• Usmernenia ohľadom COVID-19

• MŠ - Pokyny pre rodičov pri nástupe dieťaťa do MŠ od 09.02.2021

• 06.02.2021 14:38
            • prevádzka MŠ je od 7,00 hod. do 16,30 hod.
            • prevádzka sa začína 09.02.2021
            • ranný filter vykonáva učiteľka v triede (meranie teploty)
            • deti sú učiteľkou vedené k tomu, aby si umyli a dezinfikovali ruky
            • zákonný zástupca a deti dodržiavajú hygienicko-epidemiologické opatrenia (rúško, odstupy, dezinfekcia rúk)
            • každý rodič pri nástupe do MŠ predloží podpísané Čestné vyhlásenie zákonného zástupcu dieťaťa o bezinfekčnosti (PDF) a kópiu negatívneho testu (nie staršieho ako 7 dní), prípadne kópiu potvrdenia od lekára o prekonaní ochorenia COVID-19 nie staršieho ako 3 mesiace
            • privádzať dieťa do MŠ alebo vyberať dieťa z MŠ môže len rodič, zákonný zástupca alebo splnomocnená osoba s negatívnym testom
            • po každom prerušení dochádzky dieťaťa do MŠ v trvaní viac ako 3 po sebe nasledujúce dni (vrátane víkendov a sviatkov) predloží podpísané Vyhlásenie zákonného zástupcu o bezinfekčnosti
            • v prípade neprítomnosti dieťaťa z dôvodu podozrenia na COVID-19 – úzky kontakt, alebo ochorenia na COVID-19 predloží rodič pri návrate dieťaťa do MŠ potvrdenie o chorobe vydané všeobecným lekárom pre deti a dorast
            • zákonný zástupca rešpektuje pravidlo nenosenia hračiek a iného materiálu z domáceho prostredia
            • deti majú odporúčané nosiť rúška vo vnútorných priestoroch MŠ (rodič zabezpečí náhradné rúško v hygienickom obale do skrinky dieťaťa)
            • deti sa v jednotlivých triedach nebudú premiešavať, ani pri stravovaní v jedálni
            • priestory MŠ sa budú dezinfikovať minimálne 2x denne a podľa potreby, zabezpečí sa pravidelné vetranie a dostatočná vzdialenosť medzi ležadlami
            • dieťa je potrebné z MŠ vyzdvihnúť do 16,20 hod. z dôvodu dezinfekcie priestorov MŠ
            • ak sa u dieťaťa v priebehu dňa preukážu akékoľvek známky príznakov ochorenia COVID-19, bude umiestnené v izolačnej miestnosti so zamestnancom školy a následne budú kontaktovaní rodičia (zákonní zástupcovia dieťaťa), ktorí majú povinnosť informovať školu o tom, či je alebo nie je potvrdené ochorenie dieťaťa na COVID-19 a následne sa riadia pokynmi všeobecného lekára pre deti a dorast, alebo príslušného RÚ VZ SR.
          • Ďakujeme!

• 24.01.2021 22:45
          • ĎAKUJEME Vám, zdravotníci, ĎAKUJEME Vám, dobrovoľníci, za pomoc pri testovaní aj napriek Vašej vyťaženosti počas týchto napätých dní. Boli ste skvelí.

• Oznam k prebiehajúcemu testovaniu

• 23.01.2021 11:39
          • Odporúčame sledovať počet čakajúcich na testovanie pred telocvičňou ZŠ s MŠ Pod Vinbargom na www.odbernemiesta.sk Bardejov.

A ODPORÚČAME aj online registráciu na nedeľu, kde sú voľné miesta celý deň v hlavnej budove školy na http://www.bardejov.sk/aktuality/2138

Testovanie sa koná v sobotu i v nedeľu od 7:00 do 19:30 na odberných miestach 14/01 - telocvičňa a 14/02 v hlavnej budove - online registrovanie na ZŠ s MŠ Pod Vinbargom Bardejov.
          • Skríningové testovanie na COVID-19 v Bardejove 23.- 24.1.2021

• 21.01.2021 17:32
          • Samospráva Bardejova sa veľmi zodpovedne a aktívne pripravila na celoplošné testovanie na COVID-19, ktoré sa bude konať 23.– 24.1.2021 (sobota a nedeľa).

Časový harmonogram testovania: 07.00 hod. – 19.30 hod. (sobota, nedeľa)

Prestávky:
            10.00 hod. – 10.15 hod.    (hygienická prestávka)
            13.00 hod. – 14.00 hod.    (prestávka na obed)
            17.00 hod. – 17.15 hod.    (hygienická prestávka)

V rámci tejto prípravy zriadilo Mesto na 13-ich odberných stanovištiach (OS) dovedna 21 odberných miest (OM) - viď stránka mesta.

ZŠ s MŠ Pod Vinbargom – 2 odberné miesta (OM 14):

OM1 – bez online registrácie v budove telocvične

OM2 – s online rezerváciou v budove školy

V snahe čo najkratšieho čakania v radoch a v záujme ochrany zdravia ODPORÚČAME online rezerváciu na testovanie: http://www.bardejov.sk/aktuality/2138

Tí obyvatelia, ktorí si z rôznych dôvodov nezvolia online rezerváciu, budú mať k dispozícii webovú stránku www.odbernemiesta.sk, kde sa budú pravidelne aktualizovať stavy čakajúcich na odber.

Nezabudnite si so sebou zobrať preukaz totožnosti.