hýbať. A ktovie, možno z týchto detí sa raz stanú poslovia mieru.

  vych. Eva Kovácsová


  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.

  29.06.2017 09:44 | viac »
 • ŠKD - Ako sme sa zabávali s deťmi v ich veľký deň MDD
  Dňa 1.6.2017 (štvrtok) si naše deti zo ŠKD zmerali svoje sily v netradičných športových disciplínach. Deň vopred sme sa dohodli všetky p. vychovávateľky, že deťom pripravíme netradičné športové popoludnie. Počasie vonku bolo nádherné, nikde ani mráčik, obed nám tety kuchárky navarili výborný, tak sme sa po odpočinkových činnostiach v jednotlivých oddeleniach stretli na školskom dvore. A čo sa tam dialo?
  1. odd. súťažilo v behu s tenisovou raketou, na ktorej bola loptička. Úlohou detí bolo zdolať disciplínu tak, aby loptička nikomu zo súťažného družstva nespadla na zem. Vyhralo to družstvo, ktoré úlohu bezchybne zdolalo ako prvé.
  2. odd. malo súťažnú disciplínu v behu cez kruhy, tiež išlo o to, aby nik zo súťažiacich neurobil žiadnu chybu a zvíťazilo to družstvo, ktoré bolo v plnení úlohy prvé.
  3. odd. triafalo z určitej vzdialenosti na kolky, ktoré boli umiestnené na školskom dvore. Vyhral ten jednotlivec, ktorému sa podarilo zhodiť čo najviac kolkov na jeden hod.
  4. odd. malo súťažnú aktivitu v kolobežkovaní. Deti boli rozdelené do dvoch skupín a ich úlohou bolo v čo najkratšom čase prejsť vzdialenosť na kolobežke, otočiť sa a vrátiť sa späť do cieľa.
  5. odd. spievalo a tancovalo. Deti mali za úlohu predvádzať také prvky, ktoré im p. vychovávateľka vopred zadala. Ich úlohou bolo predviesť a zároveň aj spievať.
  6. odd. vytváralo farebnými kriedami rôzne obrázky a tým sme si skrášlili školský chodník aj areál.
  Čo dodať na záver, myslím si, že dnešné popoludnie splnilo svoj účel. Deti sa zabávali, zasmiali, zasúťažili a verím, že budú mať pekné spomienky na dnešné popoludnie v ŠKD.
  L. M.

  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.
  12.06.2017 11:33 | viac »
 • ŠKD - Aktivita v mesiaci máj k čitateľským zručnostiam
  Dňa 24.05.2017 (streda) sme si v 1. odd. ŠKD pripravili zaujímavé popoludnie. Deti nemali úlohy a bol priestor na jej zrealizovanie. Vonku bolo zlé počasie, pretože veľmi pršalo a to bol väčší priestor, aby sme mohli celú aktivitu pekne zrealizovať. Popoludnie sme venovali rozprávke s názvom Malý dinosaurus. Po jej pozeraní a počúvaní boli deti rozdelené do 3 väčších skupín. Mali za úlohu z tejto rozprávky spoločne vypracovať projekt, v ktorom vystihnú všetko to, čo sa v rozprávke odohrávalo. Deti zapojili všetky svoje schopnosti, snažili sa na nič a nikoho z rozprávky nezabudnúť. Ozaj vypracovali veľmi pekné a zaujímavé projekty. Odmenou za ich snahu boli slniečka na bodovacej nástenke. Školský rok sa pomaly blíži k svojmu finišu a každý chce získať čo najväčší počet slniečok, za ktoré si na konci roka vyslúži malé prekvapenie, ktoré bude, myslím si, stáť za to. Verím, že aktivita splnila svoj cieľ a deti strávili príjemné popoludnie.
  L. M.

  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.
  12.06.2017 11:23 | viac »
 • ŠKD - Malí moderátori - aktivita v mesiaci apríl
  Dňa 26.04.2017 sme si v 1. odd. ŠKD pripravili zábavno-súťažné popoludnie. Bola streda, kedy deti nemávajú domáce úlohy. Mali sme priestor vyskúšať čitateľské zručnosti detí a aj to, ako si pamätajú jednotlivé rozprávky. Deti boli rozdelené do 3 družstiev. Mali za úlohu k jednotlivým úryvkom rozprávok, ktoré mali ukryté vo vreckách, priradiť správny názov. Pritom čítali medzi sebou a vyskúšali si, aké to je správne artikulovať a prečítať tak, aby textu rozumel každý. Na celú aktivitu mali časový limit, ale snažili sa a skončili oveľa skôr. Za svoju snahu im boli pridelené body, ktoré si zbierajú. Na konci roka budú vyhodnotení najaktívnejší z pomedzi nich za prácu. Verím, že sa aktivita deťom páčila a strávili sme príjemné popoludnie.
  Autor L. M.

