• Matematika

• 67. ročník okresného kola matematickej olympiády

• 04.05.2018 09:59
          • Dňa 17.4.2018 sa v priestoroch základnej školy Bartolomeja Krpelca konal už 67. ročník okresného kola matematickej olympiády. Súťaž trvala dve hodiny, počas ktorých žiaci riešili tri náročné úlohy. Maximálny počet bodov za každú úlohu bol 6 bodov. Súťažilo sa v troch kategóriách: Z6, Z7 a Z8. Našu školu reprezentovali Samuel Chovan zo 6.B a Richard Kuzmišin z 8.B. Obom našim reprezentantom sa darilo veľmi dobre. Samuel Chovan v kategórii Z6 obsadil 1. miesto a Richard Kuzmišin v kategórii Z8 obsadil 3.miesto. Obom našim reprezentantom srdečne blahoželáme.
            Mgr. Marián Sim

• 39. ročník okresnej súťaže z matematiky - Pytagoriády

• 05.04.2018 10:13
          • V dňoch 13. a 14. marca sa v priestoroch základnej školy na sídlisku Vinbarg konal 39. ročník okresnej súťaže z matematiky pod názvom Pytagoriáda. V utorok 13. marca súťažili žiaci 3.-5. ročníka a nasledujúci deň súťažili šiestaci, siedmaci a ôsmaci. Žiaci mali vypočítať 15 príkladov z matematiky. Úspešným riešiteľom sa stal žiak, ktorý mal správne vypočítaných 10 príkladov. Úspešní riešitelia mohli získať body aj za ušetrený čas, za každé 4 ušetrené minúty dostali bod navyše. Z našich žiakov sa najlepšie darilo Samuelovi Chovanovi, ktorý sa umiestnil na druhom mieste so ziskom 20 bodov. V ôsmom ročníku boli úspešní dvaja naši žiaci. Peter Paľa so ziskom 19 bodov obsadil 5. miesto a Natália Lukáčová so ziskom 13 bodov obsadila 8. miesto. V piatom ročníku so ziskom 18 bodov Terézia Ščurová obsadila 16. miesto. Vo štvrtom ročníku bola úspešná Nikola Kundrátová so ziskom 13 bodov sa umiestnila na 10. mieste.

• Okresné kolo matematickej olympiády

• 06.02.2018 08:51
          • Dňa 24.1.2018 sa v priestoroch základnej školy Bartolomeja Krpelca konal už 67. ročník okresného kola matematickej olympiády. Súťažilo sa v dvoch kategóriách Z9 a Z5. Našu školu reprezentovali Adam Kačmár z 9.A, Lívia Hudáková z 5.D a Terézia Ščurová z 5.A. Medzi deviatakmi si veľmi dobre počínal náš Adam Kačmár, ktorý sa umiestnil na 1. mieste a bude nás reprezentovať v krajskom kole. V kategórii Z5 sa podarilo Lívii Hudákovej stať sa úspešnou riešiteľkou a Terézii Ščurovej chýbal do úspešnosti iba jeden bod. Všetkým reprezentantom srdečne blahoželáme.
            Mgr. Marián Sim

• Školské kolo Pytagoriády

• 22.01.2018 09:36
          • V dňoch 13. a 14. 12 2017 sa uskutočnilo školské kolo Pytagoriády. Celkovo si zmeralo sily 82 žiakov tretieho až ôsmeho ročníka.

Úspešní riešitelia si budú môcť porovnať svoje vedomosti z matematiky na okresnom kole, ktoré sa uskutoční  v marci.

P3:
            1.–3. miesto: Brezáni Matúš 3. C, Janeček Daniel 3. B  a Švecová Timea 3. B

V treťom ročníku nebol úspešný riešiteľ.

Úspešnými riešiteľmi za jednotlivé kategórie sa stali:

P4:
            1. miesto: Kundrátová Nikola 4. C
            2. miesto: Hohoš Peter 4. A
            3. miesto: Jonov Patrik 4. A
            4. miesto: Vagaská Natália 4. B

P5:
            1. miesto: Hudáková Lívia 5. D
            2. miesto: Ščurová Terézia 5. A

P6:
            1.–2. miesto: Chovan Samuel 6. A a Mihaľ Daniel 6. A

P7:
            1. miesto: Šimová Timea 7. A
            2. miesto: Zbihlejová Veronika 7. A
            3.–4. miesto: Pavlišin Matúš 7. C a Tomko Tomáš 7. C

P8:
            1. miesto: Paľa Peter 8. A
            2. miesto: Kuzmišin Richard 8. B
            3. miesto: Zbihlej Dominik 8. B

• 17. ročník matematickej súťaže Lomihlav

• 15.01.2018 10:59
          • Dňa 1.12.2017 sa v kultúrno-spoločenskom centre v Košiciach konal 17. ročník matematickej súťaže Lomihlav. Tejto súťaže sa zúčastnilo 54 družstiev z celého Slovenska.

Každé družstvo tvorili štyria žiaci danej školy, ktorých úlohou bolo sa popasovať s dvadsiatimi matematickými úlohami, piatimi hádankami a piatimi hlavolamami. Na vyriešenie týchto úloh mali k dispozícii 66 minút, počas ktorých si spolu lámali hlavy nad matematickými problémami.

Našu školu, a zároveň aj mesto, reprezentovali Adam Kačmár z 9.A, Peter Paľa, Natália Lukáčová z 8.A a Richard Kuzmišin z 8.B. V ťažkej konkurencii si nepočínali vôbec zle, keďže sa umiestnili na krásnom 18. mieste. Tohto roku bola konkurencia o niečo silnejšia, pretože súťažili aj žiaci zo stredného a západného Slovenska, čo po minulé roky nebývalo zvykom.

Našim žiakom srdečne blahoželáme.