• Aktivity 1.-4. ročníka

• Report zo Školy v prírode - Liptovský Ján 2023

• 29.05.2023 10:37
          • V dňoch 1.5.-5.5.2023 sme sa zúčastnili Školy v prírode v obci Liptovský Ján pod výbežkom Nízkych Tatier v penzióne a apartmánoch Moravica. Malebná liptovská príroda prekonala aj schované slnečné lúče. Aj keď počasie nebolo na objednávku, vždy nás podržalo, keď sme absolvovali výlety, súťaže aj voľnočasové aktivity.
            V deň príchodu sme si na vychádzke prezreli okolie. Zašli sme k termálnemu prameňu, ktorý miestni obyvatelia nazývajú „kaďa“ a dokonalý výhľad na celé okolie sme si pozreli z turistickej – Svätojánskej rozhľadne. V ďalší deň sme spoznali dotyk kovu s ohňom a vodou, zostúpili do útrob zeme za zlatonosnou rudou a nakoniec zakúsili skutočnú dražbu, keď minca začína svoj nový život v jemných rukách zberateľov – to všetko sme zažili v Mincovníčkove v Podzemí pod vežami - Expozícia života mince. Nezabudnuteľný zážitok nás čakal v Netopierkove, pri objavovaní čarovného podzemia v Malej Stanišovskej jaskyni s tetou sprievodkyňou – jaskyniarkou. Kráčali sme popri stenách, ktoré voda a matka príroda vymodelovala do neopísateľných tvarov. Všetci sme si svietili čelovými lampami a to nám dávalo pocit, že sme ozajstnými jaskyniarmi.
            Čas sme trávili nielen spoznávaním okolitej prírody, ale aj výrobou erbov, maľovaním tričiek, športovou olympiádou, diskotékami, hrami a súťažami. V posledný večer, pred našim odchodom domov, sme boli všetci obdarovaní krásnym diplomom, odznakom, medailou a perom. V neskorých nočných hodinách sme sa ešte vydali na cestu odvahy, hľadať poklad. Po vyriešení všetkých úloh sme sa dobojovali k pokladu, z ktorého sme mali obrovskú radosť.
            Naše veľké ďakujem patrí sponzorom a rodičom, ktorí nám prispeli na odmeny a ceny. A taktiež pani učiteľkám za zážitkové vyučovanie, krásne výlety a nezabudnuteľné spomienky.
            žiaci 2.A, 2.B, 3.A, 3.B, 3.C a chlapci zo 4.B

• Vystúpenie prvákov pre svoje mamičky

• 29.05.2023 10:00
          • "Mama je osobou, ktorá môže nahradiť všetkých ostatných,
            no ju nemôže nahradiť nik."
            kardinál Mermillod

Moja zlatá mamina, mamka láskavá… Týmito krásnymi slovami v pesničkách a básničkách sa prváci poďakovali svojim mamičkám za ich lásku a starostlivosť 23.5.2023 na vystúpení ku Dňu matiek.

Žiacke práce:

• Medzinárodný deň mlieka...

• 17.05.2023 12:15
          • ...u nás nielen o mlieku, ale aj o ostatných lahodných mliečnych výrobkoch dôležitých pre správnu výživu a vyváženú stravu. Zároveň aj o nás a o tom, čo nám prospieva, o dobrom stravovaní, udržaní sa v dobrej kondícii a zdraví.

S podporou spoločnosti RAJO a školského mliečneho programu podporovaného EU sme sa vzdelávali i ochutnávali a dúfame, že aj dostatočne inšpirovali k zaraďovaniu mliečnych výrobkov do jedálnička častejšie.

• Nácvik spoločného tanca k MDD 2023

• 12.05.2023 10:56
          • Blíži sa Medzinárodný deň detí, na ktorý sa tešia aj naši žiaci. A preto s radosťou sa zapojili do nácviku spoločného tanca, ktorí si zatancujú s deťmi všetkých škôl v meste 1. júna 2023 na Radničnom námestí.