Navigácia

 • ZŠ s MŠ Pod Vinbargom na lyžiarskom kurze 2020

  66 žiakov 7. ročníka ZŠ s MŠ Pod Vinbargom v Bardejove absolvovalo lyžiarsky kurz od 13.1.2020 -  17.1.2020 na lyžiarskych svahoch v Drienici.

  Lyžiarsky kurz prebiehal v uvoľnenej a priateľskej atmosfére. Cieľom kurzu bolo získať pre tento zimný šport čo najviac žiakov, vzbudiť záujem o lyžovanie, zalyžovať si, zabaviť sa, stráviť týždeň v horách, vštiepiť žiakom správne návyky a motorické zručnosti, na ktoré sa dá v ďalšom zdokonaľovaní nadviazať. Na ranné rozcvičky, prednášky a večerné diskotéky budú žiaci ešte dlho spomínať. Inštruktori kurzu Mgr. J. Krochta, Ing. Bc. T. Bodrucká, Mgr. P. Vasilega, Mgr. E. Gajdár, PaedDr. J. Senaj a Mgr. Z. Slezáková sa podieľali na bezproblémovom priebehu akcie a svojimi teoretickými poznatkami a praktickými skúsenosťami prispeli k splneniu samotného cieľa kurzu. Rodičia týchto žiakov môžu byť naozaj pyšní na „už lyžiarov“, ktorí môžu byť pre svojich rodičov budúcu zimnú sezónu dobrými inštruktormi lyžovania.

  Mgr. Jozef Krochta


  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.

  10.02.2020 15:49 | viac »
 • Európsky týždeň športu na ZŠ s MŠ Pod Vinbargom v Bardejove

  V čase od 23. septembra do 30. septembra 2018 prebieha v 38 krajinách Európy tzv. Európsky týždeň športu. Je to iniciatíva Európskej komisie na podporu športu a fyzickej aktivity v celej Európe. Hlavnou témou celého týždňa je heslo BE ACTIVE, čo má nabádať k pohybu, nielen počas Európskeho týždňa športu, ale po celý rok.

  Podľa prieskumov, 60% Európanov nikdy alebo len veľmi zriedkavo cvičí a venuje sa nejakému športu. Prieskum ďalej tvrdí, že 49% Slovákov vôbec necvičí, ani nešportuje. Polovica Slovákov športu nevenuje žiadnu pozornosť. To má, samozrejme, svoje negatívne dôsledky na fyzické i psychické zdravie obyvateľstva Európy. Obyvateľstvo – ako celok – telesne upadá, čím si ohrozuje svoje zdravie, resp. v konečnom dôsledku si západná civilizácia svojím komfortom skracuje svoj život.

  Európsky týždeň športu je naozaj pre každého – bez ohľadu na vek či úroveň fyzickej zdatnosti. Môžu sa do neho zapojiť jednotlivci, športové organizácie i verejné orgány. Slovenským koordinátorom Európskeho týždňa športu je Národné športové centrum v Bratislave. Po celom Slovensku bude prebiehať široká škála aktivít.

  Do iniciatívy BE ACTIVE sa zapája aj naša škola, aby sme zvýšili povedomie žiakov, učiteľov i celej bardejovskej verejnosti v tejto veci. Všetci žiaci našej školy sa počas dvoch vyučovacích hodín zhromaždili na školskom dvore. Žiaci prvého stupňa sa unášali spoločným rytmom piesní. Starší žiaci druhého stupňa si nacvičili spoločnú choreografiu tzv. Belgického tanca, ktorý sa teší medzi našimi žiakmi mimoriadnej obľube, najmä na každoročne organizovaných žiackych plesoch.

