• Usmernenia ohľadom COVID-19

• 06.04.2021 12:08
          • Vážení rodičia,
            od 7. apríla 2021 pokračuje 1. stupeň v pôvodnom režime vzdelávania a to prezenčnou formou.
            Žiaci 2. stupňa pokračujú v dištančnej forme vzdelávania.
            Veríme, že čoskoro sa budú môcť aj žiaci 2. stupňa vzdelávať prezenčne tiež.
            Mgr. Milena Kravcová

• 02.04.2021 01:31
          • Chvíle oddychu. Vo štvrtok sa pre žiakov a študentov začali veľkonočné prázdniny, ktoré potrvajú do 6. apríla. Tie tohtoročné však budú trochu iné. Všetci vnímame potrebu návratu do škôl, a preto by sme Vás chceli poprosiť, aby ste čas počas nadchádzajúcich sviatkov využili hlavne zodpovedne. Držať sa môžete týchto desatoro veľkonočných sviatkov, ktoré pochádzajú z dielne Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky:

VEĽKONOČNÉ DESATORO KONZÍLIA ODBORNÍKOV 🐣
            1. Obmedzme stretnutia
            2. Odložme šibačku a oblievačku
            3. Zúčastnime sa bohoslužieb virtuálne
            4. Prejavme lásku k blížnemu tým, že sme zodpovední a nenakazíme ho
            5. Oddychujme v prírode
            6. Cestujme len v rámci okresu
            7. Chráňme sa nosením rúšok aj vonku
            8. Rešpektujme 14 dňovú karanténu svojich príbuzných, ktorí sa vrátili zo zahraničia a registrujme ich v e-hranici
            9. Nenavštevujme ani očkovaných starých rodičov a rodičov
            10. Športujme bezpečne – individuálne a v prírode

Pre zväčšenie kliknite na obrázok.
          • Nové hygienické opatrenia (od 15.3.2021)

• 09.03.2021 13:51
          • Od 15. marca bude respirátor povinný vo všetkých interiéroch okrem vlastnej domácnosti.

Výnimky z nosenia rúška či FFP2:
            ● deti do 6 rokov veku,
            ● osoby v exteriéroch mimo zastavaného územia (intravilánu) obce,
            ● osoby so závažnými poruchami autistického spektra,
            ● osoby so stredným a ťažkým mentálnym alebo sluchovým postihnutím,
            ● osoby pri výkone športu,
            ● fotografované osoby na čas nevyhnutný pre výkon procesu fotografovania,
            ● osoby nevesty a ženícha pri sobáši,
            ● výkonní umelci pri podávaní umeleckého výkonu a účinkujúci pri nakrúcaní dokumentárneho filmu,
            ● tlmočníci do posunkovej reči v rámci výkonu povolania,
            ● zamestnanec, ktorý sa nachádza na vnútornom pracovisku sám.

KOMU STAČÍ RÚŠKO NAMIESTO RESPIRÁTORA:
            ● deti prvého stupňa základných škôl

• 03.03.2021 15:40

• Pre zväčšenie kliknite na obrázok.

• 05.03.2021 13:17
          • Vážení rodičia, zamestnanci základných a materských škôl,

na základe rozhodnutia ministra školstva z 2. marca 2021 s účinnosťou od 8. marca do 21. marca 2021 je školské vyučovanie v materských a základných školách na prvom stupni prednostne umožnené pre deti zamestnancov (rodičov), ktorí nemajú možnosť vykonávať prácu z domu. Na základe uvedeného Mesto Bardejov, ako zriaďovateľ, po konzultácii s Regionálnym úradom verejného zdravotníctva, na základe rozhodnutia krízového štábu Mesta zo dňa 3. 3. 2021, pristupuje k obnove prezenčného vyučovania na 1. stupni ZŠ, vrátane činnosti ŠKD, od pondelka 8. 3. 2021. Vyučovanie v materských školách prebieha kontinuálne podľa aktuálnych karanténnych opatrení, ktoré sú individuálne pre každú MŠ. Naďalej platí povinnosť pri nástupe žiaka do ZŠ a MŠ, aby rodič na predpísanom tlačive predložil vyhlásenie o bezinfekčnosti dieťaťa a v kópii potvrdenie minimálne jedného rodiča žijúceho v spoločnej domácnosti o negatívnom antigénovom alebo PCR teste na Covid-19 platnom sedem dní počas pobytu dieťaťa v školskom zariadení. Napokon je to potrebné aj vzhľadom k vykonávaniu práce v zamestnaní a iných aktivít.

V tejto súvislosti chceme zdôrazniť, že Mesto Bardejov nebude organizovať počas nasledujúceho víkendu osobitné testovanie na školách. Preto vás chceme veľmi pekne poprosiť, aby ste využili kapacity jednotlivých MOM (mobilných odberových miest), ktoré sú na území mesta k dispozícii.

Týmto rozhodnutím vychádzame v ústrety širokej verejnosti rodičov, ale najmä potrebe aktívneho vzdelávania žiakov najnižších ročníkov formou priamej komunikácie s učiteľom, ktorá je pre nich taká dôležitá. Ale o to viac vás všetkých prosíme o dodržiavanie všetkých opatrení, maximálnu zodpovednosť tak, aby sme opätovne neboli nútení pristupovať k rozhodnutiam o prechode jednotlivých tried či celej školy na dištančné vyučovanie. Pevne veríme, že aj túto výzvu prijmete s pochopením. Je to o nás všetkých, ale hlavne o našich deťoch, za ktoré spoločne cítime maximálnu zodpovednosť. Na zdraví a bezpečnosti vás všetkých nám predovšetkým záleží. V prípade akýchkoľvek zmien vás budeme aktuálne informovať.
            Mgr. René Semanišin
            vedúci odboru školstva a kultúry