• Aktivity 1.-4. ročníka

• Medzinárodný deň mlieka 2022

• 01.06.2022 08:43
          • Mlieko a mliečne výrobky predstavujú jednu z najdôležitejších a nenahraditeľných zložiek plnohodnotnej ľudskej stravy. Naším životom nás sprevádzajú od narodenia. Veď práve materské mlieko je našou jedinou potravou, kým sme ešte malé bábätká. Obsahuje látky, ktoré nás dokážu chrániť pred chorobami a dáva nám dobrý štart pre náš ďalší zdravý vývin. Niektorým ľuďom však mlieko môže spôsobovať aj problémy, pretože ich telo nedokáže spracovať mliečny cukor - takzvanú laktózu.

Tento deň sme si aj my - žiaci 1. a 2. ročníka - pripomenuli projektovým dňom, kedy hlavnou témou bolo mlieko.

Najprv sme si pozreli a obohatili svoje vedomosti náučnou aktivitou „Cesta Mlieka“, ktorú sme  ukončili malým kvízom, ktorým sme si preverili získané vedomosti. Potom nás čakali súťaže: hádzanie loptičky do krabíc od mlieka a pitie mlieka na čas. Pre žiakov to bola skvelá zábava, víťazi boli odmenení vecnými cenami. Najzaujímavejšou a najchutnejšou bola aktivita "jedenie jogurtu", ktorú absolvoval každý žiak (samozrejme okrem žiakov, ktorí netolerujú laktózu).

Tu musíme veľmi pekne poďakovať pánovi Marekovi Kundovi z firmy MILK AGRO spol. s r.o. za sponzorský dar vo forme jogurtov pre každého žiaka 1. a 2. ročníka.

Potom nasledovali ešte dve aktivity - kreslenie na chodník a výroba plagátu s danou témou.

Tento projektový deň si žiaci zážitkovou formou rozšírili vedomosti o tejto vzácnej potravine  a hravou formou overili získané vedomosti.

• Žiaci 3.A tvorili pre svoje mamičky - tvorivé dielne v HOS

• 10.05.2022 10:05
          • Aj tohtoročná druhá májová nedeľa patrila všetkým mamám. Pri tejto príležitosti sa žiaci 3.A triedy zúčastnili tvorivých dielni v HOS. Deti pre svoje mamičky vyrobili krásne pozdravy a vymaľovali srdiečka zo sadry. Práce boli nádherné, mamičky sa určite potešili.

• 10.05.2022 10:05
          • Oznamujeme vám, že máme za sebou oficiálny zápis detí do 1. ročníka. Ďakujeme všetkým rodičom za prejavenú dôveru a tešíme sa na nich a ich deti na slávnostnom otvorení školského roka 2022/2023, ktoré sa bude konať 5. septembra na školskom dvore.

Aj v novom školskom roku otvárame prvácku športovú triedu - ľadový hokej - so zameraním na korčuľovanie.

Ďakujeme. :)

• Kamoši z vypáraného svetra a žiaci z 3.B

• 05.05.2022 09:08
          • Zamysleli ste sa niekedy nad tým, čo všetko nemusí skončiť na smetisku, a kto všetko nemusí stáť na okraji spoločnosti...? Kniha Kamoši z vypáraného svetra Vám o tom povie niečo viac.

Ako vznikla táto knižka? Arteterapeutka Broňa Plešková uháčkovala zo zbytkových priadzí 15 unikátnych postavičiek. Ich osudy vytvorila básničkami spisovateľka Kristína Baluchová.

S príbehmi z tejto zaujímavej knihy sa počas svojej návštevy v OKDG zoznámili aj žiaci 3.B triedy a vyrobili si svojich vlastných vlnených kamošov - nápadité a kreatívne postavičky, ktoré prinášajú radosť do detských srdiečok.

• Ekoalarm - Minimalizácia a predchádzanie odpadu (2.A a 2.C)

• 05.05.2022 09:08
          • Centrum environmentálnej a etickej výchovy ŽIVICA vo Zvolene nás v projekte Ekoalarm - 3. modul - učili, ako predchádzať vzniku a minimalizácie odpadu. Výuka bola realizovaná cez digitálnu informačnú technológiu dňa 28.4. a  2.5.2022. Do projektu sa zapojili triedy 2.A a 2.C pod vedením triednych učiteliek.