• Matematika

• Okresné kolo matematickej olympiády

• 11.04.2017 11:29
          • Dňa 4. apríla 2017 sa v priestoroch ZŠ na Vinbargu konal 66. ročník okresného kola matematickej olympiády. Súťaže sa zúčastnili žiaci 6. až 8. ročníka, ktorí sa prebojovali cez školské kolo na okresnú súťaž. Našu školu reprezentovali Adam Kačmár z 8.A a Richard Kuzmišin zo 7.B. Žiaci sa museli popasovať s troma náročnými úlohami počas dvoch hodín. Úspešnými riešiteľmi sa stali žiaci, ktorí získali minimálne polovicu zo všetkých bodov. Podarilo sa to Adamovi Kačmárovi, ktorý získal 12 bodov a umiestnil sa na treťom mieste. Srdečne blahoželáme!

fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok
          • Okresné kolo Pytagoriády 2017

• 07.04.2017 09:33
          • V dňoch 14.3 - 15.3 2017 sa v priestoroch základnej školy na Vinbargu konal 38. ročník okresného kola matematickej pytagoriády. Stretli sa tam žiaci, ktorí postúpili zo školského kola na okresnú súťaž. Z našich žiakov sa najlepšie darilo Adamovi Kačmárovi, ktorý v kategórii P8 skončil na prvom mieste ako jediný úspešný riešiteľ. V iných ročníkoch sme nemali úspešných riešiteľov.

fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok
          • Okresné kolo matematickej olympiády

• 15.02.2017 14:03
          • Matematická olympiáda sa môže pýšiť hneď niekoľkými naj. Okrem toho, že je najstaršou predmetovou olympiádou, sa každoročne stretáva s najväčším počtom účastníkov na okresných kolách. 24. 1. 2017 sa v priestoroch Základnej školy na Vinbargu uskutočnilo už 66. okresné kolo matematickej olympiády. V tejto obrovskej konkurencii skoro 50 žiakov zo základných škôl celého bardejovského okresu sa nestratili ani naši žiaci. Výborne sa popasovali s konkurenciou, no najmä s ťažkými úlohami, ktoré potrápili všetky ich mozgové závity. V kategórii 9 sa na vynikajúcom 2. mieste umiestnil M. Čopák z 9. A a hneď za ním, na bronzovej pozícii, P. Lacová z 9. A. Obom deviatakom pravdepodobne zaručilo toto umiestenie účasť na krajskom kole, ktoré sa bude konať koncom marca v Prešove. V mladšej kategórii sa S. Chovan z 5. A umiestnil na 4. mieste. Obzvlášť ťažké boli piatacké úlohy, čo dokazuje nízky počet úspešných riešiteľov – len 6 z 27. Preto je veľmi cenné, že všetci traja boli úspešní riešitelia. Srdečne blahoželáme!

• Výsledky školského kola Pytagoriády

• 15.02.2017 13:56
          • V dňoch 7. - 8. 12. 2016 sa uskutočnilo školské kolo Pytagoriády.

Úspešnými riešiteľmi sa stali:

5. ročník:
            1. miesto Samuel Chovan 5.B