• Usmernenia ohľadom COVID-19

• Rozhodnutie krízového štábu

• 09.12.2020 10:26
          • Na základe vykonaného prieskumu o záujme rodičov o možnosť otvorenia prezenčného vyučovania žiakov druhého stupňa základných škôl, na základe uznesenia vlády, rozhodnutia ministra školstva a stanovených podmienok Úradom verejného zdravotníctva, kedy názor vyslovilo 40% z celkového počtu oslovených rodičov, ako aj na základe každým dňom narastajúceho počtu nakazených, identifikovaných PCR a antigénovými testami, po konzultácii s Regionálnym úradom verejného zdravotníctva, vzhľadom k tomu, že samospráva nemá možnosť zabezpečiť 2500 antigénových testov na pretestovanie všetkých žiakov, pedagogických a nepedagogických zamestnancov druhého stupňa, vrátane obslužného personálu, napriek obrovskej snahe, pristúpil krízový štáb k rozhodnutiu (po dvojdňovom rokovaní), že základné školy v zriaďovateľskej pôsobnosti Mesta, z dôvodu nemožnosti technicko-organizačného zabezpečenia testovania, nárastu počtu infikovaných, ale aj na základe nízkeho záujmu, bude II. stupeň ZŠ naďalej - do doby zimných prázdnin - pokračovať v dištančnej forme vyučovania.

Všetko úsilie od tejto chvíle budeme venovať prípravám na nástup žiakov II. stupňa ZŠ po zimných prázdninách, aj keď dodnes nie sú stanovené podmienky. Budeme vychádzať z doposiaľ dostupných informácii, ale najmä budeme sa riadiť pravidlami, ktoré budú, veríme, že čoskoro, zverejnené, aby sme mali k dispozícii primeranú dobu na prípravu.

Aj toto rozhodnutie smeruje k tomu, aby Bardejovčania mohli prežiť pokojné Vianoce a v januári sa deti mohli bezpečne vrátiť do školských lavíc.

Krízový štáb Mesta Bardejov

• Pokyny pre rodičov pri nástupe dieťaťa do MŠ od 05.11.2020

• 04.11.2020 14:30
          • prevádzka MŠ je od 7,00 hod. do 16,30 hod.
            prevádzka sa začína 05.11.2020 (štvrtok)
            prevádzka je aj počas jesenných prázdnin (06.11.2020 a 09.11.2020)
            ranný filter vykonáva učiteľka v triede (meranie teploty)
            zákonný zástupca a deti dodržiavajú hygienicko-epidemiologické opatrenia (rúško, odstupy, dezinfekcia rúk)