  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.
  18.05.2017 08:28 | viac »


 • Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.
  04.05.2017 09:09 | viac »
 • ŠKD - Deň Zeme 2017
  Pri pohľade na prebudenú prírodu sa každý kochá jej krásou. Aby jej krása a život na nej bol pekný, musíme ju chrániť! Chráňme ju spolu. Deti z ŠKD dňa 25.04.2017 kreslili na chodník s farebnými kriedami krásne obrázky v kruhoch pre našu matičku Zem. Deti boli odmenené vecnými cenami a sladkosťou.
  vych. I. Čičvarová

  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.
  03.05.2017 10:26 | viac »
 • ŠKD - Vychádzka za rozprávkou
  Hovorí sa, že tradícia marca ako mesiaca knihy sa odvodzuje od Mateja Hrebendu, osobnosti, ktorá sa v 19. storočí aktívne podieľala na šírení Hrhhslovenskej knižnej kultúry. Jeho narodenie a úmrtie má marcový dátum: narodil sa 10. marca 1796 a zomrel 16. marca 1880. A tak práve na jeho počesť bol v roku 1955 marec vyhlásený ako mesiac knihy. Po smrti Mateja Hrebendu funkciu šírenia vzdelanosti prebrali knižnice, ktoré obzvlášť v tomto mesiaci aktivizujú svoju činnosť a pripomínajú nám, že knihy sú príjemný relaxom a zároveň skvelým spôsobom sebaobohacovania.
  A tak aj my, klubáci, sme sa rozhodli navštíviť našu mestskú knižnicu. Bola to príjemná slnečná vychádzka vyplnená programom, ktorý si pre nás pripravila pani knihovníčka, Bc. Alžbeta Kutašovičová. Po úvodnom privítaní boli deti stručne poinformované o podmienkach a pravidlách vypožičiavania kníh. Následné aktívne hádanie názvov rozprávok na základe krátkych ukážok ukázalo, že našim deťom nie sú knihy cudzie. Skvele sa orientovali v prečítaných ukážkach, čo nás milo prekvapilo. Ešte pár hádaniek, oboznámenie sa s knihou „Pozor, červená!“ od autorky Hany Primusovej a bohatý program zavŕšila pani knihovníčka dramatizáciou rozprávky „Soľ nad zlato“, do ktorej aktívne zapojila našich malých klubákov (deti z klubu :D). Deti sa svojich rolí zhostili veľmi zodpovedne a vyskúšali si svoje herecké nadanie, za čo si vyslúžili náš potlesk.
  Potlesk si zaslúži aj milá a ochotná pani knihovníčka, ktorá bola na nás veľmi dobre pripravená a svojim programom malých zvedavcov zaujala. Jej prácu a prácu všetkých knihovníkov si vážime a za spoluprácu a ústretovosť veľmi pekne ďakujeme. Už dnes sa tešíme na budúcu návštevu mestskej knižnice.
  Vychovávateľky ŠKD
  Autor Mr. Sylvia Kšonžeková
  fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok
  10.04.2017 09:35 | viac »
 • V ŠKD sa čítalo aj v noci
  Ako z rozprávky do rozprávky sa niesol celý piatok, dňa 31. 3. 2017, ktorý bol toľko očakávaným vyvrcholením niekoľkotýždňových aktivít spojených s projektom realizovaným s podporou Komunitnej nadácie Bardejov, a ktorého cieľom bola podpora čitateľskej gramotnosti detí.
  Ani my, vychovávateľky a deti z ŠKD, sme tomu dňu nechceli ostať nič dlžné, a tak po dopoludňajších čitateľských aktivitách a popoludňajších aktivitách v ŠKD spojených s knihou, sme tento pekný slnečný deň zavŕšili príjemnou akciou „Noc s knihou v ŠKD“. Túto noc sme už všetci očakávali s veľkým napätím. Myslíme, že úvodné čítanie detských kníh spojených so zábavnými úlohami, vyrábanie leporela, hádanie hádaniek s následným hľadaním pokladu (sladká odmena) na základe indícií a la „veľkí pátrači“ a veselá mini diskotéka naše očakávania naplnili do bodky.
  Veríme, že aj takéto aktivity prispievajú k vytváraniu pozitívneho vzťahu ku knihám a rozvoju čitateľskej gramotnosti detí. Už teraz sa všetci zúčastnení tešíme na ďalšiu podobnú akciu a zároveň plánujeme nové, napríklad aj takéto nočné aktivity.
  Vychovávateľky ŠKD
  Autor Mgr. Sylvia Kšonžeková
   

  fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok
  10.04.2017 09:17 | viac »
 • ŠKD - Zábavné popoludnie s názvom Dobre vedieť
  Posledný marcový deň 31.03. sa v prvom oddelení ŠKD hneď po obede konalo zábavno-súťažné popoludnie s názvom Dobre vedieť. Bolo to vyvrcholenie niekoľkotýždňových aktivít realizovaných s podporou Komunitnej nadácie Bardejov, a ktorého cieľom bola podpora čitateľskej gramotnosti detí s názvom Číta celá škola.
  Deti sa na tento deň veľmi tešili. Súťažili proti sebe dve družstvá. Čakalo na nich 12 súťažných tém. Pod ich názvami sa skrývali otázky z rôznych oblastí, ale boli prispôsobené primerane veku detí a ich vedomostiam. Ako inak, deti si po prečítaní otázky mali možnosť vybrať z troch správnych odpovedí. V zálohe bol aj žolík v podobe pomoci niekoho z publika. My sme si toto popoludnie vylepšili o to, že každé prítomné dieťa si malo možnosť vyskúšať svoje vedomosti a posadilo sa do kresla súťažiaceho.
  Ako je to pri hrách, vyhrať môže iba jeden a tak tomu bolo aj u nás. Vyhralo družstvo č.1 s celkovým počtom 1300,- eur, ale odmenený bol každý. Víťazné družstvá dostali zaujímavé strúhadlá na ceruzky a tí, ktorým sa darilo menej, boli obdarení záložkou do knihy a ceruzkou. Popoludnie moderovala praktikantka Patrícia a verím, že sa deťom páčilo. Veď o to išlo, pretože deti sa dozvedeli veľa nového zo sveta kníh, ktoré sú ich neodmysliteľnou súčasťou pri ďalšom vzdelávaní a výchove.
  Autor L. M.


  fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok
  12.04.2017 09:35 | viac »
 • ŠKD - Tvorili sme v ŠKD
  Deti z ŠKD vo štvrtok dňa 23.03. takto tvorili a vyrábali darčeky pre p. učiteľky k ich sviatku Dňu učiteľov, ktorý si každoročne pripomíname 28.3. Veríme, že kvietky potešili tie pani učiteľky, pre ktoré boli rúčkami detí s láskou tvorené a vyrábané.
  Želáme všetko najlepšie všetkým pani učiteľkám, učiteľom, pedagógom a všetkým, ktorí sa  denne podieľajú na výchove a vzdelávaní detí. Želáme im hlavne veľa zdravia, tvorivého elánu a síl v ich náročnej práci s deťmi.
  L.M.

  fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok
  06.04.2017 13:13 | viac »
 • ŠKD - Čitateľské slniečko

  Čitateľské slniečko navštívilo naše oddelenie. prinieslo si so sebou peknú knihu "O netopierovi, ktorému sa nechcelo spať", napísala M. Grznárová. Čítalo nielen slniečko, ale aj samotné deti. Tie potom vymaľovali na znak radosti z prečítanej knihy ešte jedno mozaikové slniečko.

  I. Čičvarová


  fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok

  24.03.2017 11:14 | viac »
 • ŠKD - Skrášlenie chodieb
  Naše p. vychovaváteľky prispeli ku skrášľovaniu školy. Namaľovali na steny chodieb pekné obrázky a tým motivovali naše deti, aby si chránili svoju školu, v korej sa učia. Posúďte sami.
  p. vych. Iveta Čičvarová

  fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok
  17.03.2017 13:17 | viac »
 • ŠKD - Stretnutie detí so spisovateľkou Janou Nagajovou
  Dňa 14.03.2017 k nám zavítala spisovateľka p. Jana Nagajová. Prišla k nám na pozvanie p. vych. Mačejovej. Pozvali sme ju pri príležitosti Roka čitateľskej gramotnosti a vyšlo to aj v mesiaci, kedy si pripomíname mesiac knihy. Deti sa pred jarnými prázdninami aj počas nich zonámili s jej tvorbou. Píše poéziu, ale aj prózu. Venuje sa písaniu pre deti, mládež a pre dospelých. Jej poslednou tvorbou bola kniha Rozprávky a príbehy nielen pre Dorotku. Inšpirovala sa hlavne svojim životom a všetkým, čo ho ovplyvňovalo. Prezradila nám, že ilustrácie kníh jej vytváral jej syn, malá vnučka Dorotka a tiež dve autistky. Verte mi, jej tvorba sa deťom veľmi páči. Deti mali pre pani spisovateľku pripravené otázky a pýtali a na všetko, čo ich zaujímalo. Pani Nagajová nám porozprávala o svojom živote, kde žila, vyrastala, pôsobila. Dozvedeli sme sa, že už dlhú dobu žije v našom meste, v Bardejove. Momentálne je v dôchodcovskom veku, je stále aktívna, píše, rada stretáva nových ľudí a zúčastňuje sa rôznych besied, na ktoré je pozývaná. Pomáha svojim deťom pri výchove svojich vnúčat. Aj v tomto veku sa venuje tvorbe, skladá tiež piesne, ktoré potom prenáša na papier. Deti boli natoľko zaujaté jej rozprávaním, že si nevšimli, že k nám zavítala s kamerou aj Bardejovská televízia s kameramanom p. Marcinovom. Pár milých záberov nám prišiel urobiť aj p. učiteľ Ing. Kuča, za čo im touto cestou veľmi pekne ďakujem.
  Naše veľké poďakovanie patrí pani spisovateľke, že si našla čas a ochotne prišla medzi nás. V závere sa p. Nagajovej dievčatá poďakovali a obdarili ju črepníkovým kvietkom, ktorý patrí medzi jej obľúbené, čo sme sa dozvedeli od nej samotnej. Veríme, že jej dlho bude pripomínať stretnutie s našimi deťmi. Ďakujem pekne všetkým, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom podieľali na príprave tohto podujatia.
  Autor L.M.
  16.03.2017 12:28 | viac »
 • ŠKD - Rok čitateľskej gramotnosti v mesiacoch január a február
  V mesiacoch január a február sa deti z odd. p. vych Mačejovej venovali aktivitám na podporu čítania. Posledný januárový týždeň sme využívali priestory školskej knižnice, kde deti radi trávia svoj voľný čas. Deti mali za úlohu vybrať si jednu z kníh, alebo doniesť z domu knihu, ktorú čítajú, alebo majú radi a chcú si ju prečítať. Niektoré deti si doniesli svoje knihy, iné siahli po knihách, ktoré im poskytuje školská knižnica. Takto sme trávili dve popoludnia. Deti čítali a museli čítať pozorne, lebo ich čakala druhá úloha.
  Tá nadväzovala na tú predošlú. Deti hneď prvý februárový týždeň dostali za úlohu napísať z toho, čo si zapamätali, obsah a nakresliť svoju vlastnú ilustráciu. Deti fakt ukázali svoju tvorivosť, predviedli svoje zručnosti a fantáziu. Všetko to sa dialo v popoludňajšej činnosti. Za svoju snahu boli odmenené bodovým hodnotením na bodovacej tabuli, ktorú máme zavedenú v našom oddelení. Fakt to boli zaujímavé popoludnia, pretože deti chceli v týchto aktivitách zotrvať až do konca.
  Verím, že deti budú radi siahať po knihe vždy, kedy budú mať na to čas a priestor, pretože v knihách sa ukrýva veľa zaujímavých a poučných vecí.
  Autor L.M.
  16.03.2017 12:24 | viac »
 • Sviatok sv. Valentína sa dá osláviť rôzne. V ŠKD už tradične zhotovujeme darčeky pre rodičov a kamarátov. Aj tentoraz sme sa rozhodli pripraviť srdiečka, trochu netradične, modré z kartónu. Deti usilovne pracovali, veď každý chcel spraviť ten najkrajší darček a potešiť rodičov. Verím, že sa nám to spoločnými silami podarilo.
  Eva Kovácsová

  fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok
  23.02.2017 11:57 | viac »
 • ŠKD - Karneval detí 1.-4. ročníka (2017)

  Veselo bolo deťom druhý februárový týždeň v stredu 8.2.2017, kedy sa v priestoroch školskej jedálne konal tradičný KARNEVAL. Deti sa v toto popoludnie zmenili na princezné, šašov, drakov, vzduchoplavca, hviezdne hodiny, spainboxerku, semafor, filmárika a filmušku, .......... výber bol veľkolepý, ozaj sme mali takýto krásny karneval. Porota mala plné ruky práce, vybrať spomedzi týchto masiek najkrajšie bolo ozaj náročné. O zábavu sa postaral ako obvykle pán Barborík. Deti sa do sýtosti vyšantili, zabávali sa, súťažili a počas prestávok sa osviežili výborným čajíkom, ktorý nám nachystali tety kuchárky. O tom, že sa deti ozaj výborne cítili, svedčili ich rozžiarené očká, úsmevy, atmosféra a fotografie v závere, pretože „Už sa fašiang kráti, už sa nenavráti...“

  Každá maska bola odmenená, za čo patri veľké poďakovanie našim milým sponzorom, vedeniu školy a všetkým, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom podieľali na príprave a samotnej organizácii karnevalu.

  L.M.


  fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok

  16.02.2017 18:37 | viac »
 • ŠKD - Sniežik sa nám chumelí...
  Ani začiatok školy po prázdninách nebol iný ako pred Vianocami. Pani zima si naďalej skvele plní svoju úlohu a naši milí družinári majú z toho nesmiernu radosť. Môžeme si všetci želať, aby takáto zima trvala čo najdlhšie... :) Fotoalbum TU.
  19.01.2017 09:34 | viac »
 • ŠKD - Uhádni rozprávku
  December sa niesol v znamení rozprávok a inak tomu nebolo ani v ŠKD. Deti rozdelené do skupín si pripravili krátku dramatizáciu ľubovoľnej rozprávky. Ostatné skupiny mali uhádnuť, o akú rozprávku išlo. Všetky skupiny názov úspešne uhádli. Po dramatizácii sme čítali príbeh o bocianoch, kde úlohou bolo správne odpovedať na otázky z textu. I táto hra dopadla úspešne pre všetky skupinky. Zopár fotozáberov z tejto akcie nájdete TU.
  11.01.2017 15:03 | viac »
 • ŠKD - Vianočná besiedka 2016
  My sme malí vinšovníci........... takto deti dňa 20.12.2016 o 15.30 hod vinšovali svojim rodičom, príbuzným a všetkým tým, ktorí boli pozvaní na besiedku. Besiedka sa niesla v duchu vianočnom a deti ukázali, čo si s p. vychovávateľkou nacvičili počas dvoch týždňov. Nechýbali básničky, pesničky, scénické pásmo o snehuliakovi a vianočnej tržnici, kde sa dalo ozaj ešte dobre nakúpiť tesne pred štedrým večerom. Verím, že sme všetkých prítomných potešili a  spríjemnili im predvianočný čas, pretože ani sa nenazdáme a bude tu Nový rok 2017 a všetci sa vrátime do školy. Ale skôr, ako ten čas nastane, si deti počas Vianočných prázdnin príjemne oddýchnu, lebo Perinbaba bola tohto roku naozaj ku všetkým štedrá a nasypala nám snehu neúrekom. Touto cestou by som chcela veľmi pekne poďakovať všetkým tým, ktorí pomohli pri príprave besiedky akýmkoľvek spôsobom, či už so samotnou výzdobou triedy 3.A, úpravou stolov, prípravou občerstvenia pre deti a tiež pri úprave triedy po besiedke. Srdečná vrelá vďaka. Krásne prázdniny deťom a čas oddychu v rodinnom kruhu želám. Fotoalbum z vianočnej besiedky nájdete TU.
  L.M.
  10.01.2017 09:24 | viac »
 • ŠKD - Rok čitateľskej gramotnosti (aktivita december)
  Blížili sa Vianočné prázdniny a nás čakalo ešte jedno zaujímavé popoludnie. Dňa 21.12.2016 sme v popoludňajšom čase boli v školskej knižnici. Dohodli sme sa, že si v knižnici zahráme dramatizáciu rozprávky O snehových obláčikoch a O snehuliakovi. Vonku sa počasie úplne pokazilo a tak sa deti tešili, že strávia v knižnici príjemne svoj popoludňajší čas. Spomedzi detí sme si vybrali rozprávača Gregora  a rozprávačku Lauru. Deti texty vedeli výborne. Najprv sme si zahrali pásmo O snehových obláčikoch. Deti prášili svoje snehové obláčiky, aby napadol nový, čistý sneh. Sneh pekne padal na zem . Zo snehu sme si neskôr v ďalšej scénke O snehuliakovi postavili snehuliaka. Snehuliaka nám vďačne zahrala Alexandra. A čo dodať na záver, deti boli nadšené, pretože si zahrali, zaspievali a príjemne strávili popoludnie. Fotoalbum TU.
  L.M.
  10.01.2017 09:51 | viac »
 • ŠKD - Stavali sme popoludní snehuliakov
  Konečne napadalo viac snehu a ohlásila sa pravá zima. Preto sme sa my, deti zo Školského klubu, spoločne s p. vychovávateľkou dohodli, že si z čerstvo napadaného snehu postavíme snehuliakov. Popoludnie sme zrealizovali dňa 15.12.2016. Deti si medzi sebou vytvorili družstvá a pustili sa do práce. Ozaj bola radosť sa na ne dívať. Snehuliaci postupne pribúdali a o tom, že deti nezaháľali, svedčia aj fotografie. Ich snaha bola o to väčšia, lebo tí, ktorí postavili najoriginálnejšieho snehuliaka, si za svoju snahu odniesli 4 body na svojej bodovacej tabuľke. To znamená, že kto bude mať tých bodov najviac, bude na pol roka a neskôr na konci školského roka za svoju prácu odmenený. Prvé družstvo získalo 4 body, druhé 3, tretie 2 a posledné družstvá si za svoju snahu odniesli po bode. Hodnotila sa originalita, prevedenie a či snehuliak má všetko, čo ozajstný snehuliak má mať. Deti používali iba prírodniny, ktoré našli na školskom dvore. Akcia sa deťom veľmi páčila, deti strávili príjemné popoludnie pobytom na čerstvom vzduchu a po príchode do triedy boli ich tváričky krásne ružové od mrázika, ktorý trošku vonku pošteklil ich tváričky. Veď posúďte sami, fotoalbum nájdete TU.
  L.M.
  10.01.2017 09:09 | viac »
 • ŠKD - Domček
  V rámci čitateľského roka si deti s p. vych. J. Čičvarovou pripravili dramatizáciu ruskej ľud. rozprávky "Domček". Zahrali si so svojpomocne zhotovenými maskami a podarilo sa! Fotoalbum TU.
  10.01.2017 08:27 | viac »
 • ŠKD - Opäť sme zavítali do Zariadenia pre seniorov na Toplianskej ul.
  Vianoce sa blížia, zima na nás dýcha, program cvičil, kto bol zdravý, ale aj kto kýchal... Týmito slovami sme začali vystúpenie dňa 22.11.2016 (utorok) s deťmi zo Školského klubu. 
  Prišli sme potešiť starkých v Zariadení pre seniorov na Toplianskej ul. v Bardejove. Deti cvičili, aj keď nás zaskočila zavše nejaká viróza, ale predsa sa program podarilo skĺbiť a prišiel deň vystúpenia.
  Starkí nás už očakávali v spoločenskej miestnosti vyhradenej pre takéto príležitosti. Deti boli netrpezlivé, zvedavé, myslím si, že aj napäté. A začali sme. Opadla tréma, deti pekne vystúpili a predviedli, čo sa naučili za dva týždne. Nechýbali pesničky, básničky, scénky, ale ani vianočné koledy a vinše, pretože sme prišli na návštevu v čase tesne predvianočnom. Za všetko hovoril veľký potlesk a slzička v oku, ktorá sa zaskvela v očiach starkých pri sledovaní programu. Starkým sme odovzdali vlastnoručne zhotovené darčeky.
  Deti boli za svoju snahu odmenené nie iba potleskom, ale aj výbornou citrónovou limonádou a sladkosťou.
  Chcem sa poďakovať všetkým, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom podieľali na organizovaní celého podujatia a obzvlášť za milé privítanie Mgr. Deniske Chanátovej, ktorá v domove pracuje. A veľké poďakovanie patrí našim deťom za ich snahu. Tešíme sa na ďalšie spoločné podujatia. Fotogalériu nájdete TU.
  L.M.
  20.12.2016 13:58 | viac »
 • ŠKD - Pyramída zo slov
  Dňa 15.11. sme trávili opäť popoludnie v Školskej knižnici. Vonku bolo sychravo, prišli aj prvé mrazy. S nimi aj prvý sneh. Pre deti bola pripravená zaujímavá rozprávka so zimnou tematikou. Čítali sme z knihy Vianočné rozprávky rozprávku Pani zima. Deti si políhali na koberec, pod hlavami ich príjemne hriali vankúšiky a nerušene počúvali rozprávku, pretože ich úlohou bolo pozorne počúvať.
  Po prečítaní rozprávky sme deti rozdelili do 4 družstiev po 5 detí v jednom družstve. Každé družstvo dostalo obálku s rozstrihanými písmenami, papier na zapísanie odpovede, podložku a fixku na zapísanie bodov za správnu odpoveď. Deti pozorne počúvali otázky, ktoré im boli kladené a čo najrýchlejšie mali vyskladať z pripravených písmen správnu odpoveď. Písmenká hľadal každý z družstva, lebo každé družstvo chcelo byť prvé. Družstvám boli za správnu odpoveď udeľované body. Družstvo, ktoré získalo najviac bodov, si na svoju bodovú nástenku každý člen družstva pripísal po 3 body, druhé družstvo 2 body, tretie družstvo 1 bod a posledné družstvo žiaľ bolo bez dobu.
  Deti si popoludnie pochvaľovali, rozprávka sa im veľmi páčila, rovnako aj súťaž s písmenkami. Zopár záberov z tejto akcie nájdete TU.
  L.M.
  25.11.2016 12:49 | viac »
 • ŠKD - Hádankovo s deťmi ŠKD v októbri
  V mesiaci október v rámci Roka čitateľskej gramotnosti sme jedno jesenné upršané popoludnie trávili s deťmi Školského klubu v Školskej knižnici. Knižnica je veľmi pekne a útulne zariadená pre aktivity takéhoto charakteru. Budeme ju v prevažnej miere využívať pre akéto druhy aktivít.
  Pre deti boli pripravené rôzne zaujímavé hádanky. Boli o stromoch, živočíchoch, dopravných prostriedkoch, rôzne doplňovačky a prešmyčky. Deti sa pohodlne usadili na vankúšiky, ktoré sú k dispozícii na sedenie v knižnici. Hádaniek bolo pripravených neúrekom a každý chcel súťažiť a získať body do svojho políčka bodov. Deti pozorne počúvali a kto vedel správnu odpoveď, bol vyzvaný k odpovedi. Body budú v závere roka spočítané a ten, kto získa najviac bodov do svojho políčka, bude odmenený za svoju snahu počas celého roka.
  Popoludnie sa deťom veľmi páčilo a deti sa naučili veľa nových informácií z týchto oblastí. Verím, že aj táto aktivita prispeje o obohateniu slovnej zásoby detí.
  L.M.
  25.11.2016 12:46 | viac »
 • ŠKD - Rok čitateľskej gramotnosti
  Aj mesiac november sa niesol úspešne v rámci Roka čitateľskej gramotnosti v podmienkach ŠKD. Po prečítaní príbehu z časopisu Adamko žiaci, ktorí boli zadelení do dvoch skupín A, B, si vytvorili svoj vlastný podobný príbeh tomu príbehu, ktorý počuli. Úloha bola zameraná na znalosť obsahu textu a zároveň vedieť vytvoriť podobný príbeh. Na záver hry vedúci skupiny A museli podčiarknuť slovesá a vedúci skupiny B podstatné mená.


