• Aktivity ŠKD

• ŠKD - Navštívili sme starších spoluobčanov v Zariadení pre seniorov (1. odd.)

• 16.11.2022 13:11
          • Maličkosti v živote potešia nás všetkých, ale najmä našich starších spoluobčanov. V zhone každodenných starostí a povinností sa zabúdame zastaviť, prehodiť pár slov, pochopiť, potešiť. Stalo sa peknou tradíciou, že pri príležitosti Mesiaca úcty k starším sme každoročne zavítali medzi starších spoluobčanov.  V minulom roku z dôvodu pandémie Covid-19 naše stretnutie prebehlo iba vonku, priniesli sme starkým darčeky a zarecitovali pár básničiek. V tomto roku, dňa 10.11. v popoludňajších hodinách, sa nám konečne podarilo starkých potešiť aj pekným vystúpením. Privítala más pani Mgr. Deniska Bendíková, pracovníčka zariadenia. Starkým sme pripravili pestrý program v podobe básní, pesničky Keď si šťastný, do ktorej sa zapojili aj starkí a najväčší ohlas malo pásmo Ťahal dedko repku. Zhotovili sme starkým malé darčeky, pestrofarebné huby. Tie deti starkým venovali a veríme, že ich potešili. Jeden dedko si dokonca doniesol darček z minulého roka - malého anjelika, fakt to bolo veľmi milé stretnutie.

V druhej časti nášho spoločného popoludnia sme spoločnými silami so starkými vymaľovali jabĺčka, ktoré sme vložili do papierovej debničky. Táto bude krášliť priestory tohto zariadenia, pretože deti sa podpísali na každé vymaľované jabĺčko svojím menom. V závere boli deti obdarované malým pohostením v podobe teplého čaju, ktorý všetkým dobre padol a malou sladkosťou.

Veľmi pekne ďakujeme vedeniu zariadenia za vrúcne prijatie, personálu, ktorý sa o nás pekne postaral a venoval nám svoj čas a starkým želáme ešte veľa zdravia a pokojné ďalšie dni ich života. Deti zo ŠKD.
            L.M.

• ŠKD - Október (3. odd.)

• 10.11.2022 10:45

Jeseň pani bohatá
            farbí stromy do zlata,
            premaľúva celý sad.
            Zletel vietor šiky-miky,
            hojdá všetky konáriky,
            vraj by stromy zobliecť rád.

Mesiac október je venovaný úcte k starším. Deti pripravili pre svojich starých rodičov darček ako poďakovanie za lásku, starostlivosť a za všetko, čo pre nich robia. K tomuto mesiacu patrí aj Deň jablka – 21. 10. Ako hovorí jedna stará múdrosť: „Každý deň jedno jablko, od lekára ďaleko.“ Tento deň sme si zaujímavé informácie o tomto „poklade“ spestrili síce sladkými, ale zdravými dobrotami z jabĺčok. Počas celého mesiaca deti tvorili rôzne práce s jesennou tematikou. Vytvárali jesennú prírodu odtláčaním listov, vyrábali z lístia ružičky, ktorými si dotvorili krásne jesenné kytičky. Pri tvorení deti využívali svoju kreativitu a fantáziu aj pri výrobe rôznych zvieratiek a muchotrávok.

A.N.

• ŠKD - Naše októbrové aktivity (5. odd.)

• 03.11.2022 10:44
          • Jesenné obdobie je jedno z období plné farieb, stromy sa nám farbia do rôznych odtieňov, slniečko sa častejšie skrýva za oblaky, okolo stromov sa tvoria prikrývky z opadaných listov.
            Takúto jesennú atmosféru sme zažili aj my, keď sme si na ihrisku púšťali velikánskych šarkanov. Deti mali z toho veľkú radosť a krásny zážitok. Šarkany boli krásne, farebné, leteli nám vysoko k oblakom.
            vych. J. Marcinovová

• ŠKD - Októbrové aktivity (1. odd.)

• 02.11.2022 12:51
          • Október je čochvíľa opäť za nami. Deti, ktoré navštevujú Školský klub, ho, verím, trávili veľmi príjemne. Vyrábali sme štyri ročné obdobia s vylisovanými listami. Keďže prišlo ešte v týchto dňoch aj Babie leto, tak sme si urobili kvietky v podobe hrejivého slniečka. Pripravovali sme darčeky pre starkých. Deti vyrábali pozdravy a tiež sa naučili aj zaujímavú básničku, ktorou mali prekvapiť svojich starkých. Verím, že starkých rodičov milo prekvapili vlastnoručne zhotoveným darčekom a básničkou.

Naši starkí

Naša babka i náš dedko, milí sú nám nadovšetko.

Keď k nám prídu na návštevu, veselo je u nás veru.

Babka vždy len usmieva sa, s dedkom zasa dobre hrá sa.

Vždy keď prídu oni k nám, veselo je stále nám.

Vonku je pekná farebná jeseň a k nej neodmysliteľne patrí aj púšťanie šarkanov. Aj v našom oddelení šarkany vzlietli ozaj vysoko. Chcem aj touto cestou poďakovať pani Firkaľovej, ktorá nám do nášho oddelenia zabezpečila ďalších šarkanov a nejaký spotrebný materiál, ktorý sa nám určite zíde v jesenných a zimných mesiacoch pri ďalších tvorivých aktivitách.

Stalo sa milou tradíciou, že v mesiaci október, kedy je Mesiac úcty k starším, myslíme na starších spoluobčanov oveľa viac. Pripravujeme darčeky a nacvičujeme krátky program, aby sme ich potešili. Navštevujeme spoluobčanov, ktorí žijú v Zariadení pre seniorov na Toplianskej ul. S programom a darčekmi ich prídeme opäť potešiť po jesenných prázdninách.

Ponúkam Vám zopár záberov, ako sme trávili s vašimi deťmi v Školskom klube popoludní čas.

L.M.