  Určite chceme našim žiakom a širokej verejnosti ukázať, že súčasné deti nemusia sedieť zavreté vo svojich izbách, prilepení na tablet, telefón či počítač. Žiaci, ktorí sa učia anglický jazyk, dobre poznajú pojmy ako sú couch potato generation, resp. indoor generation. Tieto pojmy sa, bohužiaľ, udomácnili v slovníku sociológie a sú strašiakom životného štýlu 21. storočia. BE ACTIVE – heslo, ktoré sme na ZŠ s MŠ Pod Vinbargom uchopili všetkými desiatimi, vyvolalo u detí pre nich typickú radosť z pohybu.


  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.
  09.10.2019 12:14 | viac »
 • Svetlozelený tím.

  Pre zväčšenie kliknite na obrázok.
  22.05.2019 09:29 | viac »


 • Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.
  22.05.2019 09:19 | viac »

 • Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.
  16.04.2019 11:11 | viac »
 • Strelecká liga 2018 - Majstrovstvá okresu a druhé kolo streleckej ligy v streľbe zo vzduchovky

  V telocvični našej školy sa 13.12.2018 uskutočnili okresné majstrovstvá SAŠ v streľbe zo vzduchovky a zároveň to bolo aj druhé kolo streleckej ligy. Svoju kvalitu potvrdili žiaci ZŠ Gaboltov, ktorí zvíťazili v kategórii jednotlivcov ale aj družstiev starších žiakov. U starších žiačok došlo k prekvapeniu, keď u dievčat zvíťazila Magdaléna Kuzmová s nástrelom 260 bodov zo ZŠ Komenského.

  Po generačnej výmene príjemne prekvapili mladší žiaci a žiačky zo ZŠ s MŠ Pod Vinbargom, kde u žiakov zvíťazil Michal Hricik s nástrelom 236 bodov a na treťom mieste sa umiestnil Peter Smoleň, výkonom 198 bodov. V kategórii mladšie žiačky, zvíťazila Tamara Korbová výkonom 237 bodov a na treťom mieste skončila Jaroslava Virgalová výkonom 193 bodov - obe zo ZŠ s MŠ Pod Vinbargom.

  Zároveň zmiešané družstvo mladších žiakov v zložení M. Hricik, T. Korbová a P. Smoleň zvíťazili v tejto kategórií nástrelom 671 bodov pred ZŠ Gaboltov.

  Víťazi a víťazné družstvá postupujú na krajské majstrovstvá, ktoré sa uskutočnia v Prešove.

  Pre pokračovanie článku s výsledkovou listinou OM a stavom streleckej ligy po druhom kole kliknite na VIAC.


  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.
  17.01.2019 09:08 | viac »
 • Vianočný volejbalový turnaj 2018
  Dňa 18.12.2018 sa uskutočnil na ZŠ s MŠ Pod Vinbargom volejbalový turnaj učiteľov a žiakov 8. – 9. ročníka. Milovníci volejbalu z radov žiakov a učiteľov sa tešili na túto obľúbenú športovú akciu. Volejbalový turnaj prebiehal v uvoľnenej a priateľskej atmosfére. Cieľom turnaja bolo získať pre tento šport čo najviac žiakov, vzbudiť záujem o volejbal, zabaviť sa v tomto predvianočnom zhone a vštiepiť žiakom správne pohybové návyky a motorické zručnosti, na ktoré sa dá v ďalšom zdokonaľovaní nadviazať. Víťazom bol každý, kto sa vianočného turnaja zúčastnil...
  Jozef Krochta

  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.
  20.12.2018 23:59 | viac »
 • Okresná súťaž v basketbale ZŠ dievčat
  Dňa 6.4.2018 sa konala súťaž v basketbale žiačok ZŠ. Nechýbali na nej ani dievčatá našej školy. Počas zápasov boli výborné a preto je pochopiteľné, že skončili ako víťazky. Všetkým srdečne blahoželáme a prajeme im aj ďalšie športové víťazstvá. Naše reprezentantky: Čupová Sarah, Bobovčáková Sarah, Passiová Radka, Hliboká Zlatica, Čegiňová Andrea, Semanová Henrieta, Hudáková Miriam, Fellegiová Vanesa, Petrová Mária, Sterančáková Denisa, Švecová Katarína, Vašenková Timea.