  23.11.2016 19:26 | viac »
 • ŠKD - grilpárty
  A je to tu...! Záver školského roka sa nezadržateľne blíži. Nastal čas výletov, športových podujatí, voľnejších dní. Aj my sme v ŠKD pripravili pre deti zaujímavé popoludnie. Od skorého popoludnia rozvoniavali areálom školy klobásky, ktoré sme grilovali na detskom ihrisku. Deti si na nich výborne pochutili, tým hladnejším sa ušla aj pridaná porcia. V závere, ako to na dobrej opekačke býva, nechýbali ani pesničky, ktoré si deti zaspievali v sprievode gitary. Veríme, že to bolo príjemné ukončenie školského roka a pre deti malá odmena za ich prácu.
  vych. Anna Udičová
  28.06.2016 09:29 | viac »
 • ŠKD - Čitateľský milionár
  Čítanie u žiakov nie je príliš obľúbené. Z cieľom zvýšiť záujem detí o čítanie kníh, zdokonaliť čítanie, porozumieť textu sme pripravili v ŠKD súťaž Čitateľský milionár. Deti s nadšením čítali vlastné knihy, počúvali čítanie vychovávateľky a starších detí, doplňovali text, dramatizovali ho. Uskutočnili sme aj rozbor konania hlavných postáv, kreslili o čítaných rozprávkach. Úspešné boli všetky deti, niektorým sa podarilo prečítať aj celú knihu, ale naj... boli deti, ktoré zároveň zodpovedali čo najpresnejšie dané otázky. Dúfam, že aj takouto formou sa mi podarilo deti zaujať a spríjemniť im popoludnie v ŠKD.
  12.06.2016 11:56 | viac »
 • ŠKD - Medzinárodný deň detí 2016
  Dňa 1.6. deti zo ŠKD oslávili svoj sviatočný deň hrami, súťažami na školskom ihrisku. Deti hravo zdolávali jednotlivé pripravené stanovištia. A odmenou za ich snahu bolo slniečko, ktoré sa na nich usmievalo a vrúcny vzájomný potlesk. Ešte raz blahoželáme v Vášmu sviatku deti a želáme Vám zdravie, šťastné dni a lásku od vašich najbližších. Všetko najlepšie.

