• Matematika

• Pytagoriáda 2019

• 24.04.2019 10:07
          • V dňoch 26. a 27. marca sa v priestoroch základnej školy na sídlisku Vinbarg konal 40. ročník okresnej súťaže z matematiky pod názvom Pytagoriáda. V utorok 26. marca súťažili žiaci 3.-5. ročníka a nasledujúci deň súťažili šiestaci, siedmaci a ôsmaci. Žiaci mali vypočítať 15 príkladov z matematiky. Úspešným riešiteľom sa stal žiak, ktorý mal správne vypočítaných 10 príkladov. Úspešní riešitelia mohli získať body aj za ušetrený čas, za každé 4 ušetrené minúty dostali bod navyše. Z našich žiakov sa najlepšie darilo siedmakom. Samuel Chovan zo 7.B so ziskom 19 bodov sa umiestnil na 1. mieste a Miriam Majerníková, tiež zo 7.B, ktorá získala 18 bodov, skončila na 2. mieste. V ôsmom ročníku boli úspešnými riešiteľmi Erik Želinský z 8.A, ktorý so ziskom 16 bodov obsadil 6. miesto a Veronika Zbihlejová z 8.A triedy so ziskom 15 bodov obsadila 7. miesto. V piatom ročníku bola úspešná Nikola Kundrátová z 5.C, keď so 17 bodmi obsadila 10. miesto. Úspešných riešiteľov sme mali aj na prvom stupni. V štvrtom ročníku bol s 21 bodmi úspešným riešiteľom Adam Romanovski, ktorý obsadil 14. miesto a v treťom ročníku s 21 bodmi obsadil Oliver Žula pekné 6. miesto. Všetkým úspešným riešiteľom srdečne blahoželáme.

• 2. ročník súťaže „Finančná gramotnosť“ 2019

• 01.03.2019 08:12
          • Finančná gramotnosť- v dnešnej dobe nutnosť pre každého. Najmä pre mladších žiakov a deti, pretože prvá potreba narábania s peniazmi nastáva už od ranného veku.

To, že aj mladí žiaci dokážu hospodáriť s peniazmi, nám dokázali tri triedy tretiakov, ktoré súťažili v stredu dopoludnia 27. 2. 2019 v siedmich úlohách a získali tieto umiestnenia a počty bodov:

1. miesto:  3.B – 88 bodov
            2. miesto: 3.A – 80 bodov
            3. miesto: 3.C – 78 bodov

Všetkým srdečne blahoželáme!

Mgr. Čopáková

• Okresné kolo Matematickej olympiády

• 15.02.2019 10:46
          • Dňa 30.1.2019 sa v priestoroch Základnej školy Bartolomeja Krpelca uskutočnil 68. ročník okresného kola matematickej olympiády. Súťažili žiaci 5. a 9. ročníka. Našu školu reprezentovalo sedem žiakov. V 9. ročníku sa žiaci Peter Paľa a Richard Vasilega stali úspešnými riešiteľmi, keď s dvanástimi bodmi sa umiestnili  na 3. - 5. mieste. Richard Kuzmišin s 11 bodmi obsadil 6. - 8. miesto a Natália Lukáčová s 10 bodmi obsadila 9. - 12. miesto. Piatakov reprezentovali  žiaci Nikola Kundrátová, Patrik Jonov z 5.C a Dominika Boháčová z 5.B triedy. Ani jednému z nich sa nepodarilo byť úspešným riešiteľom.

Pre zväčšenie kliknite na obrázok.
          • Lomihlav 2018

• 20.12.2018 23:37
          • Dňa 30.11.2018 sa v priestoroch Gymnázia Alejová v Košiciach uskutočnila celoslovenská súťaž štvorčlenných tímov z matematiky. Súťaž organizuje Združenie STROM a Prírodovedecká fakulta UPJŠ v Košiciach pre žiakov základných a príslušných tried osemročných gymnázií. Našu školu reprezentovala táto štvorica: Richard Kuzmišin z 9. B, Peter Paľa a Richard Vasilega z 9.A triedy a Samuel Chovan zo 7.B. Z 50 družstiev sa našej štvorici podarilo umiestniť na 26. mieste.

• Školské kolo jubilejného 40. ročníka matematickej súťaže Pytagoriáda

• 20.12.2018 23:08
          • V stredu a štvrtok tento týždeň sa uskutočnilo školské kolo jubilejného 40. ročníka matematickej súťaže Pytagoriáda. 12. a 13. decembra si zmeralo sily 68 žiakov 3. až 8. ročníka. Najúspešnejšími riešiteľmi, ktorí budú našu školu reprezentovať na okresnom kole, sa stali:

3. ročník - kategória P3:

1. miesto: Oliver Žula 3. A

2. miesto: Peter Klimek 3. A

3. miesto: Gregor Harbaľ 3. A

4. ročník – kategória P4:

1. miesto: Adam Romanowski 4. B

2. miesto: Tomáš Paňko 4. C

3. miesto: Oliver Kováčik 4. A

5. ročník – kategória P5:

1. miesto: Nikola Kundrátová 5. C

2. miesto: Patrik Jonov 5. C

6. ročník – kategória P6:

1. miesto: Lívia Hudáková 6. D

2. miesto: Terézia Ščurová 6. A

7. ročník – kategória P7:

1. miesto: Kristián Kopčík 7. C

2. miesto: Samuel Chovan 7. B

3. miesto: Majerníková Miriam 7. B a Stanislav Halečka 7. A

8. ročník – kategória P8:

1. miesto: Tomáš Tomko 8. C

2. miesto: Erik Želinský 8. A

3. miesto: Veronika Zbihlejová 8. A

Pre zväčšenie kliknite na obrázok.