• Aktivity 1.-4. ročníka

• Nácvik spoločného tanca k MDD 2023

• 12.05.2023 10:56
          • Blíži sa Medzinárodný deň detí, na ktorý sa tešia aj naši žiaci. A preto s radosťou sa zapojili do nácviku spoločného tanca, ktorí si zatancujú s deťmi všetkých škôl v meste 1. júna 2023 na Radničnom námestí.

• Otvorená hodina Anglického jazyka v 1.A

• 24.04.2023 10:08
          • Dňa 21.4.2023 sa v 1.A triede konala otvorená hodina Anglického jazyka. Hodinu viedla lektorka a autorka učebníc The Magic Kingdom 1, 2 z vydavateľstva TAKTIK, PaedDr. Eva Lange, PhD.

• Maľovanie pieskom

• 18.04.2023 12:28
          • Dňa 13.4.2023 sme na I. stupni vyskúšali novú výtvarnú techniku "maľovanie pieskom" pod vedením pani Kostarovej...

• Rozprávková noc s Andersenom 2023 a Statočný cínový vojačik

• 11.04.2023 13:25
          • Žiaci 1.B, 3.A, 3.B a 4.B triedy, zo Základnej školy s materskou školou Pod Vinbargom v Bardejove, sa po roku opäť zapojili do medzinárodného projektu Noc s Andersenom 2023.
            V školskej knižnici zažili večer a noc plnú dobrodružstva a zábavy.

Pripomenuli si život dánskeho rozprávkara H. CH. Andersena (2. apríla 1805 - 4. augusta 1875) a jeho tvorbu. Vypočuli si rozprávku Statočný cínový vojačik, ktorá bola hlavnou témou rozprávkovej noci. Porozprávali sa o osude cínového vojačika a baletky. V rozprávkovej  šifre lúštili názvy rozprávok a v čarovnom vreci ich čakali predmety, ktoré bolo potrebné rozdeliť do rozprávok. Po splnení úloh sa vybrali na nočné putovanie školou sprevádzané svetlom bateriek. Doputovali až k mape Slovenska, na ktorej museli nájsť rieky, mestá a pohoria, ktoré dostali za úlohu. Svoju šikovnosť preukázali aj pri zhotovovaní vojenských čiapok a nácviku vojenského pochodu. Samozrejme nesmela chýbať ani tanečná zábava. Túlanie sa školskými priestormi počas noci skončilo slastným spánkom medzi knihami a rozprávkovými postavami v školskej knižnici. Ranné jemné zvonenie zobudilo žiakov do ďalšieho dňa. Neostávalo im nič iné ako sa rozlúčiť s knižnicou, knihami, pobaliť si veci a vyobjímať rodičov, ktorí ich už netrpezlivo čakali.

Samozrejme, nesmel chýbať ani Pamätný list ako spomienka na odvahu a zručnosť, ktorú preukázali počas Noci s Andersenom v škole a školskej knižnici. Žiaci našej školy vedia, že hoci žijeme v čase moderných technológií a sociálnych sietí, čítanie kníh má stále svoj význam a je vždy zábavné a moderné.
            4.B, 3.A, 3.B, 1.B, Mgr. Golecová, Mgr. Kicová, Mgr. Maťašová, Mgr. Volčková