   
  12.06.2016 11:13 | viac »
 • ŠKD - Florbalový turnaj
  Dňa 27.5.2016 sme zorganizovali florbalový turnaj medzi oddeleniami ŠKD k príležitosti MDD. Za slnečného počasia si deti zasúťažili o zaujímavé sladké odmeny. Všetkým zúčastneným chcem veľmi pekné poďakovať za vytvorenie dobrej atmosféry počas celého turnaja.
  Mgr. Martin Počurek
  12.06.2016 11:13 | viac »
 • ŠKD - Darček pre mamičku
  Darček pre mamičku

  Spravil som ho z lásky, mamka, veď to dobre vieš.
  Šikovné sú, veď to vieš, dnes si darček pozrieť smieš.
  Vtom ručičky moje vravia, že ti pekný darček spravia.
  Korunky som všetky minul, na sladkosti, na zmrzlinu.
  Otvoril som pokladničku, chytil som sa za hlavičku.
  Rozmýšľal som celý deň, čo ti mamka darujem.

  Deti v ŠKD svojimi šikovnými rúčkami zhotovili milé darčeky pre svoje mamičky k ich sviatku. Veríme, že vás potešili.
  E.K.
  17.05.2016 12:51 | viac »
 • ŠKD - Medzinárodný deň Zeme
  Od roku 1970 je deň s dátumom 22.4. Medzinárodným dňom Zeme, ktorý sme slávili kreslením farebnými kriedami na chodník pred našou školou. Skvelá nálada a fantázia prispela ku krásnym kruhovým obrazom. Najkrajšie boli odmenené vecnými cenami a sladkosťou. Viac vo fotoalbume:
  Vych. Iveta Čičvarová
  25.04.2016 08:22 | viac »
 • ŠKD - Sokoliar

  Dňa 15.04.2016 sa v areáli školského ihriska našej školy konalo podujatie pre deti ŠKD pod názvom ,,SOKOLIAR‟. Pozvali sme si naňho hostí, sokoliarov zo ZŠ s MŠ Maximiliána Hella zo Štiavnických Baní, kde je sokoliarstvo v ich škole povinným predmetom. Prišli k nám dvaja pedagógovia a jedna žiačka. Priviezli si so sebou myšiakov, sokolov, orla a sovu. Čítajte ďalej...

  18.04.2016 12:50 | viac »
 • ŠKD - 1. jarný turnaj vo vybíjanej
  Dňa 4. 4. 2016 a 6. 4. 2016 sa uskutočnil 1. jarný turnaj vo vybíjanej medzi ŠKD. Zvíťazilo mužstvo ŠKD č.6, na 2. mieste sa umiestnilo družstvo č.2 a na 3. mieste to bolo č.3. Deti sa už tešia i na ďalší ročník turnaja. Viac vo fotoalbume:
  12.04.2016 14:05 | viac »
 • ŠKD - Marec s knihou
  V mesiaci marec deti z ŠKD viac ako inokedy zavítali do knižnice. Prvýkrát to bolo v našej školskej knižnici hneď začiatkom marca 2.3. Spomedzi pestrej ponuky kníh, ktoré našim deťom ponúka školská knižnica, sme vybrali zaujímajú knihu. Deti z nej postupne čítali. Dozvedeli sme sa, aké dôležité je navzájom si pomáhať a byť v živote pre každého užitočný, tak ako deti z čítaného príbehu. Ale to nebolo všetko, čítajte ďalej...
   
