• Slovenský jazyk a literatúra

• Školská súťaž “Viem, čo čítam”

• 22.05.2019 10:06
          • 15.5.2019 sa uskutočnila školská súťaž “Viem, čo čítam”, v ktorej súťažili 3-členné triedne družstvá žiakov II. stupňa. Svoje sily si zmerali v aktivitách zameraných na čítanie s porozumením, tvorivé písanie, prácu s odbornými slovníkmi a pod. Cieľom súťaže bolo spopularizovať medzi žiakmi aktívne čítanie a motivovať ich aj ku kreatívnej práci so slovom.

Výsledky:

5.ročník:
            1.miesto – 5.B
            2.miesto – 5.A
            3. miesto – 5.C

6.ročník:
            1.miesto – 6.B
            2.miesto – 6.D
            3. miesto – 6.C
            4. miesto – 6.A

7.ročník:
            1.miesto – 7.C
            2.miesto – 7.A
            3. miesto – 7.B

8.ročník:
            1.miesto – 8.B
            2.miesto – 8.C
            3. miesto – 8.A

• Hviezdoslavov Kubín žiakov II. stupňa 2018-2019

• 15.03.2019 12:11
          • Dňa 6. marca 2019 sa na našej škole uskutočnilo školské kolo recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín, ktorej sa zúčastnili najlepší recitátori poézie a prózy zo všetkých tried od piateho po deviaty ročník. Pre výsledky kliknite na VIAC.

• Literárno–vedomostná súťaž Bardejovské povesti a príbehy

• 18.12.2018 09:52
          • Okresná knižnica Dávida Gutgesela v Bardejove Oddelenie literatúry pre deti a mládež usporiadala literárno–vedomostnú súťaž Bardejovské povesti a príbehy. Žiaci našej školy najskôr absolvovali stretnutie s archeológom a spisovateľom. Následne písali povesť alebo príbeh, ktorý mal súvislosť s Bardejovom. Z našej školy sa súťaže zúčastnilo 8 žiakov, ktorí skončili výborne. 6. decembra 2018 bolo oficiálne vyhlásenie výsledkov.

Terézia Ščurová zo 6.A získala cenu za originalitu.
            Katarína Švecová z 8.A získala cenu za originalitu a obsadila 3. miesto v kategórii Príbeh.
            Sarah Goboňová z 9.B získala cenu za originalitu 1. miesto v kategórii Povesť.

Všetkým zúčastneným ďakujeme za účasť a víťazom srdečne blahoželáme.
          • Čitateľský maratón 2018

• 18.12.2018 09:45
          • V týždni od 26.11. do 30.11.2018 sa žiaci 5. a 6. ročníka zapojili do súťaže Čitateľský maratón. Žiaci týchto tried si vyskúšali, ako nielen rýchlo, ale aj správne dokážu čítať. Piataci čítali knižku Kúzelník z Auschwitzu, šiestaci si čitateľské schopnosti preverili v knihe Lepší otec v hrsti ako kamoš na streche. Všetci sa snažili, ako najlepšie vedeli. Ale najlepšia mohla byť len jedna trieda.

Umiestnenie 5. ročník:

1.miesto: 5.A
            2.miesto: 5.B
            3.miesto: 5.C

Umiestnenie 6. ročník:

1.miesto: 6.C
            2.miesto: 6.A
            3.miesto: 6.D
            4.miesto: 6.B

Blahoželáme!

Pre zväčšenie kliknite na obrázok.

• Školské kolo Olympiády zo SJL

• 22.10.2018 10:22
          • 17.10.2018 sa uskutočnilo Školské kolo Olympiády zo SJL. Svoje sily si zmeralo 10 žiakov z 8. a 9. ročníka. Všetkým sa darilo, ale niektorí boli predsa lepší.

Konečné umiestnenie je takéto:
            3. miesto – Harbaľová Hana (8.B)
            2. miesto – Švecová Katarína (8.A)
            2. miesto – Vasilega Richard (9.A)
            1. miesto – Paľa Peter (9.A)

Víťazom blahoželáme, ostatným účastníkom ďakujeme a veríme, že s niektorými sa stretneme o rok.

Pre zväčšenie kliknite na obrázok.