• Aktivity ŠKD

• ŠKD - Karneval (5. odd., 2024)

• 20.02.2024 08:00
          • Utorok - 13.2.2024. Na tento deň sme sa veľmi tešili. Niektoré masky boli obdivuhodné, pretože si ich žiaci vyrobili vlastnoručne. Dobrá nálada a zábava deťom nechýbala. Všetky masky boli nádherné, hudba, dobrá nálada vyčarili deťom obrovský úsmev na tvári. So zábavou boli spojené aj rôzne súťaže, najlepší boli odmenení sladkosťou. Nechýbalo ani občerstvenie, rôzne keksíky, chrumky, ale aj výborný koláč od p. Beňovej. Deti si na ňom veľmi pochutili, za čo jej pekne ďakujeme. Na záver bolo vyhodnotenie. Všetky masky boli nádherné, tak sme sa rozhodli, že oceníme každú masku. Ocenení boli aj najlepší tanečníci, ktorí v rytme vydržali až do konca karnevalu. Na skvelú zábavu a krásne masky budeme ešte dlho spomínať.
            5. odd. - J. Marcinovová

• ŠKD - Fašiangový karneval (4. odd., 2024)

• 20.02.2024 07:45
          • Kto z detí by ho nemal rád? Prezliecť sa za masku niektorej obľúbenej postavy sa nedá len tak hocikedy. Už od rána deti prežívali radosť z blížiaceho sa karnevalu. Aj tohoročný sme začali prípravami už niekoľko dní vopred. Starostlivo sme si upravili a vyzdobili ŠKD. Masky si deti dopredu buď vlastnoručne vyrobili, alebo zapožičali.

Začali sme fotením jednotlivých masiek, pokračovali sme promenádou, tancom a súťažami. Triedou sa ozýval spev a smiech, každý sa dosýta vyšantil. Každá maska dostala sladkú odmenu. Ako zvyčajne, aj tohto roku nesmel chýbať cukríkový dážď.

Na záver by som sa chcela poďakovať vedeniu školy, všetkým rodičom a deťom za spoluprácu pri zabezpečení masiek a pohostenia. Spoločne sme to zvládli na výbornú.
            deti a vych. E. Kovácsová

• ŠKD - Karnevalové popoludnie plné smiechu, zábavy, hier a tanca (1. odd., 2024)

• 20.02.2024 07:46
          • Fašiangy sa krátia, už sa nenavrátia a dievčatá plačú, že sa nevyskáču...

Aj takto sa dá prirovnať fašiangové obdobie, ktoré trvá od Štefanskej zábavy až do popolcovej stredy, kedy sa definitívne končí obdobie zábavy, veselia, dobrého jedla a smiechu... Toto obdobie zábavy, smiechu, tanca, všakovakých masiek, dobrého jedla, sme si chceli pripomenúť aj my v našom oddelení zábavným popoludním spojeným s karnevalom. Zrazu k nám do oddelenia zavítali Šmoulinka z rozprávky o Šmolkoch, princezná Anna, Hermiona Grenžerová, dinosaurus, bača, kovbojka zo španielskej jazdeckej flotily, šašo, donut, tiger, Batman, malý kuchár, známi futbalisti, vojaci, Wednesday, policajt s putami. Ocitli sme sa všetci v krajine rozprávky, zázrakov a kúziel, kde je všetko nádherné, také rozprávkové. Poviem Vám, každá maska nás všetkých zaujala. Počas prestávok mali deti pochystané nápoje, aby mohli zahasiť smäd a niektorí aj hlad. Mamky každému nachystali nejakú malú maškrtu. Všetci sme si zatancovali, zabavili sme sa, zasúťažili a každá maska si odniesla za snahu aj odmenu. Tie najoriginálnejšie masky boli ocenené vecnou cenou a každému sa ušiel croissant, lízanka Chupa-Chups, ovocná žuvačka a v súťažiach dostal každý cukríky.
            Čas tak rýchlo plynul, ani sme sa nenazdali a našu zábavu sme museli pomaly ukončiť. Nikomu sa akosi nechcelo... Tak sme sa dohodli, že posledné pesničky budú od M. Jaroša, Disco a Katarína. Už teraz sa tešíme na budúcoročný karneval.
            deti zo ŠKD a L.M.

• ŠKD - Tvorivá zima (3. odd., 2024)

• 12.02.2024 09:46
          • Deti ani v zimnom období nelenili a prostredie nášho oddelenia si spríjemnili zimnou výzdobou. Nechýbali snehuliaci, rukavičky, zimná krajina, tučniaky, snehové vločky, vtáčiky v kŕmidielkach, anjeli, či Mikuláškovia. K zime neodmysliteľne patria sviatky Vianoc, kde sme si vyrábali vianočný stromček, či rôzne vianočné ozdoby. Na čas zábavy - Fašiangy - sme tvorili   karnevalové masky a šašov.

Počas zasnežených dní sme sa snažili využiť každú chvíľu na šantenie v snehu, guľovačky, stavanie snehuliakov, ale aj iných postavičiek.