• Anglický jazyk

• Olympiáda z anglického jazyka - školské kolo 22.11.2019

• 05.12.2019 11:17
          • Dňa 22.11.2019 na našej škole prebehlo školské kolo olympiády z anglického jazyka. Výsledky sú následovné:

Kategória 1A (žiaci 5. – 7. ročníka):

1. miesto: HUDÁKOVÁ Lívia  (7.D)
            2. miesto: POPJAK Richard (7.B)
            3. miesto: BALAŠČÁK Emanuel (7.B)

Kategória 1A (žiaci 8. a 9. ročníka):

1. miesto: LADOMERSKÁ Aneta (9.A)
            2. miesto: BIATH Eduard (9.A)
            3. miesto: MAJERNÍKOVÁ Miriam (8.B)

Všetkým zúčastneným žiakom ďakujeme za účasť a víťazom blahoželáme. Lívia Hudáková a Aneta Ladomerská budú našu školu reprezentovať na Okresnom kole Olympiády z anglického jazyka, ktoré sa uskutoční 15. januára 2020 na pôde našej ZŠ s MŠ Pod Vinbargom.

Pre zväčšenie kliknite na obrázok.[nomore]

• 21.11.2019 10:26
          • Milí rodičia a žiaci,

radi by sme vás informovali, že počas dní 3.- 4. decembra 2019 sa na našej škole predstaví jedno z najznámejších britských vydavateľstiev USBORNE so svojimi jedinečnými knižkami priamo z Anglicka. Žiaci si budú môcť vybrať z množstva krásnych kníh, ktoré podnietia ich záujem o výuku anglického jazyka primerane ich veku a záľubám. Okrem toho, že zakúpením knižky (ceny sa pohybujú od 8€ do 13,50€) môžete svoje dieťa motivovať k angličtine, podporíte i našu školu, nakoľko od vydavateľstva Usborne môžeme získať tieto zahraničné knižky pre školu úplne ZDARMA len vďaka Vám. Výstava sa bude konať v učebni angličtiny (p.uč. Vagaská) na prízemí v čase od 8.45 do 16.00.

Knižnú ponuku vydavateľstva je možné pozrieť si tu:

Facebooková stránka:

Ďakujeme.
          • Európsky deň jazykov na ZŠ s MŠ Pod Vinbargom v Bardejove

• 30.09.2019 11:38
          • 26. september je od roku 2001 Európskym dňom jazykov, ktorý si školy v členských krajinách pripomínajú prostredníctvom rôznorodých aktivít – napr. súťaží, kvízov, besied, školských rozhlasových vysielaní, športových podujatí. Cieľom Európskeho dňa jazykov je upozorniť na dôležitosť učenia sa jazykov, podporiť rozvoj viacjazyčnosti, jazykovej a kultúrnej rozmanitosti, interkultúrneho porozumenia i celoživotného vzdelávania.

Pani Goboňová prednášala žiakom o živote v zahraničí, v Anglicku - v Londýne, keďže sama tam určitý čas žila. Chcela nám zdôrazniť to, ako je dôležité učiť sa cudzie jazyky. Pripravila si prezentáciu a priniesla svoje suveníry, aby nám predstavila Londýn jej očami.

Pre deviatakov si vyučujúci pripravili krátky kvíz o svetových jazykoch. Odpovede hľadali v anglickom časopise. Dozvedeli sa, ktorý jazyk je najviac používaný, ktorý zase „vymiera“, ktorý je najťažší naučiť sa (je to maďarský jazyk – má až 18 pádov), alebo ktorý má zvláštne zvuky alebo slová – nepreložiteľné do slovenčiny.

Pravdupovediac, žiaci sa nestačili čudovať, ako rýchlo  hodiny ubehli a vyjadrili želanie, aby takých hodín bolo viac.

Natália Vagaská, 6.B

• Richard Kužmišin na celoštátnom kole Olympiády z anglického jazyka v Bratislave

• 12.04.2019 10:47
          • V dňoch 26. až 27. marca 2019 sa v Bratislave konalo celoštátne kolo 29. ročníka Olympiády v anglickom jazyku, ktorého sa zúčastnilo 64 najlepších súťažiacich z celého Slovenska.

Súťažiaci v prvý deň, vďaka anglicky hovoriacemu sprievodcovi, bližšie spoznali naše hlavné mesto Bratislavu. Druhý deň olympiády sa už niesol v súťažnej atmosfére. Súťažiacich, ktorí boli rozdelení do ôsmich kategórií, čakali náročné úlohy, s ktorými sa počas troch hodín patrične popasovali.

Všetci účastníci však netrpezlivo očakávali slávnostné vyhlásenie výsledkov a oceňovanie víťazov, ktoré sa konalo v Zrkadlovej sieni Primaciálneho paláca. Prešovský kraj reprezentoval náš žiak - Richard Kuzmišin - ktorý vo svojej súťažnej kategórii 1B obsadil konečné 5. miesto (výsledková listina prezradila, že gramatický test a čítanie s porozumením mal Rišo napísané na 100 %).

Je to vynikajúci výsledok pre žiaka, pre našu školu, pre mesto/okres Bardejov, pre celý Prešovský kraj. Keďže Rišo v tomto školskom roku „Pod Vinbargom“ končí, ďakujeme mu za pravidelnú a pravidelne úspešnú reprezentáciu našej školy v mnohých súťažiach a v jeho ďalšom štúdiu i osobnom živote mu prajeme všetko dobré!

Mgr. Ján Šoltés

Pre zväčšenie kliknite na obrázok.

• „CULTURE QUIZ 7“ na ZŠ s MŠ Pod Vinbargom!

• 02.04.2019 11:10
          • Vyučovanie angličtiny patrí na mnohých školách k prioritám. Ovládanie tohto globálneho jazyka je často krát kľúčom k neskorším úspechom absolventov škôl. Každá škola by mala zodpovedne pripravovať svojich žiakov na neskorší praktický život, v ktorom budú/nebudú úspešní. O (ne)úspechu ľudí často rozhoduje práve škola, na ktorej žiaci študovali, učitelia, ktorí žiakov do života pripravovali. ZŠ s MŠ Pod Vinbargom sa snaží v oblasti vyučovania anglického jazyka spraviť pre svojich žiakov maximum. Dňa 27. marca 2019 prebehla na ZŠ s MŠ Pod Vinbargom súťaž z anglického jazyka, ktorá bola určená pre žiakov 7. – 9. ročníka. Žiaci nepísali „klasický“ gramatický test, na ktorý sú bežne zvyknutí, ale  riešili  náročný vedomostný kvíz („Culture Quiz 7“), ktorý bol zameraný na reálie anglofónnych krajín. Pre pokračovanie článku a výsledky kliknite na VIAC.

Pre zväčšenie kliknite na obrázok.