  Pre zvačšenie kliknite na obrázok.
  17.04.2018 10:08 | viac »
 • Strelecká liga 2017-2018 - 1. kolo

  Aj tohto roku sa v telocvični  našej  školy uskutočnila dlhodobá  strelecká liga v streľbe zo vzduchovky. Postupne sa táto súťaž stáva zaujímavou pre ďalšie školy, dôkazom čoho je účasť ZŠ Kurima.

  Na 1.kole ligy sa v dobrom svetle zase predviedla ZŠ Gaboltov, kde v kategórii chlapcov aj dievčat obsadili popredné miesta. My sa posnažíme tréningom na krúžku priblížiť sa k ich výsledkom, ale musíme povedať, že našu školu reprezentovali len dvaja žiaci ôsmeho ročníka a ostatní boli žiaci 7. a 6. ročníka. Skrátka,  nastáva generačná výmena.

  Výsledky prvého kola si môžete pozrieť na priloženej výsledkovej listine po kliknutí na VIAC. Druhé kolo streleckej ligy sa uskutoční 14. decembra a bude zároveň aj okresným majstrovstvom SAŠ v streľbe zo vzduchovky.


  Fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok.
  19.01.2018 08:52 | viac »
 • Strelecká liga 2017
  Na našej škole sa aj tohto roku uskutočnila strelecká liga v streľbe zo vzduchovky.
  Aj keď minuloročná mala pozoruhodné výsledky, tohtoročná bola výsledkovo ešte zaujímavejšia. Veľmi dobre si počínali žiaci aj žiačky z Gaboltova, ktorí zároveň reprezentujú svoju obec a náš okres aj na krajských súťažiach, kde dosahujú výborné výsledky. Potvrdili to aj postupom na Majstrovstvá Slovenska a my im budeme držať palce. Dobre si počínali ale aj naši žiaci, kde v kategórií žiakov obsadil Matej Mušinka 2. miesto, Sebastián Masica 5. a Marek Brezáni 8. miesto.
  U dievčat sa najviac darilo Viktórii Lazorovej, ktorá obsadila nakoniec nepopulárne 4. miesto.


  fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok


   
  06.04.2017 12:37 | viac »
 • LYŽIARSKY KURZ – Litmanová 2017
  41 žiakov 7. ročníka absolvovalo lyžiarsky kurz od 6.2.2017 -  10.2.2017 na lyžiarskych svahoch v Litmanovej a s ubytovaním v Ľ. Kúpeľoch.
  Milovníci lyžovania z radov žiakov a učiteľov sa tešili na túto už rokmi obľúbenú športovú akciu. Lyžiarsky kurz prebiehal v uvoľnenej a priateľskej atmosfére. Cieľom kurzu bolo získať pre tento zimný šport čo najviac žiakov, vzbudiť záujem o lyžovanie, zalyžovať si, zabaviť sa, stráviť týždeň v horách, vštepiť žiakom správne návyky a motorické zručnosti, na ktoré sa dá v ďalšom zdokonaľovaní nadviazať. Začiatočníci si osvojili základné lyžiarske zručnosti a vedomosti na úrovni bezpečného pohybu na lyžiach v nenáročnom teréne a pokročilí lyžiari sa zdokonaľovali v lyžiarskej technike so zvládaním základov carvingového lyžovania. Teoretické vedomosti boli zamerané na pravidlá správania sa na zjazdovkách, pravidlá jazdy na vleku, pravidlá správania sa pri stretnutí so snežným vozidlom a na označenie zjazdoviek a tratí.
  Poďakovanie patrí vedeniu školy, zvlášť pani riaditeľke Mgr. Milene Kravcovej, ktorá podporuje na škole športové aktivity žiakov a vďaka jej záujmu a ústretovosti sa tento lyžiarsky kurz mohol zrealizovať.
  Inštruktori kurzu Mgr. J. Krochta, dipl. sestra K. Čepigová, Mgr. P. Vasilega, Mgr. E. Gajdár a PaedDr. J. Senaj sa podieľali na bezproblémovom priebehu akcie a svojimi teoretickými poznatkami a praktickými skúsenosťami prispeli k splneniu samotného cieľa kurzu. Rodičia týchto žiakov môžu byť naozaj pyšní na „už lyžiarov“, ktorí môžu byť pre svojich rodičov budúcu zimnú sezónu dobrými inštruktormi lyžovania.
  Mgr. Jozef Krochta

