• Telesná a športová výchova

• Strelecká liga 2018 - Majstrovstvá okresu a druhé kolo streleckej ligy v streľbe zo vzduchovky

• 17.01.2019 09:08
          • V telocvični našej školy sa 13.12.2018 uskutočnili okresné majstrovstvá SAŠ v streľbe zo vzduchovky a zároveň to bolo aj druhé kolo streleckej ligy. Svoju kvalitu potvrdili žiaci ZŠ Gaboltov, ktorí zvíťazili v kategórii jednotlivcov ale aj družstiev starších žiakov. U starších žiačok došlo k prekvapeniu, keď u dievčat zvíťazila Magdaléna Kuzmová s nástrelom 260 bodov zo ZŠ Komenského.

Po generačnej výmene príjemne prekvapili mladší žiaci a žiačky zo ZŠ s MŠ Pod Vinbargom, kde u žiakov zvíťazil Michal Hricik s nástrelom 236 bodov a na treťom mieste sa umiestnil Peter Smoleň, výkonom 198 bodov. V kategórii mladšie žiačky, zvíťazila Tamara Korbová výkonom 237 bodov a na treťom mieste skončila Jaroslava Virgalová výkonom 193 bodov - obe zo ZŠ s MŠ Pod Vinbargom.

Zároveň zmiešané družstvo mladších žiakov v zložení M. Hricik, T. Korbová a P. Smoleň zvíťazili v tejto kategórií nástrelom 671 bodov pred ZŠ Gaboltov.

Víťazi a víťazné družstvá postupujú na krajské majstrovstvá, ktoré sa uskutočnia v Prešove.

Pre pokračovanie článku s výsledkovou listinou OM a stavom streleckej ligy po druhom kole kliknite na VIAC.

Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.
          • viac
          • Vianočný volejbalový turnaj 2018

• 20.12.2018 23:59
          • Dňa 18.12.2018 sa uskutočnil na ZŠ s MŠ Pod Vinbargom volejbalový turnaj učiteľov a žiakov 8. – 9. ročníka. Milovníci volejbalu z radov žiakov a učiteľov sa tešili na túto obľúbenú športovú akciu. Volejbalový turnaj prebiehal v uvoľnenej a priateľskej atmosfére. Cieľom turnaja bolo získať pre tento šport čo najviac žiakov, vzbudiť záujem o volejbal, zabaviť sa v tomto predvianočnom zhone a vštiepiť žiakom správne pohybové návyky a motorické zručnosti, na ktoré sa dá v ďalšom zdokonaľovaní nadviazať. Víťazom bol každý, kto sa vianočného turnaja zúčastnil...
            Jozef Krochta

• viac
          • Okresná súťaž v basketbale ZŠ dievčat

• 17.04.2018 10:08
          • Dňa 6.4.2018 sa konala súťaž v basketbale žiačok ZŠ. Nechýbali na nej ani dievčatá našej školy. Počas zápasov boli výborné a preto je pochopiteľné, že skončili ako víťazky. Všetkým srdečne blahoželáme a prajeme im aj ďalšie športové víťazstvá. Naše reprezentantky: Čupová Sarah, Bobovčáková Sarah, Passiová Radka, Hliboká Zlatica, Čegiňová Andrea, Semanová Henrieta, Hudáková Miriam, Fellegiová Vanesa, Petrová Mária, Sterančáková Denisa, Švecová Katarína, Vašenková Timea.

Pre zvačšenie kliknite na obrázok.
          • viac
          • Strelecká liga 2017-2018 - 1. kolo

• 19.01.2018 08:52
          • Aj tohto roku sa v telocvični  našej  školy uskutočnila dlhodobá  strelecká liga v streľbe zo vzduchovky. Postupne sa táto súťaž stáva zaujímavou pre ďalšie školy, dôkazom čoho je účasť ZŠ Kurima.

Na 1.kole ligy sa v dobrom svetle zase predviedla ZŠ Gaboltov, kde v kategórii chlapcov aj dievčat obsadili popredné miesta. My sa posnažíme tréningom na krúžku priblížiť sa k ich výsledkom, ale musíme povedať, že našu školu reprezentovali len dvaja žiaci ôsmeho ročníka a ostatní boli žiaci 7. a 6. ročníka. Skrátka,  nastáva generačná výmena.

Výsledky prvého kola si môžete pozrieť na priloženej výsledkovej listine po kliknutí na VIAC. Druhé kolo streleckej ligy sa uskutoční 14. decembra a bude zároveň aj okresným majstrovstvom SAŠ v streľbe zo vzduchovky.