• Usmernenia ohľadom COVID-19

• 15.02.2021 17:28
          • Vážení rodičia,

na základe rozhodnutia RÚVZ a Mestského krízového štábu v Bardejove pre zvýšený výskyt ochorenia Covid-19 v meste sa Jarné školy otvárať nebudú.
            Je nám to veľmi ľúto.
            Mgr. Milena Kravcová
            riaditeľka

• 12.02.2021 12:22
          • Vážení rodičia, vážení zamestnanci školy,

sme veľmi radi, že v našom meste situácia dovolila otvoriť školy za prísnych hygienických podmienok a deti sa môžu opäť vzdelávať v škole, a preto vítame Vašu ústretovosť a dodržiavanie nariadení a že sa nesnažíte nastavené podmienky obchádzať či porušovať. Tešia nás, všetkých zamestnancov školy, vaše slová uznania za obrovskú snahu, ktorú vynakladáme pri ochrane zdravia Vašich detí, ale aj nás všetkých.

Preto v súlade s manuálom MŠVVaŠ SR „Návrat do škôl 2021“ a Covid školským semaforom sa uskutoční 13. februára 2021 testovanie jedného (môžu aj obaja) z rodičov žiakov I. stupňa a všetkých pedagogických i nepedagogických zamestnancov, ktorí sa zúčastňujú prezenčného vyučovania.

Negatívny výsledok antigénového alebo PCR testu je podmienkou pre pokračovanie prezenčného vzdelávania na I. stupni ZŠ od 15. februára 2021.

Pri nástupe do školy 15. februára 2021 sa opäť budete musieť preukázať čestným vyhlásením a negatívnym výsledkom testu (certifikát alebo SMS).

Pre zjednodušenie a urýchlenie nástupu detí v pondelok zašlite čestné vyhlásenie a sken certifikátu či SMS ako prílohu triednym učiteľom Vášho dieťaťa. Ak niekto má problém s kópiou výsledku, bude musieť tento výsledok v pondelok ráno dať k nahliadnutiu. Do školy či škôlky vodí dieťa len otestovaná osoba!

Ďakujeme, že nám pomáhate.

Mgr. Milena Kravcová

príloha: Priloha_c._8a__-_Cestne_vyhlasenie_o_bezinfekcnosti.pdf

• Očkovanie učiteľov

• 11.02.2021 20:19
          • POSTUPNÉ OČKOVANIE
            V prvej fáze pôjde o registráciu zamestnancov mladších ako 55 rokov (vrátane) z týchto skupín:
            🔹Pedagogickí zamestnanci materských škôl
            🔹Pedagogickí zamestnanci špeciálnych materských škôl
            🔹Pedagogickí zamestnanci zabezpečujúci výučbu na I. stupni základnej školy alebo v ŠKD
            🔹Pedagogickí zamestnanci na špeciálnych základných školách
            🔹Pedagogickí zamestnanci na stredných školách pre žiakov so zdravotným znevýhodnením
            praktických školách alebo odborných učilištiach
            🔹Pedagogickí zamestnanci zabezpečujúci výučbu končiacich ročníkov stredných škôl
            Do kategórie pedagogický zamestnanec zabezpečujúci výučbu na I. stupni ZŠ radíme aj pedagogických asistentov učiteľov, špeciálnych pedagógov a vychovávateľov. Očkovanie učiteľov, ktorí majú 55 rokov a menej sa začne už túto sobotu.
            Informácie budú postupne zverejňované aj webe minedu.sk 👉https://www.minedu.sk/ockovanie-zamestnancov-skol-a.../

Pre zväčšenie kliknite na obrázok.

• 08.02.2021 12:29
          • Na základe vyjadrení regionálneho epidemiológa sa Mestský krízový štáb rozhodol, že od zajtra 9. februára sa školy v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta otvoria pre žiakov I. stupňa a otvoria sa aj materské školy.
            V tejto súvislosti vyzývame Vás, rodičov, aby ste dbali na bezpečnosť svojich detí, aby ste dodržiavali všetky predpísané opatrenia a maximálne eliminovali prípadné nepriaznivé okolnosti. Rovnako Vás vyzývame k zodpovednosti voči sebe, svojim blízkym, ale aj voči nám, zamestnancom školy, ktorí sa snažíme zabezpečiť pre Vaše deti čo najbezpečnejšie prostredie.

Strava pre žiakov školy a škôlky je zabezpečená.