• Ďakujeme!

• ĎAKUJEME Vám, zdravotníci, ĎAKUJEME Vám, dobrovoľníci, za pomoc pri testovaní aj napriek Vašej vyťaženosti počas týchto napätých dní. Boli ste skvelí.

• Oznam k prebiehajúcemu testovaniu

• Odporúčame sledovať počet čakajúcich na testovanie pred telocvičňou ZŠ s MŠ Pod Vinbargom na www.odbernemiesta.sk Bardejov.

A ODPORÚČAME aj online registráciu na nedeľu, kde sú voľné miesta celý deň v hlavnej budove školy na http://www.bardejov.sk/aktuality/2138

Testovanie sa koná v sobotu i v nedeľu od 7:00 do 19:30 na odberných miestach 14/01 - telocvičňa a 14/02 v hlavnej budove - online registrovanie na ZŠ s MŠ Pod Vinbargom Bardejov.

• Skríningové testovanie na COVID-19 v Bardejove 23.- 24.1.2021

• Samospráva Bardejova sa veľmi zodpovedne a aktívne pripravila na celoplošné testovanie na COVID-19, ktoré sa bude konať 23.– 24.1.2021 (sobota a nedeľa).

Časový harmonogram testovania: 07.00 hod. – 19.30 hod. (sobota, nedeľa)

Prestávky:
              10.00 hod. – 10.15 hod.    (hygienická prestávka)
              13.00 hod. – 14.00 hod.    (prestávka na obed)
              17.00 hod. – 17.15 hod.    (hygienická prestávka)

V rámci tejto prípravy zriadilo Mesto na 13-ich odberných stanovištiach (OS) dovedna 21 odberných miest (OM) - viď stránka mesta.

ZŠ s MŠ Pod Vinbargom – 2 odberné miesta (OM 14):

OM1 – bez online registrácie v budove telocvične

OM2 – s online rezerváciou v budove školy

V snahe čo najkratšieho čakania v radoch a v záujme ochrany zdravia ODPORÚČAME online rezerváciu na testovanie: http://www.bardejov.sk/aktuality/2138

Tí obyvatelia, ktorí si z rôznych dôvodov nezvolia online rezerváciu, budú mať k dispozícii webovú stránku www.odbernemiesta.sk, kde sa budú pravidelne aktualizovať stavy čakajúcich na odber.

Nezabudnite si so sebou zobrať preukaz totožnosti.

• Zmena konzultačných hodín

• Nakoľko došlo k úprave rozvrhu hodín, upravili sa aj konzultačné hodiny učiteľov. Aktuálne konzultačné hodiny platné od 11.1.2021 nájdete TU.

• Oznam

• zmysle VZN Mesta Bardejov č. 185/2020 z 26.11.2020 o určení výšky príspevku na čiastočnú úhradu nákladov v školách a školských zariadeniach (ďalej len „nariadenie“)

sa nemení výška príspevku v materskej škole a v školskom klube detí pri ZŠ a režijného poplatku za stravovanie

• v materskej škole je príspevok vo výške 18,- € mesačne (Článok III. bod 1 nariadenia),

Príspevok v materskej škole sa neuhrádza za dieťa:

• pre ktoré je predprimárne vzdelávanie povinné,
              • ak zákonný zástupca dieťaťa predloží riaditeľovi materskej školy doklad o tom, že je poberateľom dávky v hmotnej núdzi a príspevkov k dávke v hmotnej núdzi,1 1 Zákon č. 417/2013 Z.z. o pomoci v hmotnej núdzi a o zmene a doplnení...
              • v školskom klube detí je príspevok vo výške 10,- € mesačne (Článok V bod 1 nariadenia),
              • výška príspevku v poradí na každé ďalšie dieťa v rámci jednej rodiny sa určuje sumou 5,00 €.
              • príspevok na činnosť školského klubu detí sa zníži na 1,00 €, ak o to zákonný zástupca písomne požiada riaditeľa základnej školy a predloží doklad o tom, že je poberateľom dávky v hmotnej núdzi a príspevkov k dávke v hmotnej núdzi.

Výška stravného na jedno jedlo podľa finančných pásiem vydaných Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR platných od 1. septembra 2019 sa nemení.

VÝŠKA REŽIJNÝCH NÁKLADOV SA NEMENÍ:

• v materskej škole je príspevok vo výške 2,- € / mesiac
              • v základnej škole je príspevok vo výške 2,- € / mesiac

NÁKLADY ZÁKONNÝCH ZÁSTUPCOV v materskej škole:

Výška stravného je 1,45 €

• celkovo strava + réžia na 20 dní = 29 + 2 = 31,- € / mesiac
              • u predškolákov celkovo strava + réžia na 20 dní = 5 +2 = 7,- € / mesiac

NÁKLADY ZÁKONNÝCH ZÁSTUPCOV v základnej škole:

Výška stravného:

• I. stupeň 1,15 €
              • II. stupeň 1,23 €
              • dospelí 1,33 €
              • desiata 0,50 €
              • 1. stupeň = 2,- € (režijné náklady + príspevok štátu 1,20€/obed)
              • 2. stupeň = 0,60 + 2 = 2,60 € (režijné náklady  + príspevok štátu 1,20€/obed).
            • Informácie k nástupu žiakov do školy

• Od 18. januára do 22. januára 2021 žiaci 1. a 2. stupňa pokračujú v dištančnom vzdelávaní online prostredníctvom webexu.

V prípade nástupu detí do školy a testovania zákonných zástupcov bude každý rodič informovaný cez rodičovské konto v EDU PAGE.

• Polročné hodnotenie a uzatvorenie podkladov pre polročné vysvedčenie bude do 31. 1. 2021. Klasifikačná porada prebehne do 29. 1. 2021.
              • Polročné prázdniny dňa 1.2.2021 nebudú.
              • Testovanie-5 pre piatakov sa ruší.
              • Testovanie-9 pre deviatakov sa presunulo na neskorší dátum a to na 9.-10. 6. 2021.
              • Podrobné informácie o prijímacích pohovoroch na stredné školy nájdete na webovom sídle našej školy www.podvinbargom.sk
              • Tieto podmienky sú platné od 5. 1. 2021 a závisieť budú od vývoja situácie. Lokálne podmienky navyše môže zmeniť alebo upraviť RÚVZ, preto naďalej sledujte pokyny na webe školy alebo informácie od triednych učiteľov.

Mgr. Milena Kravcová

• Oznam

• Vážení rodičia, milí žiaci, vzhľadom na to, že v niektorých domácnostiach je viacero žiakov a nie všetci žiaci majú doma potrebné technické vybavenie, riaditeľstvo ZŠ s MŠ Pod Vinbargom v Bardejove rozhodlo, že VYV, HUV, INF a TECH sa bude učiť každý druhý týždeň. Tento týždeň (11.1. – 15.1.2021) sa bude učiť VYV a INF, budúci týždeň HUV a TECH. Ak v rozvrhu bude hodina, ktorá sa práve neučí (HUV, INF, TECH, VYV), žiaci majú voľné okienko.

• Oznam

• Na základe rozhodnutia MŠVVaŠ bude prebiehať DIŠTANČNÉ vzdelávanie na základnej škole pre všetkých žiakov od 11.1.2021 do 15.1.2021.

Ďalšie informácie budú zverejnené postupne.