  04.04.2016 08:31 | viac »
 • ŠKD - Jar

  Jar
  Prebúdza sa lúka, pole,
  prebúdza sa hora,
  zlietla zrána lastovička
  do našeho dvora.

  Na okienko prisadla si,
  na okienko klope,
  hor sa deti,
  podbeľ žltý je už na priekope.

  Deti zo ŠKD sa už pomaly mesiac pripravovali na veľkonočné sviatky a príchod Jari. Konečne sme sa dočkali. Nech teplé jarné lúče pohladia vaše líčka láskou, šťastím a radosťou. Zhotovili sme s deťmi pár veľkonočných inšpirácií, veríme, že si nimi ich mamky skrášlia svoje príbytky.

  Keď jarné kvety kvitnú a slnko teplo hreje, tak príroda svoju náruč každému dopraje. Želáme Vám krásne Veľkonočné sviatky a radosť z každého prežitého jarného dňa. Deti zo ŠKD.

  Autor L.M.
  22.03.2016 17:08 | viac »
 • ŠKD - Rozprávkové popoludnie s Dankou a Jankou
  Danka a Janka... Rozprávka, ktorú si i každý z nás pamätá z detstva. Píše sa v nej o dvoch sestrách, navlas rovnakých, ktoré zažívajú veselé i poučné príhody.
  Aj deti v Školskom klube zažili s hrdinkami zábavné popoludnie. Všetci sme sa zišli v školskej knižnici. Najkôr nám dvojičky Danka a Janka v podaní Laury a Sašky Pinzíkových prečítali pranostiky na mesiac marec. Po prečítaní textu o Gevenduche žiačky Sárka Sopková, Barbora Bereščáková a Terezka Ščurová zahrali tento príbeh o strašidielku. Ani ostatných divákov sme nenechali len pasívne počúvať a pozerať. Kto chcel, mohol svoj herecký talent predviesť a zahrať sa na Gevenduchu. Pozornosť si deti otestovali v odpovediach na zvedavé otázky o Danke a Janke. Všetci, ktorí správne odpovedali, boli odmenení sladkosťou. Na záver si ešte deti mohli precvičiť svoje schopnosti v jazykolamoch. A veru, viacerí potrápili svoje "jazýčky". Spoločným želaním bolo, že takýchto popoludní bude v ŠKD viac.
  15.03.2016 21:18 | viac »
 • ŠKD - Pre naše mamičky k MDŽ
  Takéto červené tulipány sme vyrobili pre naše mamičky k MDŽ. Ešte raz všetko najlepšie... (E.K.)
   
  15.03.2016 20:58 | viac »
 • ŠKD - Sv. Valentín... Valentín...
  Každý z nás potrebuje k životu prejavy lásky a priateľstva v podobe objatia, bozkov, milého slova. Preto aj my v ŠKD rozhodli sme sa prežívať tento sviatok intenzívnejšie dňa 12. februára.
  22.02.2016 14:00 | viac »
 • ŠKD - Valentín (L.M.)
  Deti zo ŠKD sa celý týždeň pripravovali na sviatok Sv. Valentína. heart Tu sú naše práce, veríme, že obdarovaných milo potešia. wink
  L. M.
  22.02.2016 13:48 | viac »
 • ŠKD na ľade
  Deti ŠKD využili klzisko v areáli školy a s nadšením predviedli svoje kúsky na ľade... ;)
  11.02.2016 12:21 | viac »
 • Vianočné prázdniny sú už dávno za nami, škoda len, že bez snehu. Ozajstná zima iba teraz zavítala. Preto sme neváhali a svojimi prácami sme si v oddelení vytvorili zimnú náladu.
  28.01.2016 10:39 | viac »
 • Vo štvrtok dňa 21. 1. 2016 sme si naplánovali návštevu Okresnej knižnice Dávida Gutgesela. Očakávali nás tam p. riaditeľka Mgr. Jaszayová a p. Bc.  Kutašovičová, pracovníčka detského oddelenia. Všetkých nás srdečne privítali...

  28.01.2016 11:01 | viac »
 • Aj napriek malej nádielke snehu žiaci ŠKD urobili krásnych snehuliakov.

  28.01.2016 11:03 | viac »

Novinky

Kontakt

 • Základná škola s materskou školou
  Pod Vinbargom 1, 08569, Bardejov
 • sekretariát ZŠ - 0911 874 461
  jedáleň - 0911 530 166
  materská škola - 0911 544 004

Fotogaléria - staré albumy