• Usmernenia ohľadom COVID-19

• 20.04.2022 16:54
          • Dávame na vedomie novú vyhlášku týkajúcu sa povinnosti prekrytia horných dýchacích ciest, ktorá nadobúda účinnosť 21.4.2022.

Pre otvorenie/stiahnutie kliknite na obrázok.[nomore]
          • Covid opatrenia - zmeny od 28.2.2022 - jasne a stručne

• 27.02.2022 17:15

• Pre zväčšenie kliknite na obrázok.

Izolácia – platí len pre osobu pozitívne testovanú – po zistení pozitivity kontaktovať ošetrujúceho lekára. Žiak je doma v izolácii podľa pokynov lekára – zvyšok triedy pokračuje vo vyučovacom procese.

Karanténa – týka sa osoby, ktorá bola v kontakte s pozitívne testovanou osobou. Do karantény ide žiak iba vtedy, keď má príznaky ochorenia a kontaktuje svojho lekára. Ak je žiak označený ako úzky kontakt a nemá príznaky, pokračuje riadne vo vyučovaní. Trieda pokračuje vo vyučovacom procese. Osoba označená ako úzky kontakt je po kontakte s pozitívnou osobou povinná používať 10 dní rúško.

Hromadne už triedam nebude karanténa nariaďovaná.

Pri nástupe do školy (napr. po prázdninách), alebo ak chýba žiak viac ako tri dni (vrátane víkendu – napr. piatok + sobota + nedeľa) predkladá rodič Prehlásenie o bezpríznakovosti (Edupage, alebo vytlačené).

Rúško:
            - v triedach nepovinné (odporúčané),
            - na chodbách – áno,
            - na vyučovaní, kde dochádza k zmiešaniu žiakov rôznych tried - áno.

V prípade pozitivity žiaka je rodič povinný túto informáciu bezodkladne oznámiť triednemu učiteľovi.

Zároveň oznamujem, že 28.2.2022 po návrate žiakov do školy, bude prvá vyučovacia hodina venovaná situácii na Ukrajine.

Prosím, nezabudnite dnes - zajtra otestovať svoje deti a info o teste poslať triednym učiteľom a tiež Prehlásenie o bezpriznakovosti cez Edupage.

Ďakujem.

Mgr. Milena Kravcová

• Odber samotestov - 15.2. a 16.2.2022

• 14.02.2022 11:41
          • Oznamujeme všetkým zákonným zástupcom detí, ktorí prejavili záujem o antigénové samotesty v ankete od 05.01.2022 do 10.01.2022, že od zajtrajšieho dňa sa bude vydávať ďalšia várka samotestov (5 ks) v nasledujúcich termínoch:

15.02.2022 (utorok) v čase od 07:00 hod. do 16:30 hod.

16.02.2022 (streda) v čase od 7:00 hod. do 16:30 hod.

Testy musí prevziať zákonný zástupca dieťaťa.

Ak si zákonný zástupca objednané samotesty nevyzdvihne, nebude možné mu objednať ďalšie samotesty.

Zákonný zástupca je povinný oznámiť škole použitie samotestu cez Edupage (Žiadosti/Vyhlásenia). Samotestovanie žiakov sa odporúča v pondelok a vo štvrtok ráno pred nástupom do školy. Pred testovaním pol hodiny nejesť, nepiť!

Podmienkou ďalšieho výdaja je vykázanie min. 50% spotreby AG testov rodičmi.

V prípade, že bude mať žiak pozitívny výsledok, rodič je povinný ihneď informovať triedneho učiteľa a detského lekára.

Návod na použitie samodiagnostického testu:

Sprievodca na samotestovanie na prítomnosť COVID-19:

Inštruktážne video:

• 10.02.2022 10:25
          • Riaditeľka školy  (po prerokovaní so zriaďovateľom)

udeľuje

RIADITEĽSKÉ VOĽNO

z prevádzkových dôvodov na deň 11.02.2022 (piatok)

pre žiakov 2. stupňa.

Žiaci 1. stupňa pokračujú vo vyučovaní v doterajšej forme.

ŠKD bude v tento deň v prevádzke do 15:30 hod.
            Stravníci budú z obeda odhlásení.

Návrat žiakov  2. stupňa je v PONDELOK 14.02.2022.
            Triedy 1.A, 3.A a 9.D nastupujú v UTOROK 15.2. po ukončení karantény

za predpokladu, že posledných 24h. nemajú žiadne príznaky a AG test je negatívny v deň nástupu a zaslaní prehlásenia o bezpríznakovosti cez Edupage.