• Slovenský jazyk a literatúra

• Kráľ čitateľov pre rok 2018

• 27.03.2018 09:25
          • Hoci v súčasnej spoločnosti pretrváva názor, že dnešné deti nemajú vzťah ku knihám a čítaniu, predsa sa len zdá, že niektoré deti čítajú rady a veľa. Dôkazom toho je literárno-vedomostná súťaž a korunovácia Kráľa čitateľov, ktorú pripravila a zorganizovala 22.2.2018 Okresná knižnica Davida Gutgesela v Bardejove.

Žiaci a žiačky ZŠ s MŠ Pod Vinbargom túto súťaž pravidelne navštevujú a dosahujú tie najlepšie výsledky. Inak tomu nebolo ani tento rok. Titul Kráľ čitateľov pre rok 2018 a hlavnú cenu v staršej kategórii získala žiačka 9.A Petra Golecová. Srdečne blahoželáme a Petre prajeme, aby knihy aj naďalej zostali pevnou súčasťou jej života.

• Hviezdoslavov Kubín 2017/2018 - školské kolo

• 23.03.2018 11:12
          • Aj v tomto školskom roku sme „oslávili“ meno jedného z najväčších velikánov slovenskej literatúry Pavla Orságha Hviezdoslava súťažou v prednese poézie a prózy, ktorá sa koná na jeho počesť už od roku 1954...

Výsledky školského kola:

2. kategória – poézia:
            1. miesto: Adela Mojdisová, 6.B
            2. miesto: Miriam Majerníková, 6.B
            3. miesto: Miriam Chovancová, 6.B

2. kategória – próza:
            1. miesto: Barbora Mikulová, 5.D
            2. miesto: Samuel Macek, 6.A
            3. miesto: Sonja Homzová, 5.C

3. kategória – poézia:
            1. miesto : Sofia Alexandra Achejevová, 8.A
            2. miesto: Nina Frická, 9.A
            3. miesto: Katarína Švecová, 7.A

3. kategória – próza:
            1. miesto: Dáša Paraničová, 7.C
            2. miesto Lenka Jonová, 8.A
            3. miesto: Emma Semanišinová, 8.A

Víťazom srdečne blahoželáme.[nomore]
          • Krajské kolo Olympiády zo SJL v Prešove

• 20.02.2018 08:57
          • Dňa 7.2.2018 sa konalo krajské kolo Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry v Prešove. Naň postúpila ako víťazka okresného kola naša žiačka Petra Golecová z 9.A. Aj tu sa jej darilo a obsadila v tvrdej konkurencii vynikajúce 3. miesto. Petre srdečne blahoželáme a keďže tento rok opúšťa našu školu, prajeme jej veľa úspechov v ďalšom štúdiu.
          • Obvodné kolo Olympiády zo SJL

• 15.01.2018 12:42
          • 29.11.2017 sa uskutočnilo Obvodné kolo Olympiády zo SJL. Našu školu reprezentovala víťazka školského kola Petra Golecová z 9.A. Aj tu sa jej podarilo získať najvyšší počet bodov a právom získala 1. miesto. Postupuje do krajského kola, ktoré sa uskutoční 7.2.2018 v Prešove. Všetci Petre blahoželáme a držíme palce.