• Matematika

• MAT - Veľká noc a matematika (vyuč. M. Sim)

• 20.04.2020 13:37

• V rámci týždňa aktivít dostali jednotlivé triedy tieto úlohy:
            Žiaci 5.A a 6.A triedy mali namaľovať veľké veľkonočné vajíčko a ozdobiť ho matematickými príkladmi alebo tvarmi, každá trieda zvlášť podľa určeného zadania. Piataci ozdobovali vajíčko príkladmi z premeny jednotiek a šiestaci  úlohami na obsah štvorca a obdĺžnika.
            7.B trieda mala namaľovať veľkonočný korbáč, pričom mali pomocou zlomkov vypočítať počty stužiek každej farby.
            Žiaci 8.C triedy mali urobiť výpis bločku z veľkonočného nákupu a vypočítať, koľko percent z tejto sumy tvorí suma za šunku a za vajíčka.
            9.C trieda mala napísať jeden veľkonočný recept, a potom mali prepočítať množstvo jednotlivých ingrediencií, aby ním nasýtili celú triedu.

• Okresné kolo matematickej olympiády žiakov 5. a 9. ročníka

• 24.02.2020 09:23
          • Dňa 29. januára 2020 sa v priestoroch Základnej školy Bartolomeja Krpelca uskutočnilo okresné kolo matematickej olympiády žiakov 5. a 9. ročníka. Našu školu reprezentovali v kategórii MOZ 5 Roman Chovan a Matúš Tomčo z 5.C, Daniel Janeček z 5.B.  V kategórii MOZ 9 nás reprezentovali Samuel Chovan z 8.B a Bibiána Bereščáková z 9.B. Najviac sa darilo Samuelovi Chovanovi, ktorý so ziskom 15 bodov sa stal úspešným riešiteľom a obsadil v silnej konkurencii solídne 5. miesto. Samuelovi srdečne gratulujeme a ostatným súťažiacim ďakujeme za vzornú reprezentáciu.

• Školské kolo Pytagoriády 2019

• 07.01.2020 15:35
          • V dňoch 10. a 11. 12. 2019 sa stretli v matematickom zápolení žiaci tretieho až ôsmeho ročníka. Pre niektorých sa úlohy možno zdali ťažký oriešok, ale súťažiaci sa s nimi výborne popasovali, čo dokazuje to, že sme v každej kategórii mali úspešných riešiteľov. Títo žiaci nás budú reprezentovať v marci na okresnom kole. Umiestnenie v jednotlivých kategóriách boli nasledovné:

Kategória P3:

Všetkým srdečne blahoželáme!

• Okresné kolo matematickej olympiády 2019

• 24.04.2019 10:20
          • Dňa 09.04.2019 sa v priestoroch základnej školy Bartolomeja Krpelca konal už 68. ročník okresného kola matematickej olympiády. Súťaž trvala dve hodiny, počas ktorých žiaci riešili tri náročné úlohy. Maximálny počet bodov za každú úlohu bol 6 bodov. Súťažilo sa v troch kategóriách: Z6, Z7 a Z8. Úspešných riešiteľov sme mali len v siedmom ročníku. Diana Škrovánková zo 7.A sa umiestnila na 4.-7. mieste so ziskom 12 bodov. Samuel Chovan zo 7.B sa s 10 bodmi umiestnil na 9.-11. mieste. Obom našim žiakom srdečne blahoželáme.