  (obsiahly fotoalbum sa pripravuje)
  17.02.2017 08:30 | viac »
 • 1. kolo streleckej ligy

  Naša škola spolu s detskou organizáciou Fénix dňa 27.01.2017 usporiadala 1. kolo streleckej ligy v streľbe zo vzduchovky. Zúčastnilo sa ho 5 škôl. Našu školu reprezentovali v kategórii chlapcov Matej Mušinka (9.B), ktorý obsadil 2. miesto, a Sebastián Masica (9.B), ktorý obsadil 4. miesto. V kategórii dievčat sa najvaic darilo Viktórii Lazorovej (9.A), ktorá v silnej konkurencii obsadila 4. miesto s výkonom 241 bodov. Za zaujímavosť stojí porovnanie kategórie dievčat, kde medzi miestami 1.-3. bol rozdiel 3 body. Podrobnosti nájdete v tabuľke. Fotogaléria TU.

  Viktória Lazorová, 9.A

  Základná škola s MŠ Pod Vinbargom Bardejov
  Detská organizácia Fénix Bardejov
           
  Výsledková listina 1. kola streleckej ligy  žiakov 2017
           
  Termín a miesto preteku: 27.1.2017, telocvičňa 
        ZŠ Pod Vinbargom BJ
           
  Kategória žiaci      
           
  1.   Alexander Volák   Gaboltov 282
  2.   Matej Mušinka   Pod Vinb. 271
  3.   Marko Bilišňanský Gaboltov 264
  4.   Sebastián Masica Pod Vinb. 256
  5.   Rafael Knapik   Dl. Lúka 244
  6.   Marián Sokol   Gaboltov 243
  7.   Kristián Kapec   Komen. BJ 228
  8.   Marek Brezáni   Pod Vinb. 225
  9.   Martin Kopačka   Komen. BJ 224
  10. Kryštof  Karafa   Pod Vinb. 212
  11  Matúš Polča   Pod Papier. 209
  12. Ondrej Slota   Pod Vinb. 180
  13. Šimon Gutt   Pod Vinb. 170
  14. Pavol Pangrac   Pod Papier. 167
  15. Michal Čopák   Pod Vinb. 159
  16. Samuel Priščák   Komen. BJ 120
           
           
  Kategória Žiačky      
           
  1.   Andrea Múdra   Gaboltov 274
  2.   Vanesa Hiščárová Gaboltov 272
  3.   Kristína Steranková Gaboltov 271
  4.   Viktória Lazorová   Pod. Vinb. 241
  5.   Tamara Mihaliková Gaboltov 234
  6.   Magdaléna Kuzmová Komen.BJ 220
  7.   Lea Voláková   Gaboltov 214
           
           
  Použité skratky: Gaboltov = ZŠ Gaboltov
      Komen.BJ= ZŠ Komenského Bardejov
      Pod Vinb.= ZŠ a MŠ Pod Vinbargom Bardejov
      Pod Papier.= ZŠ Pod Papierňou Bardejov
      Dl. Lúka =  CZŠ Dl. Lúka
           
  Spracoval Stachura Milan, Eduard Gajdár  
  15.02.2017 14:06 | viac »

Novinky

Kontakt

 • Základná škola s materskou školou
  Pod Vinbargom 1, 08569, Bardejov
 • sekretariát ZŠ - 0911 874 461
  jedáleň - 0911 530 166
  materská škola - 0911 544 004

Fotogaléria - staré albumy